Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

dasty
4. črc 2007

ahoj holky.. 😉
No konečně se tu někdo objevil-je tu nějak poslední dobou mrtvo 😀
želvíku:minulý měsíc mě bolelo břicho 3dny předem a ten den kdy jsem měla ten hlen tak nejsilněji byl to 14.den i doktorka mě potvdila ovulku.
Teď mám prášky posunutý o dva dny dříve a břicho mě bolí až dnes a bez hlenu a to jsem 14den,ale doktorka mě říkala,že bych měla mít dnes ovulku.Našla mě to vajíčko na levým vejcovodu a tam mě to fakt dneska hrozně bolí 😉 😉Tak si myslím,že ovulku máš podle toho jak to popisuješ.Ty bolesti jsou jak roste a potom jak se uvoloní.
Gabrlinko,určitě se neboj k doktorce jít a na vše se zeptat-od toho tam je a mezi náma kolikrát za tu dobu jste potřebovaly gyndařku/já ji viděla jednou za rok na prohlídce a HA mě psala sestra/ tak teď jí budu klíďo obtěžovat 😅
Holky moc se na to neupínám ,že by to mohlo vyjít-třeba vajíčko nerupne.Jsem smolař ani bych se nidivila. ☹
Mějte se zatím krásně a doufám,že budete někdo další na řadě s //.Papapap

motylek
4. črc 2007

Ahoj holky, tak jsem dneska začala s utrošem, zaváděla jsem, měla jsem horečky a šílenou srajdu, na kterou jím prášky, tak nechci, aby se mi to břichu nějak pomíchalo. Myslíte, že až dojím ty na průjem, může ten utroš začít polykat nebo ten cyklus musí být aplikovanej jedním způsobem. Jsem první měsíc po vysazení a jak to tak vypadá, tak byla i ovulka, hlen se táhnul (dva dny-je to možný) a teplota šla včera taky nahoru, ale díky mé indispozici nic nebylo. Tak doufám, že mi ovu dorazí i příští metr. Jinak se v sobotu vdávám, tak na mě myslete.
Papapapapapa

motylek
4. črc 2007

Ahoj dasty

dasty
4. črc 2007

ahoj motýlku... 😉
Ty jo gratulace nevěsto-moc štěstí oběma a brzy mimíska.
Motýlku podle mě to nevadí jakým způsobem aplikuješ.Ber to jak tobě to vyhovuje,já zavádím a používám po tu dobu slip.vložku,ale nemám žádný obtíže.
Hlen můžeš mít klíďo dva dny,proč ne ten značí,že nastane ovulka.Někde píšou,že je hlen je den před ovulací ,někde radí,že v den ovulace.Prostě motýlku od 11-18dne šup,šup snažilkování. 😀

motylek
4. črc 2007

Já si taky myslím, že zavádění je lepčejší, když jsem tu četla, co všechno to může způsobovat. My jsme snažilkovali 12 DC, ovu podle mě byla 13, 14 DC, ale raději kdyby se nezadařilo (zní to blbě, ale na těch práškách na srajdu píšou, že je nesmí těhotný, tak aby se něco nestalo). Jinak jsem si dneska byla pro šatky, tak začínám být trochu nervozní, jak je tady pořád vidím 😀 😀 😀 . Taky doufám, že tu ovu budu mít i příští měsíc, že se mi nezarazí. Děkuji za přání, snad to dobře dopadne.

dasty
4. črc 2007

motýlku zavádění je lepší,radila mě to kamarádka sestřička-míň vedlejších účinku.
Neboj ovulka bude i příští měsíc a neboj v sobotu budeš super nevěsta-hlavně ať vám výjde počasí.Máte krásná datum tak hodně štěstí 😉
Jinak se ti nedivím,že nechceš raději tenhle měsíc taky bych se bála,tak držím pěsti ať tentokrát ms příjde a můžete začít od dalšího měsíce.
Já se dozvím ortel až za 14dní,ale byla bych raději kdyby tam těch vajíček bylo víc-moc bychom chtěli dvojčátka.Tak i když to dostanu tak nebudu smutnit,od příštího měsíce mám dvojnásobnou dávku clostila a zraje více vajíček.
Motýlku zatím papapa a hned po svatbě napiš,budu na tebe myslet zatím papapap

gabrlinka
4. črc 2007

Ahoj motýlku, tak to sme dvě, já měla hlen včera i dneska. 🙂 A taky sem si říkala, jestli je to normální. Tak sem ráda, že nejsem sama. Jinak se taky přidávám ke gratulaci!!!! Já budu nevěsta 18.8. Včera jsme byli pro prstýnky. Jsou nádherné, z bílého zlata s rytím a moc se lesknou. Takže přeju hodně štěstí a mimísek taky bude, neboj. Já už zkouším rok, pokud to tento měsíc nevyjde, jdu k doktorce na vyšetření.

