Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

lussi
15. srp 2007

jj, blokuje ovu., já beru utroš vždy den po IUI, a IUI se provádí v době ovulace. Jak je tomu v ostatních případech to netuším ☹

fidorka81
15. srp 2007

Takže fakt blokuje? To je teda síla. A máš to potvrzený od doktora?

extravaganca
15. srp 2007

No je to fakt věda...mě z toho vážně picne 😅 Naštěstí si od minulého měsíce užívám bez utroše,takže si s tím hlavu až tak nelámu.Protože kdybych brala utroš,tak bysme se nikdy nepřestěhovali,protože jsem po něm úúúplně mrtvá.Na konci září mám naklusat k doktorce,takže počítám s tím,že mě clostil nemine,takže si užívám léta bez hormonů.Bych nikdy nevěřila,jaká bude věda otěhotnět.

lussi
15. srp 2007

fidorko nemám to potvrzeno od Dr ☹ Problém je v tom, že někde píšou že blokuje, někde píšou , že neblokuje... 😖

fidorka81
15. srp 2007

Extro, tak to mě poslední dobou napadá taky. Některý ženský kouknou na chlapa a jsou v tom a my nic. 😒

Lussi, no právě, tak jsem chtěla vědět, co na to Tvůj dr. a taky se nevyjádřil. By mě zajímalo, proč mi to teda dává, když to blokuje ovu. No asi patří mezi ty, který si myslí, že neblokuje. Tak nevím. 😕

lussi
15. srp 2007

fidorko já jdu do CARu na konci měsíce tak se tam na to hned zeptám a napíšu, ju? 🙂 Já myslím, že kdyby ovu neblokoval tak by ho asi předepisovali už před IUI preventivně, no ale nevím, nejsem doktor 😒

fidorka81
15. srp 2007

Lussi, jo to by bylo úpůně nejlepší 😀

gabrlinka
15. srp 2007

Ahoj holky, vůbec tu nestíhám chodit, jelikož máme hodně běhání a vyřizování kolem svatby. Musím se k něčemu přiznat, my dnes porušili sex.půst 😀 Kdo to má jako vydržet?A žiju. Akorát sem se Vás chtěla zeptat, jestli je normální, že mně 14 dní po laparce začaly bolet bradavky, skoro se jich ani nemůžu dotknout, je to síla. ☹
Doufám, že je Anýsek v pořádku. Myslím na ni.
Já brala orgametril (něco jako utroš) a taky tam psali, že to blokuje ovu, tak sem si ho musela posunout až na 17dc.

dasty
15. srp 2007

ahoj holky... 😉
Lussi:taky to mám po našem pejskovi jméno 😀 😀 Ale v pase je synek 😀 😀 Jinak držím pěsti ať to výjde a jsou tam alespoň ty pruhy hned dvakrát //
Fid:vitamíny můžeš pro přítele nastartovat už teď,spermie se vyvíjejí 2 měsíce/to nám řekli v Sanusu tak až tam půjde na spermiogram je to vlastně za dva měsíce pozadu. 😝
Anýsku dej vědět jak je to u tebe,myslíme na tebe 🙄 😉
želvíku:s tou kámoškou je to vážný,ale v rodině nic u nich není,křečeové žíly nemá.Vážila v 8měsíci 65kg tak ani není silnější-fakt nechápu.Zatím leží na JIP. ☹
Ex:Jani-psala jsem do Ip
Gabrlinko:gabi a nejsi těhule,mě bolely bradavky v těhu a to fest 😉 😉
Kolikátýho máte datum svatby???

fidorka81
16. srp 2007

Dasty, fakt? A já mu je teď odepírám, právě kvůli tomu spermiu. 😅 Ale já si myslím, že to bude mít v pořádku, takže s vitamínama počkáme až po spermiu. Ale díky za info 🙂

Tak Anýsek pořád nic. Asi je opravdu ve špitálu ☹

lussi
16. srp 2007

zrovna jsem se chtěla zeptat na anýska a tak vidím, že teda zase nic ☹
Dasty dík, snad tam budou, na laparku se mi totiž vůbec ale vůbec nechce, komu by se vlastně taky chtělo, že.. 🙂

nejbe
16. srp 2007

Ahojky, vezmete mě mezi sebe?
Beru utrogestan 2 měsíc. Snažíme se cca 8 měsíců. Jinak bych chtěla říct, že Utrogestan neblokuje ovulaci. Tento měsíc jsem chodila každý den na ultrazvuk a od 17DC beru utrogestan a OVU mám až 20 den - jak se zjistilo. Vše proběhlo v pořádku, tak uvidíme.
Hezký den všem.

