Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

extravaganca
16. lis 2007

Krásné ráno berušky moje milované 😵
Gábi,ty moje sluníčko,copak jsi dělala,že jsi tak nemocná ☹ ?Ale neboj,za chvíli Ti bude líp.Pěkně do sebe nalívej čajíky a pěkně s rumem 😀 ať je doma veselo 😀 A na kašel si určo kup jitrocelový sirup.Zabírá naprosto perfektně..teda aspoň u nás doma.To musí mít děcka radost,že jsi nemocná..budou mít supl 😀 jsem milovala supl 😀 To byl vždycky doooordel 😀 A co se týče té mé MS....měla od soboty do pondělka jsem pidi midi špinila(splipovka byla čistá...jen když jsem šla na wc,tak jsem tak 3 za den něco malinko zaznamenala)V úterý ráno se rozjela,ale jen středně(síla)ve středu a včera vždy ráno pidi mini krvácení a pak nic.A těhu určo nejsem,tak neprovokuj 😀

Berinko,vyprdni se na všechno...máš recht.Mě to vyprdnutí se na vše sice k mimču nepomohlo,ale jsem díky tomu v totální pohodě...jen mi tak trošku slušně hrabe 😀 6a by absťák 😀

želviku náš želvikovatej...jakto,že s clostilem bez ovulky?Mě nestraš 😅 Já ho včera začala brát a jestli s ním nebudu mít ovulu jak vyšitou,tak poletí z okna,páč já ovuluju i bez něj.A jelikož je tu sněhu jak na natentovaného,tak ho najdu někdy na jaře 😀

A kde jsou ty naše berušky těhulkové?Já se tak těším na obrázky mimíšek 😵

zelvik
16. lis 2007

Extruško, beruško - tobě ale vážně hrabe 😀 ale kráááásně, aspoň mě vždycky zvedneš náladu.
No, dneska se FF uráčil ovulku vyznačit http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6, ale je to jen podle teplot, neměla jsem příznaky, jako jindy 😠

Extruš, proboha - PROČ ti dávali clostil, když ovuluješ i bez něj????? To si ty vaječníky akorát přestimuluješ....

No já už se docela těším na 5.12., kdy jdeme do CARu...

extravaganca
16. lis 2007

Ahoj želvíku,no vidíš...a ovulka je jak vyšitá 😀
A proč mi ho dala?Ona sama nevěděla 😀 Prostě to prý prubnem a uvidíme co se bude dít 😀 Hokus pokus hadra 😀 A k tomu přestimulování vaječníků...já jsem asi už přestimulovaná celá 😀 S tím CARem je to super,že jdete...jsem zvědavá co Ti řeknou...jen počkej,abys ještě tu náštěvu nerušila 😀

Jéé,mě by asi měli někam zavřít...já vlastně ani nevím proč,ale mám už týden šíleně dobrou náladu 😀 Mrcha si dělá co chce,teď se dozvím od želvíka,že jsem přestimulovaná...no co mi chybí ke štěstí 😀

barag
16. lis 2007

týjo, tak to já sem taky asi přestimulovaná...si myslím, že ovulku už bych zvládla i bez clostilu, ale pan dochtor to asi chtěl pojistit, ať nečekám tak dlouho!
Extro třeba u Tebe to paní doktorka taky tak viděla 😉

extravaganca
16. lis 2007

barag:No já si spíč myslím,že neví co semnou 😀

barag
16. lis 2007

extro určitě si to tady už psala, ale je těch info dost...teda těch stránek je dost, vy snažilkujete nějak dlouho a bez jakéhokoliv důvodu to nejde - si zdravá, manža taky?..nebo jak to s tebou je, když píšeš, že MUDr neví co s Tebou.

každopádně já Ti věřím, že Ti to vyjde 😉

extravaganca
16. lis 2007

barag:Snažilkujeme 2 roky,ikdyž ten první byl komlikovaný mýma operace ruky,takže to ani nebylo snažilkování...jsme oba zdraví,podle dosavadního vyšetření....ale ono si to miminko k nám cestu najde 😵

zelvik
16. lis 2007

Extruš - rušit nic nebudu, 26. dorazí mrcha...

Tak tu výbornou náladu ti závidím, ale je nakažlivá, takže v tom pokračuj a já se nakazím🙂
Je faktm že už to taky asi tak neprožívám - sice měřím, ale jen tak nějak ze setrvačnosti...
Barag - ani jsem tě tu mezi námi nepřivítala 😒 , tak to napravuju. ale já teď trochu chození sem flákám, aby mi z toho nehráblo úplně.

