Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

barag
18. pro 2007

gábi ani se ti nedivím, já mám tenhle stav teď, ale navíc sem se včera ještě rozhodla, že se uplně vyprdnu i na snažení, na hormony, na čekání, prostě na to budu pár měsíců prdět, v klídku dodělám školu a budu spokojná. no ale ty si to asi s tou svou alergií nepřečteš 😀 😀

marki.la
18. pro 2007

Len, usuziji podle toho, že si dělám ovulační testy. Na měření bazální teploty už nemám sílu, i když minulý měsíc jsem ji měřila a ovu ukázala až 19-20 den. Takže tak je to a chápu to tak, že jí neblokuje, ale v době, když již užívám utrogestan a příjde ovu, tak to působí jako antikoncepce. Já si to nasadím tento měsíc raději až 20 den a uvidím. Na kontrolu jdu 8. ledna, tak uvidím, co mi řekne nového, ale už nechci do sebe nic cpát. už uběhlo 5 měsíců od potratu, a stále nic, i s tabletami, tak to nechám bez tablet a uvidím. Možná že je ale dobře, že jsem doposud neotěhotněla, protože jsem prodělala boreliozu a brala jsem ATB. Navíc mi zjistili špatnou funkci štítné žlázy, tak užívám hormon na vyrovnání hladiny. 😖

barag
18. pro 2007

no marki.la tak vidíš, tyhle všechny nemoci ještě rozhozená šž, to není dobré pro otěhotnění, tak je to asi fakt i lepší počkat si na dobu, kdy je tělo opravdu připravený toho dribečka přijmut.

extravaganca
18. pro 2007

Ahojky berušky moje zlaté 😵
Dlouho jsem tu nebyla,co 😀 Bylo vám po mě smutno 😀
Nešel koník,pak byl víkend a to jsem bez netu a včera jsem měla dovču,páč jsem v neděli ztratila peněženku i s veškerýma dokladama,takže jsem si včera polítala po úřadech.Naštěstí jsem včas zablokovala kartu,tak jsem přišla o necelých 1000,- co jsem měla v peněžence,jinak nic..
No a semnou to vypadá tak,že neměřím BT,včera jsem vzala poslední clostil(ten už nikdy nechci vidět,protože mě po něm bolel podbřišek jak prase..když jsem brala 1denně,tak to bylo v pohodě,ale 2 denně už asi bylo na mě moc)no a za pár dní začnu brát duphík a pak už nic...kašlu na to.Je nám s miláčkem dobře i bez miminka a než to všeljak hrotit,tak to raději na to kašlem.A až nám mimi doma začne chybět,tak zajdem do CARu a bude klid.Já už žádné hokusy pokusy dělat nehodlám.aspoň si od těch všech hormonů odpočinu.

Dasty...Verunko moje milovaná...Tobě pisnu IP,jak bude čásek 😉
motýlku těhulko 😵 Jsem ráda,že jste v pořádku 😵 Moc jsem vám držela palečky 😉
Gábinko,želviku,fidorko,beri...holky moje zlaté...jak se máte?

Jo a musím se pochválit...moje cukroví sklidilo úspěch.Maminka i tchánovci chválili,takže jsem velmi potěšená.Jinak už na Vánoce vše připraveno.Jen ještě oháknout stromeček,zabalit dárky(to budu dělat v neděli)a je to 😵 Napečené,uklizené..takže už se můžu jen válet 😀 Včera jsem byla na nehty,dnes mám Vánoční pokec s nej.kamarádkou,ve středu kadeřnice..no páni...já budu krásná 😀 Bez dokladů,ale za to se vší parádou 😀 😀

len
18. pro 2007

Marki, pokud Utr. působí antikoncepčně, je to právě z toho důvodu, že by bloknul ovulaci. Ale pokud ji neblokuje, žádná antikoncepce se nekoná 😉 (tj. nijak to nebrání v pohybu spermiím, ani nebrání růstu sliznice - naopak). Čili - pokud ovuluješ i přes Utr., nevadí to. Pokud ne, tak je to samozřejmě problém. Ovutesty nejsou 100% spolehlivé, ukazují pouze zvýšení hladiny LH, který obvykle k ovu potom vede... Asi by bylo lepší, kdyby tě dr. sledoval ultrazvukem... Jo, léky na ŠŽ beru taky, už léta...

