Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

zelvik
1. črc 2007

Dasty, tak to držím palečky, ať úterní kontrola vyjde optimisticky!!!Kolikátý den cyklu tam jdeš? No, když si vzpomeneš, tak budeš hodná, když se zeptáš...

Holky, jak to vlastně snášíte, že se nedaří? Všude se dočítáme - hlavně na to nemyslet, psychika hraje velkou roli...ale copak to jde? A zvlášť když o tom pořád meleme tady na Koníkovi? 😀 😀 A kdybych aspoň byla v klidu, ale v práci to jsou jedny nervy.

Gabrlinko - teda ty máš nervy. My se snažíme od ledna a už toho mám někdy taky dost. První polovinu cyklu jsem v pohodě, natěšená, tu druhou si říkám, co když už, jsem taková plná očekávání a pak najednou BUM a mens. je tu ☹ a pár dní se mnou nic není, jsem zklamaná, otrávená a tak nějak rezignuju na všechno....

gabrlinka
1. črc 2007

Želviku, nic jiného mi nezbývá, furt je ve mně nějaká ta naděje, že to jednou vyjde. Jedna kamarádka mi psala na jiné diskusi, taky zkoušeli rok, a teď je těhu. Prý jim pomohla poloha ze zadu a dělali to obden, tak to taky teď zkoušíme. Jedna těhule radila i polohu z boku, ale děkuju pěkně, nejsem akrobat. 😀 Jednu menstruaci sem taky hodně obrečela, a pak sem se zatvrdila a dokonce byla ve stádiu flegmatika. to mi vydrželo do konce června, práce, zkoušky a tak, tak sem na to ani nemyslela, ale teď se na to opět zaměřuju. měřím si teploty a obden zkoušíme. 😀

terezita
1. črc 2007

Ahoj, tak jsem si rikala, ze se sem k vam taky tak nejak pridam.. Posledni dobou hledam na netu vsemozne info o Utrosi, tak se tu s vama aspon neco dozvim.. 🙂
Smazime se uz asi 9 mesicu a furt nic. Utros beru zatim treti mesic. No, uvidime, jak dlouho budeme muset jeste bojovat. Muj doktor je furt v poho, rika, ze zacneme zjistovat extra problemy az kdyz nebudu moct otehotnet vic jak rok. No a tak ted papkam jen hormony a ten muj chlap se mi smeje, ze se ze me stane aspon poradna zenska.. 😀

gabrlinka
1. črc 2007

Ahoj Terezito, mně taky doktorka řekla, že se čeká rok, a u mně to už je rok, tak se za ní chystám. ještě nevím přesně kdy, ale tento měsíc určitě.

Holky, chtěla jsem se vás zeptat, jestli můžu, když berete ty léky (utroš a tak) jakou máte menstruaci? Je normální, když ji mám první den špinění, druhý den krvácení, třetí den slabé krvácení až špinění do čtvrtého dne? Zeptám se na to i mé doktorky.

ina1
1. črc 2007

Ahoj holky. Já šla k doktorce taky po roce. Od té doby, co jsme se snažili o mimi, jsem měla strašně nepravidelnou mens. Doktorka mě poslala do Sanusu. Tam nás čekalo vyšetření. Na ovulaci jsem hned dostala clostilbegyt a od té doby ji mám pravidelně. Ale ani tak se nám nedaří a to přítel mám spermie ok.Jsme po třech inseminacích a nic.. ☹
jo, Gabrlinko, mens. po clostilu dostávám úplně normálně, jako dřív.

terezita
1. črc 2007

gabrlinko,
ja byla s mens. vzdycky v poho. presne jako hodinky. ale co jsme se zacali snazit, tak se mi naprosto rozkmitala, zacala byt nepravidelna. vzdycky jsme si delali marne nadeje, ze jsme tehu, ale ono ne.. po utrosi ji mam zase tak jak ma byt, ale teda hodne slabou.. (na jednu stranu mi to ani moc nevadi..) bavila jsem se o tom tenhle tyden s doktorem a rikal, ze by v tom problem nevidel. dulezite pry je, ze ji dostavam pravidelne.

