Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

alik30
13. říj 2007

Ja jsem ji brala s nekolika kratkyma prestavkama skoro 11 let. Me chodila po vysazeni mezi 24 a 35 dny a pak jednou po 56 dnech. Kvuli tomu jsem dostala Utros. Ja si myslim, ze je to spis kvuli tomu utrosi tak vysoke, nadeje si zatim nedelam, i kdyz kdyz rano merim a je to porad stejne, tak mam radost. Uvidime zitra 🙂 Na chvili se odmlcim, ale vecer se tu zase objevim 🙂 Vase prispevky ctu dlouho, i kdyz nepisu.

berina
13. říj 2007

Aliku,já myslím že po utroši jsou teploty spíš niž.Teda já to tak mám.Tak jo já taky pádím.Večer sem nakouknu,zatím. 😉

zelvik
13. říj 2007

Beri a Aliku - já mám teda zase po Utroši teploty vyšší a i holky tady psaly, že ji Utroš zvyšuje...
jinak mně i před Utrošem (po vysazení HA) chodila mrcha jak hodinky - přesně po 28 dnech a tak to i zůstává. Jen ta ovulace jaksi nikde ☹

anysek1
13. říj 2007

ahoj holky tak jsem vam prisla rict ze jsem byla ve ctvrtek na gynde a ve ctvrtek jdu pod kudlu!vypada to ze mam neco s vajecnikama asi cysty a diky tomu vychazeli ty testy pozitivne.no tak snad to preziju!sranda je ze ve stejnej den jde pod kudlu i muj malej bracha(5let) takze tata bude mit ve stejnou dobu dve decka na sale🙂)aspon se bude strachovat jednou!ale reknu vam ze se bojim jak blazen!jestli to vse dobre dopadne tak se ozvu kdyz ne tak tak ne no🙂)ale ja se ozvu 😉

alik30
13. říj 2007

Anysku, tak at ti to dobre dopadne a neni to nic vazneho. 🙂 Treba pak bude konecne nic nebranit tem spravnym // 🙂
Ja kdyz jsem vzdycky na par mesicu vysadila HA, tak mi to taky chodilo na den presne, ale ted, kdyz bych chtela mimco, tak uz to nemam jeden mesic stejne. Puvodne jsem si nechtela zatim merit ani teplotu. Ale zacala s tim kamardka, tak me to nejak vyhecovalo.

alik30
13. říj 2007

Takze zkousim jeste jednou vlozit svuj graf, uz tam prosim neco vidite? http://www.fertilityfriend.com/home/1b3c5f

zelvik
13. říj 2007

aliku - ano, vidím tvůj grafík - a moc se mi líbí, ty teplotky jsou pěkně vysoko a 29.DC - kdy budeš testovat? 😉

Anýsku - jsem ráda, že jsi se nám tu zase ozvala, ale mrzí mě, že máš takové potíže ☹ Jak mohly testy vycházet pozitivně? To se ti musel tvořit HCG?ach jo. No hlavně ať ti to DOBŘE dopadne a ozvi se!!!!Držíme palce.

alik30
14. říj 2007

Dobre rano, tak dnes mam zase 37, sice zhruba o hodku pozdeji nez normalne, ale snad to tak nevadi. Akorat je mi divne, ze mam porad stejne, ani vic ani min. Zelviku, jestli budu testovat, tak nejdriv koncem pristiho tydne. Stejne si myslim, ze nic, spis mam pocit, ze na me leze nejake nachlazeni 😠

monikapa
14. říj 2007

anysek1 - držím palečky, ať to dobře dopadne

zelvik
14. říj 2007

Přeju krásné dopoledne, kočky🙂
jak jste kdo na tom? já dneska nic závratného, ale aspoň to neklelo.http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6