Ahoj Dasty, nesmíš si říkat, že se to nepovede a že jsi smolař!!! Takhle se to potom nepovede, musíš doufat!!!! Já taky pořád doufám. A přece s těmi léky máš větší šance, uvidíš, že to vyjde. Nezoufej. Držím Ti palečky.

gabrlinka
5. črc 2007

Holky, vy tu vůbec nejste. Je tu mrtvo ☹ Akorát mně štve, že hlen byl 2 krát a větší pokles teploty ještě ne. Ale trošku mně pobolívá levý podbřišek. Tak snad to ještě přijde. Už jsem z toho fakt magor. 😀

dasty
5. črc 2007

ahoj gabrlinko:já vím,že si to člověk nemá říkat,že se to nepovede,ale už je to čekání nekonečný ☹
Jsi hodná,že mě držíš palce,držím i já tobě ,vlastně všem kdo se snaží a chudáci čekají na mimi jako my ty 😉
Jinak teda nevěsto taky moc štěstí,holky tenhle rok je opravdu plodný na svatby a děti-tak svatbu máte za pár a děti příjdou hned 😅 😀
Gabrlinko s tím hlenem to nevadí,hlásí,že bude ovulka,pokud tě pobolívá v levo pracuje vaječník z leva a vajíčko se uvolňuje neboj.Mě říkala doktorka ať se neměřím akorát to člověka nervuje a je pravda,že jsem to zkoušela teploty jsem měla hezký po ovulce 37.1-37.3 a stejně jsem těhule nebyla.
Hlavně se moc snažilkujte,my teďka každý den 2krát raději od 11-18dne 😀

gabrlinka
5. črc 2007

Ahoj Dasty, my snažilkujem, ale ob den. A taky už od 7. dc, pak 9., 11. dnes 13.dc.A když se snažíme jen jednou denně, tak to taky může vyjít, ne? 2 krát denně, to jsi dobrá, mně už to takhle moc nebaví. Opravdu Ti věřím, že to čekání je nekonečný. Promiň, já už zapomněla, jak dlouho se už snažíte?

zanetik
autor
6. črc 2007

AHojky Dasty a myslíš, že je to dobré takhle se snažit? Samozřejmě jestli máte chuť, tak nic proti, ale nedoporučuje se to kvůli spermiím nestihnou se dostatečně dotvořit 😉

gabrlinka
6. črc 2007

Ahoj Dasty, musím souhlasit se žanetíkem, taky jsem četla, že se má snažit co druhý den.Aby se spermijky mohly obnovit. Já sem zas ve stresu, protože mám teplotu furt 36,5 ☹ a vaječníky mně pobolívají trochu a jen sem tam a jsem 14.dc, tak furt doufám, že teplota klesne. A když ne, tak jdu k doktorce už příští týden. Přestává mně to bavit, se zbytečně snažit.

zanetik
autor
6. črc 2007

Gabi já mám stejný problém a to jsem po laparce a teploty byly skoro celý cyklus +-36,5 ☹

gabrlinka
6. črc 2007

Ach jo, to je fakt hrozný. A jak dlouho se snažíte? jestli můžu vědět. A za pomocí nějakých léků?

zanetik
autor
6. črc 2007

Ha mám vysazenou 15měsíců snažíme se 11měsíců, jelikož jsem dostávala MS jen po vyvolávačkách, tak jsem dostala Utrogestan a na ovu Clostil na který jsem nejdřív nereagovala a pak po zvýšení dávku jeden cyklus jo a pak až moc udělaly se mi cysty 😒 takže mi ho vysadil a 23.5 jsem byla na laparce 😉

gabrlinka
6. črc 2007

jestli mně tohle všechno čeká, tak se zblázním... ale jseš na tom líp, myslím po léčebné stránce, mně doktorka nechala rok se snažit přirozeně s pomocí orgametrilu, to je něco jako utrogestan.teď je to poslední měsíc a pak už se nemůžu dočkat k doktorce, co dál, ať vím, na čem jsem.

zanetik
autor
6. črc 2007

no jo taky furt jen čekám nějaké zlepšení, hodně jsem věřila v tu laparku, ale pokud nenaběhne ovu a MS, tak nevím asi nás už pošle rovnou do CAR což nejsem moc nadšená nejbližší máme 60km 😒

gabrlinka
6. črc 2007

Chápu, že ta dálka Tě moc neláká, ale třeba tam Ti opravdu pomůžou a zadaří se. Zkus to brát z této stránky. Já sem blbá, že si měřím tu teplotu, protože ten orgametril tu teplotu stejně zvýší, tak ani nevím jestli ovu probíhá. Prý se mám řídit hlenem a ovul. bolestí. To mi poradil doktor na stránkách arlety. A nejenom mně, je tam plno podobných otázek a odpovědí.