frufrunka
2. črc 2007

Ahoj holky! Tak jsem asi po týdnu opět zde a možná vám všem dodám trošku naději... 😉 Ve čtvrtek se mi objevily //! 🙂 Vůbec jsem tomu nevěřila a sváděla to na cysty, které se mi určitě udělaly z Clostilu. Jenže ta druhá čárka tam byla každý den, dneska o dost silnější... Připojuju graf - ani nevím, kde tam fertility tu ovulaci našel, já jí tam prostě nevidím. A k vám, co se snažíte obden: Máte můj obdiv! Já jsem první cyklus s clostilem a utrošem prostě miláčkovi řekla, že 11-15 den se podle mudr musíme milovat každý den. No... dopadlo to naprostým fiaskem, jindy vášnivý přítel prostě nedokázal fungovat na povel, byla to pro něj povinnost. Další cyklus jsem tedy léky zatloukla, řekla jsem, že na chvíli vysadím a že to necháme až po prázdninách. A prostě jsem ho sváděla. A vypadá to, že to přineslo ovoce! 🙂 Takže když se zadařilo nám, zadaří se i vám všem! 🙂 Vím to, cejtím to v kostech... 😉 Tak hodně štěstíčka vám všem, půjde to!

frufrunka
2. črc 2007

A ještě přidávám ten můj prapodivný graf... http://www.fertilityfriend.com/home/16e225

dibdonka
2. črc 2007

Frufrunko gratuluji ke //, ta tam vidim OVU ten 12 DC.... nebo si myslis ze ne????

zelvik
2. črc 2007

Ježíííš, Frufrunko - gratulujuuuuuu 🙂 To je báječný. Tak všechno dobré!!!!!

Gabrlinko - zezadu to mám taky doporučrné, protože mám obrácenou dělohu...ale že by mě to nějak zvlášť zezadu bralo...no ale vydržet to musím 😉

V tomhle mám Dr. docela skvělou - řekla, že nebudeme nikde ztrácet čas a čekat rok a už po 1/2 roce to začla řešit. Zatím ale bez výsledku ☹

frufrunka
2. črc 2007

Holky, děkuju vám moc! S tou ovulací fakt nevím, prostě jí tam nevidím! 😅 Zelvik a gabrlinko: My jsme se taky snažili zezadu, ne kvůli doporučení, ale kvůli tomu, že příteli se to tak líbilo. A nakonec jsme to vymysleli úžasně, že on mě ještě k tomu hezky dráždí rukou a mě se to nakonec začlo mooooc líbit! 😉

terezita
2. črc 2007

taky gratuluju ke //!
no nedokazu si predstavit, jak by reagovala ma lepsi polovicka, kdybych mu rekla, ze ted musime pet dnu v kuse pracovat na mimi.. taky by to asi skoncilo fiaskem.. chlap se nema do niceho nutit.. 😉 a tak kdyz si myslim, ze je nejvhodnejsi doba, tak ho taky svadim vic nez obvykle..

dasty
2. črc 2007

ahoj holky... 😉
frufrunka:moc gratuluju k mimískovi a pěkně to tu nakaz 😀 Ještě me prosím potěš a kolikátý měsíc po clostilu se zadařilo mimi???Já jsem po druhém balení clostilu.
želviku já jdu zítra k doktorce a budu 13deń.Jsem zvědavá,mám docela nervy aby tam nějaký vajíčko bylo.
Mě už holky ten 10.měsíc taky příjde nekonečný,se začátku depky,potom to pominulo a teď zase depky.Omezila jsem i Koníka,teď spíš moc nepomáhal.
držím pěsti ať je tu za chvilku co nejvíce těhulek 😀

gabrlinka
2. črc 2007

Ahoj!!!Frufrunko moc Ti gratuluji k miminku!!!! 🙂

Želviku, mně to někdy už přestává bavit úplně (ten sex), když vím, že to stejně asi nevyjde. A teď to zkoušíme obden, ale je to poslední měsíc, přítele už o taky moc nebaví. ☹

Terezito, díky za uklidnění s tou slabou menstruací, já z toho měla včera večer nějaké depky, protože sem najela na blbé stránky a četla si tam, že si doktoři nevědí rady, jak najít způsob, aby víc narostla děložní sliznice. Nechci tu strašit, jen vysvětluju. Už to číst nebudu, člověk se pak zbytečně stresuje. takže díky, ještě se pro jistotu zeptám mé doktorky.

terezita
2. črc 2007

ony nektere ty clanky spis vystrasi, nez aby cloveka uklidnily.. a jak pak se mame snazit, ze? ja to sice procitam, ale ty info jdou jednim uchem sem, druhym tam.. nechci se nechat zdeptat, pak by se to nemuselo podarit vubec, kdybych zila v neustalem stresu.. 🙂

dasty
2. črc 2007

Gabrlinko a Terezko:máte pravdu,čím víc čtu-tím se mě zdá ,že mám vše v negativním slova smyslu.U syna jsem věděla prd a byl hned 3 měsíc.Ted si připadám pomalu jak gynekolog a je mě to houby platný.Teorie namakaná a praxe nic. 😝

terezita
2. črc 2007

prave prave.. my bojujeme ca. tak od zari a do tedka jsem na net vubec nekoukala.. az ted v cervnu jsem zacala procitat stranky a rikam si, kdybych se o vsemozne kolem zacala zajimat driv, tak bych byla hodne rychle zdepla. takhle to bereme uz s prehledem. nastesti.. 😀

pavlina05
2. črc 2007

frufrunka moc gratuluju!!!! 🙂

zelvik
2. črc 2007

Gabrlinko - mluvíš mi z duše. Vždycky si říkám - teď bychom se měli tulit, ale mnohdy se mi nechce.A pak má člověk otěhotnět 😝

