Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

gucci
12. únor 2009

monara: jj určitě, já beru Utroš i u IUI, 16 DPO testnu a když je / tak Utroš vysadím a tak cca do dvou dnů mi příjde MS

monara
12. únor 2009

no právě, do dvou dnů po vysazení utrouše ti přijde mrcha, já vysadila minulý pátek a mrcha furt nikde...jsem 32. DC....ale příznaky nikde žádnééé

dorra
13. únor 2009

Já si to moc dobře nepamatuju, ale já jsem taky trošku opožděná. A nebo je ještě na příznaky brzo, přesto jseš těhotná.

gucci
17. únor 2009

mám dotaz: kdo berete Utroš a měříte BT...je možné, že Utroš bude teplotu držet nahoře dokud ho budu brát i když nejsem těhu?

len
17. únor 2009

Gucci, při Utr. jsem měřila dva cykly - v obou MS držel a přišla až tři dny po vysazení.
V tom prvním teplota pozvolna klesala, v tom druhém ne a paradoxně po jeho vysazení ještě na dva dny pořádně vyskočila 😖
Až mi začne fungovat FF, hodím odkazy.

gucci
17. únor 2009

můj graf s clostilem, 2 IUI, Ovitrelle, utrošem http://www.fertilityfriend.com/home/19b5b3

len
17. únor 2009

Mně teď FF nějak nemaká 😠

gucci
17. únor 2009

jinak já už utroš brala při prvním IUI, ale to jsem neměřila, když jsem ho vysadila, tak mi MS do dvou dnů přišla

len
17. únor 2009

Tak, už jsem to rozchodila 🙂
14.DPO negativní test, hm, to nevypadá moc dobře 😔

Jinak ty mé dva grafy:
Tady už jsem se vážně cítila těhotná 😀 Následoval negtivní test 15.DPO a konec nemohu nazvat jinak než pád na hubu 😉
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/855...

No a tady to přeci jen trochu klesat začalo, přesto Utr. MS spolehlivě podržel:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/794...

Při IVF jsem pak měřila hodně zběžně, takže mi FF graf do galerie odmítá, ale legrace je, že když jsem nebyla těhu, Utr. mi teplotu vytáhnul krásně nad 37 (což normálně neznám). Když jsem byla po IVF těhu, tak i při Utr. byla teplota pouze 36,9. A tatáž teplota se držela, i po několik dalších týdnů, kdy jsem Utr. nebrala, a dokonce i tehdy, když se embryo přestalo vyvíjet... Takže asi takhle - všecko brát s rezervou 😉

gucci
17. únor 2009

len díky, ten první pád je fkat slušný teda
no já počkám do čt, když nepříjde ms, tak testnu a když bude test negativní tak utroš vysadím

len
17. únor 2009

To zní rozumně, já mívala podobné instrukce - testnout 15.-17.DPO a při negativním testu vysadit.

gucci
17. únor 2009

no já mám instrukce dobrat utroš a testovat za tři týdny 🙂 , ale nějak už svoje tělo znám, takže to udělám tak jak jsem psala

len
17. únor 2009

No, vlastně mi jedna dr. taky nasadila dávku 2-2-2 na tři týdny a pak test, ale na mě Utr. působil tak šíleně, že jsem to s díky odmítla 😀 Držím palce, když ne teď, tak příště určitě 🙂

gucci
17. únor 2009

já ted beru akorát 1-0-1
díky, tobě taky

petule83
17. únor 2009

Ahoj holky,můžu se přidat?Asi jen na chvilku,protože za chvíli asi stejně půjdu na chvilku chrupkat-beru utroš a i když si ho zavádím do pochvy,tak jsem po něm stejně ospalá 🙂 Jinak měla bych být 5 týdnů a 2 dny těhotná.K mému doktorovi jdu ve čtvrtek,tak uvidíme co poví a hlavně co uvidí 🙂 Byla jsem už u jednoho doktora ,jelikož jsem už na testu měla // a po práci jsem začla špinit a bolelo mě břicho,ten zatím nic neviděl a vzal mi krev,hcg 77,7 a za dva dny 245,8. Pak jsem po práci začla trochu špinit ale tentokrát malinko krev-světlá,takže okamžitě na pohotovost.Naštěstí to bylo v pořádku a dostala jsem nemocenskou,jelikož dělám v práci 12 a musím být v klidu a taky mi předepsala ten utroš.Beru ho teprve 2 dny 1-1-1.
Luci:ty se neboj a počkej,asi jsi teprve na začátku těhotenství a to je hcg opravdu málo.Jak dlouho maš spoždění?

