Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

barag
11. pro 2007

no mě teda bývá blbě, ale takhle zle mi od migrény nikdy nebylo, sem uplně byla přesvědčená, že na mě leze nějaká echt super chřipice.leda po alkoholu mi takhle brutálně bývá druhý den - a to toho moc nevypiju.teď už teda ne, páč nepiju.
jo, já věřím, že hormony na to mají velkej vliv, když sem byla před rokem narvaná lékama, který tluměj činnost štítný žlázy (před operací mě snížili hladinu hrmonů šž na minimum) a to sem si teda užívala tak třikrát do týdne - o každém výkyvu počasí mě ta moje hlava informovala
fid stejně je HA svinstvo, s měřením už to umíš, tak se ti to po mimi bude hodit 🙂

fidorka81
11. pro 2007

barag, to máš pravdu 🙂 kdybych věděla, že budu mít takovej problém s otěhotněním, tak HA vysadím už dávno 🙂
Já se loučím, za chvíli razím domů, hezký zbytek dne 🙂

barag
11. pro 2007

tak se měj

barag
11. pro 2007

jo a Fid už sem Ti dávno chtěla říct, že mi na téhl fotce připomínáš...uf, já nemám paměť na jména....no paní, co moderuje televizní noviny na čt a vloni tančila stardance. ale asi nejdu s ničím novým, že? 😀

fidorka81
11. pro 2007

Voldánová? To mi ještě nikdo neřekl. Řekli mi 2x, že jim připomínám Leonu Černou ze SuperStar 😀 😀 Papa

barag
11. pro 2007

jo jo Voldánovou, tu co píšeš neznám, no když si to přiblížím, tak bych Tě fakt podezřívala, že sis tam v rámci utajení šoupla Voldánovou 😀
už mě asi nečteš ale stejně ti posílám: ahoj

zelvik
11. pro 2007

ahoj holky,
vy jste se zase rozjely.
Dasty - neděs mě, já myslela, že když mi řekli, že IUI hradí pojišťovna, že už se pak víc neplatí. možná ještě případné hormony, kdybych si musela něco píchat.Ale pořád si nepřipouštím, že bych měla dojít až tak daleko...

Barag - mrcha migréna si vybrala blbou dobu, co? 😒 Nám asi fakt budou muset pomoci doktoři. My se taky snažíme vždycky asi v blbý dny, pokud mám vůbec ovulku, tak ji stejně nepoznám, tak to berem hlava nehlava a stejně nic.Jinak já asi brzy u FF uvidím ovulku, ale na sobě ji necítím. Ukázkový bílek byl kdovíkdy, ale teploty byly dole.A teď - http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6

Fid - tobě moc moc držím palce, ať jsou aspoň někde veselý vánoce.

fidorka81
12. pro 2007

Barag, ale Voldánová určitě nemá nadváhu a ani tak velký prsa 😉 😀 😀

zelvíku, tak u nás budou určitě, ale jestli i TAKHLE, to se nechám překvapit 😀 teplotka Ti hezky stoupá, tak vydrž a určitě budeš odměněna 😉

Dasty, néééé 😀 Jen jeden pán hledal původní majitelku, tak jsem se mu rovnou vnutila a představila a jinak mi nikdo nic dobrýho nepřinesl. 😠 Plno lidí jsem potkala na chodbě a všichni jsou usměvavý a milý. Sousedi jsou v poho, jen nad námi bydlí s malým dítětem, tak je občas slyšet křik a dupání, ale my jim to snad v blízké době oplatíme 😉 😀

dasty
12. pro 2007

ahoj berušky.... 🙂
želvíku´:ahoj,já tě neděsím-pojišťovna platí sice IUI,ale ty si na to připlácíš-jak hormony tak to opracování semene před IUI,to pojišťovna neplatí.To víš nic není zadarmo-docela by mě zajímalo kolik by stál k tomu všemu ještě výkon bez dotace pojišťovny.Proplácí jen 6ročně.
čauky Voldánová,Fid-to jsou potvory,já bych ti teda přinesla 🙂 🙂 Jinak s tím dítětem máš pravdu-sousedka pod náma asi taky trpí,ale ty její holomci ve věku 15,19 let nám to řádně oplácí.Příjdou ze školy pustí na plný kule rádio až se mě klepe podlaha a když se hádají a tatík je rovná-je to jako by mě ječeli u ucha.Ale my jim to zase v červnu vrátíme miminkem,máme ložnici pod jejich děcákem 😀 😀 A na to sousedka mě povídá"váš mladej jezdí na motorce doma po dlažbě co???A já ji povídám :vaši kluci mají nové rádio,že slyším skoro všechny stanice na plný pecky.Sklapla a od tý doby dobrý,jen se člověk nesmí nechat a ty koukej jim to děcko co nejdříve oplatit. 😀 😀 😀
My se strojíme do školky,tak pá berušky 😀 😀 😀

