Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

motylek
1. srp 2007

Já to nakazovala horem dolem a nic z toho, ale tomu tvýmu to stejně musí dělat dobře, po celým dnu se osprchovat studenou vodou, já to úplně miluju, když je vedro hupnout pod studenou sprchu 😵 😵 😵

fidorka81
1. srp 2007

Tak to jsi odvaha. Já jsem taky teplomilnej člověk (i když takovýhle vedra, co byly FAKT nemusím). Ale on se rád sprchuje v chladnější vodě. V zimě dokonce doma i vypíná topení.

motylek
1. srp 2007

Tak to bysme si rozumněli, já taky vypínám a manža zapíná a tak (jelikož bydlíme v 1 plus 1) v jednom pokoji topíme a v druhým ne. Tak si oba přijdeme na svý. Nevím co bysme dělali, kdybysme bydleli v 1 plus KK 😀 😀 😀

fidorka81
1. srp 2007

My v ložnici netopíme vůbec. Máme velkej 2+1 a v kuchyni většinou taky netopím a ještě při vaření větrám 🙂 Letos to vůbec s topením v bytech bylo úžasný. Všichni ušetřili 😀

extravaganca
2. srp 2007

Krásné dopoledne 🙂
Děkuji moc za typy...to teplo mi taky pomáhá,ale když mě to chytne v práci,tak to bohužel nejde praktikovat.Ten turek mi taky občas zabíral,ale od té doby co nesmím kofein,tak mám po ptákách....
Já si stále užívám klidu od utroše....no klidu....už asi 4 dny mě honí utkvělá myšlenka,že se to tentokrát povedlo a že jsem těhule...a to mám ještě dobře týdem do MS.Tak když nejsem unavená k smrti z utroše,tak mě budou pro změnu honit utkvělé představy.. 😀 no nevím co je horší 😀 Kdyby u mě sugesce fungovala,tak už jsem zasloužilá matka 😀

fidorka81
3. srp 2007

Ahojky Extro, třeba na tom něco je. 🙂 Takovej ten vnitřní pocit 🙂 Já mám dneska 14DPO a zítra čekám MS, mám už 2 dny mokrej pocit a to je můj předvoj MS, tak uvidíme co se z toho za víkend vyklube. Nemůžeš si vzít do párce něco teplejšího a pak si to obmotat kolem bříška a zad (svetr, fleecová vesta)? Samozřejmě v předpokladu, že máš sedavý zaměstnání. 😉 Jinak jsem včera v tomto cyklu skončila s Utrošem a už jsem dost ráda, protože jsem už 14 dní jak mátoha. Pořád bych jen spala. 🙄

pupcok
3. srp 2007

ahoj dievčatá, od pondelka beriem utroš, budem 11DC, budem si vkladať ráno a večer len neviem či po jednej tablete alebo dve, prepočula som dr. keď sme spolu volali..ako ho beriete vy?

fidorka81
3. srp 2007

Pupcoku, já osobně ho mám brát 2x1, takže většinou beru jednu ráno a jednu večer (vždy s dvouhodinovou mezerou od jídla). Když mi minulej cyklus bylo po něm ráno zle, tak jsem brala obě tabletky večer. Já ho polykám a někdo ho zavádí, záleží na Tobě 🙂

extravaganca
3. srp 2007

fidorka81:
Sedavé zamněstnání sice mám,ale celkem hodně se naběhám mezi kanclama a kopírkama.A co se týče té mé předtuchy....tak kdyby to vyšlo,tak bych se fakt picla 😀 ale spíš počítám s příchodem MS.Ikdyž by už chodit teda nemusela 😠

pupcok:Já brala vždy od 16.DC 2 tabletky večer.Ty ho bereš od 11DC?To se mi zdá být moooc brzo....aby Ti neblokovla ovulaci..

motylek
3. srp 2007

Pupcok, já beru utroš (zavádím) 1-0-2 od 16DC.

pupcok
3. srp 2007

extravaganca, utroš by sa mal až po ovu brať? mne ho vždy kázala 11 alebo 12DC, tak teraz fakt neviem čo robiť..

motylek
3. srp 2007

Pupcok neboj, utroš ti ovu nezarazí. Jenom ti může zvednout o něco teplotu a ty pak vlastně nevíš jestli ovu nebyla o pár dnů později, pokud měříš BT. Ale je teda fakt, že 11 DC mi příjde brzo, ale věř své Dr. snad ví co dělá. Možná máš kratší cykly, proto tak brzo, ale když si ho o pár dnů posuneš, nic se podle mě neděje 😉 😉 😉

fidorka81
3. srp 2007

pupcoku, drž se rad doktorky, určitě ví, proč Ti to dává tak brzy. Já ho beru 15-26DC.

