Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

mabe
22. dub 2009

Aha, tak ja asi budu muset zavolat dr. a zeptat se ji: kolik dnu to ma brat. Nejak sme na to zapomeli. Vzdyt lutealni faze ma byt 14 dnu???A jak pises tak je to 17 dnu? Promin, nejak nechapacka. 😒

elana
22. dub 2009

No právě, 14 dnů má být a počítá se s tím, že drtivá většina dostane MS 4. den po vysazení, tj. přesně "načas".

Navíc embryo niduje cca. 9 den a od tohoto dne začíná produkovat hcg, které dá tělu echo, že je gravidní a MS teda nespouštět...takže i když se ten 10. den vysadí, tak než progesteron klesne natolik, že by mohlo dojít k mikropotratu, tak už se to ví a menses nedorazí🙂

elana
22. dub 2009

Víš co, dr. Ti řekla 3. den po vyskočení teploty, protože tehdy grafy s jistotou potvrdí ovulaci. Ale jestli už nějaký ten pátek měříš, tak poznáš, kdy je ten pravý vzestup a od toho dne by se mělo správně s Utrošem začít, aby se pomohlo žlutému tělísku, které se ihned (ne teda až 3. den) po ovulaci vytvoří.

Navíc je dobrá, že takhle indikuje podle grafů🙂, většina doktorů se zeptá na délku cyklu a baj voko odhadnou, např. řekneš 28 dnů, odvodí ovu na 14. a od 15ctého nařídí Utroš.

mabe
22. dub 2009

Aha, ja prave merim BT uz pres rok(mela jsem dva MA a hodne rozhazene cykly). Takze vim, kdy priblizne prijde a lutealni fazi mivam 10 dnu. Kdyz to tak rikas, tak me to zapada. Dr. rikala 3 den vzestupu a pak rikala a pak udelate test a pokud bude pozitivni tak jste tehu a berte dal Utros nebo ho vysadte. Takze to bude ten 10 den.

elana
22. dub 2009

Ale jestli z toho budeš mít lepší pocit, tak jí zavolej...pro jistotu. Ono záleží, pokud je to jánevím po IUI nebo dokonce IVF, tak nařídí nevysazovat a nejdřív určitě vyloučit těhotenství (tj. 14. den užívání krev nebo aspoň test), pokud je to takhle víceméně léčebně a těhu spíš "pro radost"🙂, tak asi většinou řeknou 10 dnů brát, pak vysadit.

Taky uvidíš, jak ho budeš snášet, já ho třeba miluju, nejenže mi po něm nic není, ale ještě ani nemám pak 1. den MS bolesti, ale jsou tu holky, co počítají každou kouličku, co mají za sebou...takže pokud Ti bude fajn, není pro klid duše problém užívat třeba 12 dnů, pak testnout (to už by aspoň maličká čárka byla) a buďto vysadit, nebo ne.

mabe
22. dub 2009

eli, dekuju. Ja zitra radsi zavolam te dr. At to mam spravne. Ja jeste nechci byt tehu. Necham tomu volny prubeh az od cervna. Dekuju moc za rady. 🙂

elana
22. dub 2009

Neděkuj vůbec, rádo se stalo. Měj se hezky a v tom červnu ať už je to napořád 😉 ...teda na 9 měsíců jen 😅

mabe
22. dub 2009

eli, dekuju 🙂

eloana
23. dub 2009

ahoj holky muzu se zaptat za jak dlouho jste to po dobrani utrose dostaly? jsem po iui a utros jsem dobrala 27dc a dnes jsem 30 a porad nic:(( normalne to mivam tak 26 den.Dle krve tehotna nejsem.diky:)

len
23. dub 2009

4 dny po dobrání, ale někomu to přijde až po týdnu. Takže je ještě čas 🙂

eloana
23. dub 2009

jj diky🙂

elana
23. dub 2009

Já jednou hned druhý den a podruhý až 8. den po dobrání...

