Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

dasty
17. dub 2007

kačkop já jsem na tom stejně,ale u mě je to i tím,že ńekouřím od ledna.Ale ospalá jsem -mám začít brát teď v pátek druhé balení,tak uvidím na podruhý jak to mě bude ☹

hanne
2. kvě 2007

Ahoj holky! Potřebuji znát váš názor. Po menstruaci jsem byla objednaná na HSG vyšetření (rentgen na zjištění průchodnosti vaječníků), ale když jsem tam přijela, tak mi řekli že přístroj je rozbitý. Měla jsem se přeobjednat po dalších měsíčkách. Problém je v tom, že ms měla přijít už před 16 dni a pořád nic. Dělala jsem asi 5 těh. testů a všechny vyšli negativní. Chtěla jsem se objednat k doktorce a má dovolenou ☹ Tak jsem v pondělí začala brát Utrogestan 3 krát denně. Já myslím že kdybych náhodou byla těhu, tak mimi by neuškodil a když ne, tak to snad rychleji dostanu. Co myslíte?

luciik
2. kvě 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli se dá brát utrogestan při nepravidelném cyklu (asi anovulačním cyklu) a při tvorbě cyst? děkuju za odpověď.

dasty
2. kvě 2007

ahoj Hanne,utroš ti určitě neublíží berou ho těhulky i v prvním trimestru tak se neboj 😉 .Můžeš mít nějakou hormonální změnu pokud máš spoždění.Já sice budu brát utroš te´d potřetí,ale radím jen to co vím 😎 .Já beru utroš od 22dne do 26dne a dostala jsem to poprvé po 28,teď po 27 dnech.Tak uvidíš každopádně až tam doktorka bude raději zavolej.
Lucik:nevím jak je to s cystama ,ale když máš anovulační a v mým případě to bude asi taky tak-tak utroš je jen na srovnání cyklu,růst děložní sliznice,ale na ovulaci je clostil.Já ho nejspíš dostanu teď po třetím dobrání utroše,u mě je to trochu jiné protože máme první dítě v pohodě hned,ale druhé trvá už 7 měsíc 😠 .Tak raději dojdi na gyndu a vše doktorce řekni ,uvidíš,že spolu něco vymyslíte,držím pěsti 😵

misalka
2. kvě 2007

Ahoh holky, já jsem měla poslední menstruaci 17.2.2007, od ledna neberu HA, těhotná nejsem , teda aspoň podle vyšetření ze 16.4., MuDr. mi nasadil autrogestan 1-1-1 na 10 dní, dobrala jsem ho minulý týden ve čtvrtek, to znamená, že už 7.den čekám na menstruaci a nic, bol mě podbříšek a mám napětí v prsou, což mívám i před MS, jsem zvědavá jestli to teda dostanu, nebo ce se to se mnou děje. Nemáte s tím někdo podobné zkušenosti?

extravaganca
3. kvě 2007

Ahojky,tak tento cyklus jsem už nebrala utroš a byla jsem zvědavá,kdy se dostaví MS.Dostavila se 22.DC..což je naprosto děsné...tak brzo jsem to nikdy nedostala.Dnes jsem se objednávala k doktorce na kontrolu,tak jsem zvědavá co mi na to řekne ☹ Určo místo utroše dostanu nějaké jiné léky,kvůli tomu špatnému hormonálnímu vyšetření.No fakt jsem zvědavá co mi řekne.Jen doufám,že to zas nedostanu za 22 dní,protože to by bylo přesně na termín na kdy jsem objednaná...dřív to prý nešlo...

dasty:Copak je u Tebe nového?My máme cosi fofry 😀 Minulý víkend uklízení v novém bytě a pak se taky slavilo narození synovce Dominička,který se narodil v neděli dopoledne.Jelikož je to švagrův první syn,tak se zapíjelo slušně.Ještě štěstí,že nepiju....mojemu bylou ouvej 😀

zanetik
autor
3. kvě 2007

Luciiku Utrogestan nevadí při cystách já měla 2 druhy a brala jsem ho normálně! A je na nepravidlný cyklus ovšem není na ovu na ten je opravdu Clostil.