gabrlinka
14. říj 2007

Ahoj, pěknou neděli přeji, u nás je zatím krásně sluníčkově, ale já mám náladu nic moc, musím se dostat z vlivu hnusných snů, tak si popíjím kafe a pročítám co tu nového.
Anýsku, neboj se, určitě to dopadne dobře a mimi pak bude coby dup 😉
želviku, a jak seš na tom Ty? já takto: http://www.fertilityfriend.com/home/1be3ac
tak doufám, že se takto udrží až do 30 dc. 😉

alik30
14. říj 2007

Ahoj, u nas je taky krasne. Gabrlinko, ja jsem 30 DC a mam stale teplotu 37, ale ze bych byla v nejake euforii, to ne, spis porad cekam mrsku a nejspis se i dockam ☹

gabrlinka
14. říj 2007

ahoj aliku, Ty jsi blázinek, já už bych se radovala, neboť já dostávám ms 29.dc a teplota mi začíná klesat už 26.dc, vždyť to u tebe vypadá tak nadějně a Ty už věšíš hlavu....ale na druhou stranu Tě chápu, asi se bojíš zklamání, tak si radši myslíš, že ms každou chvíli dorazí,že?

zelvik
14. říj 2007

Gab - pěkný to máš, na čípek se taky vykašli.já mám s čípkem problém - jsem schopná zjistit, jestli je měkký, ale už mám problém odhadnout, jestli je nízko a nebo moc vysoko - nahmatám ho skoro vždycky, ale hůř odhaduju, jak daleko musím "zašátrat"...a otevřený x zavřený je pro mě španělská ves...
No můj graf jsi viděla?

aliku - taky nechci nic zakřiknout, ale 30.DC a s teplotou nahoře už bych testovala. Taky se mi jednou mrcha protáhla až na 30.dc, ale teploty byly dole, tak jsem byla jasná...

sah
14. říj 2007

Brý ranko, nebo teda spíš už dopolko. Teda u nás sice svítí slunko, ale zima je děsná, máme -2 st. 😒 . No teplo teda vypadá jinak.

Teda holky, snažím se od vás pochytit vše o té BT, ale ztrácím se. Kdy teplota stoupá a kdy klesá? Před OVU stoupne a poté klesne? Asi se na to vyprdnu a koupím ovu testy 😉 . Jo a ještě dotaz. Ráno bych nemohla měřit, s malým by to prostě nešlo. Jde to kdykoliv během dne? Co kdybych měřila vždy večer před mytím? To je totiž vždycky moje chvilka v klidu v koupelně 😀 . Lze to i takhle večer nebo se preferuje to ranní, když je tělo v klidu??

Jinak Aliku, 30 DC vypadá fakt dobře 😉 . Obdivuju tě, já bych už testovala, jak se znám 😀

gabrlinka
14. říj 2007

Želviku, viděla, už Ti roste teplotka 😉 jen aby se vytáhla pěkně nahoru jak mně Ti přeji, ale já myslím, že mně doženeš, neboj 😀
Právě, že já ten čípek poznám, kdy je vysoko a kdy nízko, ale nechápu, že jsem po ovu a on si je stále někde vysoko, vůbec na něj nedosáhnu, sviňa jedna 😀 pardon

alik30
14. říj 2007

Holky, normalne bych asi taky testovala, ale jak jsem psala driv, po Utrosi mam nejake delsi cykly, tj. 31 a 33 dni, takze tak. A taky uz mam pocit, ze fakt to kazdou chvili dostanu. Takze tak, proto zadne testovani. Zklamani uz bylo moc ☹

zelvik
14. říj 2007

Ahoj Sah - nene, musí se měřit ráno. Teplota stoupne hned po ovulaci (někdo může zareagovat dýl, třeba o 2 dny) tím, jak se uvolní vajíčko a s ním i progesteron.Klesne zase až před MS. Takže když kolem MS klesne, všechny tu už víme, že se zase nezadařlo☹ Jinak krásně na to zpracovala stránky LEN, fakt super.
http://merenibt.xf.cz/index2.html

sah
14. říj 2007

Teda, článek to je teda suprový, fakt že jo. No uvidíme. Něco jsem si vytiskla, tak to po obědě pročtu. Ale nejspíš vyrazím do lékárny pro ty ovu testy, páč u mě ta pravidelnost ráno fakt nehrozí.

