Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

adrosek
23. říj 2008

No já nevím o co jde tedy unich tak nemůžu řict,dlouho se neukázala,ty víš něco o ní?

elana
23. říj 2008

No né, ona se rozhoduje o té redukci, jestli jo nebo jestli si nechá trojičky 😖 jedno dvojče se rozdělilo na dvě, takže má jednovaječňata a jednoče.

Blbý no, pak že je příroda chytrá, chacha. Nejdřív dítě žádný, pak takový martyrium a teď zas dát jedno až dvě pryč. Šílený.

adrosek
23. říj 2008

No to je pravda tak uvidíme jak se rozhodla mamina jedn,ale je to mazec tedy řeknu.

elana
23. říj 2008

To je mazec, to je fakt. tak snad se rozhodne tak, aby to nejmíň bolelo. Mají jít na uzv k Vlašínovi, jestli třeba jim nepomůže v rozhodování tím, že by se mu ty dvojčata nezdály (vyšší NT nebo tak něco)...ale stejně je to paradox, nakonec si přát, aby byly špatný. Hrozný, prostě šílený.

Myslím na ni,snad se brzo sebere a ukáže.

adrosek
23. říj 2008

Snad budou všechny vpořádku a nechá si je,podle mě je to dobré rozhodnutí si jej nechat,záleží na okolnostech taky,ale raději tři než žádné ne?

elana
23. říj 2008

To jo...akorát u těch trojek je nebezpečí, že se je nepodaří donosit aspoň do toho 30.tt a jsou tam pak rizika četných postižení (můžou, nemusí být...) je to prostě hrozný rozhodnutí, ale taky si myslím, že spíš nechat a věřit, že když už tu jsou, tak tu prostě být mají i dál.

bertica.h
23. říj 2008

ja to mám už asi pychicky..ked si to doteraz dávala do pošvy..tažko si dokážem dať Utrogestan aj do ust 😅 😅 😅

adrosek
23. říj 2008

Myslím že by sis zvyknula bertica.
No je to tal elana.

tinpet
23. říj 2008

Ahojky, můžu k vám? Dneska jsem dostala Utrogestan od 16. do 25. dne DC a k tomu ještě navíc clomhexal od 5. do 9. dne DC. Do teď jsme brala Duphaston (prý je to to samé jako utrogestan) a díky němu mám cyklus 28 dní - bez něj jsem došla k padesátce a pak agolutin... HA neberu od dubna.... po Duphastonu jsme měla ze začátku závratě... chci se zeptat, zavádět nebo polykat? 🙂 po duphíku mám obličej samý bolák, tak se trošku bojím, co bude dělat tohle 🙂 chceme s přítelem mimí a prý by tahle kombinace měla zabrat... jaké máte zkušenosti? 9Dky moc 🙂

l26
23. říj 2008

ahoj tinpet,říkají,že doporučují utrogestan zavádět hluboko do pochvy,prý je to účinnější a hlavně to nezpůsobuje zažívací potíže,takhle to alespoň bylo řečeno mě

l26
23. říj 2008

ale MS jsem po něm teda upravenou neměla,vždy jsem ho musela vysadit,abych to dostala,ale tím tě nechci ztrašit,já ho brala i jinak,ale to proto,že jsem byla po iui,tak u tebe to třeba bude jiné,hodně štěstí

tinpet
24. říj 2008

Ahojky, děkuji za odpověď, mě i bylo řečeno, že 25. den naposledy, pak to do dvou až tří dnů mám dostat... měla jsem to i s duphíkem takhle a zabíralo to, tak snad jo.... hlavně aby mi z toho nebylo zle a přestala jsem vypadat jako totální puberťák 😀

zuzuza
24. říj 2008

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

Tak se mrkněte holky, jak mě ten utroš zvedá teplotu, zase to ošálí fertility a ukáže mi ovu.

elana
24. říj 2008

Zuzu a mně zas Utroš teplotu nezvedá ani o píď😉 je to indivindi.

A MS jsem min. cyklus (to byl první s ním) dostala až týden!! po vysazení, otrava největší.