gucci
19. únor 2009

tak já mám vysoké teploty určo kvůli utrogestanu http://www.fertilityfriend.com/home/19b5b3
dnes 16 DPO, test negativní, dneska ho doberu a končím s ním
a o víkendu budu očekávat MS 😠

markyska
19. únor 2009

Ahoj holky, ráda bych znala váš názor na moji situaci. Začala jsem brát Utrogestan asi před 1,5 rokem, protože jsem měla už nějakou dobu moc dlouhé cykly - menstruaci jsem dostávala až po 7 týdnech. Utroš funguje dobře, menstruace chodí, jenže bohužel až moc brzy, takže cyklus mívám tak 25 - 26 dní. To by samo o sobě nebylo vůbec špatné, ale díky měření jsem zjistila, že u mě ovulace pravděpodobně probíhá až asi 17. - 19. DC, takže luteální fáze je velmi krátká. Když jsem zkoušela Utroš posunout (mám ho brát 18.-27.DC), dostala jsem menstr. zase ještě před dobráním. Přemýšlím o tom, že jej zkusím vysadit úplně a tím si třeba luteální fázi prodloužím. Myslím totiž, že mi to mentr. cyklus zkrátilo,ale ovulace probíhá dál až později. Co myslíte? Piju kontryhel a začala jsem užívat kapky (výtažky z rostlin) na úpravu cyklu. Nechráníme se už asi 9 měsíců a mám obavy, že jsem třeba i mohla otěhotnět, ale vajíčko nemělo dost času se uhnízdit. Díky za vaše rady!

markyska
20. únor 2009

Máte některá podobnou zkušenost? Poradíte?

gucci
20. únor 2009

ahoj marky: já sice beru utroš (ted už ne), ale já ho beru na udržení případného plodu v těhu
s tím jak ho bereš ty bohužel nemám zkušenost
nemůžeš se domluvit s dr.?

len
20. únor 2009

Markysko, podle čeho víš, že míváš ovulaci až takto pozdě? A jak dlouhé cykly jsi měla bez Utr.? Jsi pravidelně sledovaná ultrazvukem? Dle mého daleko účinnější než rovnat druhou fázi cyklu by bylo dát do pořádku tu první, patrně stimulací ovulace Clostilbegytem nebo tak něco. Tím by se ovulace posunula na dřívější dny a MS by potom dorazila včas i bez podpory Utrogestanu. Jsi po takové době v péči nějakého centra asistované reprodukce? Jestli ne, určitě bych ti to doporučila, udělali by kompletní hormonální profil a zjistili, jestli, popř. kde je u tebe chyba. A konečně by tě začali léčit a ne jen rovnat cyklus. Já fakt nevím, proč si tolik doktorů myslí, že předpokladem pro otěhotnění je cyklus 28 dní, normál je nějakých 22-35 a jediné, co je podstatné, je ovulace...

gucci
20. únor 2009

zdár Len: včera jsem dobrala poslední Utroš, tak jsem zvědavá na teplotu zítra a MS

len
20. únor 2009

Ahoj Gucci 🙂 Jsi to viděla na těch mých grafech - jednou po dobrání na 2 dny klesla a podruhý na 2 dny vylítla 😀

gucci
20. únor 2009

jj právě...no tak uvidíme

markyska
20. únor 2009

Holky, díky za reakce. Tu ovulaci spíš tipuji podle teplot, vyšší teploty bývají právě až od toho cca 17. dne. Párkrát jsem Utroš začala brát až třeba 20., 21.DC, aby se ovulace nepotlačila a abych viděla nárůst teplot. A ke konci braní Utr. je rozdíl teplot před "ovu" třeba 0,4-0,5 stupně, tak pokud Utr. zvyšuje teplotu o 0,2 stupně, je ten nárůst mnohem větší. No, moje doktorka je moc milá a starostlivá, ale chce ještě počkat, až to bude rok snažení, ale je fakt, že už začínám být netrpělivá. Minule jsem nadhodila hormonální profil, tak říkala, že by ještě ty 2-3 měsíce počkala a pak by se to udělalo + spermio a příp. by nasadila Clostyl. Ale asi tam zajdu dřív. Já jsem měla cykly co si pamatuji vždy tak 26 - 28 dní, pak jsem asi 1,5 roku brala Diane 35 (je to už ale cca 4 roky zpět), po vysazení byly první cykly chvíli dělší, pak se to srovnalo, ale asi po roce a půl se mi najednou zase začaly natahovat - 6 týdnů, 7 týdnů...tak mi dala vyvolávačku a pak nasadila Utroš. Stále mě taky trápí akné, posledního půl roku hlavně na zádech, tak nevím, jestůi to s tím taky nesouvisí. 😒 Našla jsem tu i diskuse o PCO, tak mi ta diagnóza taky vrtá hlavou. Mám totiž i dost chloupků...ale zase jsem poměrně štíhlá, sklon k nabírání nemám...Asi je na čase se už konečně pustit do nějakých vyšetření...

