Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

zelvik
30. říj 2007

Fid - a budeš teď měřit? Já mám ještě Clostil a Utroš na 1 cyklus a pak jdeme do CARu. Tak nevím - mám to ještě brát? ☹ Grafy jak z učebnice a stejně výsledek nikde...

Sah - já přesně před rokem vysadila HA (po 7 letech).Od ledna se snažíme, od května už i za účasti Dr. - tj. Clostil a Utroš...Sama jsem si naordinovala jen kapky z Jeřábu.

len
30. říj 2007

Holky, můžu mít dotaz? Zatím jsem Utrogestan odmítla (jsem přesvědčená, že ho nepotřebuju, a zatím žádný doktor mě nepřesvědčil o opaku), ale možná se k tomu taky nechám časem ukecat 😝
Jak je to v případě zavádění s milováním večer?
Protože zavádět předtím mi přijde blbý a potom by to zase ze mě všecko vyteklo i se spermatem...
Díky 🙂

sah
30. říj 2007

Tak to už taky koukám trvá nějakou dobu. No já to s tím ordinováním léků nemyslela doslovně, jen jak jsi psala, když beru jen Utroš nebo když přidám Clostil, tak jsem si myslela, že to tak může být. A kapky z Jeřábu? K čemu slouží?? No my na Honzíka čekali 3/4 roku. Poprvé jsem potratila, musela jsem na vyčištění a s Honzíkem jsem otěhotněla přesně rok po potratu. Taky to chvilku trvalo. MS mi tehdá nechodila, tak pořád vyvolávačky, pak mi Dr. naordinoval olejové injekce Neolutin forte, vždy 17 DC jednu do zadnice. A po nich jsem otěhotněla. Prý Utroš a Duphík jsou na podobné bázi. Tak uvidíme. Začínám taky pociťovat podbřišek, tak snad to nedostanu zas tak brzy 😠

karla6
30. říj 2007

Len, já jsem Utrogestan brala a mě to spíš ublížilo než pomohlo, už se na to nedám. Večer jsem zaváděla 2 tablety. Pokud nemá žena prokázaný nedostatek vlastního progesteronu, je to zbytečné se cpát nějakýma hormonama navíc. Co to s těmi našimi těly má dělat, když do nás cpou hormony od našich cca 16-ti let? Je úplně jedno jaké.
Doporučuju zavádět až po milování, když už jsi těsně před spaním po sprše lehneš na záda. Zaveď si to v leže na zádech, a zůstaň tak ležet až do usnutí. Je možné si pod zadek podložit polštářek, ale možná se ti tak bude hůř usínat a je to zbytečné. To nevyteče, neboj.

zelvik
30. říj 2007

Len - tady ti bohužel neporadím. Já ho zatím pořád jen polykám.Ptala jsem se v lékárně, jestli je v tom velký rozdíl a řekli mi, že zavádění se doporučuje spíš už v I.trimestru těhu na udržení.Ale kdybych řešila to co ty, asi bych počkala (stejně tak 1/2 hodiny po milování ležím), pak bych se umyla a pak asi
zavedla...
Len, já s Utrošem problém nemám, ani se mu nebráním. Dr. mi ho dala, že mám moc testosteronu🙂
Spíš psychicky bojuju s Clostilem...

Sah - a to je vlastně i odpověď na tvůj dotaz - od Dr. mám předepsanou kombinaci Clostil (3. - 7. DC - na stimulaci vaječníků, aby byla ovulka) a pak Utroš (od 17. do 25.DC, cože je čistý progesteron). No a já ten Clostil nerada beru, tak ho neberu každý cyklus🙂
Jeřáb? Je to bylinný extrakt, který upravuje hormonání hladinu ženy.

sah
30. říj 2007

No vždyť to říkám, jste na půl doktorky 😀 . Tak to mě Duphaston nasadil Dr. jen tak, anichž bych měla nějaké krevní testy. Před prvním dítětem jsem MS bez provokačky nedostávala, teď po vysazení taky nepřišla, tak mi ho dal, aby se to prý upravilo. Žádný odběr krve nebyl. Tak snad se trefil správně, jinak jsem s mým Dr. naprosto spokojená 🙂

len
30. říj 2007

Holky, díky 🙂
Se mnou je to tak, že je všecko OK, progesteronu mám dost, luteální fáze dostatečně dlouhá, sliznice narůstá dostatečně, i ostatní testy OK, takže tak nějak naslepo zkouší, co by zabralo... A to mě nebaví, zkusit mi nacpat lék "co kdyby." No a vzhledem k tomu, že minule dr. strávila daleko víc času přesvědčováním mě, že mi to "pravděpodobně téměř neublíží" než tím, v čem by to MNĚ konkrétně mohlo pomoct, tak jsem to odmítla. Čímž teda tenhle lék vůbec neodsuzuju, určitě je spousta případů, kdy dokáže vyléčit nějaký problém. Ale ne - jen tak, co kdyby.
Na druhou stranu nevylučuju, že když se v CARu najde rozumný doktor, co mi dokáže odargumentovat, že mi to něco přinese, časem do toho půjdu, fakt nevím 😒

