Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

vendy05
4. bře 2008

macc já si myslím, že to nevadí, doktorka mi říkala, že to nejsou antibiotika, že se nemusí brát pravidelně...

hlavinka
13. bře 2008

Zdravim holky! 😉 Myslite, ze utrogestan muze zpusobit posunuti menses? Prece jen jsou to hormony, ze? JSem 15. den po IUI, beru 2x2 utrogest. Jak tu nekdo psal, tak i mne se objevily lupy, ktere jsem nikdy nemela, tak treba to fakticky souvisi s tim. 😒 Je tu nekdo, kdo po IUI a utrog. neotehotnel a presto nemel menses? Mne se to nikdy nestalo, vzdy jsem mela menses pravidelnou, tak porad nevim.....Mam spozdeni 7 dni. Dekuju za info 🙂

len
13. bře 2008

Hlavinko, ano, může (ale nemusí) 😉 Bereš ho ještě pořád? Mně MS nedorazila, dokud jsem ho brala, dokonce teploty byly vzorně nahoře, posunulo mi to MS o 9 dní... Ovšem jakmile jsem ho vysadila, teplty padly a MS do třech dní dorazila 😒

hlavinka
13. bře 2008

Len: diky za info. Kazdpadne jsi mne docela "pobavila" s tvymi pocity pri utrousi. Na mne nastesti zadny vliv nema, nalada stale stejna (dobra), jen ty lupy a chybejici MS. A jak Ty jsi ted na tom? 😉 Ja ho stale beru, mam ho brat tri mesice (tedy pokud budu tehotna, kdyz ne, tak nema cenu ho brat). Kazdopadne nechci byt nejaka nevdecna nebo tak, ale nevim, zda budu mit chut jeste na dalsi pokus. Bud at rovnou IVF anebo to adopce jisti. Ani nevim proc, mozna na to nemam nervy, ackoliv nejsem nejaka smutna nebo az mooc natesena na decko. Ale stve mne ta nejistota a taky manzel se porad pta, co tam delaji (mimca?) tak je mi ho lito, jak se chudak tesi a ono treba nic..... ☹

hlavinka
13. bře 2008

Stejne si rikam, ze sance na tehu je s inseminaci dost velika (oproti normalnimu stylu otehot) - kdyz ty nejlepsi spermijky vyberou a zavedou az do delohy, nacasuji ovulaci a to by bylo, aby se nepotkali:o)
Holky, jak dlouho po IUI muzete zkusit druhe kolo IUI, kdyz prvni bylo neuspesne? Muze se v podstate hned, jak probehne MS tak znovu brat clostylbeghyt a pak pregnyl a sup na IUI? Diky 🙂

len
13. bře 2008

No, pokud nemáte problém typu špatný spermio nebo imunitu vůči spermiím, tak tě zklamu, ale šance je naprosto srovnatelná 😒 Sice zavedou jenom ty nejlepší, na druhou stranu ty by se tím hlenem probojovaly tak jako tak - věř mi, je to statisticky ověřený 😉 Což je taky důvod, proč už to neabsolvujeme, ani ten Utr. už neberu, no a jestli se do podzima nezadří samo, tak taky IVF 😒 Ale jinak to můžeš zkoušet v každém cyklu zase 😉

Měj se, musím běžet 🙂

hlavinka
13. bře 2008

No, manzel ma hodne spermii, rychle spermie a kvalitni, ale ma autoimunitu, takze se jakoze toci na miste a nedojedou, kam maji. Takze je oddelili od toho zbytku, ktery zpusobuje to toceni a nepopojizdeni dal ... tak nevim. My normalne mit decko nemuzeme, takze jsme zavisli na lekarich. Predtim jsme se snazili rok a pul. A u vas to bylo kvuli cemu, jestli se muzu zeptat? Takze vy muzete eventuelne otehot. sami normalne? Je pravda, na co se cpat hormonama, kdyz to ma jen negativni vedl. ucinky a pomoc v podsatate zadna. Ale jasne, asi jak na koho to funguje....Dekuju za info a hezky vecer! 🙂

dasty
14. bře 2008

Havinko já jsem zdárný příklad,že IUI vyšla napodruhé 😵 A to pan doktor udělala tu druhou IUI jen spíš pro dobrej pocit-tvrdil,že jsme adepti na IVF, sám mě pak řekl,že to nečekal,vidíš neházej flintu do žita 😉 .Určitě bych zkusila pokud nezabere utroš/u mě taky nezabral/ani clostil tak bych zkusila volbu IUI,alespoň dvakrát a pak šla do IVF/je to větší zátěž pro organismus/.Ještě jedna zprávička pro povzbuzení,jedna má kamarádka a jedna má známá šli do IUI a hned se napoprvé povedlo oběma.Jinak u nás u všech byl problém v partnerech,dost špatné spermio,šance na úspěch skoro nulová měli jsme všechny tři kolem 8-11%morfolofie,což je hodně málo.Tak se držte a hodně štěstí,klidně můžeš napsat IP kdyby jsi se chtěla na něco zeptat.