Holky, když ovulujete samy a ještě to podporujete clostilem - abyste z toho neměly čtyřčata 🙂

extravaganca
16. lis 2007

želvičku,co čtyřčata..rovnou klabzubovu jedenáctku 😀 Přece nebudem troškařit,když už,tak už 😀
No já tento cyklus měřit budu,páč jsem zvědavá,jak to bude vypadat s clostilem a duphastonem...takový graf ještě ve sbírce nemám 😀
A s tím 26. bych si nebyla až tak jistá...víš jak,i to štěstí se jednou unaví a sedne 😀 Teda ne že bych Tím chtěla něco naznačovat 😀 Šak víš jak to myslím 😀
Ještě štěstí,že mě z koníka nemůže nikdo vyhodit...bych asi za to moje pominutí velice rychle letěla 😀

zelvik
16. lis 2007

🙂🙂🙂🙂 no já nemám slov, perlíš 🙂
Jojo, ráda bych byla tím volem, na kterýho to štěstí sedne 🙂

extravaganca
16. lis 2007

Asi bych už měla mlčet co 🤐 😀 Ale když vono to cosi nejde...já nevím,prostě mám ze všeho radost...dnes vyrážím na nákupy dárků pro miláčka,o víkendu budu péct dobrotky,těším se na zdobení bytečku do vánočního,na pečení cukroví,které vůbec neumím péct,ale to je fuk 😀

zelvik
16. lis 2007

Jooo, dárky, taky bch měla vyrazit, ale nějak nemám odvahu vlízt mezi tu spoustu lidí 😎
Byteček obléknu do vánočního až na advent, ale dneska večer chci zadělat na perníčky.

extravaganca
16. lis 2007

Tak já byteček taky budu zdobit na advent 🙂 Dřív ne,tak moc mi zas nehrabe 😀 Perníčky nedělám...dělala jsem je jednou a daly se jíst na Velikonoce,ale prý byly výborné 😀

extravaganca
16. lis 2007

Ach jo,proč tu nikdo není ☹ Bych si tak chtěla s vámi popovídat

gabi78
16. lis 2007

Pěkný páteční večer přeji, jak se máte? Já kašlu jak starý tuberák 😀 a cpu do sebe antibiotika, takže Extruš žádný čaj s rumem 😠 A tu nemocenskou si moc neužívám, neboť se nad náma předělává byt, ale to je kravál, asi ho celý přebourávají, no děs. ☹ Ještě mám doma dva uřvané ptáky, takže fakt super 😠 Jinak Extruš, promiň, nechtěla jsem provokovat, ale když si měla takovou podivnou ms, tak jeden nikdy neví 😉 Mně by měla podle mých předchozích grafů zítra klesnout teplota, tak uvidím a dva dny po poklesu začít špinit, tak jsem zvědavá, jenže tento cyklus bude asi kratší, protože sem měla ovu už 13.dc a 13.DPO dostávám ms, tak mi ms vychází na 26.dc, jinak ty dva předchozí cykly sem měla dlouhé 29,28 😒 tak jdu nějak dolů 😕 No, uvidíme.

gabi78
17. lis 2007

Teda holky, já mám na vás nějakou smůlu, když tu nejsem tak tu jste vy a naopak, už mně to teda nebaví 😠 Ale protože mám nemocenskou do úterka, tak se snad s váma setkám a podiskutujeme ráno, dopoledne v pondělí, úterý 😉
Jinak mně se fakt zasekl teploměr 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/1be3ac
Zatím ale neklesá 😵

pipinka
17. lis 2007

Utrogestan beru uý půl roku a beru ho 16.-25.den cyklu

gabi78
17. lis 2007

Já ho zatím neberu, ale dr. mi ho napíše až zjistí u mně těhu, jinak sem brala orgametril, to je podobné jako utroš, na stejné bázi hormonů-gestageny. 😉

zelvik
17. lis 2007

Ahoj holky,
jak je u vás? Tady je to na spaní celý den.Ráno jsem zažila šok...vyrazili jsme kolem 9.hodiny do Kauflandu (protože lednička zela prázdnotou) - no lidi se snadk chystají na konec světa. Byla levnější mouka - lidi se o ni doslova rvali!!!! Hrůza, na to nemám nervy☹

Jinak taky slušně kašlu, sedá mi to na průdušky. Jestli to nepřejde, asi půjdu v úterý k doktorce. Ale jestli to bude zase bronchitida, vyfásnu antibiotika.
GABI - jaký máš antibiotika, jak jsi říkala, že se můžou i v těhu? Taky bych si o ně případně řekla, abych někde něco neprošvihla. a navíc - nechci si tělo zasekávat ještě víc nějakým svinstvem.

