Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

misalka
22. kvě 2007

uvidíš, určitě se zadaří, hlavně na to moc nemyslet a jen si užívat, stačí obden... držím palečky

fidorka81
22. kvě 2007

Misalko, však už na to od února "kašlu". Jsme bez HA od srpna a do února jsem obrečela každou MS. Teď už jsem v klidu 🙂 Děkuju, Tobě přeju, aby všecko dobře dopadlo! 🙂

dasty
22. kvě 2007

ahooj fidorko...Tak jsi dostala utroš??na jak dlouho,?,já už jsem dobrala třetí balení a teď čekám na mrchu ☹

fidorka81
22. kvě 2007

Ahojky Dasty, včera mi jí předepsala. Mám dvě balení a brát to mám 2x denně 15-26 DC, když se mi zase MS opozdí a budu už 35DC tak si mám zavolat a ona mi ještě nějakej hormon přidá. Tak jsem teda zvědavá.

dasty
22. kvě 2007

Fidorko neboj,bude to šlapat jak hodinky a do 2 měsíců budeš těhule 🙂 Já to beru 22-25den 2xdenně a poprvé jsem to dostala 28,podruhý 27 a očekávám to zítra nebo pozítří.Tak ti moc držím pěsti a´t se zadří.Kdyby něco klidně písni do IP.Páááááá 🙂

fidorka81
23. kvě 2007

Dasty, mám to začít brát v úterý. Tak držím pěstičky i Tobě!! 🙂

Ještě jsem se holky chtěla zeptat, jestli to polykáte a nebo zavádíte :o)

1kaculka
23. kvě 2007

Fidorka: do minulýho mněsíce jsem to polykala, ale chtělo se mi tom hrozně spát. Teďka mi zvedla dávku na 3x denně a tak přemýšlim, že si to budu zavádět. Gyndařka říkala, že to záleží na mě jak mi to bude vyhovovat.

fidorka81
23. kvě 2007

Kačulko, tak já to zkusím polykat a pak uvidím. Mě k tomu právě nic neřekla, naštěstí mám známou v lékárně, tak mě úplně zmátla, že se to dá obojí. Mám ještě čas na přemejšlení 🙂

misalka
23. kvě 2007

Já ta polykám, jsem sice ospalá, ale to je i těhotenstvím... Prý je to jedno. Ale při zavádění pak na kalhotkách bývá výtok, tak někomu to může vadit...

tereza3
23. kvě 2007

Ahoj holky, tak jsem náhodou narazila a tuto stránku a jsem moc ráda. Opravdu sem patřim. S manželem se snažíme už rok o dítě a stále nic. Utrogestan beru už 6 měsíců a stále nic, tak jsem chtěla vědět, zda některé z vás pomohl otěhotnět. Děkuji za odpověď

kacka2
23. kvě 2007

ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a tak aspon shrnu, jak na Utrogestan působí teď po dvou měsících. Při prvním braní jsem tu popisovala strašné chuťové záchvaty a spaní no a teď při druhé várce téměř nic, teploty mi přijdou taky víc ustálený, takže nevim. Možná že se s tim tělem konečně něco děje..

fidorka81
24. kvě 2007

Misalko, tak to já fakt radši budu polykat a přemáhat spánek.

Kačko, tak to jsem v čudu, jsem při těle a chuťové záchvaty mi fakt nepomůžou, no budu se muset kousat do ruky, abych se přemohla 🙂

dasty
24. kvě 2007

ahoj holky,tak jsem dobrala třetí balení a bohužel na těhotenství mě to nezabralo ☹ ,ale menstruace jak hodiny 28den 🙂 V pondělí jdu na gyndu a asi dostanu clostil-tak uvidíme 😵 .Fidorko utroš není na ovulaci,je na srovnání cyklu,růst děložní sliznice atd.Ale pokud je problém v ovulaci,což si myslím,že u mě asi ano-předepisuje se k tomu clostil 🙂 Držím pěstičky ať na tebe zabere a a´t se brzy dočkáme miminka 😉 .Jinak já zavádím utroš,kamarádka je zdrav.sestřička a radila zavádět prý je to lepší.Míň vedlejších účinku 🙂 Jiná kamarádka tvrdila co polykala,že jí bylo dost po nich zle. 🙂Mě po tom zle není,jen ospalost.

kata76
24. kvě 2007

ahoj holky, muzu se zeptat, kdo berete nebo jste bral Utrogestan na udrzeni tehotenstvi: od kdy do kdy jste ho braly? A jaka byla davka? Ja mela napsane 1-0-1 a o mimi jsem prisla, tak nevim, jestli to bylo malo..
Pak tady ctu, ze nekdo bere 2-2-2, tak to me docela zarazi.. Podotykam, ze jsem to takhle mela predepsane dvakrat a ani jednou doktor nekontroloval hladinu hcg (bylo to v CARu]. Jinak hormonalni profil mam v norme, ale jsem takova citlivka 😀 tak nevim, jestli to proste nebylo nizke..

Jo a jeste jedna otazecka; jak jste potom vysazovaly? Postupne, aby to nebyl nejaky sok a aby si dr. byl jisty, ze vsechno bude ok? Nic o vysazovani nevim, tak si rikam, ze kdyby clovek bral vyssi davku, tak je to pak docela sesup hned na nulu?

