Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

extravaganca
5. pro 2007

Budu péct tento víkend,tak jsem zvědavá jak dopadnu..tak pokud nepodpálím barák,tak snad v pohodě...určo pak poreferuju 😀

Tak berušky,já se pro dnešek loučím.Jdu se pomalu pobalit a valím s miláčkem na nákupy.Tak tu nezlobte 😵
Zítra pa 😵

fidorka81
5. pro 2007

ex, užijte si nákupy (já už jich mám plný zuby a ještě jich nás několik čeká) a zítra páčko.

gabi78
5. pro 2007

Ahoj sluníčka moje, díky za uklidnění 😉 Jste skvělé, já vás nemít, tak nevím,nevím. Dnes sem chytla nějakou hroznou rýmu, chjo. 😖 Nos mám červený a pálí.
želviku: dej mi pak prosím vědět co ses dozvěděla o té tekutině (já měla myslím 15 ml) a držím moc palečky, ať vám to tam dopadne dobře 😵
Extruš: ať se ti drží teplotky stále nahoře, moc ti přeji // jako Ty nám všem tady
Barag: díky za info, hodně mi to dalo, škoda, že mně dr. nepozvala na UZ i v první fázi cyklu, takhle zase víme jen prd, už ať je úterý po 10.hodině, to už bych měla vědět výsledky na ten progesteron v krvi. Nevíte některá na co to zjišťují? Mně to nějak zapomněli vysvětlit. Jako jestli se mi vytváří žluté tělísko? Ale když mi předtím dělali hormonální profil z krve, tak mi progesteron vyšel v poho, tak nechápu, proč mi ho zase zjišťují, nebo je to něco jiného? Jako třeba jestli se už vajíčko zahnizďuje? Prosím poraďte.
Budu vám vděčná, to čekání je fakt nejhorší, budu se muset zaměstnat, ale stejně na to před spaním myslím, si nemůžu pomoct. No, nic, sem se nějak rozkecala, tak už budu končit, stejně tu asi nikdo není. Tak se mějte a těším se na vaše odpovědi. pa

barag
5. pro 2007

gábi já se divim, podle mýho je to standart pozvat si tě 2x když jde o to zjistit ovulku zda byla či ne, nicméně jestli si měla vidět nějakej flíček nebo skvrnu, tak co by to bylo jinýho než žlutý tělísko po prasklým folikulu? nebój, určo ovulku máš

ten progesteron, respektive jeho hladina ukazuje, jak Ti funguje žluté tělísko (a to vznikne právě tím, že dojde k ovulaci, to je ta "rána", která zbyde po prasklém folikulu, z prasklého folikulu se
vytvoří žluté tělísko,to vylučuje progesteron.
dostatek progesteronu zajišťuje, aby se těhotenství udrželo, já sem např. přesvědčená, že to moje první těhotenství se nevyvedlo právě kvůli nedostatku progesteronu - slabá MS před užíváním utrogestanu (to je právě preparát, který progesterony obsahuje)

ono to může být jeden měsíc tak a druhý zase jinak, možná se jen opakovaně chtějí přesvědčit, že budeš opět ovulovat. nebo jim podle předchozích výsledků vyšlo, že máš progesteronu míň. ale spíš si myslím, že je to jen kontrola, asi tak jako když si další měsíc měříš BT, oni zase zjišťují hladiny hormonů.
se zjišťováním těhu to nemá nic společného, protože progesteron by se ti měl tvořit i když těhu nejsi. když těhu jsi, hcg má zpětnou vazbu na žluté tělísko, to nezanikne a pokračuje v tvorbě progesteronu. když těhu jsi, v druhé fázi cyklu žluté tělísko máš a podle délky tvé luteální fáze v určitou chvíli žluté tělísko zaniká, snižuje se hladina progesteronu, snižuje se Ti BT, MS přichází

gabi78
5. pro 2007

No, teda, Ty jsi mi to krásně vysvětlila, moc děkuji 🙂 no, fakt jsem napjatá jak kšandy, jestli mám progesteron nebo ne, ale když si měřím bt, tak ta zvýšená teplota právě znamená, že progesteron tam je,že?já měla opačný problém, že sem měla méně estrogenu, tak sem brala clostilbegyt, ale měla jsem po něm bolesti, tak jsem jej vysadila a myslím, že ovu probíhá i bez něj, zatím,no. Zkusím si na příští měsíc (pokud se tento nezadaří) koupit ty ovu testy a uvidím, co ukáží.
Ale furt kecám jen o mě, a jak seš na tom Ty? jestli můžu vědět 😉

zelvik
5. pro 2007

Ahoj holky,
FID - no hurá že ses objevila!!!!K bytečku gratuluju, s autem je to síla, ale ono se vždycky někde něco najde, co?☹ A jinak jsi na tom jak? Pořád neměříš?