dasty
18. pro 2007

ahoj berušky... 😉
Gabi...ty jsi tu teda fakt dlouho nebyla,těšíš se,že si odpočineš od žáčků viď?? 😀 😀
Jani Ex:děkuji za krásné IP a plně chápu co píšeš,už jsi nám tu chyběla 😀 😀
Fid,želvíku,Motýlku kdepak se touláte???
Ještě musím pozdravit Barag 😀 😀

extravaganca
18. pro 2007

Dasty,já to věděla 😀 pár dnů tu nejsem... 😀 A za IP neděkuj 😉

dasty
18. pro 2007

Janičko zlatíčko ve čtvrtek jdu na gyndu tak pak písnu IP a nikam,pěkně buď tady u nás 😀 😀 😀

extravaganca
18. pro 2007

Dobře Verunko,.budu zas na Vás myslet 😵 No,ale když to tak vezmu,tak bych defakto od nového roku neměla na koníkovi co dělat 😀 brát nic nebudu,měřit taky ne 😀

dasty
18. pro 2007

kecko,budeš podpora teamu, 😀 😀 😀 😀
Ještě,že jsi ze Zlína,jinak bych si za tebou dojela 😀 😀 😀

extravaganca
18. pro 2007

Jo podpora teamu 😀 😀 😀 No to ta pravá 😀
Šak klidně dojeď....Zlín není na konci světa 😀

dasty
18. pro 2007

no jasně Jani kdo by na tebe prskal těhu bacily??? 😀 😀 😀
Asi dojedu protože někdo tady zlobí 😀 😀 😀 nebo můžeš ty Jani přijet do Pardubic/ukážu ti perníkové srdce/ 😀 😀 😀

dasty
18. pro 2007

Janičko loučím se jdeme s P8ťou na procházku tak páček a zítra tu buď. 😝 😅

extravaganca
18. pro 2007

Tak si užijte procházku a já teda zítra přijdu...teda pokud opět neztratím doklady 😀 😀

katy84
18. pro 2007

Ahoj holky, moc se omlouvám že Vám tu "lezu" ale mám takový dotaz..
Pokud se užívá Utrogestan tak MS nepřijde ani v den očekávané MS? i když žena není těhotná?
Nebo může MS přijít i přes užívání Utrogestanu?
Kamarádka ho má totiž brát "dokud nedostane MS" a já myslela že MS dorazí až po vysazení tak jsem z toho teď trochu zmatená..
Díky moc!!!!

gabi78
18. pro 2007

Ahoj kočulky moje, jak se máte? 🙂 Já dnes odpoledne testovala, jsem 15.DPO a ms nikde, tak se mi ukázala slabounká druhá čárka a ráno sem naměřila: http://www.fertilityfriend.com/home/1be3ac
Ale nemůžu tomu stále uvěřit, prostě to nechápu a jsem mimo, tak ve čtvrtek odpoledne povalím k dr. zítra má poradnu pro těhotné, tak asi by mně nevzala. Zatím to nebudu nikomu říkat, co když test lže a pak trapas, ale vám tady to říct můžu, protože to chápete 😉 Já se tak modlila k Ježíškovi a on mi to asi splnil.Holky, držte mi ve čtvrtek palečky, prosím.Pak dám vědět.papa

lionesska
18. pro 2007

Gabi78, tak ti zatím potichounku gratuluji a moc ti držím palečky. Z každé druhé čárky u nás "problémových" mám ohromnou radost, strašně ti to přeju a budu netrpělivě čekat na další zprávičky 🙂
Zkus ráno další testík a hoď info. Papa a opatruj se!

