Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

kualalik
7. bře 2009

Janičko, já dostala MS po prvním dobrání až po 33 dnech a musím říct,že se to tedy zkracuje pomalu,ale jistě.. chce to čas... 😉

myska25
7. bře 2009

Ahojky,

potřebovala bych od Vás radu:

brala jsem dotedka tři cykly utrogestan, ale jelikož jsem neměla OVU tak mi tedka k němu gyndr předepsala i Clostilbegyth, s kterým už zkušenosti mám.

Mám tedka užívat 5 - 9 den clostilbegyth a pak od 15 DC mám zavádět dvakrát denně 12 dní utrogestan.

Chci se zeptat když budu zavádět utrogestan ráno v 6 tak večer musím opět v šest nebo nevadí, že to bude i déle??? Zatím jsem ho jen polykala, tedka mám zavádět.

Díky za rady!!

belatka
8. bře 2009

ahojky holky,prosím vás o názor...dostala jsem od doktora utroš od 17.dne cyklu...minulý měsíc i clostilbegyt od 5-10dne cyklu...dočetla jsem se,že utroš blokojue ovulaci....a já přesně nevím kdy jí mám,po revizi mám cyklus nějaký "rozlítaný"....ale řekla bych asi 12-15.den cyklu...mám se tedy bát,že díky utroši třebas nemusím mít ovu kdyby náhodou byla pozdě?díky za rady a názory 🙂

janicka006
8. bře 2009

Ahojky holky,moc díky za radu a podporu....jenže za chvilku už to bude půl roku od začátku snažení...takže začínám být opravdu nervozní....poslední HA jsem si vzala někdy nakonci září nebo tak nějak ☹
Navíc partner se každou chvilku ptá "tak co už tam máš nějakýho Pepíka"..(on je totiž taky Pepča),tak mne to snad úplně nejvíc mrzí za něj,že mu nemůžu říct něco,co by ho tak moc potěšilo!!!A Jani86 i kualaliku.. Jak dlouho se snažíte a jak dlouho už berete Utrogestan???Opradu už mi po vašich slovech dochází,proč mi předepsala množství na 5 měsíců!!!!!

kualalik
8. bře 2009

janička, my se snažíme od července, před svatbou (v červnu 08) jsem dobrala poslední HA. Pak jsem byla hospitalizovaná na gynekologii pro akutní zánět vaječníků, vejcovodů a dělohy... tak tak za pět minut dvanáct mě zachránili.. od té doby mi chodila MS jak se ji zachtělo... a Utrouše beru čtyři měsíce... z kraje března jsem začala s ovu testama,čárky vylezly,tak že ovuluju... ale zda je vše dál v pořádku,netuším... koncem března,když se nezadaří,jdeme s manželem na vyšetření a uvidí se,co dál... tak že, hlavu vzhůru,Jani 😵

kualalik
8. bře 2009

belatka, já beru utroš od 16dne.. ovu mám kolem 18.-20.dne cyklu... dělala jsem si ovu testy a čárky vylezly,tak že si myslím,že nebrání ovulaci..

janicka006
9. bře 2009

Ahojky holky,tak nevím zda Utrouš zabral,ale včera jsem si dělala testík a jsou tam// 😀
Navíc jsem dneska volala paní doktorce a ptala se jí ,zda není možné aby ten test byl od Utrouše nějak zkreslený a řekla mi že ne🙂))Tak snad to klapne...... 😝 Partner si ze mne doma dělá legraci a říká mi dvoučárko 😀 😀

kualalik
9. bře 2009

Janička, no tak to je báááááááááááječná zpráva 😵 moc moc moc gratuluju... kolikátý den cyklu jsi dneska? 🙂

janicka006
9. bře 2009

Ahojky Kuali,dneska jsem 32DC...mám čárečky v albíčku......
Zkusím testík ještě v neděli a když tam něco bude,tak vyrazím v pondělí k doktorce a když tam nebudou,tak vyrazím taky,protože jsem to nedostala....Ale asi víš co si přeju 😉 😉

jane86
9. bře 2009

Janicko budu ti držet palce aby si byla těhu... 😵

kualalik
9. bře 2009

janička, neboj, čárečky nezmizí, budou jen sílit a moc ti to přejuuuuuu 😉 koukala jsem na testíky do alba 😵 super,moc moc moc gratuluju.. dej pak vědět,jak jsi dopadla u Mudry 😉

