Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

vendy05
9. led 2008

peto, děkuju moc jsi hodná, ne ono to nesnesitelné není, ale nepříjemné jo... tak dobrou noc 😉

gabi78
10. led 2008

Ahoj holky 🙂
Motýlku: se stydím, že to tu tak flákám 😔 a nebudu se stále vymlouvat na těhu, přiznám se, že jsem nějaká zhnilá 😀 mně se tak nic nechce, to je děs, baví mně akorát spaní, ale včera sem se přemohla a upekla vynikající štrůdl, manža by ho nejradši snědl celý na posezení, tak sem ho chudáčka musela brzdit 😀
to víš, že koukám furt na tu moji průkazku, jsem z ni hotová a na fotečku z UZV, za chvíli je hodím do mého alba, i když z té fotečky ještě není moc mimís vidět, ale to nevadí.
Dasty: a jak Ty se cítíš? mně zatím nevolnosti přešly, i když jak ucítím nějaký pach, tak mám namále 😅 dnes sem byla něco podepsat v práci a kolegyně mi říkaly, že jsem nějaká hezčí, tak že to bude asi kluk 🙂 já to tak nějak vnitřně cítím už od začátku a říkám mu:Františku 😉
Holky, držte se, opatrujte se a písněte.papa

dckami
10. led 2008

ahojky,
mám asi blbou otázku k utrogestanu - je lepší ho uživat orálně nebo si ho zavádět? V pondělí jdu na 1.IUI a od úterka mám brát 2x denně 1 tbl. . Uvítala bych rady zkušenějších, díky. 😵

fidorka81
11. led 2008

dckami: Tak lepší je zavádět, protože po něm nebývá tolik vedlejších účinků (především únava, špatně od žaludku...), ale někomu vadí ten sekret co pak z pochvy vytéká. Takže fakt záleží na Tobě. Já to třeba polykala i přes to, že mi potom ráno bylo špatně a ke konci uživání jsem byla unavená jak kotě.

lionesska
11. led 2008

doktor v Pronatalu jednoznačně doporučil zavádět. Zvýší se účinnost (působí přímo na sliznici) a ubývají vedlejší účinky, jak píše fidorka.
Já zavádím a ten výtok mi nevadí, slipovka to v pohodě absorbuje.

dckami
11. led 2008

holky, děkuji za rady. V pondělí v poledne na mě myslete 🙂 Třeba se nám zadaří hned poprvé.

petules
12. led 2008

Ahoj holky, jak se máte??? Asi to bude pravda, že je to lepší zavádět. Užívám Utroš už čtvrtý měsíc a polykám ho a teprve teď se mi ve větší míře objevily vedlejší účinky. Jsem tak otupělá a unavená, že skoro nevidím.

Je možné přejít z ústního polykání na zavádění, nevíte to někdo???

Díky předem. Mějte se. 🙂

fidorka81
15. led 2008

petules, určitě to můžeš změnit 🙂

dckami
15. led 2008

ahojky,
tak to máme za sebou, byla to skutečně rychlovka. Testuji se za 14 dní, tedy 28.1., ale mezi tím bych to měla dostat a to 26.1., no tak uvidíme, jak to dopoadne. Mě dr. poradil utrogestan ráno polykat a na noc zavádět. Dneska jsem si vzala první. 😉

fidorka81
15. led 2008

dckami, tak hodně štěstí a dávej vědět!!! 🙂

motylek
15. led 2008

Dckami, držím šíleně moc pěsti. Určitě se to podaří. 😉 😉 😉

motylek
15. led 2008

Jinak já jsem od 12tt bez ultrazvuku a jakéhokoliv poschlechnutí od dr., tak doufám, že je v pořádku. UTZ mám až ve 20tt a to je za 3 týdny, až. Moje dr. utz nedělá, protože pojišťovna hradí jenom 3. Tak asi příště půjdu jinam. I bych si to zaplatila, ale ona to prostě neudělá. No trochu mě tím naštvala.

Ahoj Fid, dlouho jsem tě neviděla. Jaký byly vánoce v novém???? 😀

motylek
21. led 2008

No tak koukám, že to tady úplně umřelo☹ ☹ ☹ .