Misalko já to dostávala až tak po 10 dnech každým měsícem se to zkracuje včera jsem dostala asi 10MS s Utrošem a byla jsem 27DC a minule 24DC, takže v klidu nestresuj i to ti může MS oddálit 😉

Extravaganco já taky mám cykly čím dál kratší a to po vysazení HA jsem měla i 60DC a to jen díky vyvolávačkám 😉

mufy
4. kvě 2007

Holky chtěla jsem se zeptat na braní Utrogestanu.Přemýšlím,že bych ho nebrala,ale nevím,jestli by se udrželo případné těhu.No ale když máme normální styk a otěhotníme,tak taky nebereme Utroš,ne?Tak by to nemuselo k ničemu vadit.A když bych byla těhu a přestala ho brát,nebude to mít vliv na ukončení a MS?Beru ho 17.-25.DC.

luciik
4. kvě 2007

Ahoj Zanetin, děkuju za odpověď. Uvidím co se mnou budou dělat. Teď čekám na MS, píchli mi agolutin a rovnou mě poslali n do centra na léčbu neplodnosti ☹ První konzultační hodinu máme 21.5., tak už teď mám z toho strach. Nikdy by mě nenapadlo, že bude takový problém. Ale vzhůru do toho 🙂

misalka
4. kvě 2007

Zanetik, dík za odpověď. POřád čekám, čekám... Aspoň vím, že nejsem sama, už jsem si myslela, že se vymykám přírodním zákonům... Tak držím palečky všem...

romi.r
5. kvě 2007

ahojky, potřebovala bych poradit.Utrogestan beru 19-25 DC, ale teď jsem začala 4 dny před menses špinit, tak nevím od kdy mám počítat 1 den.

zanetik
autor
5. kvě 2007

Mufyradši ho ber kdybys teď otěhotněla ať máš jistotu, že se mimi udrží skazit na tom nic nemůžeš! Pokud holky co normálně otěhotněj, tak ho neberou, ale jen začnou špinit nebo něco, tak jim ho dr. stejně dá, tak proč to pokoušet 😉

Luciiku tak ať to v tom centru se hýbe kupředu. Jak dlouho se snažíte? Tak ať MS brzy dorazí a konzultace je zachvilku tady 😉
Mě centrum brzy taky čeká, teď jdu 23.5 na laparku a když do 3měsíců neotěhotním, tak jdu do Caru. Jak říkáš hlavu vzhůru holky my to zvládnem!!!! 😠 (co nám taky jiného zbývá že? 😅 )

Misalko určitě v tom nejsi sama takových nás je, ale tady na koníkovi, protože v mém okolí takový nikdo není moje obě skoro švagrové vysadily HA a další měsíc byly v tom. To samé kamarádka co vysadila, že šla na operaci střev, když ji pustily, tak na to skočily a byla v tom, a další kamarádky všechny do 3měsíců!

Romi nic si z toho nedělej a počkej jak se to bude vyvíjet pokud se to rozjede, tak počítej až tu opravdovou MS, ale pokud by jsi jen 4-5dní špinila, tak to počítej dnes jako 1DC, já to taky jeden cyklus tak měla a dr. řekl, že je to jen slabá MS (že se nevytvořila sliznice) a tak jsem normálně 3DC začala brát Clostil.

romi.r
5. kvě 2007

já se už dnes rozjela, takže dnes je první den 🙂 díky žanetík

misalka
5. kvě 2007

No právě, Žanetík, já znám také většinu holek, co se podívaly na trenky a byly těhotné. Jen teď jsem se dozvěděla o jedné holčině skoro v rodině, která se snažila rok a v prosinci k nim přiletí čáp, ti se mají... Tak si říkám, když se to podařilo jim, podaří se to i mně. Zatím pořád MS čekám... no uvidíme. MOje matka si myslí, že jsem těhotná, je těžké jí to vyvracet, ale když jsem ještě před 14 dny nebyla, tak by to musela být teda náhoda, ale byla by to krásná náhoda... 3 dny mám totiž žaludek jako na vodě, bazální teplotu jsem si teď začala měřit pár dnů, tak podle toho nic nepoznám, ale je tam pořád kolem 37,4. tak se na MS ještě chvilku načekám, když to neklesá... no uvidíme... J8 zatím ani nevím jestli vůbec ivuluji, tak si moc nechci připouštět, že bych byla těhotná, abych pak nebyla zklamaná... zatím se mějte holky, držím palce všem...