Dasty - tak na tebe jsem zvědavá, já byla u Dr. taky už dvakrát ve 13.DC, vajíčko bylo vždy a "jen"16mm. Tak hned zítra hlaš!!!

Jinak já už taky mám načteno - dřív jsem o měnění děložního čípku v průběhu cyklu neměla nai páru, o nějaké sliznici taky ne🙂
ale je fakt, že někdy už to leze na mozek...

dasty
2. črc 2007

Gabrlinko,teď zjišťuju když si pročítám debatu,že jsem ti včera neodpověděla promiň.Ale kolikkrtá to poskočí,že už se mě to neukáže.
Snažíme se od října,od unora utroš a od konce května poprvé clostil.Jinak poprvé clostil zabral i ovulka byla super,ale ještě se nazadařilo:holky na clostilu říkaly,že poprvé by to byl skoro zázrak.Teď jdu poprvé na ultrazvuk,jsem zvědavá.doufám,že tam nebude žádná cysta.
Jinak gabrlinko,hrozně jsem byla na druhý miminko natěšení,ale čím je to dýl,tím jsem otupělá.Každý se mě vyptává kdy bude druhý a to je na tom to nejhorší.Alwe oproti vám,mám alespoň jedno dítě-moc bych vám to přála.Já bych druhý zase chtěla chlapečka,jsou strašně hodný.Ale ať je to co je to ať už je to.
Gabrlinko neboj,brzy to výjde nám všem a protože na miminko tak dlouho čekáme-o to víc si ho vychutnáme.
Jen je hrozný,že kolem mě příjdou do jinýho stavu holky který to ani nechtějí a ani si toho neváží,kouřej apod.
Tak zítra dám holky vědět držte mě pěsti kdyby tam bylo třeba 5foliků budu ráda-jeden by snad prdnul 😀

terezita
2. črc 2007

no to me taky depta, ty holky, co mimca nechtej a ani si toho nevazi.. hned bych menila! nespravedlnost svetem vladne.. 😒
tak drzim palec, at to zitra dobre dopadne..

dasty
2. črc 2007

twrzko:je to tak,já bych taky měnila a klidně ještě za 2děti.Tímhle tempem budu ráda když do 40let budu mít druhý 😀
děkuji dám vědět

terezita
2. črc 2007

no, my chceme ctyri.. tak nevim, jak to casove zvladneme.. 😀

zelvik
2. črc 2007

Dasty - přesně tak, kolem mě to taky lítá, každou chvíli v práci nějaká nová těhulka. Moje nejlepší kámoška jednou takhle přišla domů, naštvaná z práce - manžovi řekla "Chci dítě" a přestože jsme si z toho dělaly srandu - ono jim to fakt "na povel" vyšlo a teď má krásnou 1,5 měsíční holčičku...

Já jednou, bylo mi asi 19, měla přes HA zpožděnou MS já tak hysterčila, že nechci být těhotná, pak jsem dokonce nějaký rok zastávala názor, že děti má nosit čáp a aspoň tak 2letý...No a teď? Marně čekám. A jak už z toho člověku pomalu hrabe, vyčítám si, že jsem se toho dřív tak zříkala, že se mi to teď za to mstí 😒

frufrunka
3. črc 2007

Ahooj holky! Moc děkuju za gratulace! 🙂 Jestli je to opravdu mimi a nebo cysty, se dozvím v pondělí, to jdu na gyndu. Jinak Dasty, clostil mi zabral druhý měsíc, ale nevím, jestli mám říkat první nebo druhý, protože první měsíc jsem brala 1 tabletku denně a to mi vůbec nezabralo, ovulace nebyla, tak jsem nezačala brát ani utrogestan. Druhý měsíc jsem brala 2 tabletky Clostilu denně a utroš od 14 dne 3 tablety denně (když už, tak už a hezky všechno poctivě! 😀 ) a vypadá to, že se zadařilo. Takže i napoprvé to jde! 😉 Naopak - mě doktorka říkala, že příště určitě přijdu těhotná! 🙂 Že šance je už napoprvé. Tak vám všem moc moc držím pěstičky, když se to podařilo nám po všech těch peripetiích a katastrofálních výsledcích ještě před měsícem... 🙂 Jen nezoufejte a věřte! Já vím, říká se to snadno... ☹