Dasty, napiš jak jste dopadli ve čtvrtek, moc jsem na vás myslela. 😉 😉 😉

dasty
21. led 2008

ahoj motýlku... 😉
mrtvo a pusto.Myslíš předminulej čtvrtek na genetice-no chtěli plodovku tu jsem odmítla.Ještě mě vystrašila gentička,že mám 3krát nižšší HCG,což může svědčit potrat nebo vícečetné těhu a pak mě poslala na ultrazvuk.Ultrazvuk dopadl na 1,čekáme jen 1dítě a když mě vyšetřila má gyndařka-tak mě říkala,že jí to nepříjde jako moje výsledky,neotvírám se ,mimi prospívá,kope jak zjednaný.Prostě jí to nejde do hlavy,ve čtvrtek v 18hodin jdu na 3D ultrazvuk k profesorovi Eliášovi a ten je kapacita,který prý rozezná vady vývojové opravdu na 1.Tak mě drž pěstičky a pokud prý on řekně,že je to o.k.nemám se bát,to mě tvrdila má gyndařka.Docela mě povzbudila,bylo to fain.
A co ty???jak se cítíš motýlku???už máš pohyby??a kdy jdeš na velký ultrazvuk???
Zatím papapa doufám,že to tu ožije 😝 😀 😵

motylek
21. led 2008

No právě na mě dneska padla depka, že je všechno špatně. UTZ jsem měla naposledy 11.12 a na další jdu 11.2. To bude ten velkej. Tak jsem si říkala , že se asi objednám dřív jenom na UTZ, kterej si zaplatím. POhyby nemám. NEcítím nic. Jenom občas takový jakoby mrazení nebo mini křeče, ale to nevím, co to je. na mimi to nevypadá. Žádné ťukání nebo něco takového jak popisují chytré knihy. Proto ten strach. Dr. mě ani neposlechla, no prostě nic. Je to hrůza. Jsem z toho úplně mimo. Triply mi ale dopadly dobře.

To bylo jasný, že je mimís oukej. Nechápu jak ta ženská genetička přišla na vícečetné těhu, když jsi předtím byla na x ultrazvucích. Bůh ví kdo to tam posrala a zaměnil vysledky. No stát se může cokoliv. Hlavně, že se cítíš v pohodě. A co nevolnosti, už tě přešly??? Dneska jsem někde narazila na Gabi, ale teď si nevzpomenu, kde to bylo. Potvora, ani nenapíše. Tak já zase jdu a něco tady pište. Jinak jsem koukala na měření bazální teploty (taky jsem tam chodila) a tam to teda taky moc nejede. Nějako to upadá.

Dasty tak pa pa a zase napiš, ráda si počtu.

Měj se krásně.

anysek1
22. led 2008

ahojte krasky bohuzel nemam cas sem psat jsem porad v praci a kdyz nejsem v praci tak litam kolem svatby!sice je daleko ale vite jak ja puntickar tim ziju a vlastne se uz ani nesnazime ono to prijde a pokud ne tak se muzem kdykoli objednat k dr!jo vcera jsem si zaplatila osobniho trenera (meho ex) a teda reknu vam vcera mi dal do tela jak prase ale citim se jak uz dlouho ne vrele doporucuju!jinak jsem s nim domluvena ze bych rada zhubla 18kg rikal ze to neni problem tak jsem zvedava!jinak nas radecek roste jak z vody!je cim dal krasnejsi bobisek nas!uz jsem si ho chovala asi 3/4 hodiny v kuse malem mi upadli ruce!no nic snazte se i za me 😀

dasty
23. led 2008

ahoj Anýsku-ty brďo bude svatba??já jsem nějak mimo a kdy se to chystá???s tím miminkem a váhou máš pravdu 😀 už trénujuj svaly 😀 😝
motýlku:žádná depka,to že ještě nemáš pohyby nic neznamená,prvorodičky mají dýl i gyndařka mě to potvrdila a abych tě ujistila já měla dva ultrazvuky poprvé v Sanusu v 6tt,potom na genetice ve 12tt a až když mě nevyšel ten tripl test tak ještě na genetice v 16tt,ale kdyby vyšel ten tripl test tak jsem na tom jako ty 😒 .Nevím proč ty doktoři dělají tak málo ultrazvuků 😠 -já bych si je klidně zaplatila 😉 .Jen když jdu na prohlídku dá si doktorka ten mikrofon na poslech srdíčka toť vše 🙄 .Jo a měla jsem jít ve čtvrtek na ten 3D ultrazvuk,ale dostala jsem dopis ,že se to přeobjednává až na 31.1 o týden a ten si budu platit.Dokonce doktorka je tak vyčůraná,že ví kdo to dělá /ten prof.Eliáš/tak prý ať mě napíše zprávu/ a to vám ani nemusím dělat ultrazvuk já je to pan kapacita. 😝 Tak mě za celou dobu ještě ultrazvuk nedělala,vždy někdo za ní.Tak se vůbec motýlku nestresuj ono to začně(myslím pohyby/ 😉
Jo a ta genetička mě to říkala,protože podle tabulek to tak vychází pokud má někdo v triplech snížené HCG,alespoň vidíš jak je to moc spolehlivé.Nečekám ani dvojčátka a potrat mě byl taky vyloučen.Už se nestresuju jen už chci mít ten 3D ultrazvuk za sebou a hurá kupovat věcičky i když už něco mám.
Mě se vždycky mimísek ozve když jsem dlouho nejedla a začlo to v noci v klidu na zádech,nebokdyž mám nohy do tureckého sedu tak se nelíbí mačkání.Motýlku jestli chceš jít na ten 3D je nejvyšší čas se objednat,já se na něj moc těším a i kdyby mě ty triple vyšly dobře ,zaplatila bych si ho,je to prostě věc která už nejde vrátit a budeš mít na vždy vzpomínku.
MUsím se loučit jdeme se psem na stříhání,tak papapapap a určo napiš klidně IP.