lussi
16. srp 2007

nejbe ahojky 🙂
tak fajn, alespoň se nebudu muset ptát Dr 🙂 Já beru taky utroš druhý měsíc.

nejbe
16. srp 2007

Já nejdřív myslela, že ho budu brát tak jeden měsíc, takže v lékárně jsem se strašně divila, proč mi dává 3 balení a na poslední kontrole mi dr. napsal další 2 balení - manžel se mi pěkně smál 🙂

lussi
16. srp 2007

jj, já dostala taky více balení 😀

motylek
16. srp 2007

Já dostala taky tři, jsem po druhé dávce, teplota klesla ma bod mrazu, MS nikde. Jsem docela nervozní, aby to zase nebyla nějaká cysta nebo něco takovýho. Utroš jsem dobrala už před 6 dny. Nebolí mě břicho, nic. Nestalo se to někomu, že byste věděli jak poradit. Nebo jak dlouho mám čekat, než se ozvu Dr. Díky. Ještě sem přidám gafík 😀

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

fidorka81
16. srp 2007

Nejbe vítej, snažilko 🙂
Tak vidíš, co člověk to názor. 😀 Já osobně netuším kde je pravda. Je pravda, že se mi moc nechce věřit, že to blokuje, proč by nám to dávali, že?
Já dostala poprvý 3 balení a teď taky 2. A taky jsem poprvý koukala, proč mi toho v lékárně dává tolik 😀 😀 Jinak jedu s Utrošem už 4. cyklus (příští týden ho zase začnu polykat).

nejbe
16. srp 2007

Já jsem to psala proto, že jsem to viděla na tom ultrazvuku na vlastní oči. V pátek jsem začala brát Utrogestan a v neděli v noci nebo v pondělí ráno jsem měla OVU. Na ultrazvuku jsem byla v 11:30h a folikl byl už prasklý. (snad jsem to napsala dobře 😔 )
Jinak já ho nepolykám - to jsem zkoušela první měsíc - strašně se mi motala hlava, byla jsem unavená, bylo mi špatně a hlavně řídit sem si vůbec neodvážila. Takže jsem po třech dnech přešla na zavádění.

fidorka81
16. srp 2007

nejbe, když to mě se zavádět nechce. Ještě to párkrát přetrpím a pak už snad budu těhu 🙂

Motýlku, tohle se mi stalo minulej cyklus. MS měla dorazit druhý den po dobrání Utr. a přišel až sedmej den. Taky mě nic nebolelo, až dva dny před mě lehounce pobolíval podbřišek. A dr. mi tenkrát říkala, že jestli MS nedorazí do 35DC, tak mám přijít, že mi dá ještě nějakej hormon. Tak dyžtak ještě počkej.

nejbe
16. srp 2007

No jo, ono má každý něco. Jde o to, jak velký má kdo vedlejší účinky. No třeba by přešly, ale nechtěla jsem na to spoléhat.
Díky všem za přijetí. 😉

zelvik
16. srp 2007

Ahoj holky,
tak Anýsek se snad ozve, až bude OK.
Nejbe - ahoj, to by byly dobrý zprávy, protože já nevím, kdy u mně je ovu a taky jsem se bála, že Utroš ji blokuje...Hele a když jsi měla takovou ukázkovou ovu a prasklý folík - kde jsou //? co? 😝
Fidorko - to je jasný, dávám ti měsíc, maximálně 2 😀 a budeš těhu🙂

Teda ale já nevím, jestli je to po tom Clostilu, ale jsem jak kámen. Břicho jak v 7 měsíci🙂, bolí mě střídavě levá a pravá strana, no mám radost:(
a teplota se drží pořád kolem 36,6 (+/- desetina stupně) - je to normální?

