Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

chala
25. čer 2007

Jé, já neumim psát 🙂 . Snažíme samozřejmě 😉

motylek
25. čer 2007

Ahoj holky, myslíte si, že si ten Utroš můžeme samy posouvat? Mám ho brát od 15-25 DC, ale bojím se, abych místo ovu, nebyla anovu 😀 . Ale zároveň se bojím, abych si to tím nějak nepoka.... Při minulým vysazení se mi po 3 měsících udělala cysta a prý jsem ani ovu neměla.

nikitazak
25. čer 2007

ahoj holky, cetla jsem odpoved doktora v poradne na www.porodnice.cz, ze Duphaston (coz je stejne jako utros) od 11d.c. při cyklu 33 dní působí nejspíše jako vcelku spolehlivá antikoncepce

pikusa
25. čer 2007

Motýlku,posunutím nic nezkazíš,já ho brala 14-24,pak 16-26 a dr. mi říkala že posunutím nic nezkazím 🙂

motylek
25. čer 2007

A když vůbec nevím kdy mám ovulaci, tak kdy by to bylo nejlepší, říkala jsem si, že bych to posunula na 17 DC. A jestli to ta dr. nepozná, aby mě pak nesprdla, že si to sama posouvám.

zelvik
25. čer 2007

Ahoj,
DASTY: v jaké fázi jsi teď ty? Kdy čekáš tu mrchu MS? Já bych teď měla být v polovině cyklu, tak uvidíme. Utroš si asi posunu, co kdyby náhodou.
MOTÝLKU: jestli to Dr.pozná nebo ne, to nevím, ale tady to holky posouvají o 106, tak to snad nevadí 😝

motylek
25. čer 2007

ok, tak se asi k nim přidám, taky, co kdyby náhodou 😵 😵 😵

dasty
26. čer 2007

ahojda...
zelviku:já mám teď před ovulkou,zrovna se chystám za chvilku na gyndu skontrolovat počet vajíček 😀 Tak ti budu držet pěsti at se zadaří 😉 a mrcha nepříjde 😅
motýlku: neboj se posunout,doktorka to nepozná-jen se tě zeptá jak jsi to dostala/pokud to dostaneš a nebudeš těhulka 😅 🙂 /

pikusa
26. čer 2007

Motýlku,posun a zkus spon jeden cyklus ovulační testy a budeš vědět,kdy asi je ovu.A jestli máš pravidelný cyklus,tak to budeš mít taky pravidelně.
yslím tu ovu.Já je zkoušela asi 3 cykly za sebou a ted už jí poznám i bez nich.

motylek
26. čer 2007

Pikusa: Já jsem teď teprve vysadila HA, takže jsem teprve na začátku, měřím BT a sleduju hlen. Takže ani nevím jestli vůbec ovu budu mít. A od kterého dne myslíš, že bych si ty ovu testy měla dělat. A když jí mít nebudu, tak mi ten Utroš stejně bude prd platnej. Jenom kdybych jí měla, tak aby mi ji nezarazil. Ale je fakt, že tam se píše to a jinde něco jinýho. Jako to, jestli zabraňuje ovu. Doufám, že je to pochopitelný, píšu pátý přes devátý 😀 😀 😀

dasty
26. čer 2007

motýlku:já jsem si se začátku taky dělala ovu testy,ale je to těžký.Nejsou všechny spolehlivý,ptala jsem se gyndařky.Musíš vyzkoušet.
Jinak když jsme čekali synka vysadila jsem HA po 7letech a 3měsíc otěhotněla-snažilkovali jsme se 11-20den pořád a třetí měsíc se zadařilo.U mě je teď problém,že jsem po porodu po císaři a někdy holt máš pak problémy,kamarádky co měly císaře tak taky nemohly přijít hned do jiného stavu.
Přeju ti ať se ti zadaří.Já brala bez clostilu utroš 21-26den a ten 29den to dostala.Teď ho budu brát 5 měsíc a druhý měsíc s clostilem a pokaždý jsem to měla 29den /myslím menses/Tak se podle mě nemusíš bát ho třeba posunout na 18-19den záleží jak ho bereš/já ho brala 1-0-1/.Snad jsem ti trošku pomohla.
Pikusko a co ty bereš clostil????