ba111
30. led 2008

😔 ahoj holky. Vezmete mně mezi sebe?

ba111
30. led 2008

Holky, je pravda, že se po utrogestanu přibírá?

motylek
31. led 2008

Ahoj, já jsem po utroši nepřibrala, jenom se mi zkazila pleť, ale při vyšší péči se to dalo přežít 😀 😀 😀 . Jinak tě mezi sebe samo vezmeme, ale nějak to tu poslední dobou upadá. Třeba se objeví další nový utračky a zase se to tu rozjede. 😀 😀 😀

len
31. led 2008

Tak mě napadá, že jsem vám ani nenapsala můj zážitek z užívání jednoho cyklu Utrogestanu (zavádění):
- MS přišla s devítidenním zpožděním
- naprosté depky a plačtivé stavy
- celková otupělost a únava
- dvě kila nahoře
- těhotenství nikde
- následující cyklus pouhých 18 dní za permanentního špinění. Sice ovulační, ovšem ovu už 7.DC
Prostě všecko na houby a já teda už nikdy více 😝 Pokud je problém, ano, ale zkoušet to jen tak co kdyby, nevím nevím 😒

ba111
31. led 2008

😀 Ahoj Motylku i všichni ostatní. Holky nezoufejte, těhotenství vždycky příjde 😉 😉 . Já jsem se snažila mnooho let a teď to přišlo jako blesk z čistého nebe. A to jen díky mimořádné péči mého doktora. Teď beru utroš na udžení tehotenství - jsem teprve ve třetím týdnu. Stačí když se jenom trošinku stresuju a hned příjdou ohromné bolesti břicha. Tak musím jen ležet, ležet a ležet 😒 😒 😒

mikulka
31. led 2008

len, depky a plačtivé stavy? Já teď Utroš beru taky a taky to tak mám. A to netrpím na špatné nálady, teď se však nepoznávám. Takže za to asi může Utroš! 😠
Holky, nedělal vám problémy, že byste po něm měly mikozu??? 😕

extravaganca
1. únor 2008

Ahoj berušky moje milované 😵
Tak konečně jsem do albíčka vrazila fotky mého vyšívání,tak se můžete mrknout 😉 Je to prvotina,tak prosím v kritice berte ohled na mé city 😀
Jinak u mě nic nového...vlastně je...jsem strašně šťastná.Na všechno jsem se vykašlala a vrhla jsem se na dietu a už mám -2kg 😵 Léky už nechci ani vidět 😠 Hodlám si krásně užívat a do prázdnin necháváme všemu volný průběh.Pak zajdem do CARU,páč na další hokusy pokusy u mé doktorky nemám nervy 😠 No a pak už budem jen doufat,že to vyjde 😉
S některýma z vás jsem v kontaktu,takže mám přehled 😎
Motýlku těhulko,a co Ty?Vidím,že jsi vkročïla do druhé poloviny těhu 😵 tak držím stále palečky,ať je vše v pořádku 😵
Opatrujte se berušky a nezlobte 😀 😵

evikmi
2. únor 2008

extra-jsou to moc hezké obrázky...fakt 😉 jsi šikovná

a jinak se chci holky zeptat...když jsem brala utrogestan,zkrátí mi to krvácení?normálně mám mrchu 5-6dnů a ted 2dny a konec...nevím,co si o tom mám myslet 😕 😕

barag
2. únor 2008

evikmi a nebrala si náhodou taky clostil?

evikmi
3. únor 2008

nee,jen utroš....ale brala jsem ho i dřív a nic mi to nedělalo,tak ted nevím ☹

smilers
3. únor 2008

Ahojky holky,mam otazku,muze utrous posunout ms? 25.1. jsem podstoupila 1.iui(podotykam,ze ten den jsem byla 26dc) a doted me nedosla ms (dnes jsem 35dc) a dnesni test me ukazal jen jednu/. Nevim,co si myslet,poprve ho beru

motylek
3. únor 2008

Smil, myslím, že je to možné, já ho vždycky brala 10 dní a MS dorazila vždy až tak za 3 po dobrání. Ty ho asi bereš pořád, takže ještě vydrž pár dnů a udělej si další testík. Držím palce 😉 😉 😉

smilers
3. únor 2008

motylku diky, jj ja ho mam brat porad 😒