GABI - tak ať tě rýma dlouho nezlobí.s tím progesteronem nevím, já už se v tom nevyznám - promiň

No tak se asi teď trochu víc rozepíšu, budete mít co číst🙂
V CARu na nás byli móóóc hodní, všechno nám ukázali, všude nás dovedli (div ne za ručičku). Připadala jsem si tam jak telátko - jak nevíš, kam se vrtnout, co a jak funguje...No, po pár návštěvách budu mazák.
Dostali jsme se k takové mladičké Dr. (byla taková "holčičí" a kromě ruského jména má i ruský přízvuk 🙂 ).Byla moc sympatická a milá. Jsem 7.DC, přesto mi vzali krev na HP, skupinu a pohl.choroby.Manžovi vzali krev taky.A kdybychom bývali v pondělí nemyšákovali, šel i na spmg.Takhle musíme jít jindy. Protože já mám ještě neschopenku a on si není jistý, jetsli by to zvládnul sám, tak to ais uděláme tak, že v pátek ráno mu trochu pomůžu a vzorek tam odveze. Má to tam být do hodiny, to by měl stihnout. Jen nevím, jestli to má takhle smysl - když se tu bojuje o každý živý ocásek, tak to hodinu zdržovat....?Co?
Taky mě Dr. rovnou vyšetřila a udělala UTZ.Předpokládá, že kvůli sliznici budu mít teď kratší cyklus (nic neberu), nicméně viděla náznak jednoho dominantního folikulu.Jo, ta tekutina, je-li za dělohou, bývá známka proběhlé ovu...
Takže u mně to vypadá na problém s nízkou sliznicí.
Poprvé v životě mi i někdo vyšetřil prsa...
Teď je postup takový - manža spmg, výsledek do dvou hodin.Výsledky z krve říká Dr.osobně, takže to až při příští návštěvě.Ta bude až v dalším cyklu, 7.nebo 8.den.To zatím nikdo netuší, na kdy to padne - kdoví kdy dostanu mrchu...no ale aspoň to spermio už budem vědět. Jen nevím, jakým způsobem to udělat - jestli čekat týden (dřív nám to nevyjde) a nebo to pořešit tím "dovozem"????Jsem nedočkavá,...
Trubka - jsem se při tom UTZ zapomněla zeptat, jestli tam nejsou cysty, ale předpokládá, že by to hlásila!!!

No a toť vše...Není zaručený, že se příště dostaneme zase k té samé Dr. ale s tím tak trochu počítám. Bude možná zajímavý sledovat víc doktorů a víc názorů (hlavně aby se názorově nerozcházeli)...

Uff, jsem vám to sepsala.
Jo, ještě jedna na pobavení🙂 - Vnucovala jsem se se svým měřením teploty🙂 - Dr. se usmála a povídá, že to je už minulý století, že ona se radši koukne na UTZ🙂🙂

barag
5. pro 2007

no jestli ti teplotka vystoupla nahoru, tak to je určitě progesteronem. gabi z toho si nic nedělej, že kecáš o sobě, příště tady zase budu vyprávět já, kdyby mě to nebavilo, tak tu nejsem pořád zalezlá. sákriš, měla bych radši něco dělat, mám psát moře seminárek a vůbec mě to neba, tak na tom sem já 😀
ne bane, sem nějak v čekací fázi - zatím "jen" očekávání ovulace, zjišťuju ji teda první cyklus nejenom podle teplotky ale i podle dalších věcí, zaujalo mě, že tím se to dá zjistit ještě před ovulkou, prostě se tomu snažím trochu pomoct, protože mě stejně nemine být matkou až ve třiceti, tak ať už zase tak nečekám 😉 mě to neba 😝
mě žádnej hormonální profil nedělal, po potratu mi dal zákaz 4 měsíce a to sem se mezitím stačila dostat do pěkný deprese, po třech zdlouhavejch cyklech raději bez dalších průtahů ten estrogen radši nasadil a já si k němu poprosila o utrogestan, protože sem skoro přestala menstruovat - asi dva dny sem velmi slabě špinila, no tak sem napnutá na další MS, a doufám, že bude silná, jinak za sebe neručím a ten clostil vysazuju. ale teď mi dochází, že už sem ti to tady řikala? člověk se v těch info začne ztrácet a točit 😀

no a vidíš, jak sem Tě zahltila!

