Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

luciik
11. lis 2007

Mslíš v tom minulém grafu??? Asi to tak bylo, protože jsem měla MS velmi silnou 😖
A co si myslíš o tomhle???

luciik
11. lis 2007

Jo, a beru ho od 1 dne po ovulaci...2-2-2

motylek
11. lis 2007

No tak to zvýšení by i odpovídalo, ale pokud ho bereš pořád trvale, tak bych si zítra zkusila testík, pokud míváš luteální fázi těch 13 dnů, jako u minulého grafu.

gabi78
11. lis 2007

Zdravím těhulku, jak se má? 😉

luciik
11. lis 2007

Jojo, mám LF 13 dní, uvidím, jaká bude BT zítra ráno a testík asi zkusím. Na krev jdu až 15, tak se asi do té doby zblázním 😖

motylek
11. lis 2007

Ahojda, zrovna jsem byla se psem, je šíleně hysterická když má jít ven, takže zatím je to jenom hop za dveře a zase zpátky. Takže žádné procházky. K tomu nám tu napadl sníh, tak se chystám na odpolední vycházku bez psa 😀 .
Jinak je mi fajn, špatně mi ještě nebylo, jím všechno, no a pořád mě děsně bolí prsa. Ale fakt ukrutně. Ve středu jdu na ko, tak jsem zvědavá jak dopadneme ☹ ☹ ☹ . Bojím bojím, nevím čeho 😀 😀 😀

motylek
11. lis 2007

Luci, já myslím, že ti teplota neklesne, když ten utroš nevysadíš.

luciik
11. lis 2007

No, já ho mám užívat až do krevního testu...tak asi zkusím ten test...zkoušela jsem TT včera a byl negativní..tak mám strach 😖

gabi78
11. lis 2007

Motylku, neboj, určitě bude vše v pořádku 😉 Budu držet palečky moc 🙂 Jinak to máš fajn, že ti není špatně, já nejsem těhu a špatně mi je 😖 dnes to začalo, tak nevím, ještě 10 dní (ne)čekám na ms.

motylek
11. lis 2007

No pěkně se ti to drápe nahoru, ale 5DPO je ještě šíleně moc brzo, ale já na tebe budu moc myslet a zaklínat tvé břicho, aby tam fazolka byla a líbilo se jí tam. Vždycky si vzpomeň na mě, u nás se to taky podařilo, až když sem se vysrala na všechny hormony a nechala to na přírodě. Myslím, že fakt asi musíš trochu rezignovat a to tělo si pak řekne samo, že už chce. Jenom tomu musíš pomoct milováním ve správnej okamžik a proto já nepřestala měřit BT. Ale mě to nevadilo, ani mě to nestresovalo, takže to je taky asi na každý zvlášť, jak to snáší.

Držím moc pěsti, i na nohách, aby tam už něco bylo 😉 😉 😉 😉 😉

alik30
11. lis 2007

ahoj holky, ja jsem na tom tento mesic takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1b3c5f
Zkusila jsem utroš na měsíc vysadit, co to udělá s teplotou. Když jsem ho brala, tak jsem měla stabilně 37. Neskákalo to.

motylek
11. lis 2007

I když na nohách mi ty pěsti dají pěknou fušku, tak vidíš jak se kvůli vám obětuji 😀 😀 😀 😀

motylek
11. lis 2007

Alik, zatím paráda, snad neklesne 😉

alik30
11. lis 2007

Motylku diky, uvidime, bylo by to krasne, ale po x zklamanich s tim nepocitam. Sice jsem si puvodne myslela, ze bez utrose to dostanu o par dni driv, stejne nez jsem jej zacala brat, ale kdyz jsem ho brala, tak jsem mela cyklus 30 dni. Takze zatim si zadne nadeje nedelam. 🙂

motylek
11. lis 2007

On je utroš právě na srovnání cyklu. No ale zatím je fakt kráááásnej, uvidíš, už jenom pár dnů 😉 😉 😉 . Kdybys viděla můj těhu graf, tak bys ani nevěřila, že je těhu 😀 😀 😀

alik30
11. lis 2007

Ja myslím, že jsem se na něj dívala, jestli jsi ho sem vkládala 🙂 Právěže to u mě vypadá až moc dobře, tak to nedopadne, to už znám 😀

motylek
11. lis 2007

jo někdy dávno jsem ho sem dávala, ale neboj a neztrácej naději, třeba budeš mile překvapená. A pokud ne tento měsíc, tak nějakej určitě. Hlavně nám sem pak přijď říct, jak si dopadla!!!! Kdy budeš zkoušet testa???