katarina82
5. kvě 2007

Mufy, já bych ten Utrogestan brala dál. Já jsem ho jedla až do teď! Až teď mi ho doktor vysadil. Pro jistotu jsem ho jedla už od začátku a pak se mi i hodil, protože jsem začala špinit. Bůhví jak by to dopadlo, kdybych ho nejedla.

marky29
6. kvě 2007

Ahojky,všechny Vás zdravím,dnes jsem také začala užívat utrogestan,(nebo jak se to vůbec jmenuje),v prosinci jsem potratila a teď se cpu samejma hormonama a vitamínama,už se mi z toho blbě,jak na Vás ty hormony působí? Jsem poslední dobou dost často podrážděná,i když já jsem předtím brala jiny prášky,všem Vám držim palečky ať Vám to brzy myslím to těhu vyjde,já doufám že se mi taky brzy poštěstí

misalka
6. kvě 2007

já zatím brala jen jedno balení utrogestanu, protože už po dobrání asi 12 dní čekám na MS, ale brala polykáním a bylo mi po něm občas nevolno a hlavně se mi chtělo strašně spát, byla jsem po něm příšerně unavené, nemohla jsem ani řídit auto. Brala jsem ho 3krát denně, tak jsem byla v podstatě celý den mimo, tak uvidíme, jak zabral, jelikož MS pořád nikde, zítra se budu objednávat k MuDr. tak pak dám vědět, co nového...

misalka
7. kvě 2007

Tak dneska už mě nebavilo čekat na MS, přece jen je to 13.den po dobrání utrogestanu a tak jsem si v lékárně zakoupila test, byly tam obě čárky tlusté asi do 2minut, takže to nemám potvrzené od lékaře, ale asi se mi splní sen... Přeju Vám ostatním, ať se Vám co nejdřív objeví // a pěkně tlusté...

pikusa
7. kvě 2007

Misalko,tak to je super 🙂
Já dobrala poslední balení-měla jsem ho 6 měsícu a nic.A MS mi zkrátil.Poslední cyklus byl 26 dní.Před utrošem i 40.Takže se budu objednávat zase k dr.a myslím,že ted už jen Praha,tak jsme se minule dohodly.

misalka
7. kvě 2007

Tak držím palečky pikuso...

marky29
7. kvě 2007

ahoj Misalko,moc Ti gratuluju a přeju Ti aby bylo všechno v poho.Já beru utrogestan od 17 dne 10 dní 2 x denně,tak jsem zvědavá jak na mě zabere,u mě problém s otěhotněním není spíš a tím aby se mimi dobře vyvijelo a nezastavil se u něj vývoj jako předtím

misalka
7. kvě 2007

u mě je to první těhotenství, tak doufám, že bude vše v pořádku, modlím se za to i s manžou

gibi
8. kvě 2007

Utrogestan.
Ahote holky, dnes jsem na těchto stránkách poprvé a také bych se vás chtěla zeptat na názor. Loni jsem byla na kyretáži po zamlklém těhotenství, od té doby jsem pořád brala různé hormony na srovnání cyklu a atd. (duphaston, clomexhalatd. už ani nevím jak se vše píše🙂. Jelikož nepřišly žádné výsledky byli jsme s manžou posláni na vyšetřeni pro neplodné páry ,manža je OK. ,já mám slabou děložní sliznici,po té příprava na IUI ,takže od druhého dne cyklu 8 injekcí fostimonu. Bohužel při kontrole nám IUI doktor zakázal jelikož jsem měla 16 vajíček a bylo tam velké riziko mnohočet. těhot. tak mi byl předepsán utrogestan 16-25 den cyklu 3x za den. Je mi po něm dost špatně , ale to asi nejsem sama🙂 Problém mám jiný po dobrání jsem začala slabě krvácet spíše to bylo takové špinění, nevěděla jsem jestli to byla menstruace nebo ne a já měla hned druhej den menstruace zase začít s injekcema fostimonu. Doktor mi řekl,že se musím normálně rozkrvácet a žo to musí být normální menst. já ale jen slabě špinila tak jsem to přičítala utrogestanu. Špinila jsem 3 dny a nyní nic. Menstruace už tu měla být 3 dny a já teď nevím jestli to byla menst. nebo ne a jestli jsem měla začít s další stimulací nebo ne. Je mi pořád špatně od žaludku jsem dost unavená.
Chtěla bych se jen zeptat jestli se vám to některé taky stalo a jak jste čekaly dlouho na menst.?? Těhot. testy mám negativní. Nebo jestli je to tak normální a já prostě už zbytečně panikařím? 🙂 Díky moc zatím ahoj