barag
5. pro 2007

chachacha, tak já teda žiju v minulým století, mě moje aj jiné křivky dost ba.
hele želviku, tak to je supr zpráva a tím pádem i pro ¨Gabču 😉 . vidíš to, že si ovulku měla, jen mi je Gábi divný, že Tě ten Tvůj MUDr neinformuje trochu víc, že je takovej skoupej na slovo

želviku nám řikali, že do půl hodiny bysme tam spermošky museli dopravit - to bylůa ještě urologie v Táboře, pak sem nás objednala do CAR a spg sme vyřešili přímo tam, byla to docela dost velká psina, no asi bych řekla, že je lepší do té půlhoďky, ale já se v tom prd vyznám, já bych taky byla nedočkavá a dovezla bych to, aspoň člověk ví na čem je

zelvik
5. pro 2007

Tak to já taky žiju v minulým století. A taky mě to baví, takže v tom budu pokračovat, ale asi na tom nebudu každý den nedočkavě viset🙂

Nám řekli do hodiny, tak snad to má šanci vydržet, ta půlhodina by pro nás byla vražedná, to nestíháme. Ani nám, neřekli, jestli za to spermio budem něco platit. Ceník výkonů, co nehradí pojišťovna nám dali a o ostatním mluvili jak kdyby to bylo free, tak uvidíme, co uvidíme...

To si myslím, že je spermio psina, ale asi jak pro koho, co? 😉

barag
5. pro 2007

no já to psychicky nevydejchala, přítelovi sem byla prd platná, protože sem se tlemila - taková hrozně umělá situace a tak hraj vzrušení, nakonec mě poslal za dveře 🙂 🙂 🙂
když vám řekli hoďku, tak to tak bude, víš co, na tý urologii to asi berou nějak jinak. za spg se neplatí, když máš doporučení od gyndaře a oba jste pojištění, jinak tu psala Dasty co platili oni bez doporučení - myslím minulý čtvrtek či středu, jukni o týden zpět

gabi78
5. pro 2007

Mně to taky baví, dělat si křivky, ale nebaví mně, když začne 12.DPO klesat 😠 ale tento měsíc to fakt flákám
k té ovu, nevím, asi mi nechtěli dělat zbytečné naděje, mně UZ dělal jiný dr. jinak mám svoji doktorku a ta mi toho taky moc neřekne, asi mně nechce deptat 😀 akorát mi vysvětlovala, jak to probíhá a vypadá se zráním vajíčka v průběhu měsíce na takovém obrázku na zdi 😀 jsem si připadala jak debil, přitom to dávno vím, jo a ještě říkala, že není dobré sexovat často za sebou, že se spermijky musí obnovit. Tak nám řekla, ať to zkusíme ještě dnes, ale nejde nám to takhle na rozkaz, ale my si to užili včera ráno, tak si myslím, že sme se mohli trefit, když jsem den předtím měla ovu bolest.
Želviku: dík za info s tekutinou, takže to znamená, že jsem měla ovu,jo?si mně potěšila, ještě kdyby se tak zadařilo, vám držím palečky, ať vám spermio dopadne tak dobře jak nám 😉

zelvik
5. pro 2007

Joj, to muselo být divadlo 😀 😀 😀
Tak to risknem - bude aspoň nějaký výsledek a kdyžtak se dá snad na žádost zopakovat, ne?
jojo, to vím, že Dasty platila, jen jsem si to nespojila s tím doporučením nebo nedoporučením...
Snad ho nebudeme mít špatný, láduju manžu vit. E a Selenem se Zinkem...