alik30
11. lis 2007

Jasné, dám vědět, kdyby to náhodou ještě pár dnů vypadalo dobře. Dnes mi stejně teplotu zvedl alkohol, který jsem zkonzumovala na včerejší oslavě narozenin a ke všemu jsem měřila o dvě hodiny později než obvykle. Takže dnešní teplota je taková nijaká. Testovat budu určitě až koncem týdne, dřív to nemá cenu, když jsem měla cykly 30 dní.

lenkanemeckova
11. lis 2007

Ahoj holky... mám na vás dotaz... jsem v 8tt, beru utroš jeden ráno, dva večer... jenže poslední dobou mě je tak blbě, že sem včera nebyla schopná to ani polknout... a tak sem to zkusila zavést... jenže mám pocit, že do rána snad všechno vyteklo... vím, že se tu psalo že něco málo vyteče... jenže já mám fakt pocit, že toho vyteklo moc... máte s tím některá zkušenost... myslíte že je to v klidu /zaváděla sem normoš prstem, do hloubky asi jak tampon/ ... moc díky za odpovědi. Lenka

motylek
11. lis 2007

Leni, je to v pohodě, nemusíš se ničeho bát. Já ho mám taky brát 1-0-2, ale beru ho jenom 0-0-2, protože zase já když si ho ráno vezmu, tak jsem celej den nepoužitelná a pořád jenom spím, takže jsem si ráno vysadila. myslím, že to ničemu nevadí. Snad. 😀 😀 😀

gabi78
11. lis 2007

Motylku, děkuji moc, jsi hodná 🙂 Uvidím, jaká bude teplota zítra, protože o víkendu je máš vždy trochu vyšší, tak uvidím. Začalo mi být opět nevolno od žaludku, ach jo. To je dnes už podruhé 😠 Jdu si dát kontryhelový čajík, snad pomůže i od toho žaludku.

mmmateska
11. lis 2007

Ahojky holky, omlouvám se, že vám sem takhle lezu.
Taky beru Utrogestan, už dva měsíce, ale spíš mě z něho bolí břicho. No ale aspoň snad konečně bude ovu a pak i miminko. A vy ho berete ještě i v těhu?

gabi78
11. lis 2007

Ahoj mmmatesko, na ovu je clostilbegyt, utrogestan je na udržení oplodněného vajíčka a na udržení těhu v počátečních týdnech. Neměl by se brát před ovulací, jinak ji zruší. Já brala orgametril (to je na podobné bázi jako utrogestan) a na nic, rok ho do mně dr. cpala a dokonce měl na mně takové účinky jako při těhu, motání hlavy, únava a další. Bolesti břicha, vaječníků jsem měla po clostilbegytu, jelikož jsem sama od sebe neměla ovulaci a tento lék mi ji vyvolal, ale byla fakt bolestivá, tak sem tento měsíc vysadila a beru si bylinky a ovu dorazila i bez clostilu. Od kterého dne máš brát ten utrogestan?

fidorka81
12. lis 2007

Ahojky holky!

Tak máme nakoupenej nábytek. V sobotu jedu ještě s maminou vybírat a kupovat koberce a už budem připravený na přesun. teda, ještě bych měla začít balit, ale nějak se mi do toho nechce 😀 Dneska po práci jdu do našeho bytu, jestli se bývalý majitelé už pohli, čemuž ale nevěřím.