S tím milováním je to u nás tak, že jsme asi oba duší chlapi (nebo tak se to o nich aspoň traduje 😀 ), protože se pomilujeme a okamžitě spíme jak dva špalky 😀 No a sprcha holt až ráno... A taky určitě vím, že sperma ze mě vyteče, to je normální, no 😒 A polykat Utr. by se mi fakt nechtělo 😀

karla6
30. říj 2007

Leni, kámoška má chlapa, který z ní ještě není ani pořádně venku a už je ve sprše. 😀 Tak to ji teda dost štve. 😀
Tak s tím právě problém nemám. Mě dělá v noci zle, když se probudím celá polepená, na člověku to uschne a stahuje kůži... to fakt nemůžu. 😀 Takže se po milování s miláčkem ještě pomazlím, ale jak chce sperma ven, šupnu do sprchy. Takže je fakt, že se zaváděním jakýchkoli čípků a tak, problémy nemám. Ale stejně si myslím, že je ten Utroš pro tebe zbytečný. A pokud bys ho opravdu z tohoto důvodu nechtěla zavádět, tak ho normálně spolkni a místo 1 tbl si vem 2. Je to podobné.

len
30. říj 2007

Karlo, já prostě okamžitě usnu (kdesi jsem četla cosi o uvolňování oxytocinu po orgasmu, a po tom se pěkně spí 😉 ) a probudím se až ráno... Něco jinýho to samozřejmě je třeba o víkendu ráno, to pak sprcha hned, ale večer... nemáme šanci 😀
Jinak teda polykat fakt nee, mám pocit, že jak to jde přes trávicí trakt, tak se daleko pravděpodobněji vyskytnou všecky vedlejší příznaky, zavádění je mnohem šetrnější... A na mě umí umělý hormony působit pekelně, takže to bych neriskovala 😒

karla6
30. říj 2007

Leni, tak to prostě vůbec neber. Podle testů máš progesteronu plno vlastního a nepotřebuješ to. Sebe tím poškozovat nechceš, aby ti to prošlo přes tělíčko, ale miminku do postýlky bys to tam šoupla?

karla6
30. říj 2007

Leni, já jsem to dělala a fakt toho lituju.

len
30. říj 2007

Karlo, vždyť já to neberu 🙂 Akorát jsem prostě ve stádiu, kdy nikdo neví, co se mnou... Chci si promluvit s co nejvíc doktorama a sebrat co nejvíc názorů, abych si sama udělala obrázek. A jak říkám - nevylučuju, že mě časem někdo nepřesvědčí. Momentálně jsem v situaci, kdy:
- přirozeně to nejde a nikdo neví, kde je chyba
- z téhož důvodu je IUI naprosto zbytečný, přesto to zkouším
- umělý hormony mi nic nepřinesou (když mám dost vlastních) a pravděpodobně můžou dost sebrat, tak je zatím nechci
- na IVF se cítím ještě dost brzy, navíc je to ohromný zásah do organismu, na který prostě ještě nemám
- no a žádný jiný řešení prostě není 😀

extravaganca
30. říj 2007

Ahojky berušky 😵
Tak včera doktorka řekla,že spermio dopadlo dobře,napsala mi ten clostil(no co nadělám,zkusíme to)a místo utroše jsem si nechala napsat duphaston(či jak se to píše 😀 ).No a pokud se nezadaří,tak mám za 3 měsíce dojít a domluvíme se co dál...Takže tento cyklus nebudu brát nic.

oriorin
30. říj 2007

Ahoj holky,
zdravim Vas vsechny, jsem novacek a muzu mit hned dotaz?
Me dr. dal utrogestan a rekl mi, at ho beru od 15.dc a furt do te doby dokud neprijde ms. To je najaky divny, ne? Co si o tom myslite. Dik.

extravaganca
30. říj 2007

oriorin:No je to nějaké divné.Většinou se bere 10 dní,pak by měla do 2 dnů přijít MS a pokud nedojde do týdne,tak udělat těhu test a pokud budou //,tak večer zavádět 2 tabletky.

karla6
30. říj 2007

Ori, ty máš nedostatek vlastního progesteronu? Jestli ne, tak je úplně zbytečné to brát.

extravaganca
30. říj 2007

len:Tak nakonec doktorka přece jen uznala za vhodné mi dát clostil.Řekla jsem jí,že když mi ovu posune doúředu,tak s mou luteální fází budu menstruovat co 3 týdny.Řekla že nebudu,že ovu budu mít v polovině cyklu a tím,že budu brát duhaston,tak prý nehrozí,že MS bude po 3 týdnech.Říkala jsem jí i o tom,že utroš mi moc cyklus neposunoval,páč jsem do dostala ještě dřív,než jsem stihla dobrat dávku,tak mi řekla,že každá jsme jiná,a že na někoho ten utroš holt nepůsobí tak dobře jak by měl a tak místo toho mi dala právě ten duhaston,a ten by měl být prý pro mě lepší..Sice nevím v čem,ale tak uvidíme.
Jinak Ti chválím,že když už utroš,tak jen zavádět.Je to fakt děsné,když ho polikáš...