hlavinka
14. bře 2008

Dasty: tak to gratuluju, to je uspech! Nehazim flintu do zita, ale trapi mne, jak je manzel smutnej a tak. ☹ Ale dekuju za povzbuzeni!!!! 😀 🙂 😉 No, nevim, IVF je asi vetsi zahul, ale podle mne se prasky berou stejny, ne? Kazdopadne prej pak clovek ma byt doma po tom umelym oplodneni, ale jak asi dlouho? 😲 Prave jsem to cetla na strankach IVF, ze si Te ma clen rodiny odvezt domu - chapu, clovek bude oblblej a tak....No, uvidime, nejak to dopadne!!! 🙂

petreva
15. bře 2008

Ahoj holky, měla bych jeden dotaz na vás, které jste brali Utr. na úpravu cyklu.Když jste přestaly s užíváním, byl menstr. cyklus "uzdravený" a chodil dobře jako při Utr.? Nebo se rozházel? Chtěla bych ho přestat brát, a použít nějaké přírodní a přirozenější cesty, jestli to půjde. Zatím užívám Femigard a včera jsem si koupila kontryhel, tak nevím. Nechtěla bych se vrátit na začátek ☹ ale jak jsem četla v úvadu vaší diskuze, i já jsem četla na odborných stránkách, že když se začne Utr. užívat před ovu, může se stát, že nedojde k uvolnění vajíčka...
Co myslíte? A jak jste to měly po vynechání Utr. vy? Díky za odpovědi a moc moc přeju, aby prcek ťukal na bříško co nejdřív.

dasty
15. bře 2008

Hlavi:při IUi,jsem brala jen utroš,clostil a těsně před výkonem pregnyl na uvolnění vajíčka.Na IVF tě musejí stimulovat více hormonama,odebrat vajíčka,oplodnit a zase zavést,navíc tam je i narkoza atd...Já měla IUI za sebou za dvě minuty při vědomí/vůbec to nebolí/ a 20minut jsem potom ležela nožky nahoře 😉 Ano po umělým dostaneš kontrolku,ale to by ti řekly holky na IVF jak dlouho 😉U nás bylo lepší,že už jsem jedno baby měli 😕 ,ale stejně člověk je zadepkovanej. ☹ Moc držím pěsti a určitě bych se Sanusu nebo Caru nebála,opravdu se snaží člověku pomoci 😉 Já tam šla poprvé na konzultaci v červenci po ovulaci/tím pádem jsem mohla až v srpnu jít poprvé na IUI,ta se nepovedla,hned jsem šla další měsíc v září a ta už se podařila 😉 😉Moc ti držím pěsti,vím je to hrozné na psychiku a kdo říká,že je v pohodě tak tomu nevěřím 😕 .Neboj dopadne to určitě dobře a já si pak tady přečtu,že jsi těhulka 😝 😉 😵 tak se opatruj a držím moc pěstičky 😉

dasty
15. bře 2008

Petravo:já brala utroš skoro půl roku a měla jsem po něm menstruaci jako hodinky vždy 29den ráno.Já ho brala pokud si dobře pamatuju od 21-25dne a 29den jsem to dostala a na ultrazvuk jsem chodila už někdy 13den,měla jsem potvrzenou ovulku 16den. 😉 Snad jsem ti trošku pomohla,mě na srovnání pomohl,ale u nás byl nakonec problém jinde ☹

milena26
15. bře 2008

ahojda holy,já zase brala duphaston a bylo to dobrý...a pak byl problém v listopadu ,že nikde nebyl,tak mi dr. dal utrouš a po něm jsem to nedostala a pak další cyklus jsem to zase dostala dřív .... a to jsem jen špinila...tak asi působí na každou jinak ... 😉

petreva
15. bře 2008

Dasty děkuju za odpověď. Prosím tě a jak to bylo pak, když jsi ho přestala brát? Pak byla menstruace srovnaná a chodila taky pravidelně? S Utr. ji mám taky přesně, ale chtěla bych ho přestat užívat, ale nevím, aby se menzes zase nerozhodila.

dasty
15. bře 2008

petravo:já vynechala asi 2 měsíce před IUI a dostávala jsem to opravdu plus mínus 29den,ale už ne jako dřív 24,23,to bylo hrozně brzo.Zkus klidně 2 měsíce a uvidíš,vrátit se k tomu můžeš vždy 😉

petreva
16. bře 2008

Dasty: děkuju, to jsi mě uklidnila. Zkusím to, jak říkáš, vrátit se můžu. Kéžby ale byl osud trochu jiný a už jsem ho nepotřebovala a brzy se ukázali // ☹ Tak ještě jednou dík a měj se hezky.