Jo a mám segru v nemocnici, což o to, to je za poslední 2 měsíce normální 😉 ale leží tam s ní 6ti letá holčička s maminou a ta holčička má 13 mm velký žlučníkový kamen 😲 By mě zajímalo, čím to dítě rodiče krmí 😕

Dále hlásím, že podle bílkovitého hlenu OVU o víkendu dorazila a snažilkování bylo, tož naději máme 😀 A dneska začínám s Duphíkem 🙂

extravaganca
12. lis 2007

Krásné ráno 😵
fidorko,tak to je fajn,že jste už nachystaní na přesun 🙂 Jé,ty začínáš s duphastanem...super,tak musíš poreferovat co s Tebou dělá...mě čeká cca za 3 týdny.

No jo no,opět se nezadařilo...čekat se to dalo,ale špinění 21.DC fakt nic moc...od soboty jsem v pohotovosti,ale MS se ne a ne rozjet.Bříško bolí,ale byla bych ráda,kdyby aspoň ještě dnes a zítra nedorazila...ach jo,se fakt picnu...takto krátké cykly jsou fakt nanic...co z toho života mám,když mám furt MS...a že jí to fakt není trapné...nejenže leze,kde není zvaná,ale klíďo píďo ještě leze takto brzo...ji jednoho krásného dne fakt nakopu někam 😀
A jinak jakmile mrcha odkráčí začnu měřit,protože budu brát clostil a jsem zvědavá co semnou udělá.
A ještě k tomu jak utroš zvyšuje teplotu...tak já mám pocit,že u mě to takto nefunguje...minulý cyklus jsem měla nejvíc 36,9 a brala jsem utroš...tento cyklus jsem utroš nebrala a když jsem se změřila(náhodně...někdy 15.DC tak jsem měla 37,1..takže nevím...asi jak nakoho to platí..

Motýlku těhulko 😵 Je super že Ti není špatně a na kontrolu se neboj,ale těš 😵 Uvidíš svůj pokládek 😵 Jééé já bych se ěšila 😵 Budu na Tebe ve středu moc myslet 😉

Gábi,já Tě stějně obdivuju..já bych ty děcka od ráno do večera liskala...nejsem moc trpělivá a stačilo by mi málo a hned bych vybuchla....semnou by měli pěknou vojnu 😀

Taky u vás tak sněží?U nás včera cosi jo,ale dnes od 7 hodin tu mete a je tu krásné bílo....jééé se těším na Vánoce a pak v lednu na hory...to bude super 😵

fidorka81
12. lis 2007

teda Extro, takovej krátkej cyklus. To bych nechtěla. Mě stačí těch mých 26 😒 A neboj, s Clostilem, když né napoprvý, tak napodruhý už tu hnusnou otravnou MS nakopneš min. na 9 měsíců!! 😀

U nás dneska nesněží, ale včera bylo hnusně. Foukal ledovej vítr a déšť se střídal se sněhem. Dneska je tu zatím sluníčko a sem tam mrak.

extravaganca
12. lis 2007

fidorko,mě se tak krátký cyklus taky nelíbí..pokaždé když jdu na záchod,tak doufám,že se nerozjede.Fakt potřebuju aby vydržela aspoň do středy(nemá absolutně smysl se bavit o tom,že se třeba nerozjede....šak víš,znám se moc dobře a vím jak mé tělo reaguje a mrchu na 100% poznám).
Na cyklus s clostilem a duphíkem se celkem těším...je to zas něco nového 😀 Jen doufám,že mi nebude tak zle jako u utroše...to byl fakt děs 😠

