Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

terezita
16. črc 2007

no ja zatim ujizdim jen na utrosi, nic jineho mi dr. jeste nedal.. no ale jsem zvedava, co z nej pak vyleze, bo uz to bude pomalu rok, co snazilkujeme..
na dofcu jedeme taky za tyden, uz se dooost tesim. jen nam to nejak nepasuje do programku - ovulka bude zrovna, kdyz budeme bydlet jeste s kamaradem ve stanu.. 😀 😀 😀

zelvik
16. črc 2007

Terezitko - ono to hrozne letí, co? My snažilkujeme od ledna, ale nějak jsme to na začátku trochu flákali - byla jsem nemocná a pak jsem nevěděla, jestli mám vůbec ovulku, takže jsme se snažili-nesnažili, jak se to hodilo. Tak poctivě jsme najeli asi až v dubnu, lkdyž se Dr. nezdála velikost foliklu.Je to blbý, když je to otěhotnění omezeno tak krátkým časem, co?
No tak to kamaráda musíte vyslat na nějakou noční bojovku a pořádně mu ji zamotat, aby se hned tak nevrátil 😉

zelvik
18. črc 2007

Holkyyy, kde jste? Snad vás to vedro neumořilo????? Co u koho nového?
Papa

fidorka81
19. črc 2007

Ahojky holky, jsem po dovče. Taky jsem 2 měsíce po polykání Utroše. MS sice chodí jak švýcarský hodinky, ale ovulace nebyla už 3 měsíce. Dneska jdu na gyndu, tak mi držte pěsti, přecejenom už se snažíme rok 😒

gabrlinka
19. črc 2007

Ahoj holky, dasty, želviku, žanetiku, jak se máte v tom hnusném vedru? No, já byla dnes u doktorky a výsledky mi vyšly, hormony v pohodě, trošku míň estrogen, ale opravdu ta nízká děložní sliznice (což jsem tušila podle slabé ms) a v blízké době půjdu na laparoskopii, bojím se, protože vůbec nevím, jak to probíhá. Jestli některá o tom něco víte, tak klidně písněte, ale asi si to najdu na netu. A co u vás? Nějaké novinky?

zelvik
19. črc 2007

Ahojky Gabrlinko - aspoň někdo se sem po dlouhé době mrknul.No vedra stojí za to. Dojíždím do práce busem cca 3/4 hodiny a to je teda zážitek. To se stihneš přilepit dokonale k sedadlu a pokud jsi ráno vypadala jako člověk, po odpolední autobusové sauně vypadáš jak blázen.Upocená, utahaný výraz, no atraktivní na pohled 😅
To mně z hormonů vyšlo hodně testosteronu, proto prý ten Utroš. MS mám taky hodně slabou a na to snad mám ten Clostil, nebo ne? Proč ty jdeš na laparoskopii?Já o tom nic nevím, proč se to dělá a jak (no to tuším, nějak přes pupek, že tě jako nebudou řezat víc - že to nebude na jizvu).Ale jestli se tím odstraňují cysty nebo na co to je, to nevím. Budem držet palce!!!!!

FIDORKO - jak jsi dopadla u doktora? Kolikátý DC jsi tam byla a jaké jsou výsledky. já taky bojuju o ovulku - už půl roku ☹

fidorka81
20. črc 2007

Ahoj želvíku,

tak dr. mi řekla, že tam vždycky náběh na ovu mám, ale že to vypadá, že vajíčku nepraskne folikul, proto mi ty teploty pak zase klesnou (normálně se mají po ovu držet vysoko, ale to víš 😉 )
Jinak jsem vyfásla Clostibegyt, zůstal mi Utroš. Doporučila mi vitamíny Babyplan a k tomu Clostilu vitamín C. A přítele poslala na spermiogram, tak dneska musím zjistit jak jsou na genetice a půjdem tam spolu. Sestřička říkala, že to klidně můžu zařídit já, ale já si řekla, že bych ráda, aby se přitel podílel nejen na snaženíčku 😀