zelvik
5. pro 2007

Gabi - s tím myšákováním občas nebo denně - nedávno jsem četla článek (holka, ale kde? někde na Idnes nebo tam někde), že nejnovější výzkumy naopak odporučují sex denně. Že se tam naopak neskladujou, ale pořád obnovujou...Zkusím to najít, ale neručím za to...
no já si taky mylsím, že jsi ovu měla a jetsli je ta tekutina fakt směrodatná, tak já ji mívám taky. A problém bude asi v té mé sliznici (jen doufám, že ne ve spermiu - to by byl průšvih)

barag
5. pro 2007

gábi, já na to s..u, že se píše nesexovat denně, to už sem vyzkoušela, tak budu na přítele dělat vilné pohledy a nějak ho znásilním, je to trochu trapný, že je to takhle naplánovaný, ale co, to jsou IUI a IVF taky, tohle je o "trochu" příjemnější. já taky četla, že je to jedno, někde ti řeknou to, jinde zase něco jinýho, já teď budu sexovat co den 😝 😝

barag
5. pro 2007

jo gábi, tak si teď byla před tabulí ty, že? no tak aby tě příště pani učitelka doktorka nezkoušela, hehehe

gabi78
5. pro 2007

hmmm, dobrý, sem si to teď přečetla, ale tomu mému se to moc nelíbí, říká, že když nemá chuť tak se do toho přece nebude nutit, s čímž samozřejmě souhlasím, zkus na tu sliznici ten kontryhel, já ho mám i jako čajovou směs, ale co je lepší, když se s tím nechci zdržovat, tak ho mám ještě v kapkách

gabi78
5. pro 2007

barag: 😀 😀 😀 no, to jo, vidíš, to ně nenapadlo,
já chtěla toho mého dnes taky znásilnit, ale nenechal se, a abych řekla pravdu, mně se do toho taky nechtělo 😖

barag
5. pro 2007

to je fakt, že se to nedá takhle naplánovat a určit, tak teď to bude denně, protože si to doba žádá, ale já se o tom s tím svým nebudu vůbec bavit, já ho pěkně nalákám jak motýlka na kytičku 😀 😀

gabi78
5. pro 2007

já bych ho mohla lákat jak chci, ale prostě jak nechce, tak nechce a to bych tu mohla i nahá tancovat 😀 😀 😀

barag
5. pro 2007

já mám výhodu, protože chuť mám, on to vycítí a zlákat se dá, je fakt těžký někoho lákat, když se ti nechce, to by musel být slepej! 🙂 🙂
holky tak se zatím mějte, já se jdu věnovat rodině, mužík seká latinu, dělá domácí mužské práce, které mi slíbil, takže je taky příznivě naladěn, hehehe 😀

barag
5. pro 2007

gábi 😀 😀 😀

kdyby věděl, jak se tu rozepisuju, tak by se mnou asi ani nemluvil, vypínám koníka, radši 😎

gabi78
5. pro 2007

Taky se měj hezky,papa 🙂

zelvik
5. pro 2007

Tak pa barag a přeju úspěšný znásilňování🙂

barag
6. pro 2007

bré ráno! je tu někdo? já sem na tom takhle - můj cyklus se právě láme do své druhé polovičky
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

extravaganca
6. pro 2007

Krásné ráno berušky 😵
Předem se omlouvám,ale trochu zadepkařím,ale slibuji,že jen v tomto příspěvku 😉

😢 😢 😢
Dnešní ráno bylo...a vlastně stále je strašné 😢 Nejdřív pokles teploty a potom jsem zjistila,že jsem začala malinko špinit 😢 😢
http://www.fertilityfriend.com/home/190380
To mluví myslím za vše 😢 9 dní luteální fáze...no,tak mám na kontě další rekord ☹
Včera,když jsme nakupovali dárky,tak jsme v hračkářaství viděli nádherného Mee Too You medvídka...miláček říkal,že mi ho koupí za // a taky jsme si říkali,že by bylo fajn,kdyby to teď vyšlo..že by to byl super vánoční dárek..pro všechny....no,tak nebude ☹ Ku.va,se na to už vy..ru ☹ Mám co dělat,abych se v práci nerozbrečela..úplně zadržuji zlzy,které mám na krajíčku...Tak strašně jsem chtěla....tak strašně jsem v koutku duše doufala...
No co,poplakala jsem si hned po ránu,naštěstí v miláčkovém pevném objetí,takže jsem na to nebyla sama...Teď to jen nějak rozdýchat,otřepat se a jít zas dál..
Berušky promiňte ten smutek,vím...depkařit se nemsí...ale vykecat se musí 😀
Až mi bude trochu líp,tak si přečtu co jste pěkného napsaly....teď jaksi nemůžu,tak se prosím nezlobte,že nebudu hned teď reagovat na příspěvky...ale vím,že mě chápete.
Ale zlatíčka,jestli můžu o něco poprosit....tak prosííííím,držte semnou palečky,aby se mrcha rozjela aspoň až zítra nebo ještě líp až v sobotu..ať mám aspoň trochu normální cyklus.Děkuji 😵