len
30. říj 2007

Extra, vždyť já mám ovu taky v polovině cyklu 😀 Akorát když ovuluju 10.-11.DC, tak ten cyklus prostě tři týdny trvá 😀 A co by ti měl ten Clostyl přinést?
Na mě to teda taky zkoušeli, ale nějak mi nedokázali zdůvodnit, proč ho cpát přirozeně ovulující ženě - že jako zvýší pravděpodobnost, dozraje víc vajíček (nebo budu přestimulovaná a sníží to sliznici a vysuší hlen, to mi už ovšem neřekli 😝), ale riziko vícečetnýho těhu je minimální... Nějak si protiřečí 😀

zelvik
30. říj 2007

Tak jo, je to tu ☹ ☹ ☹ http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6
Ach jo, grafy jak z knížky a nic. Kde je sakra ta chyba???????,,

len
30. říj 2007

Jó, Zelvik, to kdyby doktoři věděli... Já už mám sbírku třiceti takovejchhle učebnicovejch grafů 😝

extravaganca
30. říj 2007

len:Tak co mi má přinést netuším 😀 Říkala něco o uvolňování vajíček či co 😀 Já jsem ji opět nějak nevnímala 😀 Se mi to občas stává...ona mě prostě vždy převálcuje...Ale spíš mám pocit,že je to styl vyzkoušíme co zabere..tak třeba se už tentokrát trefila 😀

želviku,beruško nesmutni...vím,lehce se to říká...neboj nejsi sama...máš nás a navíc s Tebou chce fidorka závodit 😉

karla6
30. říj 2007

Zelviku, je to paradox, ale závidím ti. 🙄

len
30. říj 2007

Extra, tak to já jsem zvídavý pacient a ve všem se rejpu (jak jste si jistě všimly 😉 ). No a když mi nedokázala vysvětlit, k čemu je to dobrý, tak jsem to odmítla 😀

fidorka81
30. říj 2007

Extro, tak ještě jednou velká gratulace k dobrýmu spermiu. 😀 Jsem zvědavá, jak dopadneš po Clostilu. Jak ho máš brát?

Zelvíku, měřit zase nebudu. Chci si dát do novýho roku pauzu. Navíc nás čeká to stěhování a tak se chci soustředit jen na tohle a třeba se pak zadaří 🙂 Jak jsem přestala měřit, tak je mi tak nějak lehčejc 😉 Navíc jsem zjistila, že ovu už poznám i bez BT - podle hlenu. 🙂

extravaganca
30. říj 2007

fidorko,já Ti úúúplně zapomněla pogratulovat k bytečku..jéé promiň a ještě jednou gratuluju 😵
Ten klostil mám brát 1.měsíc 1 tabletku od 3.do 5.DC a další 2 měsíce 2 tabletky od 3. do 5.DC Myslím,že tak nějak mi to doktorka napsala...mám to doma.

fidorka81
30. říj 2007

Extro, tys ho dostala rovnou na 2 cykly? Já ho dostala jen na jeden cyklus a pak že si mám dát pauzu. A brala jsem ho 3-5DC 2x denně.
Děkuju za gratulaci, zítra ráno jdu ještě na družstvo vyzvednout smlouvy a přítel je pak o víkendu podepíše a já je další týden zase odvezu a už bude opravdu náš. jen kdyby se ti majitelé už chtěli odstěhovat. Potřebuju domluvit malíře a copak já vím na kdy? 😖
A co říkal manža na průběh spermia? Líbilo se mu tam? 😉 😀

extravaganca
30. říj 2007

fidorko,já ho dostala na 3 měsíce 😉
No,nevím jestli se mu tam líbilo...my jsme to nějak nerozebírali..

fidorka81
30. říj 2007

Extro, týýýýýýý jo, no tak doufám, že se zadaří hned v tom prvním 😉 A kecám, já ho brala 3-7DC 2x denně.
TO můj přítel mi to po pár hodinách už byl schopnej i vyprávět 😀

extravaganca
30. říj 2007

fid,tak můj to nijak neprožíval...ani před ani po 😀 Prostě udělal co měl a tím to ro něj haslo...byl spokojený,že jsem mu hned v ten pátek byla schopná říct,jestli je to dobré nebo špatné a tím to uzavřel 😀 On prostě celé to naše snažení nějak neprožívá...jen si užívá 😀

fidorka81
30. říj 2007

extro, je zvláštní, jak jsou některý chlapi na to citlivý. No můj je rád, že to má za sebou a že je to +- v pořádku. Ještě nemám úplný výsledky, stále jsem se na gyndu nedostala, ale doufám, že v pondělí se tam už dostanu.