dasty
20. črc 2007

ahoj holky moje 😀 😀
Dlouho jsem tu nebyla,děláme našemu synáčkovi pokojíček.Od neděle makamá,malujeme a dodělali jsme podlahu/ v těch vedrech pošušňání/chlap má dovču.Teď už jenom nábytek a hurá na ložnici tam to samý/mě zabije/
Jinak ms jsem dostala jak píše fidorka přesně na den/ a už toho mám dost,tak jsem poprosila kamarádku a´t nás objedná na spermiogram/Abych já se necpala hormonama a pak to nebylo v chlapovi/jdeme asi v uterý/Ještě zkusím ukecat doktorku na pregnyl injekci,protože vajíčko mám,narostlou sliznici mám/ tak buď mě nepraskne folik nebo je to v chlapovi/
Fidorko to o tom cečku slyším poprvý.Jinak my se spolu doháníme na diskuzích,koukala jsem že už jsi na clostilkách. 😀 Fidorko tobě dala rovnou 2 tablety clostilu denně a jdeš na ultrazvuk???
Gabrlinko proč máš jít na laparku???
želvíku-s tím dojížděním v těhle vedrech bych asi zabíjela.Vidíš těhule ještě nejsem a asi jen tak nebudu 😠 😠
Ale nevzdávám se jen tak lehce 😉 😉
Holky budu tu večír a těším se co novýho u vás 😉

fidorka81
20. črc 2007

Dasty, na UTZ mě ještě neposlala. Já jsem vždycky tak z těch gynnávštěv zmatená, že se zapomenu zeptat. Dala mi dvě tablety denně 3-7DC a utroš mi zůstává - 15-26DC 2x1.

gabrlinka
20. črc 2007

Ahoj holky, to já nevím, proč mám jít na laparku, asi profouknout vejcovody. Nebo aby zjistili, jestli tam něco není, co tam nemá být. Byl to včera fofr u doktorky, tak sem se ani nestihla zeptat, ale půjdu za ní příští týden, tak se ji zeptám a pak dám vědět.
Dasty: to je mi líto, že Ti mrcha dorazila, ale s tím spermiogramem, to je dobrý nápad. Proč bychom se měly jenom my ženské furt snažit, chlapi chcou taky to dítě, tak ať pro to něco taky udělají.

dasty
20. črc 2007

fidorko:já to znám člověk si vzpomene až na vše doma 😀 Já teď budu taky brát dvě tablety clostilu abych měla víc vajíček měla jsem jedno a utroš od 19-26dne a ms jak hodinky.Fidor držím pěsti a konečně se snad sejdeme brzy v těhulkách 😀 😀 😀
Gabrlinko: a ty máš taky clostil,nebo tě to čeká před ním???Tak pak dej vědět jak jsi dopadla.Holky já padám v těch vedrech a ještě ke všemu mám krámy fakt radost 😠 Gabrlinko jsi hodná,že na mě myslíš a držíš pěsti,juá už jsem ani stejně nedoufala,že by se to povedlo.A s tím spermiogramem,chci jen mít jistotu/když to paní doktorce nevadí,že nás neposílá na spermoš/Když to bude ve mě budu se cpát hormonama o100 péro.Ale pokud je to na straně chlapa hned půjdeme na insiminaci.
Holky jdu si dát sprchu tak přežijte to vedro,já toho našeho synka zastřelím.Je teď tím vedrem příšerný,dělá věci který obvykle nedělá,fakt už nemůžu 😒

zelvik
21. črc 2007

Ahoj holky, člověk si na počasí bude stěžovat pořád, co? Nikdy nám nebude nic vhod 😉
Dasty - na ten spermiogram - to jdete z vlastní iniciativy?To jde? Nemusíš mít doporučení? no já mám před sebou teď tulicí týden - někde by tam měla být ovulka (pokud teda po prvním braní clostilu mám šanci).
Holky, já už mám těch hormonů dost - nikde s na mě neprojevuje nic pozitivně - pleť hrůza mluvit, pořád mám bříško jak balónek (a to v těch vedrech skoro nic nejím)...
ach jo. no, jdu něco vařit, než zase bude vedro. Pa