extra, no tak to jsme na tom stejně. Já to mám tak půl na půl. No u mě by taky nemusela už chodit, já bych si to strašně moc přála, ale takový štěstí mít prostě nemůžu!! MS má přijít zítra. CHjo, začínám být nervní ☹

pupcok
3. srp 2007

ok, ďakujem Vám za rady 🙂 , dr. mi totiž najprv kázala brať ho od 13DC(15dní) a potom mi už kázala od 11DC(15dní) preto tu chaosím 😉
fidorka, držím palce nech MS nepríde 😵

extravaganca
3. srp 2007

pupcok:Někdo říká,že utroš blokuje ovulaci a je fakt,že mě nakázala doktorka měřit BT,aby zjistila,kdy mám ovulaci,abych utroš brala až po ní.Brávala jsem ho(a vlastně bych měla stále,ale trochu to teď flákám)od 16.DC a to mám krátké cykly 22 a 23 dní bez utroše s utrošem 26dní.Ale jak tu psaly holky,snad ví doktorka co dělá 🙂

fidorka81:To máš dobbré když víš,kdy má mrcha dorazit.Já jelikož tento měsíc neberu utroš a ani neměřím BT,tak ji můžu vyhlížet od zítřka až do příštího pátku,což je rozmězí jak blázen 😠 No holt to budu mít díky neměření a nebaštění utroše trošku víc napínavé 😀

dasty
3. srp 2007

čauvec babušky 😀 😀 😝
Teď je to se mnou na pytel moc sem nestíhám chodit 😒 Extravagance a pupčk písnu co nejdříve na IP moc díky za zprávičky 😉
Holky taky ,´miluju studenou sprchu a tomu mýmu jsem kvůli spermiu zkusila naznačit studenou vodu na varlátka a málem mě zastřelil.Tak máme alespoň vitamíny snad zaberou 😉
Ve středu jdeme do Sanusu na pohovor tak na mě myslete už teď mám staženou riť 😀 😅
pupčok:já mám taky utroš až od 19dne,někde jsem četla taky článek ,že by ti ovulku mohla blokovat.Raději zkus znovu se zeptat doktorky 😉
Extravagance:Jani jsem zvědavá jestli k tobě ms dorazí když jsi bez hormonů já bych řekla,že ne 😀 😀 😅 😅
Fid:tak jak to vypadá přišla ms,nebo nás tu nakazíš těhu bacilama a jak to u vás snáší chlap???
Motýlku:jak je novomanželce???Už jsi si zvykla na jíný příjmení???Já vím,že švagrová -když jsem jí volala do práce a představila se po novu tak jsem dlouho přemýšlela kdo je 😀 😀

motylek
3. srp 2007

Dasty, bude to měsíc a pořád mám tiky. Když mi zazvoní tel a je to neznámé číslo, tak vždycky řeknu: Prosím, Hrd...Doubravská 😀 😀 😀 . Je to náročný, když takovou dobu máš nějaký příjmení a pak ze dne na den jiný. Ale pořád používám starý jméno, např. platba kartou. Čekám na novou občanku a pak teprve vyřídím tady ty věci. Jinak když mi někdo řekne po novu, tak mi chvíli trvá než mi dojde, že mluví se mnou 😀 😀 😀 Jinak jsem neměla ovu, tak jsem taková nas..ná.

dasty
3. srp 2007

motýlku a za měsíc si nevzpomeneš na svý rodný příjmení 😀 😀 😀
Motýlku mě říkala gyndařka,že i zdravá žena nemusí mít každý měsic ovulku neboj.Dala ti nějaký termín do kdy budeš brát utroš a pak kdy k ní máš jít.
Já brala utroš 3měsíce a pak hned nasadila clostil.Já ovulku mám a je mě taky zatím na dvě věci 😒 A jako naschvál až ji budu potřebovat na IUI tak nepříjde-si člověk nevybere.
Tak jsem se těšila na druhý mimi a postupně už se přestávám těšit ☹

motylek
3. srp 2007

Dala mi ho taky na 3 měsíce a pak tam mám přijít, tak uvidím, co se mnou udělá. Při minulým vysazením s ovu taky měla problémy (nejspíš jsem ji neměla, neměřila jsem BT, teď měřit musím).
Neboj těš se dál, přečti si moje motto a bude líp. Neboj Páťa se dočká bratříčka nebo sestřičky a ty vytouženého mimi. Aspoň toho jednoho raubíře už máš, tak se ti to musí snášet líp, ne??? Jednou to příjde, i kdyby to celý za nás měli udělat doktoři 😀 😀 😀

dasty
4. srp 2007

motýlku máš pravdu já to mám oproti vám jednodušší,že máme Patrička a snad se dočá i sourozence. 😝
Ale vy jste zase mladé tak vám to půjde teď hned neboj. 😀 Motýlku asi dostaneš jako já clostil po těch třech měsících a zase budeš kousek blíž miminku-pokud je to jen v ovulce tak se neboj-clostil mě hned pomohl 😉 😉
Ještě,že ta medicína je tak daleko jinak bychom snad vymřeli 😀 😅 😀 😅