bobovci1
23. dub 2009

ahojky, potrebovala by som poradiť, 🙂 je možné aby utrogestan zvyšoval bazálnu teplotu, ja som si ju totiž nikdy nemerala a teraz posledné 3 dni som to skúsila a mám i skoro ráno i cez deň stále od 37 do 37,2. je to normálne? Ďakujem moc za rady 🙂

karol84
23. dub 2009

ahoj bobovci, já mám bt normálně 37 a víc... i bez utrogestanu

len
24. dub 2009

Bobovci, já se bez Utr. přes 37 nedostala, ale s ním běžně. Je to právě progesteron, co zvyšuje BT i v přirozeném cyklu, takže když ho dodáš víc, opravdu to teploty zvednout může 😉

bobovci1
24. dub 2009

karol, len ďakujem za radu, 🙂 a prajem pekný večer 🙂

baja2212
24. dub 2009

Ahoj holky, se omlouvam, bohuzel sem musela musela byt 3 dny bez internetu.
karol-tak to jsi mladounka. ,, muj ,, tomas chtel snad mimco od te doby, co jsme se poznali a ja ne a ne. Rikala jsem si, ze se nedokazu vzdat svobody,jeste jsem moc mlada, a ze jeste neni ten spravny cas. Porad se na neco cekalo. Az ted vsichni kolem me zacali mit deti, tak sem se tim nechala ,,strhnout,, . Ale kdybych mohla vratit cas a mit tolik rozumu nez tenkrat, tak bych ho opravdu brala uz ve 20.
len-verim, ze se to povede, nesmime ztracet nadeji. Na dovolenou do Anglie-co tady? Stastnou cestu. barca

karol84
26. dub 2009

baja, no jsem tak o 2-3 roky mladší než ty, to už není zase takový rozdíl 🙂 než se dám dohromady, tak mi bude 30...

mabe
4. kvě 2009

Ahojte holky, mam dotaz. Tak cyklus me funguje jako hodinky. Dneska ovu a spineni zacalo. Nasadila jsem UTros a hned se me chtelo strasne spat. Usla jsem na 2,5h. Je pravda, ze jsem dneska vstavala v 4:45h. Mam ho brat 3x denne 1 tabletku, ale nevim, nevim. Snad to byla nahoda a bude ta ospalost ok. Jak jste to mely vy? Da se utros brat 1x denne? Ze bych ho jedla jenom na noc. 🙂 Diky

karol84
4. kvě 2009

Ahoj, ja beru ráno a večer a ráno to jakž takž s černým čajem zvládnu, ale večer do hodiny usínám, vůbec neudržím oči, jak se mi chce spát - jsem schopná usnout i ve stoje. 3x denně si to nedokážu představit...

karol84
4. kvě 2009

Já bych vlastně taky měla dotaz, dnes beru utrogestan předposlední den před pauzou a ráno jsem začala docela silně krvácet, stalo se vám to někdy? (Jinak mám brát 17.-26. DC 2x denně 1 tabl. ústy, dnes jsem 25 DC)

barborecha
4. kvě 2009

ahoj holky.ja dostala UTROGESTAN 2 krát denně od 17 DC do 26 DC a to na to,kdyby se podařilo oplodnění,aby se sliznice delohy více nabobtnala a posílila a ... vajíčko se mohlo lépe uhnízdit...jsem po zamlkl.těhu v 8.týdnu...prvních 12 týdnu těhu vyživuje plod právě sliznice dělohy,která to někdy nezvládne...proto utrogestan.a tak to budu opakovat každý měsíc,než se to podaří.......máte některá stejnou zkušenost...díky za odpověd..

mabe
5. kvě 2009

Holky, vy me uplne strasite. Mam si ho vzit dneska dopo, tak jsem zvedava, co bude. Vydrzim v praci? A neda se jest jenom jednou denne? Co mam udelat pro to, aby se me nechtelo tak spat? A prejde to spani po chvilce? Diky za odpovedi.

karol84
5. kvě 2009

Ahoj,ja ten dopoledni ustojim,varim si cerny caj.ale unavena jsem,to je pravda.usinam az po tom vecernim

karol84
5. kvě 2009

Mabe,na co beres utrog. Ty?na podporu tehu,na spineni,spatny cyklus?

mabe
5. kvě 2009

Na srovnani cyklu. Spinim od ovu do MS. Pripada me to moc. A mam strach, co to se mnou udela. Nejradsi bych ho jedla jenom na noc. Co si o tom myslis? Jak to ustat?

mabe
5. kvě 2009

Jestli budu unavena v poho, ale aby se to dalo ustat. 🙂

karol84
5. kvě 2009

Jo,ustat se to da.hlavne je to jen par dni...

karol84
5. kvě 2009

Ja nemivam ms vubec.o to vic jsem ted prekvapena z toho,ze jsem ms dostala jeste pred dobranim utrog. Myslela jsem,ze MS by se mela spustit prave s tim vysazenim a ne driv ☹

karol84
5. kvě 2009

A hlavne verim,ze se prece jen podari otehotnet,utrog pomuze vaju udrzet se a pak prospim nekolik tydnu 🙂