Jo a dneska ráno jsem se překonala a jeden zblajzla-a jako dobrý, ani závratě, ani blivno, nic...takže jestli se to potvrdí (večer, zítra ráno...), tak budu věřit, že je lepší polykat🙂

jituskak
7. lis 2008

ahojky, potřebovala bych poradit. dostala jsem utrogestan včera a doktorka mi řekla:" budete to brát..." ale v letáku je napsané, že těhotný to mají používat poze vaginálně. nevím, jak to tada mám brát, jestli polykat, nebo zavádět. dneska neordinovala a do pondělka je dost dlouho.

jituskak
7. lis 2008

neříkejte, že nikdo nic neví...

elana
8. lis 2008

Ber jak chceš, je to jedno, někomu i v CARu po IVF řeknou klidně polykat, spíš jde o to, že u těhotných hrozí, že prášek vyhodí dřív než se vstřebá a obecně snad má trošku menší vstřebatelnost když to jde přes žaludek...na druhou stranu, zavedený zas poměrně rychle uteče a taky funguje jak má-co je třeba, to se vstřebá.

Takže pokud ho dobře snášíš polykavě, tak je to určitě příjemnější než být od něj uleptaná 😉

vendy05
8. lis 2008

jitus jak pise elana je to úplně jedno, já tedy raději polykám než bych zaváděla 😉

jituskak
8. lis 2008

díky, v letáku je napsaný v těhotnství pouze zavádět. ale že je to kvůli zvracení mě nenapadlo. já totiž nezvracím 😉 tak díky

vendy05
10. lis 2008

holky prosím vás, kolik dní po ovulaci začínate brát utrogestan???

elana
10. lis 2008

Ideálně by se měl hned den po ní, tj. pokud měříš BT, tak v den, kdy vyskočí nebo co nejdřív. Tam, kde není jisté, kdy dochází k ovulaci, určuje termín doktor a většinou to bývá tak 17.DC u 30denních cyklů...sem tam den.

vendy05
10. lis 2008

elana děkuju super, tak to jsem to chytla akorát ovu jsem měla tak nějak sobota neděle a ode dneška jsem začala brát... 😉 díky

krista
12. lis 2008

petrala • snž • Včera v 16:48
🙂

elana • Včera v 16:49
Jmenuje se to Utrogestan a je tu na to samostatné vlákno ve Snažilkách, hledej, najdeš 😉 o pár stránek níž.

elana • Včera v 16:52
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Na, tady to máš, kdyby nefungil odkaz, tak je to na str. 3

vendy05
19. lis 2008

Ahojda holky, prosím prosím mám dotaz, je normální po utrogestanu, že je zle, ale nebolívá po něm žaludek a prostě není vám tak nějak na zvracení celý den???? Beru ráno a večer jeden, ale prostě celý den čekám že půjdu.... fakt děs. Beru ho už téměř rok , ale prostě tenhle měsíc tohle....

makkyta
28. pro 2008

Zdravim devcata, jsem 4+3 tehu, hnedle, jak s emi objevily // mi doktor rekl, at nasadim Utrogestan, nasadila jsem a teď premyslim, ze kdyby nedej boze bylo neco spatne, a mimis mel tendenci se pustit, tak jestli i pres Utrogestan bych zacala krvacet?? Mozna je to blba otazka, ale vzhledem k tomu, ze mam s tehu v poslednim roce hodne spatnych zkusenosti, tak ac verim, ze bude vsechno ok, pripravuji se i na variantu, ze nemusi to dopadnout a tak premyslim, jestli to jako treba Utrogestanem nejak nezarazim.. na kontrolu jdu az 9/1 a do te doby se asi zblaznim nedockavosti... dice carky na testu krasne silej, uz jsou tam tlustice, bradavky bolej, zaludek jak na vode,ale bricho neboli vubec, jen tak jednou za den.. tak jsem takova nesva.... dik predem za radu

jmisa
28. pro 2008

Ono je to hodně individuální. Někdo začne krvácet i u dávky 2-2-2 a někdo ne.

makkyta
28. pro 2008

aha, diky, tak to jo.. no ja beru 0-0-2... no proste musim vydrzet do kontroly.. posle testiku, ktere tmavnou je vse zatim ok, tak se radeji nebudu nervovat...

jmisa
28. pro 2008

Makkyta, tak to myslím, že je nízká dávka, to by se podle mého projevilo aspoň špiněním.

makkyta
28. pro 2008

dekuju, docela jsi me uklidnila... on mi to dal opravdu jen jako "pojistku", abysme neco nezanedbali.... dekuji moc...

miky123
30. pro 2008

ahojte holky ,
prosím muže mi někdo poradit .

Od ET beru utrogestan 2-2-2 ,ted sem 8den po ET.Během dne mě občas začne bolet břicho a když dělam něco namáhavějšího tak začnu špinit,pak to zase přejde nevím na čem sem 🙄

Stalo se někomu z vás že ste brali utroš a dělalo vam to ,to co mi a byly jste těhu.??