U nás včera sněžilo dopoledne,ale sníh se neudržel...téměř hned to tálo.Ale dnes nám nasněžilo pěkně...sice to asi taky dlouho nevydrží,ale je to fajn vidět vše zasněžené 😵 Se moc těším na pátek...budu mít penízky,tak povalím rovnou z práce koupit miláčkovi župan,pyžamo,peněženku a nějaké věcičky na víno(otvírák,teploměr..)a pokud to zvládnu,tak ještě ponožky a nátělník(to na Mikuláše).Jééé já se tak těšíííím....strašně ráda nakupuju dárky 😵 Zvažuju,že si je už rovnou zabalím,protože v tom našem bytečku není možnost je dobře schovat.to by byla prča,co...mít 16.11. zabalené dárky na Vánoce 😀 Když já pak na to nebudu mít čas....budu uklízet,ale hlavně letos chci hooooodně péct...no jsem fakt asi blázen 😀

fidorka81
12. lis 2007

Extro, tak mě zatím Duphík nic nedělá, ale mám v sobě jen 1 tabletu 😀 Uvidíme koncem týdne, budu hlásit 😀
Mě se u Clostilu líbí, jak při OVU bolí vaječníky 🙂 Já vím, jsem divná, ale aspoň cítím, že se se mnou něco děje 😀
Já ještě na Vánoce nic nakoupeno nemám, ale mám to vymyšlený. Mě baví plánovat co by se komu asi líbilo a pak jim to dát. Taky ráda dávám dárečky, ale nemůžu popřít, že je nerada dostávám 😀
A k pečení - já dělám jenom vosí hnízda, ty miluje drahouš. Jinak peču ještě u našich a s našima. To je vždycky akce P - všecky ženský z rodiny se na jeden víkend sjedou, všecko napečeme a pak se průběžně během týdne maže, patlá, čokoláduje... 🙂 A ty vosí hnízda jsem loni dělala poprvý a málem to těsto skončilo v koši, páč mi nějak nedošlo, že to těsto musím zhňácat dohromady a že ho nemůžu nechat sypký 😀 😀 😀

extravaganca
12. lis 2007

Tak to já letos budu péct poprvé 😀 Pár pokusů kdysi bylo,ale bylo to jen pár vanilkových rohlíčků...Letos chci dělat:vanilkové rohlíčky,linecké,rafaelo,pantoflíčky,čokoládové kuličky a brněnské dortíčky.Krom vanilkových rohlíčků,jsem ani jedno nedělala,tak jsem moooc zvědavá,jak to dopadne 😀 Havně to musím péct,když nebude miláček doma...jinak se pozabíjíme.Jeho rady v kuchyni nevydýchávám(je to kuchař a je "hrozný" 😀 )Tak třeba v sobotu...dělali jsme kolaudačku se švagrama a já se rozhodla péct sz listového těsta šneky.Nikdy jsem je nedělala,ale chtěla jsem to zkusit.Tak si vytáhnu těsto a poučtím se do jeho válení.Vždy si ho malinko rozválím(ale fakt malinko...taková malá tlustá placka)a rozpůlím aby se mi to líp dělalo.No než jsem to stihla rozpůlit tak miláček vyrukoval s radou..ty nechci Ti radit,ale když si to těsto rozdělíš na 2 části,bude se Ti to líp dělat.V tu chvíli jsem položila vše co jsem měla a šla pryč...hleděl jak tele z jara...jsem mu řekla,že pokud má potřebu mi radit,tak ať si to udělá sám...My fakt nemůžem být při vaření spolu 😀 Prostě 2 kohouti na smetišti je moc 😀
Miláček taky miluji vosí hnízda,ale já vůbec netuším co to je..pečese to,nepeče?Jsem fakt děsná 😀
Určo pak poreferuj,co s Tebou dělá...a taky jsem zvědavá,co semnou udělá clostil...začnu ho brát za pár dní..

fidorka81
12. lis 2007

Pantoflíčky? To je co? To jsem ještě neslyšela 🙂 teda, úplně jsem dostala chuť na vánoční cukroví!!!! 🤐
No my dva v kuchyni to je to samý!!! Každej jsme zvyklej na svoje tempo a postupy a když jeden z nás tomu druhýmu radíme, tak se vyhazujem z kuchyně 😀
Vosí hnízda se nepečou, jen se smíchají sypké ingredience (uhňácá těsto) a pak se to cpe do takových formiček a do nich se dělá prstem nebo vařečkou díra a tam se dává rumová směs. Je to moc dobrý, ale patlačka. No aspoň poprvý byla 😀