luca112
12. bře 2009

Ahoj Belatko, kdy se ti po revizi dostavily první měsíčky? A za jak dlouho si začala užívat utrogestan? Já utrogestan předtím brala a ovulaci jsem měla zrovna, když jsem ho užívala, já myslím, že utrogestan tomu nijak nebrání.
Janičko mooc gratuluji 🙂

holubice.petra
17. bře 2009

Ahojky holky prosím vás chce se zeptat beru 17-26 den Utrogestan vždycky jsem tak za dva tři dny dostala MS, alr tenhle měsíc mám už deset dní zpoždění..ale břicho mě pobolívá jako kdybych to dostat měla...stalo se vám to taky někdy??těhotná s největší pravděpodobností nejsem ☹ dnes jsem si dělala test....

kiki24
20. bře 2009

Ahoj holky, prosím o radu. Četla jsem, že utroš blokuje ovu. Mám ho brát 16-26DC 1-0-1. Zajímá mě, jestli ho mám začít brát, i když ovu do 16DC neproběhně. Někdy ji mívám až 22DC. Na úpravu mám clostil 3-7DC 1-0-1. Když jsem se ptala gynekologa, řekl mi, že je to blbost, že je utroš právě na podporu ovu, růst sliznice a udržení těhu. Ale co doktor, to názor. Co si o tom myslíte? Díky, Lenka

len
20. bře 2009

Utr. na podporu ovu??? 😕 Tak to je teda absolutní nesmysl. Ano, podporuje růst sliznice a pokud tělo nemá dost vlastního progesteronu, tak pomáhá udržet těhotenství. Ale s ovulací nemá progesteron nic společného, na to jsou zase jiné léky... Oni se v tomhle názory doktorů různí, někdo říká, že to nic nedělá, někdo, že to může zablokovat (čili 100% antikoncepce to není, ale často se to může stát). Osobně se ale přikláním k doktorům v našem CARu, přeci jen jsou to trochu jiné kapacity než obvodní gynekolog. A tak mi bylo mnohokrát zdůrazněno, že raději o dva dny později než dříve, pokaždé mi připomínali, ať ho začnu brát po ovulaci 😒 Před časem jsem tu kopírovala příspěvky, na jakém principu to funguje, zkus se trochu prohrabat (tipla bych, že to bude hooodně dlouhý příspěvek 😀 ) 🙂

len
20. bře 2009

Už jsem to našla 🙂
Strana 171 této diskuze, 20.říjen, 15:59 🙂

len
20. bře 2009

23. řijen 😀

len
20. bře 2009

Jo ale jinak - jestli ten Clostil zafunguje, jak má, tak ovu bude dřív jak ten 16.DC a bude po problému...

fifinka31
20. bře 2009

Ahoj,tak mi taky Dr.naordinoval Utr.vzdy az po ovu-ze jinak by ji mohl bloknout!!!A pokud sem ho brala a nesla na UTZ,tak jsem ho zacala brat az druhy den po tom co mi stoupla teplota to jsem vedela ze uz mam po ovulaci.
Prijde mi nesmysl kdyz Dr.nekomu rekne -berte ho od 16DC-ale pri tom si nezkontroluje kdy ma pacientka ovulaci.Pomaha teda az v druhe pulce cyklu,vylepsit sliznici a proste udelat lepsi prostredi pro pripadne tehotenstvi.
Ja ho beru protoze mivam spis kratsi cykly,a vice spinim pred MS-a UTR.mi cykly protahne na 28 a tolik nespinim pred.-bohuzel k otehu mi zatim nepomohl.-a to jsme s manzou v poradku-no mozna nekde bude zakopany pes ale kde ze??

kiki24
20. bře 2009

Len, díky moc za informace, ten článek dr. Řeřábka je fakt super!
Ještě otázečka: to i když utroš posunu, tak ho mám brát těch deset dní, ju? Chápu to správně?
Fifinka31, díky 🙂

len
20. bře 2009

Kiki, ano, ber, minimální luteální fáze je stejně těch 10 dní a ono kdybys pak otěhotněla, tak ti ho dost dobře možná nechají brát i nadále. Pokud neotěhotníš, tak by měla do pár dnů po vysazení MS dorazit. (někomu přijde i při braní, mně ne).