extravaganca
6. pro 2007

Ještě malý dovětek 😅
Psala jsem ráno miláčkovi sms:ˇ"Promiň mi lásko,že Ti nedám pod stromeček ten nejkrásnější dárek."
Jeho odpověď:"Lásko,nejkrásnějsí dárek už mám....mám Tebe."
A potom jak nemám brečet 😔

barag
6. pro 2007

jé, ex to je mi líto, já vím, že se to říká dobře a hůř dělá, ale to nejhorší je, že se k tomu upneš - tak teď sou vánoce, teď by se to hodilo, a když to nevyjde tak pláčeš a pak má nkdo narozeniny, tak by se to hodilo ten další měsc a když to nevyjde tak pláč...depky. já nevím, jak bych ti zvedla náladu, prostě nejlepší by bylo se na všechno vy...at. na kolotoče doufání a zoufání, dělá se to špatně, vím to ze svý zkušenosti, v práci jsem byla v totální pr...stále sem doufala, že otěhu ještě před výpovědí, každá MS - celodenní pláč, na vánoce sem si řekla a dost, došla sem za ředitelkou, ačkoliv byla teprve půlka školního roku, řekla sem si, že je mi to jedno, že mi je jedno, jestli se to nepodaří ošéfovat tak, aby mi z práce najela mateřská, prostě sejřit na to. uf, obrovská úleva, první MS sem nebrečela a druhá už nepřišla. sice to nedopadlo, ale to bylo zase z jiných důvodů. vím, že je to těžký, ale nejhorší je čekat na těhotenství jako na vysvobození z něčeho, jako příležitost pro to a pro tamto...je to těžký, ale zkus se na to vybodnout 😉

barag
6. pro 2007

a neboj, ono se to bude "hodit" jako krásnej dárek i jindy, Vánocema to nekončí, kašli na to! kup si něco hezkýho, co Tě potěší, svetr, triko, hudbu, něco co Ti udělá radost, trochu se dneska hýčkej, ale nelituj se, buď ráda, že ste oba zdraví budoucí rodiče čekatelé, ono to přijde, nevím kdy ale přijde, to Ti tady teď můžu slíbit, ju?

extravaganca
6. pro 2007

Ahoj Baruš....děkuji za Tvá slova,ale něco malinko na vysvětlenou....protože tu s námi nejsi až tak dlouho,tak ještě nemáš vysledované,že já nepatřím do řad snažilek,které se zoufale upínají na těhu a říkají si kdy by se to hodilo,....štve je práce,nebo jak píšeš..narozeniny,Vánoce...
Ano,tentokrát jsem hodně doufala...nejdřív to bylo kvůli změně léků...dostala jsem clostil(pvně)a duphaston...jsem si říkala...třeba to s tímto vyjde...pak ty Vánoce....prostě se mi to tak nějak vše spojilo a už to bylo.Víš,kdybych se na to upínala tak šíleně,tak věř,že bych už několikrát testovala...teploty byly fakt moooc hezké.Ale držela jsem se při zemi a doufala jen v koutku duše.A to že jsem to dnes ořvala a asi ještě ořvu řičitám nejen určitému zklamání,ale i PMS a teď přicházejícíc MS,páč je to u mě řvací období...no a dnes je to holt větší řvací než jindy...ale to ještě ze mě nedělá zoufalce,který se na to upíná a nežije ničím jiným 😉 (tím nechci říct,že to o mě tvrdíš...aby nedošlo k nějakému nedorozumnění).
Holky co tu semnou už nějaký ten měsíc jsou Ti určitě potvrdí,co jsem teď napsala 😉
Přijde jde to...pokud to má přijít,tak to určitě přijde.A víc to neřeším.Jen jsem se prostě potřebovala vykecat z brečící nálady...nic jiného v tom není 😉