Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

lucek83
9. čer 2009

Len: Diky za radu. Tak to jsem zvedava, jak to se mnou dopadne. Asi neni sance, ze bych byla tehule, ze? ☹ No, to nevadi, hlavne at mi prijde MS, protoze jakmile se mi to posune, tak mi to vyjde presne na dovcu ☹ Ja Utros beru ciste kvuli bolestem pri MS. Doktor mi ho nasadil, ze by to melo bolesti zmirnit a nemela bych mit MS tak moc silnou. Tak ted nevim.

len
9. čer 2009

No tak šance je vždycky 😀 Po Utr. výrazněji naroste sliznice, takže by měla být MS naopak o dost silnější - teoreticky. Prakticky já ji měla po něm vždycky dost ubohou, ale zato doprovázenou dlouhým a vydatným šplněním, takže jsem si spíš pohoršila 😒 Ale každej reaguje jinak 😉

lucek83
9. čer 2009

no, tak ja asi vymenim doktora! Protoze prvni mi napsal Utrogestan od 15 DC, ale to mi zrovna vysla ovulace-coz se udajne brat v dobe ovulace nema. A ted jeste pokud budu mit MS jeste silnejsi nez jindy, tak to nechci ani videt! Mam ji opravdu extremne silnou, velke kusy sliznice a hlavne silene bolesti, pri kterych i zvracim, mam zimnici, krece v celem tele apod. Opravdu je to nekdy spis za trest.. A ja si naivne myslela, ze doktor vi, co dela a ze mi to pomuze. Vzdycky jsem cykly mela presne 28 dni-presne i skoro na hodinu. A ted mi to akorat rozhodi. Ach jo. 😠

len
9. čer 2009

Uvidíš, třeba to fakt zabere 😉

miluse
9. čer 2009

Len, no tak vysušená to jsem taky ☹ alespoň vím, z čeho to mám 🤐

lucek83
9. čer 2009

holky, ja beru sice jen jednu tabletku, ale taky jsem mela svedeni a byla jsem poradne vysusena. Nedokazu si predstavit, co s nekym musi delat tech tabletek treba 6 denne 🙄

len
9. čer 2009

No, těch 6 tam udělá takový matlavý patlavý blátíčko-lepidlo, takže na nějakou suchost není moc prostoru 😀

miluse
9. čer 2009

Jo a Len, myslíš, že na to sucho a popř. mykozičku můžu použít femisan nebo femigel? Když nevím jestli jsem těhu? Páč jsem se nikde v letáku nedočetla jestli se tyhle gely můžou v těhu nebo ne? 😨

len
9. čer 2009

Femisan stopro může 🙂 Femigel by snad taky neměl vadit, obzvlášť ne takhle na začátku, každopádně pokud bys zjistila těhu a potíže přetrvávaly, určo bych zašla za doktorem a řekla mu to, existuje účinnější léčba vhodná přímo pro těhule 🙂 Ale na takové to slabé svědění, kdy obvykle Femisan zabírá, bych se nebála...

miluse
9. čer 2009

Len, díky 😉

lucek83
9. čer 2009

ja jsem pouzivala vyplachy Rosalgin a me to moc pomahalo. Nebo pry staci oplachovat kuzi zvenku vyvarem z kontryheloveho caje... ale to jsem zatim nezkousela.

len
9. čer 2009

Zvenku kontryhelovej čaj? No, myslím, že tak zázračnej zase není 😀 Ale zvenku je dobrej odvar z řepíku a nebo věci obsahující kyselinu mléčnou, například bílý jogurt 🙂

lucek83
9. čer 2009

bily jogurt je uplne uzasny! Ale o tom kontryhelovem caji jsem to cetla primo na strankach jedne internetove lekarny a pak na jedne strance, kde se psalo o bylinkach a jejich ucincich... tak nevim.

len
9. čer 2009

Nooo, on možná trochu zklidňuje, ale protizánětlivý není, takže bych spíš volila ten řepík, taky stojí pár korun 😉

lucek83
9. čer 2009

ja jsem stejne nejvic pro jogurt-ten krasne chladi a fakt super pomaha. A je to prijemne i pri tuleni. 😀 Ale musi to byt jogurt s tema probiotikama-jako Aktivie nebo tak. Ty pomahaji nejvic.

len
9. čer 2009

Tam jde hlavně o tu kyselinu mléčnou, probiotika jsou nejužitečnější ve střevech 😉 A jogurtový kultury jsou ve všech jogurtech...

lucek83
9. čer 2009

No, tak v tom pripade ten muj doktor je fakt uplne k nicemu. On mi tvrdil, ze pokud nema ten jogurt probiotika, tak mi na ty mykozy apod. nezabere.