zanetik
autor
6. črc 2007

No tak já teplotu měřím, ale jsem asi nějaká namrzlá a i když jsem brala Utroše, tak mi teplotu nezvyšoval!!!
No nic jiného nám asi nezbývá...i když můj dr. je super a byla bych ráda kdyby aspoň to IVI dělal on...no uvidíme jestli MS dorazí a jinak jdu za ním co mám dělat...jo a hlen teda nepoznám vůbec ten snad ani nemám 😅 a ovu bolesti bych řekla, že byly jestli to tak vypadá, ale stejně si myslím, že ovu nebyla...

zanetik
autor
6. črc 2007

Gabrlinko moc ti děkuju za ty stránky to jsem teda našla úplně náhodou, ale už jsem o tom centru slyšela a chtěla se i zeptat dr. jestli bych mohla tam jelikož to mám mnohem blíž je to asi 35km, říkala mi o tom kolegyně v práci, že tam jezdí její neteř, ale nemohla si ani přesně vzpomenout na město 😉

dasty
7. črc 2007

ahoj gabrlinko a ¨žanetíku:
No s tím snažilkováním máme chutě,ale minulý měsíc obden ,teď denně.Každý doktor tvrdí něco jinýho,Uzel psal -naopak v ovulaci denně a první sex se nepočítá něco je tam špatnýho pro spermíky/holky už se nepamatuju co/naopak tvrdil,v době ovulace 2krát denně.
Na neplodnosti píšou obden a kamrádka mě radila,že jí prý tvrdil doktor za 3dny.Tak teď poraďte co si vybrat.
Příští měsíc zkusíme zase obden 😀
žanetíku a ty so chystáš do Car nebo jsi pořád ještě normálně u mudr???

gabrlinka
7. črc 2007

Ahoj Žanetíku, tak to sem moc ráda, že sem Ti náhodou pomohla. 🙂 Nevěděla sem, že Ti to pomůže. Já se ptala p. doktora na těch stránkách už několikrát, a přijde mi solidní. Já taky nevím, v kterém městě to mají. Dáš mi vědět? Já dnes naměřila trochu vyšší teplotu i bez orgametrilu, ten beru až 17.dc a dnes sem 15dc (teplota 36,9 ale o půl desáté, tak sem musela odečíst 2 stupně, protože jinak se měřím v 7 hodin, a každá hodina navíc znamená odečíst 1 stupeň, takže jinak asi 36,7). Tak uvidíme,no. Když se Ti nezvyšuje teplota po tom utroši, tak to bys asi fakt měla navštívit nějaké to speciální centrum. Nevím jistě, co to znamená, nejsem doktor, ale po těch info na netu, to asi nebude moc dobré. Nechci Tě znepokojovat, Ty sama asi víš, že to chce asi víc než Utrogestan, který Ti jak píšeš asi moc nepomáhá. Omlouvám se, že píšu tak nesouvisle, mám vymazaný mozek po včerejšku, byli jsme pařit. 😀

Ahoj Dasty, to záleží jen na Vás, jak často se budete snažit. Někomu stačí třeba jen 2 krát do týdne a zapadne. To bych moc neřešila jak často se snažilkovat. Já to mám ob den, ale teď to bylo 2 dny po sobě. Taky jsme měli chuť. Zkouším tento měsíc polohu zezadu, ta je prý nejlepší na otěhotnění. Ale to už sem tu myslím psala. A ještě beru vitamín E, i ten můj ho bere, prý napomáhá tomu, aby byly spermie pohyblivější a prostě lepší.

gabrlinka
7. črc 2007

Před chvíli sem si přečetla leták toho orgametrilu a mám šílený vztek a chci jít co nejdříve k doktorce. Ten lék se bere na silnou menstruaci, na vynechávání menstruace, a když je slabá menstruace tak se má k tomuto léku brát ještě nějaký hormon na začátku cyklu, už mám z toho fakt v hlavě guláš. Řeknu doktorce, ať mi napíše jiné prášky. Navíc ten orgametril hnusný se nesmí brát v těhotenství. Jsem zlá, to rovnou můžu zase brát hormonální antikoncepci a vyjde mně to nastejno. 😠 A jestli mně doktorka nepomůže, pak jdu jinam. Není tam na tom letáku psané, že je to na udržení těhotenství, jen na úpravu menstruace, a to mi upravilo tak, že z normální menstruace mám akorát slabou, a tím pádem i nízkou sliznici. Člověk aby si všechno sám hlídal a zjišťoval, to si můžu být radši sama sobě doktorkou, a brala radši ten utroš. Nezlobte se, že tu píšu takový román, ale mám příšerný vztek a potřebuju to ze sebe nějak dostat.