gabrlinka
14. říj 2007

dneska se mi stalo, že sem měřila bt v 6.26 a místo abych jej vytáhla v 6.31 tak jsem usla a vytáhla až v 6.39 😀 😀 😀

alik30
14. říj 2007

Gabrlinko a myslis, ze to ma na tu teplotu nejaky vliv? 🙂

gabrlinka
14. říj 2007

nevím, ale jedna zkušená mi řekla, že asi ne 🙂 co si myslíš Ty?

alik30
14. říj 2007

Ja prave vubec nevim, vubec na to nejak nehledim 🙂 Merim teprve poprve a jeste ke vsemu jen par dni a pokud by to melo vliv, tak jsou ty me teploty nepresne 😒

gabrlinka
14. říj 2007

říká se, že když měříš pravidelně třeba v 6.00 ráno a pak změříš třeba v 7.00 pak si musíš odečíst jeden stupeň, protože čím později měříš, teplota je pak vyšší...takže kdybys pak měřila třeba až v 8.00, tak je o dva stupně vyšší, než kdybys měřila v 6.00... doufám, žes to trochu pochopila 😀

alik30
14. říj 2007

Jasne, pochopila 🙂 Hmm, tak ja jsem dvakrat merila o hodinu pozdeji, nez obvykle, ale nic jsem neodecitala. Ale i kdybych odecetla tu jednu desetinu, tak v tom mem grafu to v podstate nic neznamena.

fidorka81
15. říj 2007

Ahojky holky,

Gabi, gratuluju k ovulce!!

Zelvíku, ty nesmutni, teď ti to vyleze nahoru a řekla bych, že 12DC byla OVU 🙂

Anýsku, držím ti pěsti, ať ti to dopadne dobře! Pak nám písni, co a jak! 🙂

Jinak hlásím, že je mi pěkně mizerně. V sobotu jsem měla žaludek na vodě, ale ještě jsem to ustála. V neděli už jsem 2x zvracela. Těhule bejt ale nemůžu, vzhledem k tomu, že mi v úterý skončil menzes. Nevím z čeho to bylo, ale totálně mě to vycuclo. A dneska ráno mi po vstaní z postele bylo taky zle (už jsem nezvracela), ale teď už je mi líp. Sem tam zobnu piškot, abych neměla úplně prázdnej žaludek a snad to zvládnu. 😖

zelvik
15. říj 2007

Ahoj holky,
tak se to u mě moc nepředře, ale pomalinku lezu nahoru...
http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6
Fid - a mrcha byla jaká? Nemůžeš být těhu i přesto?

fidorka81
15. říj 2007

zelvíku, mrcha byla dlouhá a slabá, jen 2 dny takový drobet silnější. ALe mě před MS klesla teplota, takže si nemyslím, že je to těhu. No ale jsem v pokušení udělat si zítra ráno test. Nevím. Uvidím.
Vidíš, já ti říkala, že ovu proběhne podle teplot o víkendu 😀

chiwule
15. říj 2007

ahoj holky, můžete mi prosím poradit? Teď poprvé beru utrogestan po IUI, od 19tého dne cyklu. Jsem 22DC a 5DPO. Jak to s utroušem funguje? Jak hluboko ho zavádíte? Já zavádím ráno a večer a mám vždycky takový bílý šlem v pochvě, to je normální? A taky mě pobolívá v podbřišku, ale většinou jen pár hodin před tím, než mám zavést další utrouš. A poslední otázka - jak se dá s utroušem poznat, jestli je těhu nebo ne? Děkuji moc předem za odpovědi 😎

fidorka81
15. říj 2007

chiwule, ahojky 🙂
Já osobně ho polykám, ale holky, co zavádějí, tak z něj mají bílý výtok, neboj, je to normoš 🙂
Měříš si BT? S Utrošem (stejně tak i bez něj) to poznáš, až podle testu nebo těch teplot.