gabi78
18. pro 2007

Lion, děkuji 🙂 to víš, že budu ráno testovat, už se celá třepu a hodím info, taky se opatruj, pa 😉

lionesska
18. pro 2007

Jak dlouho jste se snažili, Gabi? A děkuju za zprávičku, máš tam odpověď 🙂

motylek
18. pro 2007

Velikááááááááááááááááááááááááááááááááááááánská gratulace Gabi. Je to super. Máš ode mně IP. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

motylek
18. pro 2007

Jinak vám teda napíšu, že mám dneska celej den sra..u jako blázen. Už ze mě teče jenom voda, je mě zle jako koňovi, tak doufám, že to rychle přejde, nerada bych, aby mi to vydrželo na příští týden na žranici. Zítra asi půjdu k zubaři, vypadl mi už asi před měsícem kus plomby, tak aby mě to taky neotravovalo o svátkách. Tak se trochu bojím.

Dasty, já myslela, že ti ty testy udělají zaráz, ale ty jsi asi nebyla na NT, že. Příští týden už ti budou rovnou dělat triply, ne??? V 16tt. Já jsem si právě zaplatila ten NT screening, kdy ti vezmou krev a na 3D utz ti udělají to projasnění šíje. Pan doktor už i viděl, co v bříšku mám, ale já to vědět nechci 😝 . To by pak bylo jako Ježíšek bez překvápka 😀 😀 😀 . a to já nerada. Jenom Petr to těžce nese, že jsem prý blbá ( 😀 😀 😀 ). že jsem si to nenechala říct, protože on to hrozně chce vědět 😀 😀 😀 .

Holky tak se opatrujte, hlavně Dasty a teď už i Gábinka. A ostatní přeji taky takový dáreček pod stromeček. By to byl ten nejhezčí. Lionesko, nějak jsem pochopila, že taky každým dnem čekáš, tak tfuj tfuj tfuj, ať už tam tu fazolku máš taky.

pa pa a dobrou noc

katy84
19. pro 2007

Gabi moooooooooooooooc gratuluju!!
To bude krasny darecek pod stromecek ze? 😵

Holky co berete(braly jste) Utrogestan muzete mi prosim zodpovedet muj dotaz?
Moc pekne prosim a smutne koukam 😢

fidorka81
19. pro 2007

Gábinko!!! To je náádherný!Moooc moooc mooooc gratuluju! A držím pěsti, aby testík nelhal, ale teploty odpovídají realitě 🙂 V pátek nám písni, jak jsi dopadla u dr 🙂

Dasty, nějak nestíhám a nebo se mi sem nechtělo 🙂 Poslední dobou nemůžu v noci spát a pak mě v práci nic nebaví, ani na netu.

Ex, to je docela správné rozhodnutí. Držím vám pěsti, aby jste na mimíse nemuseli už dlouho čekat. Člověk už po tolika měsících snažení rezignuje, viď? 🙂

Nevím, jestli se sem do Vánoc dostanu, takže všem vám přeju hodně štěstí, zdraví, lásky a pohody. Maminkám hodné ratolesti, těhulkám bezproblémové těhotenství a následný porod a snažilkám (i sobě 😉), ať už se konečně dočkáme // 🙂 Užijte si Vánoční pohodu a pak Silvestra a já vás přijdu 28.12. zkontrolovat 🙂

barag
19. pro 2007

katy to nevím, možná by ti dokázali poradit spíš v diskuzi IVF, protože tam chodí i holky, které byly jak po IUI a IVF a hned se jim třeba nezadařilo, takže to budou vědět spíš, my ten utrogestan bereme vždycky jen chvíli a pak přestaneme a uvidí se, já ho beru už tolki cyklů-prostě musíme dělat přestávky, jinak bysme v sobě nic krom progesteronu neměli. a s tímhle moc zkušenosti nemáme. je mi líto, ale víc neporadím, ale na IVF diskuzi určo budou mít lepší info.

