Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

len
13. pro 2007

Jo, můj grafík:
http://www.fertilityfriend.com/home/Len
Pro srovnání je dole minulý...

hulda
13. pro 2007

Ahoj len, díky za odpověď 🙂 . O těch Tvých psychických výkyvech jsem tu někde četla a znam to sama taky moc dobře. Mam pocit, že ta chemie z nás dělá úplně jiný osobnosti 😉 . Ale v mém okolí si na to za letošní rok už zvykli 🙂 . Jinak prosím, mrkni na můj grafík, tu inseminaci mi udělali docela pozdě, viď a to jsem byla 2dny předtím na UTZ ☹
http://www.fertilityfriend.com/home/1ce21c
Držim palečky, aby Ti BT neklesla 😉

len
13. pro 2007

No, je to zvláštní IUI až po ovu, na druhou stranu folikul občas opravdu praskne dřív... Škoda, že jste to předtím ještě nejistili snažením doma 😉 (My měli nakázáno snažit se den před IUI, v den IUI i po ní - máme OK spermiogram, což vy, předpokládám, taky 😉 ). Je zvláštní, že se ti teploty zvyšují až několik dní po progesteronu... Možná nadějné 😉 Hele, tuhle jsem si mailovala s holkou, co otěhotněla s naší diagnózou po devíti letech - taky při IUI 😉 Tak si budeme držet palce vzájemně 🙂

hulda
13. pro 2007

No, právě, my máme sice spermiogram taky ok, ale říkali jsme si, že bude lepší udělat před IUI pauzu i přesto. Teď mě to mrzí ☹ . Je fajn, že to ta holka, o které píšeš, nevzdala tolik let. Čekat takhle dlouho je pro mě tedy hrozná představa 😨 . V diskuzi o inseminaci včera psala holčina, že kromě 2 IUI absolvovala 1 IVF - neuspěšně a otěhotněla hned nasledující měsíc po něm! Příroda si s námi občas zahrává 🙂
Palce si musíme navzájem držet, to je jasný. Co Ty plánuješ dál? Psala jsi, že to teď nějakou dobu necháte úplně být a že budeš cvičit jen Mojžíšku, pořád to platí?

barag
13. pro 2007

ahoj holky, tak já dnes ráno začla zase vyvádět kvůli kočce, že co kdyby se to povedlo, e sou nemocný určitě - ta jedna neustále pčíká, že bych radši, aby to nedopadlo atd. no brekavá náladička, utroš je fakt paráda věc. mě teda ještě trochu štve, že sem tak brutálně rozežraná, ale tak...to sem bývala vždycky před MS, ale teď je to asi tak 200x horší, 😀 😀
no ale třeba to pomůže, ne nadarmo se říká, že všechno zlý je k něčemu dobrý, tak Vám holky držím palce

len
13. pro 2007

Jo, pořád to platí - jenom Mojžíška a BT, žádný doktoři 🙂
Ono když je horší spermio, tak před tím tu pauzu doporučujou, ale když je všecko OK... Nám dělali v jeden den IUI a postkoitální test, takže jsme se milovali v pět ráno (kvůli PKT) a potom v deset manžel odevzdal spermie a bylo to naprosto OK, prostě když není problém na straně chlapa, tak nějaká delší abstinence je zbytečná... Na druhou stranu ovšem pokud je spermio i PKT OK, tak zase není žádný důvod k IUI 😀 Jenomže holt u tý idiopacie se musí zkusit všecko 😉

hulda
13. pro 2007

Právě. Aspoň vím pro příště, že je lepší to zkusit i před inseminací. I když, já si teď chci dát od doktorů taky oraz. Hlavně aspoň půl roku nechci vidět žádný hormony 😝 . Co lázně, neuvažuješ o nich? Jak říkáš, s naší diagnózou se musí zkusit všechno...

len
13. pro 2007

No, já ti nevím, k čemu by mi lázně byly... Mojžíšku cvičím poctivě doma a jinak žádný problém nemám 😀 A jak píšeš - aspoň půl roku bez hormonů 😉 Čímž teda navrhuju už nerušit tohle hormonový téma a přesunout se případně do idiopatický neplodnosti 😉

motylek
14. pro 2007

Ahoj holky, dlouho to tu nejelo. v albu mám fotečku (i s popisem), výsledky jsou ok.