zanetik
autor
7. črc 2007

Dasty zatím jsem ještě u normálního dr. domluvily jsme se, že počkáme aspoň 3měsíce po laparce (včera jsem se dočetla, že nejúspěšnější je 6měsíců) a v říjnu mám přijít a domluvíme se co a jak, ale už před laparkou říkal, že to je poslední věc co pro mě může udělat a pak mě odkáže na CAR.
Gabrlinko Arleta je v Kostelci nad Orlicí odkud jsi ty?
No kažodpádně hned zajdi k dr. proč ti dává takové léky, dyť třeba kvůli nim se neuhnízdí vajíčko, na co jsi je dostala?
Já si teda na Utroše nestěžuju MS jsem s ním dostávala a možná díky němu nebo laparce nebo Gynexu 😅 jsem dostala dnes 2 MS bez pomocí injekcí a léků 😉 , takže teď budu měřit teplotku, snažit se a jestli nezjistím ovu (možná i koupím ovu testy), tak hned volám dr., že zbytečně budu čekat do října ať mi dá Clostil nebo je i nějaká novinka v podobě injekce nebo půjdu rovnou do CAR...

dasty
8. črc 2007

ahojda holky 😉
Gabrlinko:no to je slepice,já právě měla slabou menstruaci a po utroši do dvou měsíců paráda.Tak ona doktorka není normální,pro uhnízdění potřebuješ dobře rostlou děložní sliznici a doktorka ti píše takovejhle nesmysl???
Určitě bych za ní co nejdřív došla.Ta moje mě zase řekla,že po utroši si dáme přes léto prázdniny-tak jsem jí řekla,že mě může rovnou napsat antikoncepci.Koukala a já jí povídám,stejně po těch dvou měsících když neotěhotním mě dáte clostil a kývla ,že ano.Tak mě ho napsala,mě příjde,že u nich člověk musí být vše vědět,jinak má smůlu ☹
Zanetíku:tak ten doktor je rozumný,kamarádka otěhotněla 6měsíc po laparce-tak držím pěsti ať to výjde. 🙂

gabrlinka
8. črc 2007

Ahoj holky, Žanetíku a Dasty, já si nevšimla na konci toho letáku bylo psané, že to i příznivě působí na děložní výstelku. Tak se omlouvám. Ale na tu slabou menstruaci a děložní sliznici se ji zeptám, a když tak ať mi změní ten lék, třeba na utroš 😀
Žanetíku: jsem z Karviné a doktorka mi říkala, že je to na podporu těhu, ale mně to vůbec nepřipadá, už to beru 10 měsíců a furt nic. Fakt mně to nebaví, ať už změní léčbu. Já dnes naměřila teplotu 36,3 (moje nejnižší teplota jako obvykle) ale až 16 dc. Tak jsme na to hned ráno hupli, pro jistotu, ale nečekala jsem to tak pozdě, když hlen byl 12. a 14.dc, tak je to zase jinak než předtím. Je to fakt na palici. Holky, držím nám všem palečky, aby jsme byly co nejdřív TĚHULKY!!!!

gabrlinka
8. črc 2007

A před chvíli jsem si četla odpověď p. doktora z arlety a ten mi napsal, že u žen plánujících těhotenství orgametril nepoužívá. Nemá s tím lékem zkušenost. Ach jo.

motylek
8. črc 2007

Ahoj holky,
tak už to mám za sebou a je ze mě ,,mladá paní,, 😀 . Bylo to super, oslava se skvěle vydařila, i počasí bylo super, néééé vedro, ani zima, no prostě akorát. Nepršelo ani chvilku (měli jsme to venku). No zkrátka bylo to super. Akorát fotograf po nás chtěl přímo nadlidský pózy. Vypadalo to jednoduše, ale svaly pracovaly jako o závod. Aspoň teda u mě 😀 😀 😀 . Dneska se vůbec nemůžu hejbat z toho tancování a hopsání. A moje hlasivky dostaly taky zabrat (karaoke), dneska nemluvím 😀 .

lussi
9. črc 2007

Zdarec všichni, tak se hlásím do klubu. Motylku moc gratuluji ke svatbičce. Máš někde fotky?

zelvik
9. črc 2007

Ahoj holky, hlásím se po delší pauzičce, krásně jsme si užívali Paříž...Motýlkovi gratuluju ke svatbě a snad ti to datum přinese móóóóc štěstí.Jinak žádná další těhulka mezi náma?
Já dneska doberu utroš a pak uvidím. Dasty, jestli jsem fakt tu ovulaci měla, tak by tu šance být mohla, ale nedoufám v ní...
Gabrlinko, ta tvoje doktorka je fakt podivná...