markyska
20. únor 2009

Jo, taky jsem začala sledovat hlen a kolem toho 17. dne bývá tažný a zvýšený. Vím, že to nemusí znamenat ovulaci, ale aspoň něco 😉 Teď jsem si koupila pár ovu testů, tak ještě zkusím toto, ale stejně už asi k MUDr brzo vlítnu 😉

len
20. únor 2009

No, já si taky myslím, že by neuškodilo to vyšetřit důkladněji. Hormonální profil, folikulometrie... Každopádně jestli opravdu ovuluješ třeba 17.DC, tak by ten cyklus neměl být i bez Utrogestanu delší než nějakých 30-32 dní. Prostě luteální fáze má svou délku a delší než těch 15-16 dní nebývá. Jestli je ovulace (a 17.DC mi nepřijde nijak pozdě), tak ten cyklus nebude trvat 6 týdnů. Možná to byl jen takový počáteční zmatek po HA. No, 2-3 měsíce nejsou nic, jestli nikam dramaticky nespěcháš, možná bych ho zkusila vysadit, jestli už se tělo třeba neporovnalo samo a nenaskočily cykly samy od sebe 🙂 A jestli pak máš slíbenou nějakou "akci," tak je to dobře 🙂

markyska
20. únor 2009

Díky Len, asi to prubnu bez Utroše, třeba zapůsobí ten kontryhel nebo kapky (Femina od Naděje) a případně to ještě vyladí. Jo, s doktorkou se dá v klidu domluvit, vyslechne mě, a pokud bych na něčem trvala, vím, že by na to přistoupila. Beru to zatím celkem v klidu..no, sice asi před 2 měsíci jsem měla nějakou depku,když jsem si myslela, že by to snad mohlo vyjít (podle vyšších teplot), ale pak najednou ráno buch, a teplota spadla, nějak to na mě dopadlo a bylo mi nanic - navíc sestra čeká koncem dubna druhé mimi, bez problémů ☹ Moc jí to přeju, ale to víš, no...Teď to beru spíš příjde - nepříjde (zatím bohužel vychází to první 😒 ) Chystáme se pořídit si labradorku, tak i toto mě teď zaměstnává a jinak mám dobrou práci a oba s manžou rádi sportujeme, takže doma určitě netruchlím 😉 Ani nejsem typ, který od dětství nahlíží do kočárků a rozplývá se, ale zřejmě si mě ty biologický hodiny už tak našly a mám ty priority přece už trochu jiné. Takže nešílím, mám jen obavy, jak to půjde dál.. Letos mi bude 29, takže i z toho důvodu. Na druhou stranu jsem začala dítě chtít asi až před tím rokem, takže příroda asi taky ví, co dělá, když u mě nechala ten pud rozvinout až teď 😉

len
20. únor 2009

Tak to je fajn, když to bereš takhle, že to nijak nehrotíte, ono se to dříve či později povede 🙂 Jinak mi taky bude letos 29, na jednu stranu času dost, na druhoustrašně málo 😀

markyska
20. únor 2009

Já vím, ale nedovedu si představit snažit se o mimi jen proto, že jsem dosáhla určitýho věku. Jsem ráda, že se to u mě projevilo aspoň v těch 27 😀 Je spousta holek, které to prostě necítí ani po třicítce, a pak do toho jdou asi spíš rozumem (třeba vlivem tlaku manžela, okolí atd.), ale nejhezčí to stejně je, pokud to opravdu cítíš a oba s partnerem to chcete. No nic, jdu trochu pracovat. Uvidíme, co přinese tento cyklus 😉 Dnes jsem 17.DC, včera bylo tuli tuli 🙂 hlen je taky přítomen 🙂 takže nechť se děje vůle boží 😀 Moc díky za rady a všechny příspěvky do diskusí, hodně jsem se tady dozvěděla. Přeju krásný den a ať se i vám co nejdřív zadaří!

jovi
22. únor 2009

ahoj holky, jsem to IUI a od 17 dc jsem brala utrouš na 10 dní... v pondělí jsem dobrala poslední prášek a čekala kdy ms dorazí, místo toho se v pátek oběvil jen slabě narůžovělý hlen a bolesti břicha jako při ms, jenže to celé trvalo jen půl dne a teď už zase nic, včera jsem dělala testík - 14DPO a byl negativní a bt se pořád drží nahoře... nevím co si o tom mám myslel...