Dasty, co vy, jak jste dopadli???

zelvik
14. pro 2007

ahojky holky,
včera nešel celý den koník, ale koukám, že už je OK.
Motýlku - gratuluju k dobrým výsledkům a doufám, že Dasty bude mít stejné zprávičky.
Extruško, beruško, to jsi teda dobrá, upéct všechno, když ti nebylo dobře. Co jsou ty alpské dortíčky?To znělo dobře...

Jinak já dneska takhle - po dnešním měření mi FF posunul ovulaci z 12. na 13. den To mu rozhodně neveřím, podle mě byla dřív (pokud vůbec byla)http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6

barag
14. pro 2007

ahoj zelviku, podle mě byla ovu 12 nebo 13. den, vzhledem k tomu, že se teplota zvyšovala postupně, to nelze jednoznačně říct, ale i tohle je normální, a ovu stopro byla, podívej jak ti vyletěla teplota, proč máš pochyby?

dasty
15. pro 2007

ahoj berušky... 😉
Motýlku gratuluju a my zatím jsme měli na genetice ultrazvuk tam to nevypadá na VV/vývojové vady a 27.12.jdu ještě na krev.Tak snad to bude dobrý 😉
Jak píše želvík nešel Koník tak jsem se nesnažila ani připojit.kdepak je ex Janička???
Len,Huldo nebojte-nám tvrdili,že pokud to výjde těhu tak jedině p IVF,ale prý pro klid duše se udělají 2IUI,napoprvé nic a napodruhé to vyšlo.To už jsme s tím nepočítali,u nás je to ,ale jednodušší,že máme jednoho prďolku doma.
Holky moc vám všem přeju pod stromeček ten nejhezčí dárek aby se vám v průběhu roku splnil.
Len tebe čtu od začátku co jsem přihlášená na KOníkovi,sakra to už prostě musí vyjít.nevím jestli ještě platí tvoje stránky,ale byli moc SUPER: 😉

marika78
16. pro 2007

Ahoj holky,
mám na vás dotaz ohledně utroše.Většina z vás ho bere v druhé části cyklu, pak vysadí a pak dostane menses.Holky z IUI ho berou od inseminace po celou dobu, pak dělají testík a mají jasno. Mám strach z jedné věci,když ho beru třeba jen 6 dní , pak vysadím a čekám na menses, nemůže se stát, že by si to případý zárodek rozmyslel kvůli nedostatečnému množství progesteronu?
Díky za odpověď. 😉

dasty
16. pro 2007

ahoj Mariko já jsem po IUI,dokonce mě utrogestan vydržel jen pár dnů,doktor mě ho jaksi zapoměl napsat,brala jsem ho snad 5dnů po IUI a mrchu už jsem nedostala.Určitě ti doktorka dělala nějaké vyšetření než ti napsala utroš,nebála bych se jí na to zeptat.Moc jsem ti asi neporadila viď??

puzzi
16. pro 2007

Ahoj holky, jsem tady poprvé, hledám info o Utrogestanu, tady jste samé odbornice, tak prosím o radu. Beru Utrogestan 1. měsíc po IUI a pochopila jsem to od doktora tak, že ho budu brát pořád a až jestli přijde MS, tak vysadím. Je to možný? Protože na diskuzích všude čtu, že se bere od-do a pak do pár dnů přijde MS. Můžu dostat MS, i když budu pořád brát Utrogestan?

barag
16. pro 2007

je to tak jak píšeš, od do beru třeba já a ostatní snažilky, které se snaží přirozeně, po IUI a IVF se to jistí takhle, neboj, je to v pořádku, tak jak ti to naordinovali. a jestli dostaneš MS pokud si neotěhotněla i přes utroš ti neporadím, jelikož toto jsem neabsolvovala, ale mrni se, jsou tu diskuze IVF a tam to budou holky vědět, protože už byly opakovaně na IUI či IVF a braly utrogestan do té doby než se vědělo, jestlï ano či ne, koukni tam a optej se

puzzi
16. pro 2007

Ahoj barag, děkuju moc za odpověď, zeptám se holek na IUI. Našla jsem na netu asi 150 odkazů na braní od-do a nikdy ne pořád dál, tak jsem znejistěla, jestli si to pamatuju od doktora dobře. Díky ;).