gabrlinka
21. črc 2007

Ahoj Dasty, clostil neberu, doktorka bude asi čekat na výsledky té laparoskopie a pak asi taky nafasuju nějaký ten hormon. Mám trochu nižší hladinu estrogenu, tak na to je asi ten clostil,že?
Holky, jsem v poslední době nějak psychicky zdrcená, už dvě noci nemůžu spát, je mi blbě, sem si dnes ráno dělala těhu test, samozřejmě jedna čárka a stejně už to trochu začínám na sobě cítit, že ta sviňa,pardon, dorazí. Možná, i kvůli tomu je mi tak blbě.
My tu měli v noci šílenou bouřku, ale dnes je opět teplo. Mějte se a snad vám to vyjde příští měsíc, mně asi ne, budu po té operaci a tak to asi nestihnem. Chci poprosit doktorku, jestli bych mohla na tu operaci až po svatbě, takže ke konci srpna.No, uvidíme ještě, jak se domluvíme.

dasty
21. črc 2007

ahoj holky... utrošky 😀 😀
želvíku:na ten spermiogram jdeme z vlastní iniciativy.Mám to přes kamarádku dělá sestřičku,je hodná a teď těhulka.Divila se,že mě doktorka cpe hormonama a přitom nemáme vyšetření chlapa.A protože už toho mám skoro 11měsíců dost,tak jsem jí o to požádala.Měla jsem vajíčko,ovulku,hlen,děložní sliznici narostlou-snažilkovali jsme se často,tak někde ten zakopaný pes musí být. 😅
želvíku mám těch hormonů plný zuby,jsem nateklá/ skoro nic nejím/ple´t jak v pubertě.Fakt kočka 😀 😀 😀Jinak s toho počasí mě asi brzy houkne ať se malinko ochladí.Byt v paneláku je fakt perlička 😀 😀želvíku tak se pořádně přitulte ať je brzy hezká malá želvička nebo dvě??? 😀 😀
gabrlinko:spíš se divím,že nezkusila doktorka nejdřív ten clostil a pak tu laparku.Alespoˇn to holky na clostilkách tak psaly 😉
Gabrlinko držím pěstičky a pak dej vědět jak jsi u doktorky dopadla 🙂

gabrlinka
21. črc 2007

Dasty: děkuju, určitě dám vědět. Asi si chce být doktorka jista než mi napíše další léky. To víš, musím být asi něco extra, když je u mne zvolen jiný postup. Ona mi chce pomoct, vidí jak už sem zoufalá, minule mně uklidňovala, že teď už to půjde jako po másle 🙂 A vám držím palečky, ať ten spermiogram dopadne dobře. My právě čekáme příští týden výsledky ze spermiogramu.

zelvik
22. črc 2007

Ahoj holky,
tak dneska máme trochu ochlazení my.Už bylo načase. Taky bydlíme v paneláku.Ve čtvrtek se ale stejně jedem ohřívat do Chorvatska - ale u vody je to snesitelnější.
Dasty- taky mi přijde divný, že se nejdrív doktoři zabývají ženskou. U ní těch příčin může být mnohem víc. Kdyby vzali jako prvního do parády chlapa, tak se možná ušetří spousta hormonů a starostí.Chlap buď ty mršky má OK a nebo nemá. Ale my? Není, ovu, není hlen, nneí vajíčko, jsou cysty, to nemluvím o genetice a já nevím co všechno. A přesto se začíná u nás a čím? šup - hormony.Ach jo.