dasty
3. črc 2007

ahoj holky...moc děkuji za povzbuzení. 😀 😅
Přišla jsem od doktorky je to dobrý 😉 .Děložní sliznice 7.2mm a jedno vajíčko 22mm.Prý mám čekat ovulku zítra maximálně pozítří.Jsem tak ráda i kdyby se nepovedlo,že ovulka je 😀
Příští měsíc pokud nebudu těhule mám větší dávku ,jak psala frufrunka 2denně aby se tvořilo více vajíček a šance byla větší.
Jinak holky ptala jsem se na tu menstruaci a děložní sliznici.Tak sliznice by měla být narostlá od 7-8mm.Každý doktor má prý jiná kritéria,mě řekla,že ji mám pěknou.Ale může se stát i s pěkně rostlou sliznicí neotěhotníš a obráceně.Ale s tou menstruací vás nepotěším,musí prý být alespoň dva dny hodně.Já jsem jí říkala,že mám dva dny hodně,potom dva dny málo a jeden den špinění,tak to je prý dobrý.Ale prý když je slabá menstruace souvisí to s děložní sliznicí ,ale to prý se řeší jinýma práškama než je utroš.Prý je lepší se poradit s doktorkou.
Já vás chci jen utěšit,já měla od prosince do února taky slabší menstr.A mě se to tedy po prvním balení utroše srovnalo i když to nechápu,ale myslím si,že vám se to takysrovná 😉
Jinak zelvíku:v 19 letech nestčetně krát jsem se bála,že budu těhule.A teď bych za to dala vše.
Jinak moje kamarádka má tak 120kg řekla si,že chtějí druhý a bylo ještě ten měsíc.Další po dvou potratech protože byla mladá a za rok po tom předešlém potratě otěhotněla ještě ten měsíc co přestala brát antikoncepci.A další kamarádka pokaždé o miminko přišlo mezi 6-10tt a to 5krát než se zadařilo a teď má synka 1,5roku.Další spala s manžou na horách přes šprcku/omlouvám se /,ale jinak to psát nechci -tam jim prdla a byla hned v tom 😀
Další otěhotněla druhý měsíc co si řekli s manžou,že chtějí a vypráví mě jak mě chápe když nemůžu přijít do jinýho stavu-prostě nemůže mě chápat.Já jsem taky předtím když jsem říkala,že chápu když jsem čekala synka nechápala .Až teď když si člověk vším prochází.
Omlouvám se za román a frufrunko ze srdce opravdu zdraví-ty chápeš čím si procházíme.

zelvik
4. črc 2007

Ahoj Dasty,
tak to jsou super zprávy🙂 Držím palce, ať to praskne a vydá se tou správnou cestou...
Ještě se vrátím k rozpoznávání ovulace - bolelo tě břicho jen ten jeden den nebo i třeba dva dny před? Mně teď pobolívalo právě asi dva dny před a včera nejsilněji.Tak nevím, hlen ale jako obvykle nebyl☹
No jo, všechny moje kámošky otěhotněly naprosto bez problémů - nějak jsem si vsugerovala, že u nás to bude to samé. A ono prd...
Holky pa, budu až ve středu příští týden, tak doufám, že už od někho z vás si přečtu o // 🙂

gabrlinka
4. črc 2007

Ahoj Dasty, děkuji za odpověď. Moc Ti přeju, aby Ti to taky vyšlo. Je to fajn, když máš díky těm práškům větší šance, už chci taky něco na podporu. S tou menstruací je to divné, když jsem nebrala orgametril, měla jsem ji 5 dnů, a teď jen 2. Tak se musím s doktorkou poradit. A jestli s tím nebude nic chtít dělat, tak půjdu k jinému doktorovi, lepšímu, co mi doporučila jedna známá. Ten se prý víc zabývá neplodností, tak uvidím. A Ty dej co nejdřív vědět, jak ste na tom. Moc držím palečky, aby vám to vyšlo.

Taky znám jednu, co kouří a do 3 měsíců otěhotněla. Není to fér!!!! 😖

terezita
4. črc 2007

neni, ale s tim my nic nenadelame.. 😒

gabrlinka
4. črc 2007

no, to máš pravdu, bohužel!!! člověk je malý pán... na takové věci, ale jen sem tu chtěla říct, jak to v životě chodí, že ten kdo se snaží, tak musí čekat a vynakládat plno úsilí a někteří k tomu přijdou jak slepí k houslím, ani si to nezaslouží a některé si toho ani neváží... ale fakt je, že s tím opravdu nic nenaděláme.