Jakýma vitamínama ládujete své drahé polovičky? Tím se nic nezkazí, tak abych taky něco pořídila🙂

fidorka81
16. srp 2007

Zelvíku, kéž by, nic na světě si nepřeju víc než tohle 🙂 Jinak s Clostilem - mě vůbec nic není!! Ale já mám ještě jednu tabletku na večer a pak už konec. Tak uvidíme. Teplota by ti měla stoupnout po ovu, takže asi máš ještě čas. Až Ti to klesne, tak to bude ončo 🙂
Vitamíny pro chlapi: Selen, zinek a taky občas dávají Éčko.

nejbe
16. srp 2007

zelviku, ono to bylo teď o víkendu, resp. v pondělí - no jestli z toho něco bude nevím, protože manžel byl na noční. Doktor sice říkal, že to jde i přes den, jenže přesvědčit ho po noční - to usne a vstává až když zase odchází. No uvidíme - v sobotu a v pondělí (ale až večer) jsem ho ukecala 🙂 (nechci mu říkat, že teď musí...)

dasty
16. srp 2007

ahoj utrošky 😀 😀
Ahoj snažilko nejbíčko 😉
Fid:jen pořádně svou polovičku dopuj vitamínkama,já jsem na spermiogram vezla spermiky toho mýho a pořád jsem si myslela,že je to ve mě.A když mě laborantka řekla,že ne,že jsem tu oprávněně kulila jsem zrak.
Tak holky selen,zinek,ty jsou nejdůležitšjší,potom céčko,ečko,můžete i kys.listovou a dneska jsem četla,že by měli chlapi papapt rajčata je to prý na rychlost.
želvíku já to taky dneska dostal přesně na den a hned ráno jsem přesná jak hodiny 😀 😀
motýlku:ty jo já fakt nevím jak dlouho čekat,ale počkala bych tak týden a volala.
Lussi:jak to,že musíš pak na laparku.Teda když už jsi skoro těhule nemusíš 😀 😀
Ale mě doktor říkal 2krát IUI,potom IVF ,ale nemusím mít laparku na to přece nepotřebuješ průchodný vejcovody.Proto koukám,že ji tu laparku musíš mít. ☹

lussi
16. srp 2007

dastíku no já bych tam nemusela, oni mi to jen nabídli, hlavně jestli mám vejcovody průchodné tak budeme zkoušet ještě IUI víš, chci tam jít proto, protože se mi ještě nechce jít do IVF. I když pořád doufám, že se vyhnu i te laparce a nafasuju místo toho pěkně kulaté břicho 😀

dasty
16. srp 2007

Lusíku,tak to jo-mě taky bylo navrženo od doktora jen 2IUI a potom hned IVF.Kdybych věděla,že IVF se hned povede jdu do toho,ale jak to tu pročítám tak i tam to není jisté a 20.000kč je fakt hustý.Lussi měla jsi dva foliky ,neboj jeden spíš oba už jsou dávno oplodněný a čekaj až ti to oznámí 😀 😀
Já mám oproti vám výhodu,že už jedno dítko máme,ale moc bych to všem přála 😉 .Já měla Patrička císařem při vědomí,tak už nějaká laparka by mě asi nerozházela,ale stejně jsem srab bojim ,bojim.
Koukám i komu se povedla IUI,tak hltám kdo je těhulka.Teď to tam prolomila Pavlínka Reninka tak do třetice Lussi jdeš přímo do branky 😀 😀

zelvik
16. srp 2007

Ahoj,
Fidorko, dík za tip - už jsme pořídili zinek a selen 😎
Nejbe - je to náročný, co? My teď budeme mít "slavicí" víkend, kámoška má 30.narozeniny, spát nás bude v jedné místnosti asi 6, takže na tulení můžu zapomenout (takový exhibicionista nejsem 😝 )Takže to musíme nahnat do zásoby🙂

A to se všude říká NEMYSLET na to - copak to jde?

lussi
17. srp 2007

dastíku 😀 😀 😀
Měla jsem dva folíky 😉 A máš pravdu, je to strašně drahé 😒 No ale co by člověk neudělal pro mimi, že? 🙂 Já si všimla, že máš doma 3letého klučíka, to máš alespoň nějaké rozptýlení při tom snažilkování🙂

gabrlinka
17. srp 2007

Ahoj Dasty, už zítra budu mladá paní 🙂 Těhotná být nemůžu, jedině že bych byla jako panna Marie 😀 My máme zakázané snažilkování, ale stejně jsme to porušili po 14 dnech po laparce. Ale ty bradavky mě bolely i před tím snažilkováním, takže těhu fakt být nemůžu, jedině že by mně při té operaci znásilnil doktor 😀 A jak se máš Ty?

lussi
17. srp 2007

gabrlinko tak se na ten zítra hezky vyspinkej a krásně si to užijte 😉 A taky budu držet palce ať vám vyjde krásné počasí 😉