zelvik
26. čer 2007

Motylku: já vysadila HA v listopadu, od ledna se snažíme a nic. Příští týden jdu podruhé do Utroše, ale asi si ho taky posunu.
Dasty a Pikusko: jak poznáte ovu bez testů? Nemám čas na měření teploty, pořád si říkám, že na takovéhle "šaškování" ještě bude času dost a zkusím to co nejpřirozeněji. Dneska trochu cítím podbřišek - jako před MS - ža by se blížila ovu? 😝 To bych se divila. No ale pro jistotu budu dneska na manžu móóóc milá 😀 😀 😀

dasty
26. čer 2007

želviku:já vysadila HA v červnu,ale tou dobou jsem si dělala autoškolu a nechtěla problinkat instruktorovi v autě.Tak jsme začali snažit od října,ale už mě to příjde věčnost.
Jinak ovulku jsem ještě do prosince cítila,přesně jak popisuješ jak před menses a v době ovu hroznou bolest kolem 16 dne,aĺe pak se mě začal krátit cyklus proto jsem brala utroš.
Jinak teď po clostilu jsem poprvé měla ten plodný hlen,myslela jsem si,že to nikdy nepoznám a ten teda opravdu poznáš/brr,je to jak dlouhý sliz/to má být den před ovulací.Já myslela ,že je v den ovulace,ale ovulace je prý druhý den po plodným hlenu.Já ho teď měla 14den,ale cyklus mám 28,29.
Teploty taky neměřím měla jsem je vždy docela i před utrošem velký,tak v tom prolém nebude.Držím želviku pěsti aby ti utroš zabral

motylek
26. čer 2007

Dasty: já ho mám 15-25 DC, 1-0-2, pokud to ničemu nevadí (měla jsem předtím cystu), tak si posunu, třeba až na ten 18 DC, jsem teď teprve 8 DC. Nemůže ovu nastat dřív, třeba ještě někdy před 14 DC, třeba 10 DC 😀 , nějak mi dny neubíhají a to jsem teprve na začátku. Ale zase tak na to nespěchám, jenom jsem plná nových info (hlen, BT, utoš ...) , že chci vědět hned jak to všechno funguje. Ale bojím, že ovu mít nebudu ☹ , neměla jsem jí ani při minulým vysazení HA. 😢 😢 😢 Prý, povídala dr., že asi nebyla.

dasty
27. čer 2007

Motýlku:posuň klidně na ten 18den,vůbec to neva neboj.Ovulku jsem měla po vysazení půl roku a pak jak když utneš.Utrogestanem jsem si srovnala cyklus,ale ovulku jsem měla poprvé od prosince teď po clostilu.Taky jsem motýlku zkoumala čípek,hlen a vše už jsem si připadala jako gynekolog amatér 😀
Já teď jdu hupky, dupky do druhého snažení s clostilem a snad ta ovulka bude zase 🙂
JInak motýlku držím pěsti ať se vaječníky nastartují a i kdyby náhodou utroš nezabral určitě se sejdeme v clostilkách 🙂 Raději spíš v dubnovkách těhulích 🙂 😉

motylek
27. čer 2007

Dobré ráno, Dasty, jo jo, raději v dubnovkách těhulích 😀 , jsem ráda, že tady něco takovýho je, představa, že s každým dotazem volám Dr., tak už by mě asi uškrtila 😀 😀 😀

dasty
27. čer 2007

ahojda motýlku:máš pravdu,já jsem se nejvíce dozvěděla na koníkovi a za doktorkou šla pomalu jak gynekolog 😀 .A jelikož vidí,že o tom máš načteno nedovolí si tě trochu ošálit.Moje mě nechtěla dát clostil i když jsem věděla,že po 3 měsících utroše může a prý dáme si malou přestávku.Tak jsem jí řekla,že problém u mě je v ovulaci a když chce mě dát prázdniny,tak raději ať mě napíše antikoncepci.No koukala a napsala clostil,stejně po těch jejích prázdninách v uvozovkách by mě předepsala costil jenom by se to o 2 měsíce protáhlo.Prý mě ho nechce dát ,že hrozí dvojčátka/tak jsem jí uklidnila,že bych si je i klidně přála/No snad se zadaří a třeba hned.
Motýlku držím pěsti a v dubnovkách 😀

motylek
27. čer 2007

Dasty: No ta moje dr. mi taky ještě pořád chtěla dát HA, že bych měla zhubnout, že se mi potom narodí ,,mrzáček,,. Byla otřesná (přemýšlím, že půjdu jinam, ale chci počkat co udělá ten utroš), podle ní se všechny děti asi rodí s cukrovkou, rozštěpem, downem a všema možnýma alergiema. No řekla jsem jí, že i přesto to risknu 😀 😀 😀 , ale nakonec mi dala ten utroš, spíš jsem čekala, že mi dá něco na ovu, ale pak jsem zde načerpala info, takže jsem zjistila, že se např. Clostil hnedka nedává. Necháme se překvapit. Jsem 9 DC, teploty nízké a klesají, už jsem nedočkavá, jestli vůbec budu mít ovu. Chtěla bych jí mít hned zítra 😀 😀 😀 . Pokud jí budu mít, tak mě to trochu uklidní (když jsem jí minule nejspíš vůbec neměla). A dvojčátka taky jdou 😉 , nejlépe holka, kluk a máš to jedním vrzem 😵 . Ale nevím nevím, jestli bych to vůbec zvládla. Bude tě hlídat, jestli tě za chvilku v těch dubnovkách (a dvojitých) nenajdu. Držím ti taky pěsti, štestí.