fidorka81
17. pro 2007

Dobré ránko holky!
Teda, to byl ale výpadek. Chvílema jsem neměla co dělat 😉 😀 😀

oriorin
17. pro 2007

Ahoj holky,
pro Puzzi, ja ho taky beru furt, dokud neprijde ms, taky jsem se na to ptlala vsude asi 100 krat, protoze mi to vrtao hlavou jako tobe a jde to i tak a jsem zdarny priklad toho ze ms prisla i pred brani.

marki.la
17. pro 2007

Ahoj holky, od září užívám utrogestan a to od 15 dne cyklu. Ovulaci mám ale až kolem 18-19 dne. Dočetla jsem se tady, že poku se užívá již v době ovulace působí jako antikoncepce. Máte s tím zkušenosti, otěhotněl někdo i při braní Utroše. Já jsem se už naštvala a tento měsíc ho budu jíst až od 20 dne. Snad to ničemu nevadí 😒. Od 5 dne jsem jedla clostil

barag
17. pro 2007

marki.la, já beru utroš až 17.den, tenhle cyklus se ovulka toulala, a přišla asi až v průběhu 17. dne cyklu, protože 18.den už byla nahoře. byla sem z toho vyplašen, protože tady čtu přesně to samé co ty, že to může zastavit ovulaci apod. a tak sem volala tomu doktorovi, ale ten mi řekl, ať si ho normálně vezmu. mě se to taky nezdá, ale on mi řekl, že to s tím nesouvisí...babo raď...asi z toho nejsi moudřejší - no já pro jistotu začala až 18. den užívat utroš, ale fakt nevím, když ty máš ty cykly ještě delší...

andra76
17. pro 2007

AHOJ HOLKY ,CHTĚLA BYCH VÁS POPROSIT O RADU. JSEM PO IVF A DENNĚ BERU 3*2 UTROGESTANY NA KONTROLU JESTLI SE ZADAŘILO JDU AŽ 2.1. CHTĚLA JSEM SE ZEPTATA ŽE POKUD BY SE NEZADAŘILO A JÁ BRALA FURT DÁM UTROGESTAN JESTLI DOSTANU MENSEZ NEBO MY UTROGESTAN BUDE PO DOBU JEHO ZAVÁDĚNÍ BLOKOVAT MENSEZ?DÍKY ZA RADU.

evikmi
17. pro 2007

hojky,holky,Utroše se nebojte,ten má přizpůsobit tělíčko,aby se brambůrka bez problémů uchytila,jako antikoncepce určitě nepůsobí 😉 já ho beru od zítřka po 10dnů a ovu čekám zítra nebo pozítří 😉

evikmi
17. pro 2007

andara: nebrání menzes...koukni asi o 3příspěvky zpět..píše tam oriorin, že "to" dostala i přes utroš,takže v klídku 😉

len
17. pro 2007

Andro, jestli se sem můžu vetřít - já beru Utr. 2+2 a už v týhle dávce mi MS spolehlivě bloknul a odsunuje ji (nyní už pět dní) - i když těhu nejsem. Takže jak komu - může přijít a nemusí.

A co se týče braní před ovu - co doktor, to názor. Můj doktor si dal sakra záležet, abych ho začala brát až po ovulaci (dal tam 4 dny rezervu!), takže asi tak.

lionesska
17. pro 2007

Mě taky řekli v Pronatalu, že se musíme ujistit, že ovu proběhla. 24dc vyšel pozitivně ovulační test, 25 proběhla ovulace (ráno 36,3) 26dc zvýšení teploty na 37°C a teprve od 27 dc beru utrogestan.