Gábi, Tobě už sem odepsala, opatruj se a čekám s napětím do čtvrtka 😉 teď budu celej den sedět a usmívat se jak debílek, mě to udělá takovou radost vždycky a předevčírem mi psala moje kamarádka, že se jí taky poštěstilo, tak sem taková rozněžněná

extravaganca
19. pro 2007

Gábi,tak to jse super zprávička 😵 No tak to budoui opravdu šťastné a veselé 😵 To je fakt super.Moc držím palečky a ve čtvrtek na Tebe budu mooooc myslet 😵 Fakt moc držím palce 😵

fid,jo...opravdu už na to kašlu..i přemýšlím,jestli sem nepřestanu chodit..tu vlastně nemám co dělat 😀 Už fakt rezignuju...pokud to bude mít přijít,tak to přijde a pokud ne...tak holt ne každé je dáno mít děti...A hroutit se z toho nemá cenu...nic nenadělám 😉

len
19. pro 2007

Katy, taky sem holkám trochu drze vlezu, ale myslím, že jsem na tom dost podobně, abych mohla trochu poradit 😉 Každý Utr. snáší jinak, každý má taky jiné dávky. A zatímco někdo má MS normálně i při Utr., někomu ji to opravdu oddálí. Třeba já mám hooodně silné dávkování a opravdu mi ji odsunul, dneska jsem sice vzala poslední, ale myslím, že donekonečna by to nezvládl - i při něm mi teplota hodně pozvolně klesá a myslím, že i kdybych ho brala dál, do konce týdne by mi MS stejně dorazila - tj. Utr. by mi ji dokázal odsunout o nějakých 10 dní, ale víc ne. Každopádně jsem 18.DPO (normální luteální fázi mívám 11-12 dní), dneska vysazuju a MS očekávám už brzy. Každopádně jsem od dr. měla myslím dost rozumné instrukce - 3 dny před dobráním (tj. 15.DPO) udělat test, kdyby byl pozitivní, dojít si pro další dávku, kdyby negativní (což byl i 16.DPO), tak dobrat balení a vysadit - pokud nejsem těhu, nemá žádný význam brát ho dál 🙂

fidorka81
19. pro 2007

ex, ono to přijde neboj, přijde to v ten okamžik, jakmile to nebudeš čekat. A vždycky je tu možnost dítě adoptovat, ale to už moooooc předbíhám 🙂 Já jsem taky začala uvažovat, že na Koníka přestanu chodit. Aspoň na chvíli.

extravaganca
19. pro 2007

Fid,mě ani tak nejde o to,že by mi koník dělal zle(víš jak to myslím),ale spíš cítím,že tu už nemám co dělat...snažilka nebudu,neměřím,prášky brát taky už nebudu..tak co tu dělat 😅

Jen byste mi do IP mohly npsat na sebe mailíky,abych s vámi úplně neztratila kontakt,páč některé z vás mi hooodně přirostly k srdíčku 😵

zelvik
19. pro 2007

Ahojky,
holky moje, sluníčkový 🙂 Koukám, že uvažujeme všechny stejně. Já sice ještě měřím, ale tak to flákám - změřím a na teploměr kouknu až večer, jen nad tím pokrčím rameny a jdu dál. Ted ani není snažilkování, prootže jak jsme brala ty antibiotika, rozházely mi střevní mikroflóru a i zabily ty hodné bakterie v pochvě, takže nic moc ☹

Ale taky sem už skoro nechodím, tak obden vás přečtu a vidím, že jsme na tom stejně. Příští úterý mi bude 30 (jsem taky takový vánoční dáreček). Tyhle vánoce už měly vypadat úplně jinak - no nepovedlo se, tak na to asi taky hodím bobek 😉

fidorka81
19. pro 2007

ex, však já vím jak to myslíš. Já teda zítra jdu pro Clostil, ale jestli mě během zimy nepomůže (přítel má být doma 2-3 měsíce, tak bysme se mohli trefit), tak se na to taky vykašlu. Měřit už opravdu nehodlám, ani od ledna.
Mě už pomalu ani nebaví neustále opakovat co a jak a jak dlouho... Nemyslím to zle, ale nějak jsem ze všeho unavená, navíc i nevyspalá, poslední víc jak týden jsem se nevyspala a už ani nevím co je to hlubokej spánek a jak má vypada odpočatej člověk 😖
Tak jestli mezi ty, co Ti přirostly k srdíčku patřím i já, tak ti ho tam hodíkm 😉 😀