Diky moc za info!!!!! A vsem drzim palce co muzu, jsou to nervy...

fidorka81
24. kvě 2007

Dasty, já jsem to totiž blbě pochopila, teď už vím, že je to jen na úpravu cyklu :o)

misalka
24. kvě 2007

Pro Kata 76: Já to beru asi od 8. týdne, kdy mi těhotenství bylo zjištěno, beru 1-0-1, nevím zatím jak to bude s vysazením, doktorka říkala, že to mám brát do 12.týdne a pak uvidím, co mi řekne... tak dám vědět... Taky mi nekontrolovali hladinu hcg...Snad bude vše v pořádku...

dasty
25. kvě 2007

fidorko vůbec se nic neděje,neboj cyklus to upravuje skvěle 🙂 Tak zdar do snaženíčka 🙂

kuzelka
26. kvě 2007

Ahoj holky, já beru ultrogestan na udržení těhotenství. Beru 1-0-1 ale beru ho teprve šest dní předtím jsem chodila na injekce(neolutin). Taky to mám brát do 12tt tak uvidíme snad je vše v pořádku, mám nějaké špatné tušení achjo 😒

misalka
26. kvě 2007

kuzelka, žádné špatné myšlenky si nesmíme připouštět, musíme věřit, že bude vše tak jak má být... žádná špatná tušení neposlouchat! držte se holky...

kuzelka
26. kvě 2007

Misalka - já vím ale nějak mi to nejde 😠 jsem holt už taková 🙄 ale budu na tom pracovat 😉

misalka
27. kvě 2007

vždyť už jsi ve 12.tt, nejhorší období máš snad za sebou... veselse holka vesel, budeš maminka, tak ať máš miminko spokojené a ne ustarané...

pavlina05
28. kvě 2007

butrus , kuzelka 🙂
ahoj holky, dnes jsem byla na první ultrazvuku mimiska. Myslela jsem, podle poslední mršky, že jsem tak v 6 tt, ale podle ultrazvuku a doktotky jsem teprve ve 4 tt. Vše zatím ok. Dnes mi předepsala 1 balení Utrogestanu na zavádění, prý na udržení těhotenství. Je to normální???

dasty
28. kvě 2007

Pavlínko gratulace k mimísku a já se přesouvám do clostilek.Holky držím pěstičky ať brzy máme také mimísky. 🙂

kata76
29. kvě 2007

diky za info holky, tak koukam, ze na to udrzeni davaji vetsinou asi to 1-0-1. Jen mi nejde do hlavy, ze mi u toho nekontrolovali hladinu hcg 😕
ja myslela, ze by se to melo..
Jinak taky nevim, jestli je rozdil mezi polykanim a vkladanim do pochvy, jsem z toho jelen a nerada se spoleham na doktory, mam smisene zkusenosti 😖

misalka
29. kvě 2007

no mně taky hcg neměřily, a v užívání není rozdíl jen při polykáni někdo mívá nevolnosti a ospalost a při vkládání zase výtok na kalhotkách... tak si vyber...

pavlina05
29. kvě 2007

pavlina05 no mě hcg měřila. Minulý týden jsem měla přes 3000. Tak teď už bude asi daleko vyšší. 🙂
Dr. mi řekla ať Utroš zavádím.Začátkem roku jsem jej brala jako snažilka, ten jsem polykala. 🙂 A byla jsem ospalá. 😠

zelvik
30. kvě 2007

Ahoj,
taky mám důvod přidat se k vám ☹ Po 7letém užívání HA se nyní s manželem snažíme 1/2 roku o miminko. Moje gynekoložka je bezvadná, nechce ztrácet čas (jako že bychom řešili až po roce neúspěšného snažení) a poslala mě na hormonální vyšetření. Zde se ukázala vyší hladina testosteronu a po 2 UTZ vyšetřeních (vždy v polovině cyklu, který je u mně naprosto pravidelný - 27 - 28 dní) "nedozrálé" folikly - 16mm. Mám začít brát CB (3. - 7. den cyklu a Utrogestan 17. - 25. den cyklu - vždy 1-0-1). Chci se zeptat, zda je to opravdu opodstatněné, zda u mně nemůže vajíčko dozrát v jiné fázi cyklu než opravdu v polovině. Nechce se mi "ládovat" se hormony, riskovat vícečetné těhotenství jen proto, že jsem byla na folikulometrii 2x vždy v polovině cyklu. Co když je v jiné fázi rozměr vajíček jiný?Zase nemůžu chodit na UTZ obden...Četla jsem, že CB se bere jen, když se vajíčka netvoří, nemyslím si, že 16mm je extra málo. Můžu brát zatím jen Utrogestan?Díky za názor

fidorka81
30. kvě 2007

Ahojky holky, včera jsem začala brát Utroš. Dneska ráno jsem zapoměla tabletku spolknout, myslíte, že si můžu večer vzít dvě najednou? Mám je brát 2x denně jednu tabletu.

marky29
5. čer 2007

Ahoj fidorko,mám stejný problém jako ty,zapoměla jsem ráno taky vzít utrouše a vzpoměla jsem si na to teď,beru ho taky 2xdenně,nemám tím žádné zkušenosti a beru to teprve druhý měsíc. Co jsi dělala vzala si si večer dva nebo jen ten jeden,chtěla jsem zavolat na gyndu ale oni už tam dneska nejsou.Díky za radu 🙂 🙂

fidorka81
5. čer 2007

Marky, vzala jsem si oba večer naráz :o) a nic to se mnou neudělalo. Tak neboj, ono se to vsákne (ale ne že to budeš dělat pravidelně 😉 )