Fifinko, mně se taky pokoušeli mé cykly (21-23 dní) natáhnout a dokonce se jim to povedlo (jednou jsem měla i 30 😀 ), až na to, že se pak o to víc zkrátily cykly následující (18-19 dní 🙄 ). Takže usoudili, že když je luteální fáze dostatečná, brát ho nemusím (ale já před MS nešpinila).

jovi
20. bře 2009

ahopj holky, potřebuju radu.... beru utrouš na srovnání cyklu od 17 DC po dobu 10 dní. Minulý a zároveň první cyklu s utroušem jsem MS dostala až 10 dní po vysazení. Dnes jsem 22DC, 5 dní beru utrouš a oběvilo se občasné slabé krvácení... tak já tomu už fakt nerozumím. Jsem z toho dost zmatená, že to na mě nefunguje tak jak by mělo, že nefunguju jako ženská....navíc jsem po inseminaci, tak nevím co si od toho očekávat ☹

slunickoo
20. bře 2009

Beru utrog. 20-25, dostala sem ho na srovnání pravidelnější ms. Pokaždé sem dostala ms do dvou dní a ted nic. Dělala sem si test 33dc negativní. A tak sem volala k dr. má dovolenou. Obědnaná až 2.4., tak sem zkusila ještě brát ten utrogestan na pět dní. Myslíte , že sem udělala dobře.

elana
20. bře 2009

Jovi, tento cyklus už nějak přežiješ a určitě to nahlaš v CARu, možná Ti zvednou dávku. Jinak já první cyklus s Utrošem dostala MS taky až 8 dní po vysazení a druhý pak hned druhý den po vysazení (resp. večer poslední dávka, ráno už MS, jelikož krvácení se připravuje alespoň 3 dny dopředu, tak bych ji nejspíš dostala i bez vysazení 😕 )...chci tím říct, že tyhle zmatky asi ojedinělé nejsou a nemusíš se zneklidňovat, že Ty funguješ špatně. Ale určitě to nahlaš, ať zbytečně neohrožuješ nějaký případný zárodek, který má progesteronu málo, když je tak snadné ho doplnit.

Slunickoo, podle mě jsi neudělala dobře ani špatně🙂 jestli nejsi těhotná, tak ona by MS dřív či později prostě dorazila...a pokud nejsi, tak se taky nic neděje, prostě si jen natáhneš cyklus. Já občas taky tyhle čachry provádím (nebo prováděla jsem, když jsem byla na Utroši či Duphíku)...prostě jsem vysadila o pár dní dřív nebo naopak, jak se mi hodilo MS dostat. Ale jak píšu výš, stejně mi přišla pokaždý jinak 😝

elana
20. bře 2009

Slunickoo, koukám že jsem napsala blbost🙂 jasně, pokud jsi těhotná, tak tomu jen pomůžeš🙂 a pokud ne, tak si jen natáhneš cyklus. Ale myslím že jsme se pochopily🙂

luca83
23. bře 2009

Holky, je utrogestan jen na predpis nebo se da i koupit normalne v lekarne? Ja jsem v zahranici a az prijedu, potrebovala bych dalsi baleni. jenze nebudu pojistena, tak nevim, jak to mam udelat. Neporadite nektera? 😅

elana
23. bře 2009

Je na předpis...

snahapada
25. bře 2009

ahoj holky jsem taky snazilka a chodim do heliosu muzu se k vam pridat

elana
25. bře 2009

Snaho, určitě se přidej🙂 spíš si ale projdi víc témat, kde se Ti bude líbit, tady Utrogestan není žádná uzavřená skupina (je to vyloženě téma ne pro povídání, spíš na příspěvky typu otázka-odpověď)...je tu řada vláken snažilek z Brna (předpokládám teda že jsi, kvůli tomu Heliosu🙂)tak jistě najdeš někde tu pravou partu.

jane86
30. bře 2009

Ahoj holky, mam dotaz. Doktorka mi dala utrogestan 17-27 den cyklu. Jsem 23 den cyklu a začala jsem špinit. Je to normální? Stalo se to někomu? Dík