misalka
8. kvě 2007

NO mně doktorka říkala, ať na MS počkám 10 dnů po vysazení utrogestanu a pak ať si udělám test a on byl po 13. dni čekání pozitivní. Četla jsem tu někde o holčině, která to dostala po 14 dnech, tak uvidíš. Budu držet palce, ať Vám to vyjde

pikusa
8. kvě 2007

Gibi,já i po utroši mám MS docela slabou a krátkou,ale ne 2 dny jako dřív a mě se cyklus zkrátil.Ale stejně je to jen takové špinění,vystačím si se slipovkou,ale u tebe nevím.Možná se MS ještě rozjede o trochu dýl.Při začátcívh braní jsem na ní čekala i 10 dní.
Moc jsem ti ale neporadila co ☹

gibi
8. kvě 2007

Ahoj Misalko,
díky moc za odpověď , ještě asi pár dní počkám. Když jsme absolvovali první pokus na IUI (moc vajíček) tak nám pak doktor zakázal jakýkoliv pohl.styk pouze s prezervativem. Dodržovali jsme to a proto si myslím že bych těhotná být neměla . Proto taky teď nevím na čem jsem. I když jak se říká někdy stačí kapka... 🙂 , ale to bych byla opravdu dost překvapená 🙂 .Injekci mohu začít píchat až od druhého dne cyklu takže teď ještě počkám tak týden a kdyby nic tak udělám test a pak uvidíme co a jak dál.Jen je mi pořád špatně, bolí mě podbříšek a je mi pořád na zvracení. Náladu mám pod psa a nejraděj jsem v posteli, ale myslím si že je to těma hormonama ,už se celkově láduju něčím pár měsícu a utrogestan mi opravdu moc dobře nedělal. 😒 No tak uvidíme.

gibi
8. kvě 2007

ahoj pikuso, tak možna to byla menstruace a já propásla tento měsíc se stimulací a budu muset čekat další měsíc na MS🙂a zase začít od znova. Volala jsem kvůli tomu doktorovi a on mi neřek, že by mohla být MS slabá jen mi řek , že se musím normálně rozkrvácet. Slabě jsem špinila 3 dny a to opravdu jen slabounce. Ale zase je pravda, že já nikdy nemívala moc silnou menstruaci.Tak uvidím , testy mám koupené , ale dnes byl test negativní.
Jo, a Misalko moc gratuluji k těhotenství, je to super!

pikusa
8. kvě 2007

Gibi,třeba bylo na test ještě brzy a za pár dní by vyšel pozitivní a už žádná stimulace jen těšení na mimi.Tak já sem zase kouknu a budu to sledovat.
Přeju ti to 🙂

gibi
8. kvě 2007

Díky moc za podporu, určitě napíšu co a jak.
Já Ti taky přeji aby vše co vyšlo a věřím moc , že to výjde!!

misalka
8. kvě 2007

no já měla poslední MS 17.2. tak jsem si myslela, že jsem v tom už v dubnu, 16.4. jsem byla u MuDr a nebylo nic na testu ani na ultrazvuku, Dr řekla, že mi nedozrávají vajíčka, tak jsme byla úplně hotová a najednou jsem těhu, tak to bylo krásné překvápko... Tak třeba je u Tebe, Gibi, taky moc brzy na test, uvidíš... držím palce a děkuju za gratulaci, ještě musím k dokroce, aby mi to potvrdila a zjistila, jestli je vše v pořádku...