Holky, vědí o vašem snažilkování v práci?Já to neřekla nikomu a nehodlám s tím ještě začít.Ale jestli budu pořád courat k doktorce na vyšetření, bude to divný
😒

gabrlinka
23. črc 2007

Ahoj berušky, jak se máte? Co děláte? Užíváte sluníčka? Já dnes běhala po předoperačních vyšetřeních 😒 Dnes čekám, jestli mrcha dorazí, tak mi prosím, držte palečky, ať nedorazí. Pokaždé přišla už ráno a zatím nic. 😕

fidorka81
23. črc 2007

Dasty, kéž by to vyšlo. Zjistila jsem, že jsem z toho Clostilu docela nervní. Nevím proč, ale strašně se těším až ho začnu brát a zároveň se bojím, že se nepovede. Vím, že je to blbost, že bych se naopak měla uvolnit, ale ten pocit, že už KONEČNĚ by to mohlo vyjít... 🙂

gabrlinka
23. črc 2007

TAk hlásím, že zatím nedorazila. A nevydržela jsem to a udělala si těhu test, a byl nějaký divný, vzlínalo to strašně pomalu a pak tam byla jen jedna / ☹ tak nevím, jestli se jedná o nějakou poruchu, nebo to bylo tím zánětem (už je přeléčen), uvidím, jestli mi do čtvrtku nepřijde, stejně musím jít k doktorce s těmi předoperač. výsledky, ale pak budou asi nanic, protože prý platí jen týden před operací. Proč se musí vždy všechno zkomplikovat? 😠

zelvik
23. črc 2007

Ahojky holky, Gabrlinko, držím palečky, aby už nedorazila a na dalším testu jsi našla //.
Fidorko a Dasty - já mám za sebou první zkušenost s Clostilem. doktorka říkala, že mi ty prášky dá i za cenu bolesti. Nevěděla jsem, o čem mluví - dneska to vím. Bolí mě děsně břicho, jako když TO mám dostat. Ale na obou stranách - copak se mi to tam po clostilu úplně zbláznilo? Je to normální?

zanetik
autor
23. črc 2007

Zelviku je to normální, ale s každým cyklem s Clostilem to bude lepší 😉

zelvik
23. črc 2007

Zanetiku - díky za uklidnění. Ale byla bych mnohem raději, kdyby už žádný cyklus s clostilem (ani bez něj)nebyl...Ty ho bereš taky?

zanetik
autor
23. črc 2007

Tak to je jasný, ne už neberu jsem 2měsíce po laparoskopii, ale před ní jsem ho brala asi 6cyklů...

dasty
23. črc 2007

ahoj utrošky a clostilky 😀 😅
Dlouho jsem tu nebyla´,tak vás všechny zdravím tak papaaaaaaaaaa 😝
Gabrlinko:třeba na žádnou operaci nepůjdeš 😀 Jen pro uklidnění těhu testu-mě se na testu ukázalo poprvé těhu v 6 nebo 7tt a to jsme si dělali skoro obden těhu test,protože jsme byli v Itálii a chtěli jsme synka,abych tam náhodou nepila jejich špumante a nebyla těhu a holky já byla těhule a pila špumante/chudák malej/Přijela jsem s dovolená a doktorka mě řekla,že jsem v 11tt-tak jsem na ní koukala,že se sekla a nesekla.Tak gabrlinko moc moc,tfuj,tfuj prolom to tady
Zelvíku:mě bolel první měsíc vaječník a druhej už v poho a třetí paráda,jen to vícečetné těhotenství nepřichází 😀 😅želvíku do smrti nechci krámy,v těhu to byla paráda bez nich.Holky já byl včera na Černým mostě v miminkovským/já už chccuuuuuuuuuuuuuuuu 😅 😅 /Holky jsem jak jatá fakt,navíc náš synek je teď zdá se mě v pubertě /i když 3 roky / 😉
Žanetíku:já si myslím,že ti teď ovulka naskočí a mohla by jsi to tu prolomit hned teď, 😀
Fidorko:tak já byla jak ty,poprvé když jsem ho brala,po druhý už v poho,po třetí teď dobírám a fakt už mě ta mrcha ani nepřekvapí/spíš bych byla překvapená kdyby to vyšlo/ 😀 😀
Fidorko a chodíš na ultrazvuk???Já poprvé nebyla ,ale podruhý si mě pozvala a teď potřetí mě zvýšila dávku ať mám víc vajíček a větší šanci.
Nejhorší je,že když se na tom ultrazvuku dozvíš,.že vajíčko je super,sliznice taky,sexu dosti a stejně se nezadaří/to mě fakt sráží na kolena/
Holky něco pro odreagování/včera směr Ikea 3 baby,já a moje dvě kamarádky ,malým fiatkem/Prča neboť jsme se do auta nevešly,já utratila majlant za pokojíček a fakt jsme byli jak z vesnice,všechno jsme nutně potřebovaly a na nás v Ikee a vůbec na náš koš všichni koukali,že jsme se zbláznily nebo,že jsme Ukrajinci 😅
Holky musím letět vešet práslo ať mám včem ráno jít tak papapap a pište samý pozitiva papapap