fidorka81
12. pro 2007

Dasty, ale vzhledem k tomu, že jsem věčně v práci, tak jsem si ten dupot ještě ani moc neužila 😀 O sousedech vedle nic nevím a jelikož jsme rohovej byt, tak máme jen jedny vedlejší sousedíky, což je super. Z patra jsem potkala zatím jen lidi ze 3 bytů (je jich tam 7 vč. našeho).
Jooo, ale jinak když natrefíš na blbý sousedy, tak je to včudu, důkaz je podnájem. Panelák je oproti tomu tichý dům 🙂

barag
12. pro 2007

zelviku podle toho co sem četla tak bílkový hlen a vysoko "položené" (či jak to napsat 😀 ) děl. hrdlo ovulaci předvídají!!proto je to lepší k načasování tulení, teplota Tě pak informuje o tom jestli už ovu byla a nebo ne. třeba sem četla, že poslední den bílku je považován za nejplodnější období, jelikož spermošky v něm můžou krásně přežít než bude ovu. jednak se v něm dobře pohybujou, nebrzdí je to a jednak maj výživu. takže den před vzestupem by to mohlo být ok. někde píšou že za dobrých podmínek přežijí spermošky až 5 dnů, ale to se mi zdá jako blbost. kdo má 5 dnů plodnej hlen? 😖 a vajíčko nepřežívá zase tak dlouho, navíc po ovu se děl. hrdlo uzavírá - ne hned samozřejmě, ale když je to víc hodin po ovu tak je to asi horší pravděpodobnost otěhotnění než když je to před ovu- aspoň tak sem to pochopila podle toho, co sem se dočetla, proto sem to zkoušela tenhle cyklus i s hlenem a děl. čípkem a ona si do toho vleze migréna...no ale tulení bylo před..tak uvidíme, jestli máme životaschopný háďátka 😀 😀

barag
12. pro 2007

fid, tak si jen tak najeď myší na tvůj obrázek u příspěvku a uvidíš - celá Jolanka 🙂

zuzanic
12. pro 2007

dobré ráno holky. dlouho jsem se tu neukázala. jak se máte? poradíte mi některá??? já měla v pondělí dostat mrchu a pořád nic. hrozně mě bolí bradavky a TT je negativní. vzala jsem tento cyklus clostilbegyt o jeden den míň a jeden večer jsem vynechala duphíka. taky jsem si v pátek a včera uvařila 1,5litru kontryhel. čaje. jen tak. když už jsem ho kdysi koupila, tak že ho vypiju. myslíte že to může být tím vynecháním prášků nebo tím čajem? ☹

barag
12. pro 2007

zuzanic mě se MS spustí až šestý den po utrogestanu. nevím kolik dnů máš po dobrání, ale někdy se to tělo zblbne, třeba si i dýl měla ovulaci?

zuzanic
12. pro 2007

hm.....brala jsem to teď druhý cyklus. v prvním se mi spustilo hned na třetí den. jako po antikoncepci. v pátek poslední prášek, v pondělí mrcha. prostě ukázkové. a teď takový shock! myslíš že to nemůže být tím vynecháním?

barag
12. pro 2007

to nevím, ale já už mám za sebou spoustu cyklů s utrogestanem, první byl teda s proverou, mrška dorazila taky v rozmezí 2-3 dnů a pak se to začalo postupně natahovat a dospěla sem až k šesti dnům. nevím, jestli to vynechání by mohlo mít takovej vliv, to myslím spíš naopak, a co ta ovu? nebyla později než obvykle u Tebe bývá?

extravaganca
12. pro 2007

Krásné ráno berušky 😵
Včera jsem si kvůli mrše musela vzít dovču...konečně se rozjela,ale za to se vší parádou 😠 Bylo mi zle jak prase.

fidorko,taky Ti bylo tak špatně a taky Tě tak strašně bolelo břicho?Já to s utrošem pomalu ani nevnímala,zato s duphíkem to vnímám až moc ☹

Berušky,mám dotaz.Něco ve mě mi říká,abych se na všechno vykašlala.Teploměr jsem definitivně schovala a už měřit nebudu.Teď řeším,jestli mám ještě prubnout jeden cyklus s dvojitou dávkou clostili(2 denně..tak mi to napsala doktorka),nebo se na to už fakt definitivně vykašlat.A´T jsem sebevíc v pohodě,tak fakt mi něco říká,ať to nechám tak a od všeho si odpočinu....
Co byste radily?