len
9. čer 2009

No, ono probiotika jsou dobrý, to bez diskuze 🙂 Ale lepší je pěkně sníst, zabydlet si jima střeva, tělo je pak v lepší rovnováze a mykózy se tolik nevyskytují... Ale co se týče té první pomoci "dole" - prostě napatlat jogurt na vložku, tak z vlastní zkušenosti mohu říct, že klasickej bílej jogurt (třeba Hollandia) zabere slušně 🙂 Myslím, že je daleko důležitější, aby to byl opravdovej jogurt, než takový ty škrobem zahušťovaný svinstva... A omezit sladký a tak, ale to už jsme zcela mimo téma, na to tu existují jiné diskuze 😉

rips
10. čer 2009

Čaute,mám dotaz 😉
mám užívat utrogestan od 21.DC dokud nedorazí menstruce,pak přestat a začít až další cyklus ve stejnou dobu a tak to opakovat.Ale přijde mi vůbec menses,když ho budu brát nepřetržitě??Dočetla jsem se tady,že menstruce dorazí asi po 4 denním vysazení utrogestanu,tak jsem z toho nějaká zmatená 😕

len
10. čer 2009

Rips, toť otázka - Utrogestan často MS opravdu oddaluje, netuším, jestli donekonečna, to asi ne. Někomu přijde i přes Utr. Ale několikrát už jsem tu prezentovala názor svých doktorů - tak 14-17 dní po ovulaci uddělat těhutest. Když bude pozitivní, brát Utr. dál, když negativní, tak vysadit, další užívání je zbytečné.

miluse
10. čer 2009

Len, takže když testík udělám dejme tomu ten 14 DPO a je negativní tak jej mám vysadit a čekat na mršku jo? Nebo brát dál a počkat ještě ty 2,3 dny. Já jsem z toho zmatená, páč vždycky jsem ho brala max. tak 10 dní a teďky do potvrzení testu...

Jo a ještě taková malá technická... může utrouš ovlivnit bazálku? 😕

elana
10. čer 2009

Miluše, ono i pokud na Tebe Utroš působí tak, že Ti MS bude zadržovat donekonečna (což v tuto chvíli samozřejmě nevíš), tak min. 3 dny trvá, než hladina progesteronu klesne natolik, že se začne olupovat sliznice, není to tak, že v 6 hodin nepřijde dávka a v 7 se spouští MS. Takže když otestuješ 14.den a bude pozitivní, tak ber dál, když ne, určitě už dál neužívej a MS dorazí podle sebe-možná za den (potom by nejspíš dorazila i přes jeho braní), možná později, ale dorazí.

A Utroš samozřejmě BT zvyšuje-je to progesteron stejný jako produkuje tělo.

mabe
10. čer 2009

Ahoj holky, delsi dobu jsem tady nebyla. Byla jsem tedka na dovci. Jen chci rict, ze tedka beru druhej cyklus utros a vubec nespinim. 😉 Vubec jsem v to nedoufala. 😉

miluse
10. čer 2009

Ela, to je mi jasný 😉 jen jsem prostě zmatená z toho braní a nebraní dál 😅 no mám na to ještě týden, díky za radu.

Hmm, jsem si říkala, že tu teplotu mám nějak vyšší a pak se v tom má člověk vyznat 😀 no nechám to koňovi, ten má větší hlavu, víc možností stejně není, buď a nebo.

Mabe, tak to je fajn, že utroš zabral 😉

hehena
18. čer 2009

ahoj holky, mám na vás prosbu... ukázala se vám někdy s utroušem falešeně pozitivní čárka???

mabe
19. čer 2009

Hehe, ahoj, me teda ne, ale myslim si, ze by se to nemelo stat. 😖 Snad ti nekdo jeste poradi.

len
19. čer 2009

Heheno, Utrogestan nemá testy co zkreslovat, to je zcela jinej hormon 😉 Samozřejmě je tady stejný riziko biochem. těhu jako v normálním cyklu (vajíčko se zakousne, vyprodukuje nějaké hCG, ale pak to vzdá a odejde s MS), které dost často bývá označováno jako falešně pozitivní těhutest (měla jsem // a pak přišla MS a těhu nejsem, test kecal! - nekecal 😉). Ale pokud máš // na kvalitním testu, tak se prostě hCG v moči vyskytuje 🙂

hehena
19. čer 2009

děkuji moc za odpovědi...
včera jsem testovala testem For you (neb jinej v lékárně neměli) a dnes mamatestem... přestože má Mamáč menší citlivost, čárka je na něm jasnější .) ale testovala jsem v nějakým pomatení smyslu moc brzo, dnes jsem 11 DPO, takže se teprve ukáže, jestli se mě mimouš bude držet... .)

http://www.fertilityfriend.com/home/205cb6

len
19. čer 2009

Vypadá to dobře 🙂 Ať už to dopadne jakkoli (a já přeju, ať aspoň na dalších 8 měsíců), tak nadějné to určitě je a ty // stopro nejsou od Utr. 😉

mabe
19. čer 2009

Hehe, tak potichoucku gratuluju. 😉