motylek
4. srp 2007

Dasty, já doufám, že pokud bude nějakej problém, tak jenom v ovulce. Stáhla jsem si cviky Ludmily Mojžíšové (kamarádku její gyndař na to poslal), tak to zkusím cvičit a uvidíme. Jinak mě ten utroš děsně štve. Mám ksicht jako puberťák. Jenom co se mi to všechno zahojí, začnu s ním na novo a je to tu zase, bolí mě celá huba, jako bych přes ní dostala. A tak jsem měla kráááááásnou pleť, občas sem tam něco. A teď, i kdybych na ní vzala škrabku, tak to nepomůže 😀 😀 😀 . Ale co bych pro mimi neudělala, že. Jednou mu to všechno řeknu, jak jsem trpěla 😀 😀 😀

anysek1
4. srp 2007

ahojky holky
tak jsem zacla brat utrogestan beru ho poprve 1-0-1 15-26DC tak se chci zeptat jesli utros nejak ovlivni to kdyz jsem mela ovulaci 15dne cyklu protoze to jsem poprve zacla brat utros a hned dalsi den byla teplota 36.8 a porad stoupa a u me byl vzdy nejvyssi bod 36.7...tak nevim...min mesic jsem byla nejspis tehotna ale nejak se mi to neudrzelo tak nevim no...prosim moc poradte mi..snazime se uz rok a pul a je to nekonecne!diky moc 😀

dasty
5. srp 2007

ahoj anýsku teplotu ti utrogestan stoupnout může 😒 .Já ji měla před utrošem maximáleně 37 a jak jsem začala brát utroš tak i 37,4-u mě bohužel teplota nic neznamenala ☹ .Anýsku a to máš po 1.5roce teprve utroš-byli jste na nějakém vyšetření???My se snažíme od října loňskýho róku,brala jsem utroš,clostil,ale teď po spermiogramu to vypadá na IUI 😉 .Držím pěsti aby t tvá teplotka byla těhotenství 😉 😉

dasty
5. srp 2007

gabrlinku kdepak jsi a jak dopadla laparka moc jsem na tebe myslela 😉 😉

gabrlinka
5. srp 2007

Ahoj Dasty, omlouvám se, ale myslela jsem, že na tuto diskusi nepatřím. Mám teď jiné problémy, tak sem to tu nechtěla motat, víš? Ale jsi moc hodná, že na mně myslíš 😉 Tak laparka v pohodě, ale zjistili mi průchodný jen jeden vejcovod a odstranili srůsty. Mám polycystické vaječníky ( plno malých vajíček ale nedozrávají) ☹ tak nevím, jestli stačila jen ta laparka, nebo jestli mi dá dr. na to nějaké léky. jsem k ní objednaná až 21.8. 😖 A co nového u Tebe?

dasty
5. srp 2007

ahoj Gabrlinko proč by jsi sem nepatřila 😉 Já už asi taky nebudu mít od dalšího měsíce utroš a stejně sem chodím,ale chodím i do Sanusu Pce protože nás čeká IUI.Jestli se ti tu líbí tak tu zůstaň 😝
Neboj gabrlinko hlavně,že je průchodný jeden a myslím si,že na to dozrávání dostaneš nějaký hormony neboj.
U nás špatný spermiogram tak nejspíš jdeme na IUI a možná i do umělýho.Jdeme ve středu na první pohovor tak taky ne moc dobrý zprávy.
Tak napiš až půjdeš od doktorky ,myslela jsem na tebe moc a laparka bolela???

gabrlinka
5. srp 2007

Jasně, dám hned vědět a Ty taky,jo? Laparka v poho, trochu pooperační bolesti, ale injekce to utlumily, teď je mi líp. Dnes sem byla na první procházce, ale šla jsem tempem staré babky 😀 Taky budu na tebe ve středu myslet. Já budu mít teď plno lítání, za 13 dní budu mladá paní. 😎

zanetik
autor
5. srp 2007

Ahojky Dasty 🙂 , držím palečky na IVI možná u nás k tomu taky dojde, ale to asi budu řešit až od října...
Gabrlinko na to nedozrávání vajíček asi dostaneš Clostilbegyt, já už ho brala 1x mi zabral, ale pak se mi dělaly cysty, tak jsem musela vysadit šla jsem v květnu na laparoskopii, teď MS dostávám sama, ale mám podezření, že OVU neprobíhá, takže budu volat dr. hned jak MS dorazí ať mi udělá cca 14DC UZ ať vím na čem jsem... držím pěsti ať ti léky zaberou 😉

gabrlinka
5. srp 2007

Ahoj Zanetik, díky. A já Tobě držím palečky, ať Ti ovu probíhá. Ještě jsou na vyvolání ovu gonadotropiny, to už jsi zkoušela?

zanetik
autor
5. srp 2007

Ne ne co je to? To slovo jsem už slyšela, ale jinak o tom nic nevím...