gabi78
18. lis 2007

Ahoj želviku, beru Xorimax. Ale prý se nesmí v těhu mucosolvan a stoptusin, a já si to vesele brala, tak doufám, že těhu nebudu, stejně mi dnes teplotka klesla o jeden stupínek, za dva - tři dny ji tu mám ☹
Já mám zase nervy, protože tu nad náma už přes týden, i dnes v neděli furt vybourávají zdi a podlahy, rozbrušují, bouchají a má to na nás takový vliv, že sme se s manželem pohádali, jsme podrážděni z toho. V pondělí jdem na úřad se zeptat, zda to mají dovolené dělat tak velkou rekonstrukci, už mně to fakt sere, v neděli v devět ráno a oni si začnou dělat kravál, je to děs. To není nemocenská, ale tyranie!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠
Ale vám ostatním přeji pěknou pohodovou neděli. 🙂

zelvik
18. lis 2007

Jééé, Gabi - nebydlíš náhodou u nás v paneláku?
My totiž máme za zdí úúúplně to samé - bouchání, vrtání, sekání...Manžel už tam na ně i šel, že by aspoň v sobotu a v neděli mohl být klid (přes týden se tu totiž pořád ještě dělají výtahy a okna. a zafungovalo to - možná se lekli, třeba taky nemaí kdovíjaké povolení.

jo, Mucosolvan neberu, koupila jsem si jitrocelový sirup.A Vincentku... 😕
ale ono je to asi jedno, teploměr má zásek, ani jsem neměla ovu příznaky, tak je to zase další měsíc nanic...

Tak hezky maroď a ať jsi brzo zdravá.

gabka01
18. lis 2007

ahoj holky,jsem tady nová a chtěla jsem se zeptat jestli máte zkušenosti s utrogestanem.doktor mi ho předepsal tak ho beru druhy měsím a zatím se nějak miminko nedaři.tak mám takovy dotaz za jak dlouho se to vám podařilo díky a mějte se pěkně 🙂

barag
19. lis 2007

ahoj gabka, já nejsem zrovna dobrý příklad toho jestli byl utrogestan co platný při snažení. zatím ho beru od dubna, po únorovém spontánním potratu v rámci prevence, od července dovoleno snažilkování - bohužel asi příliš pozdě, měla sem deprese a s největší pravděpodobností anovulační cykly, v září nasazen clostilbegyt na podporu ovulace, na konci cyklu sem prozměnu skoro nemenstruovala, protože utroš sem už brát neměla, takže tento cyklus beru obojí. všechno se to prodloužilo těmi nervy, ji nka já si na utroš nemůžu stěžovat, bez něj moje menstruace nestojí za nic, s ním je hezky silná, což je dobré znamení pro, to, že se případně mimi bude mít kde zahnízdit. moc sem ti asi nepomohla, ale časem asi vykoumáš víc a atky budeš vědět, jak na něj tvé tělo reaguje.

jinak já sem ještě lepím svůj graf, poslední utrogestan dobrán v pátek, teplota klesá, dnes mám i světle hnědý výtok, takže tento měsíc zase nic 😠
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/0/us...

jo a holky přeju ať se brzy vyzdravíte!!! přehled bylinek (aspoň bylinky na těchto stránkách http://www.babyonline.cz/ , o lécích by měly poradit v lékárně, i když taky dost často mi nic neřekly, když sem jim řikala, že můžu být těhu nebo napoví příbalový leták

bibova
19. lis 2007

Ahoj holky můžu se vás na něco zeptat?
Stalo se některé, že by po utrogestanu teplota stoupla a držela se nahoře?
http://www.fertilityfriend.com/home/1bfd50 Jsem z toho nějaká zmatená.

barag
19. lis 2007

když ho bereš, tak je to normální, obsahuje progesteron, který způsobí nepatrné zvýšení teploty, když ho vysadíš, teplota klesne a přijde mrška nebo si těhotná, vysadíš ho mrška nikde a teplota se krásně drží, protože progesteron vyrábí žluté tělísko, které ještě nějakou dobu bude zajišťovat přísun progesteronu

bibova
19. lis 2007

Díky za vysvětlení. Člověk to holt potřebuje slyšet od někoho jiného. Pořád mám pocit, že si něco namlouvám.

extravaganca
19. lis 2007

Krásné ráno berušky moje 😵
Gábi,želviku...vy holky moje nemocný ☹ Je mi líto,že vám není dobře ☹ a že vás ke všemu zloběj sousedi 😠 Byl je zbila 😠 😎
Jinak těhu opravdu nejsem 🙂 a taky se mi zasekl teploměr 😀
http://www.fertilityfriend.com/home/190380
Jo a dnes beru poslední clostil a můžu vám říct,že mi zatím (ťuk,ťuk)nedělá vůbec nic...jen občas mě malinkato zabolí podbřišek,ale nic velikého..prostě pohodka 😎

barag
19. lis 2007

počítám nebereš už od 26 dne cyklu utroš? teda aspoň já ho beru od 17 dne cyklu deset dnů, pokud to tak máš taky, tak podle teplotky to vypadá velice nadějně, už je to dlouho od ovu, testíky zatím byly negativní? asi si je nedělal z ranní moči, ne?

zelvik
19. lis 2007

Barag, díky za stránku o bylinkách. Co se týče léků, včera jsem objevila. www.safebryo.cz Je to přímo o lécích (ne)vhodných v těhu...

bibova
19. lis 2007

Právě že jsem je dělala z ranní a stejně nic. Jo jnak beru ho 17-26 DC No nechám se překvapit co přinese tento týden