Len, a test sis dělala? Kolikátý den jsi od ovulace? Možná máš příliš vysokou dávku, já beru 1-0-1. Pokud jsi neměla nedostatek progesteronu a teď si dáváš 2-0-2, tak ho máš možná nadbytek a proto ti blokuje MS.
Jinak by totiž příchod MS (v případě že nevznikla gravidita) oddalovat neměl.

len
17. pro 2007

Lion, 16.DPO nic. A prosím - nepřesvědčovat, že někomu se // ukážou později 😀 Měla jsem nařízeno 4. den "meškání" udělat test - kdyby byly //, dojít si pro další Utr., pokud nebudou, tak dobrat balení a nechat tělo doběhnout. Jinak to vidím stejně - progesteronu mám dostatek (dostala jsem Utr. jenom jako poslední zoufalý pokus) a dávka 2-0-2 je dost silná na to, aby MS blokla... Prolezla jsem teď hromadu grafů žen, co braly progesteron (pravda, nezobrazuje se tam, v jaké dávce) a řekla bych, že většině z nich MS opravdu blokuje. Ale určitě ne všem - každá na to prostě reaguje jinak 🙂

len
17. pro 2007

Jo, tohle jsem hledala 😉 Pardon za délku příspěvku, ale kopíruju, co napsala Dr. Řežábek v jené poradně na dotaz podání progesteronu před ovulací:

...i malé dávky gestagenu (podobného k progesteronu)jsou spolehlivou antikoncepcí, berou-li se od začátku cyklu... Já bych ze všech těchto důvodů žádný gestagen před ovulací nedoporučil, i když nelze vyloučit, že i tak otěhotnět přeci někdy lze ( záleží na dávce, době podávání,...)

a dále:
Hypofyza vytváří FSH a LH, které stimulují vaječníky k růstu folikulu a jeho dozrání. Folikul vyrábí estrogeny, které zase naopak snižují zpětnovazebně FSH a LH. Tak je nastavena rovnováha , která vede k tomu,že právě 1 folikul dozraje a uvolní vajíčko. Jen výjímečně dozrají naráz. Když podáte v lécích ty hormony, které vyrábí folikul, "myslí" si hypofyza, že vaječníky nepotřebjí tolik FSH a LH od ní - vždyť těch hormonů je v krvi dostatek. A tak sníží tvorbu FSH a LH a folikuly nerostou, případně nedozrávají. Na tom je založena většina hormonální antikoncepce (která funguje velmi spolehlivě). Velmi dobře v tomto útlumu fungují estrogeny, gestageny jsou slabší -nicméně dávka gestagenů je v tabletkách mnohonásobně vyšší, než estrogenů. Typicky 0,03 mg estrogenu oproti 10 - 200 mg gestagenu. Duphaston (i Utrogestan) je gestagen. Jak vysoká dávka je potřebí k útlumu ovulace, to bude nejspíše vědět výrobce, ten to musí mít otestované. Proč ale riskovat podáním preparátu, který - podle nám dostupných údajů - nepomůže a naopak může uškodit? A zkušenosti nás i pacientek tomu též nasvědčují. Jen na okraj: Antikoncepce Exluton obsahuje 0,5 mg gestagenu lynesterolu v tabletce a funguje jako spolehlivá antikoncepce. Pravda, lynesterol je mnohem účinnější na jednotku váhy než dihydrogesteron v Duphastonu, ale toho je v tabletě zase mnohonásobně více - 10 mg. A většinou se dává denně více než jediná tableta... Netvrdíme, že Duphaston je spolehlivy jako dokonalá antikoncepce, na to nemáme důkazy. Ale proč riskovat?

marki.la
17. pro 2007

Len díky moc, myslím, že proto jsem ještě neotěhotněla. Protože mám ovulaci fakticky později. Nejraději bych ho už nejedla, ale v černu jsem potratila, tak se raději doktorka jistí, at to zase neodejde. Člověk si fakt nevybere, ach jo. ☹

len
17. pro 2007

Marki, ale jestli tu ovulaci MÁŠ, tak ji Utr. asi neblokuje 😉 Respektive - podle čeho usuzuješ, že ji máš až později? Mívalas ji tak před nasazením Utr. nebo to teď víš, že je opožděná?