macc
16. bře 2008

holky, co myslíte, když vysadím 14. den po IUI Utroš, test byl negativní, a byla bych teoreticky těhu, to vysazení by mohlo způsobit potrat ?

mareka
16. bře 2008

hlavinka: ahojky, po umělém jseš doma 3týdny většinou čekáš zda dostaneš mršku či ne 🙂
Každopádně si tě po tom zákroku musí někdo odvést protože ti není moc dobře, vím to ze své zkušenosti 😒

dasty
16. bře 2008

Petravo:není zač a přeju brzy ať máš na testíku // 😉
Macc:já celou dobu brala utroš a po 2IUI mě doktor zapoměl utroš napsat ,měla jsem ho jen asi 4dny po IUI a nepotratila jsem,oni ho dávají provizorně na udržení.Mě se ukazáo ,že jsem těhule 15 den po IUI a utroš jsem dostala až za 2 týdny po tomhle testu,neboj se. 😉

macc
17. bře 2008

dasty: jéé díky za zprávičku, tak to jsi mě docela potěšila, i když mě se stejně // asi už neukážou 🙄 , budu se muset smířit s laparkou a dál se uvidí 😕

macc
17. bře 2008

dasty: jinak hodně štěstí s mímískem 😵

vendy05
17. bře 2008

ahojda holky chci se zeptat, nemáte některá po utrogestanu strašně vyschlo v puse a takovou divnou chuť??? 😅

hlavinka
17. bře 2008

Dasty: dekuju za info. My jsme prave ted za sebou meli neuspesne prvni IUI, to bylo jak pises v pohode, bez bolesti....Tak uvidime, jak se ted rozhodneme....Dekuju za povzbuzeni a Tobe drzim palecky, at se vam mimco povede krasne, chytre a stastne 🙂 🙂

monca.v
6. dub 2008

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit, prosím.
Dnes jsem 25. DC a začala jsem špinit. Užívám Utrogestan kvůli zpravidelnění cyklu, toto se mi ještě nestalo, abych v době jeho užívání špinila. Nevím, co se děje. Setkaly jste se s tímto? Ovulka proběhla dle bolesti břicha 14. DC, dnes mě i sem tam pobolívá v podbřišku. Zítra s Utrogestanem končím, ve čtvrtek by měla dojít mrška. Nechci zbytečně otravovat doktora, tak jsem si řekla, že se poptám vás, jestli s tím máte některá zkušenost. Díky.

malaika
6. dub 2008

Mončo, to může být nidace, ale takhle brzo ti asi nikdo nic neporadí....vydrž do čtvrtka a když MS po Utrog.nepřijde, udělej testík 🙂

monca.v
7. dub 2008

Ahoj malaiko - no myslela jsem si taky (spíš tušila), že se může jednat o uhnizďování zárodku, ale pobolívá mě občas v podbřišku, jako když má co nevidět přijít mrška, ani prsa mě nebolí. Myslím si spíš, že se to snažení opět nepovedlo, bohužel ☹ Snažili jsme se fakt poctivě, no nic, co se dá dělat....
Dnes jsem zkoušela mamatest (jsem 26. DC) a byl negativní. Nevadí, zkusím vydržet a testnu fakt nejdřív ve středu. Ale myslím, že bude dopadne stejně.
Právě jsem ani nechtěla hned letět k doktorovi, protože by stejně nic neviděl na UTZ, maximálně by mohl udělat prohlídku nebo možná snad vzít krev.

bianca
7. dub 2008

ahojky.Dnes mi doktor znova predepsal Utrogestan,no ja v letaku precetla ze se muze pouzivat pouze na obdobi 1.trimestru a ja zrovna zacinam druhy.Napsal mi ho na cely mesic tak nevim.Je tu nekdo kdo ho bral i v pozdeji?Dekuji

bianca
11. dub 2008

😨 nikdo 😨 ?

len
11. dub 2008

Bianco, osobní zkušenost nemám, ani nejsem doktor, ale popravdě mě nenapadá jediný důvod, proč ho brát ve druhém trimestru, v téhle fázi už tělo progesteron dodávat nepotřebuje a přesně jak píšou v letáku - vysloveně před tím varují 😒 Určitě bych zavolala doktorovi, proč to předepsal a jestli si tím je jistý, a taky bych se na to zeptala v lékárně...

ededik
13. dub 2008

Ahoj bianca......
Mne ho doky tiež predpísal....a tiež zo slovami, že ho budem brať až do 20 tt. Zrovna som sa na to včera pozerala a ma to troška vystrašilo..prečo až tak dlho, keď na letáku je písané niečo iné.....
Aj keď ja som trošku iný prípad...mám pco syndróm...takže u mňa je tá rizikovosť asi vyššia....