dasty
27. čer 2007

Motýlku:není to slepice ta doktorka??Já jsem při prvním děcku nebyla žádný hubeňour 70kg na 170cm.A nikdy mě nic neřekla,jen říkala ,že přibývat třeba 2kg měsíčně v těhu ,je velká zátěž.Přeju ti aby ten utroš vyšel.To máš spíš zaspaný vaječníky po HA.Já ovulku po clostilu mám,ale teď mě bude kontrolovat kolik mám vajíček/já chci hodnnněěěěěěěě/
Prosím tě a podle fotky jsi hubeňour v tom to není,mám kamarádku ta má tak dobrých 110kg a přišla do jinýho stavu hned a žádný problémy.Druhá hodně přibrala po prvním děcku na 100kg a přišla do jinýho stavu do 1/2roku.Ale je pravda,že ani jedna neměla HA.Já už ji brát taky nebudu NIKDY 😠
Motýlku já jsem spíš pesymista a asi jen tak těhule nebudu.Už se nějak tomu ,že po 10měsících ještě nejsem těhule podvoluju.Pokud se tam sejdem ani nevíš jak budu nadšená a ráda.Už kvůli synkovi,je chudák jak jatej po sourozenci a hlavně potřebuje to jak sůl.Nebo našeho psa zničí,máme
Yorkšírský terier -Dastíka 8let a je z něj úplně totálně zničenej 😀 😅 .Dva jedináčci na jednom místě hrůza.Měj se krásně a hezký snažilkování,nás to čeká o víkendu. 😀

fidorka81
28. čer 2007

Ahojky holky, tak ani druhý měsíc při Utroši mi nepřišla ovu. Vím, že Utroš ovu neovlivňuje, ale já už 3 měsíce neovuluju 😒 No až budu mít po MS, tak stejně mám jít na gyndu na kontrolu, tak jsem zvědavá. Už se tam zase těším 🙂

dibdonka
28. čer 2007

Fidorka: ctu tvujodkaz a mam stejnej problem.... beru tedy duphasten.... ted to bude treti mesic a taky jsem nejaka rozhozena. Opozduje se mi MS a po mereni BT jsem zjistila ze taky nemam Ovu....... porad si rikam, ze telo si na ty leky musi zvyknout, ale znepokuje me to....

fidorka81
28. čer 2007

Dibdonko, je to v čudu, už pomalu hážu flintu do žita, páč od srpna 06 jsem bez HA a od ledna si měřím BT a to jsem ovulovala jen 2x ☹ MS mám při Utroši pravidelnou, ale slabou, jen ta ovu mi chybí. Trošku se utěšuju tím, že jsem brala HA 7 let v kuse a že mám zaneřáděný vaječníky. No uvidíme za měsíc.

zelvik
28. čer 2007

Ahojky všem
Motýlku:proboha, vem nohy na ramena a pryč od takové doktorky.To je chodicí reklama na pesimismus a katastrofy!!!!! A s tou váhou, to mi přijde taky ujetý, ono jim není nic dost dobrý. Jak se něco nedaří, buď jsi na to tlustá nebo zase moc hubená, nikdy nic není akorát. ale jak už tu padlo, podle fotky jsi normálně hubená.Moje Dr. taky není zrovna á la Ordinace v Růžové zahradě 😀 ale rozhodně problém řeší, mluví se mnou velice vlídně (někdy až moc sladce) a přestože už není nejmladsí, drží krok s dobou a je velice moderní (jak v názorech, tak technologiích - pořídila si do své soukr. ordinace UTZ a využívá ho jak může)...
Dasty: nechápu, že se ovu může ztratit - že se nenastartuje po HA, to chápu, ale když píšeš, že jsi ji měla a pak nic...????tomu nerozumím.
Fidorko: já jsem pesimista od narození, ale tohle zatím neberu nijak tragicky a říkám si, že to zvládneme. I když čas nečeká. Nevím, kolik vám, holky, je, mně bude v prosinci 30 😒
V neděli bych měla vzít Utroš, ale rozhodla jsem se ho posunout a vezmu ho až v úterý. Už by mělo být po případné ovu - jinak ve středu jedem s manžou do Paříže (já se tak těším). Docela škoda,že po ovu, jinak by bylo pěkně snaženíčko a romantika.Ale kdoví🙂