fidorka81
24. črc 2007

Zelviku, zanetiku, tohle mi dr. vůbec neřekla!! Chjo, to bude ☹

Dasty, na UTZ jsem nebyla, pořád to odkládá a já nevím proč. Jenže ona na mě vychrlí tolik info, že se vždycky zapomenu zeptat, proč mě tam nepošle. Navíc v pátek u mě proběhal OVU a teď mám 4DPO, tak jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet, třeba ani Clostil nebudu muset brát 😉 (mooooc velký optimismus 😒 )

gabrlinka
24. črc 2007

Ahoj holky, tak bohužel mi dnes ráno dorazila ☹ Tak aspoň vím, že mně ta operace čeká, věřím, že po ní budu mít větší šance na otěh.

zelvik
24. črc 2007

Ahoj,
Gabrlinko, to je mi líto, už by to tu měl někdo vážně prolomit ☹ Pořád každýmu mrcha dorazí...
Fidorko, držím palce, ať jseš třeba zrovna ty první🙂
Dasty - kdy že to jdete na ten spermiogram? Jak jsem psala včera, že mě bolí šíleně to břicho - tak dneska jako když utne. Tak nevím, co to znamenalo, co to znamená...Teplotu neměřím, na to jsem lajdák, takže ani nevím, jestli nějaká ovu je, bude, nebo co teda...

lendiiik
24. črc 2007

Ahoj holky, doufám, že se můžu přidružit. 😉 Tenhle rok už se mi dvakrát stalo, že jakmile dorazily první těhu příznaky, tak jsem to dostala. Hcg bylo vždy naměřený, ale na UTZ nebylo ještě nic vidět- zkrátka se mimčo ani pořádně neuhnízdilo. Teď jsem po odběrech hormonů a dle posouzení mudr. jsou odběry docela dobrý, takže zatím se problém nenašel. Po dvouměsíčním nesnažení, kdy jsem čekala jak dopadnou odběry se můžeme opět začít snažit. Dostala jsem včera Utrogestan (nevím jestli tabl.nebo čípky na receptu jsem to nepoznala a vyzvedávat si to budu dneska, budou to ale asi tabl.)mám ho brát od 22.DC 5 dní ráno a večer. Doufám, že to pomůže. Za jak dlouho po dobrání Utg dostanu MS? Vždycky jsem to měla pravidelně 29 den, ale po tom incidentu jsem to měla od 29-36dc a MS i klïdně 10 dní.

jankulik
24. črc 2007

Ahoj holky,rada bych se k vam taky pridala. Jiz 4 mesice uzivam Utrogestan,ktery mi ted dosel. Zasla jsem tedy ke sve Dr.a nabizi mi misto nej jakousi injekci 17DC, bohuzel jsem zapomnela nazev. Mate s tim prosim nektera z Vas zkusenosti? Diky moc 🙂

jankulik
24. črc 2007

lendiiik - ja dobrala Utrogestan vzdy 25 den a 28.den dorazila MS.