Až budu mít víc času,tak si přečtu co jste včera probraly a případně budu reagovat.Teď tu mám nějaké resty,tak musím jít na chvíli makat 😉

zuzanic
12. pro 2007

barag já nevím s ovu ☹ já ji totiž neměřila ani si nedělala žádný test. jsem v tomto úplný nováček a minulý měsíc jsem jela do zahraničí a spala na pokoji s dalšíma 3 lidma a nechtěla tam měřit, taxem to posunula na tento měsíc.

barag
12. pro 2007

jasně chápu, no jak sem už psala, mě to postupně začalo prodlužovat dobu mezi posledním utrošem a začátkem MS, tak to asi bude ono. jinak mě prsa bolívají i před MS, ale to je asi u každýho indviduální

zuzanic
12. pro 2007

no mě právě před MS, bolely párkrát prsa. jako celé. trochu. ale teď mě bolí jen bradavky a docela dost. nemůžu na ně večer ani šáhnout. no....tak snad máš pravdu a časem se objeví....děkuju

barag
12. pro 2007

já teda už sem jednou těhotná byla a prsa mě nejvíc bolely jakoby na straně, šlo to do podpaží a pak sem to samý četla u nějaký holčiny tady na koníkovi, pak mi to kamarádka ze začátku když byla těhotná taky řikala, no ale nevím, jestli se to dá brát za bernou minci

fidorka81
12. pro 2007

barag, no tak koukni do fotogalerie, tam jsem víckrát a rozhodně už Ti nebudu připomínat Jolanku 😀

Exi, mě ani nebylo špatně. Nebo spíš, já nevím. Jak jsme se zrovna v tu dobu stěhovali, tak jsem to ani nevnímala. Břicho mě bolelo málo. ALe ty to můžeš mít dohormady s tím Clostilem. Mě po nem taky příšerně bolel podbřišek a nebylo mi nejlíp.
Jinak - já bych Ti poradila, ať ty tabletky dobereš, ale neměř. Ona je to fakt pohodička. Začínám čím dál víc uvažovat nad tím, že ani od ledna měřit nezačnu, ovulku už poznám sama i bez měření a tím měřením jsem se jen stresovala. Zkus celej měsíc bez meření a když stále budeš na vážkách, tak vysaď i clostil 🙂

barag
12. pro 2007

já jsem měla minulý cyklus poprvý obojí a bylo mi taky tak zle - no psala sem Vám tu, ajk sem si při obědě musela dát čaj s rumem, bylo to fakt hodně výživný, fid to taky píše, tak asi kombinace těch prášků je dobrym předpokladem pro bolestivou ošklivou MS.
fid no jo no, sem to trubka, já sem si nevšimla, že tu máš album a furt sem si Tě představovala jako segru Voldánový 😀 😀 tak já tam kuknu

barag
12. pro 2007

fid 😀 😀 😀 žádná kopie někoho prostě originál 😉 🙂 🙂

fidorka81
12. pro 2007

barag, ale dík za kompliment, vždycky se mi líbilo, jak je Jolča učesaná 😀 😀

barag
12. pro 2007

no hlavně že sem Tě třeba neurazila, kdybys ji neměla ráda a tak...já musím končit, za chvíli tu máme kontrolu, atk jdu pracovat, zatím

extravaganca
12. pro 2007

Tak holky díky 😉
Já ještě jeden cyklus prubnu,budu brát 2 tabletky clostilu a pak na vše se.. 😀 A fid...já už teploměr nechci ani vidět 😀 😀 Už mě to s ním fakt neba 😎

fidorka81
12. pro 2007

ex, mě taky ne. Jsem ráda, že nejsem sama 😀 😀 3

barag, neurazila. Mě navadí. To kdybys mě pčirovnala k Michalovi Jančaříkovi z Nováckýho počasí, tak to bych se opravdu urazila. Nejenže je hnusnej, ale já ho prostě nemůžu ani poslouchat 😀

extravaganca
12. pro 2007

Fid,tak to určo nejsi 😀
A mimochodem...mám slepené linecké,upečené kokosové koleška,vanilkové rohlíčky(těch budu ještě přidělávat jednu várku,protože jsou boží 😵 😀 )a už jen slepit alpské a mám hotovo..to jsem šikula,co 😉

fidorka81
12. pro 2007

ex, neprovokuj!! Neříkala jsi, že ti bylo včera blbě??? 😀 😀 😀 Já ty svoje 3 druhy mám hotový komplet a víc osobně péct nebudu. V sobotu jedu péct k našim a tam si něco odvezu 🙂 Ale jinak velká gratulace 😀