dasty
29. čer 2007

ahoj želviku:někdy se to stává,ještě půl roku po dobrání Ha můžeš normálně fungovat s ovu pravidělně,ale po půl roce rozhozený cykly před tím jsem je měla na den 29,od půl roku se zkracovaly,slabé krvácení při menses/to jsem se dočetla,že se mimi nemůže udržet protže není dobře narostlá děložní sliznice/ a do půl roku ovu bolesti v půlce a od půl roku nic a i jsem si kupovala ovu testy.V prosinci naposledy mě ukázal test ovulku a pak jak když utneš.
Může to souviset se stresem-nervovala jsem se,malýho nevzali do školky,co práce apod.
Teď konečně od prosince poprvé ovulka aspoň něco,že se děje.Jinak mě ´je 31let.

gabrlinka
30. čer 2007

Ahoj holky, jsem tu nová a ráda bych se přidala do vaší diskuse, která se mně taky týká. Přečetla sem si ji a zjistila, že řešíte braní a dávkování a vše ohledně Utrogestanu. To je umělý hormon gestagen,že? Já sice neberu Utr. ale podobný lék nazývající se Orgametril, taky na úpravu cyklu a růst děložní sliznice. Jenže jsem už z toho zoufalá. Už je to rok, co se snažíme a nic. beru ho 17 - 27 dc. teploty mi taky vzrostou až po tom 17 dni, ovu probíhala (poznala jsem ji podle bolesti a tažného hlenu), ale tento měsíc nic. Je mi 28 let a ráda bych se zapojila mezi vás.

dasty
1. črc 2007

ahoj gabrlinko moc tě vítám 😉
Já patřím jak do utroše-tak chodím na clostilky.Gabrlinko to,že jednou ovulace nevyšla není zase tak hrozný.Moje gyndařka povídala,že ovulaci nemusíš mít každý měsíc-to jen ty šťastlivé.Ale klidně můžeš mít jednu za půl roku,což je dost pro mě hrozný.
Já beru na ovulaci clostil.Gabrliku jak dlouho už se snažíte??Pokud ti to nevadí,že se na to ptám.My 10měsíc a už mám hlavu jak pátrací balon 😀

zelvik
1. črc 2007

Ahoj,
Dasty a sliznice musí být jak vysoká a za jak dlouho do takové výšky doroste? Nevíš? No já uvidím - když to teď nevyjde (podruhé jen s Utrošem), tak příště už ten Clostil zkusím 😒

A vítám Gabrlinku!!!Jak dlouho jsi brala HA?My se snažíme od ledna, ale to už sis možná tady přečetla 😅

dasty
1. črc 2007

ahoj... 🙂
želviku nevím přesně kolik někde na těchto stránkách nebo na clostilkách by jsi se to dočetla.Jestli nekecám něco kolem 8mm/ale možná se mě to montuje dohromady/Jestli chceš můžu se ti v úterý gyndařky zeptat.Jdu na kontrolu ultrazvukem jak zabírá léčba clostilem 😉
Zelvíku toho clostilu se vůbec neboj,já jsem naopak doktorku přemlouvala.Chtěla mě dát přes prázdniny pauzu a po létě až clostil.No mě už to taky příjde nekonečné-až abych byla těhu-nemůžu se dočkat 🙂

gabrlinka
1. črc 2007

Ahoj Dasty, děkuji za pěkné přivítání. Jsem moc ráda, že se můžu někde vypovídat, taky už mám hlavu v pejru, snažíme se už 12. měsíc, takže mně to už taky přestává pomalu bavit, zvlášť, když mi pak opět přijde mens. ☹ tak tento měsíc to zkoušíme naposled a pak jdu koncem měsíce k doktorce na vyšetření. Tak sem zvědavá, na co přijdeme. A jak Ty se dlouho snažíš s tím clostil.? A účinkuje na Tebe? Teda jestli se můžu ptát. Třeba mně to čeká taky.

gabrlinka
1. črc 2007

Ahoj želviku, taky děkuji za přivítání. Já brala antikoncepci dlouho, zhruba 10 let, teď se tluču do hlavy, kdybych věděla, co to způsobí, i když spíš je to mnou, první mens. jsem dostala v 15 a pak to bylo nepravidelné. jo, a ten organmetril beru už 9. měsíc a poslední 3 měsíce slabou menst. tak to nemám vůbec radost, protože sem se tu došetla, že to znamená nízkou děložní sliznici, ach jo. No, uvidíme, co na to doktorka, jdu tam (ještě se rozhoduju, jestli to máme zkoušet) buď za 14 dní, nebo ke konci měsíce.