Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

len
21. zář 2009

Mabe, víš, že nejsem dr. 😉 Kdo ví, třeba ti diagnostikovala nějakej závažnej problém (nenapadá mě jakej), ale spíš mám pocit, že po tom, co máš za sebou, ti pro jistotu chce dát prášky o pár dní víc než míň 😒 Jestli si nejsi jistá, tak jí cinkni a řekni, že ti nedělá OK. Nebo ho zaváděj vaginálně, beztak už se dnes preferuje spíš tenhle způsob a nemělo by ti po něm být tak zle. Ale čistě objektivně - i po IVF ho opravdu málokde dávají déle než do 12.tt. U nás dokonce jen první dva týdny po transferu, i když mi teda dr. říkala, že po prodělaném potratu ať pro klid duše klidně beru pár kuliček i nadále, jenomže já měla MA, a tomu ani megadávky progesteronu prostě nezabrání 😒

mabe
21. zář 2009

ja ho budu brat vaginalne jeste tech par dni. ten zaludek je silenej.

len
21. zář 2009

Jasně, tím nic nezkazíš, tak ať je to lepší! 🙂

karol84
21. zář 2009

ahoj holky, nevite, v ktere dny cyklu presne se ma chodit na odbery krve kvuli progesteronu a DHEA a DHEA-S? vyzvedla jsem si jen zadanku a neni u ni zadny komentar, tak nevim, kdy se mam dostavit

len
21. zář 2009

Karol, progesteron cca týden po ovulaci, což bývá různý...

karol84
21. zář 2009

Len, diky. V pripade, ze ovulaci nemam a na druhou pulku cyklu beru utrogestan, tak je asi blbost nabirat progesteron, ne?

jaspina
22. zář 2009

Karol a nezjišťuje se to z horm. profilu? Ten se dělá 2-3 DC. Mě to tak brali a pak ještě nějakou krev zhruba v půlce cyklu - ale to mluvili o štítce.. A progesteronu mi zjistili málo.. Ale ty už stejně Utroš bereš - tak ti k němu asi přihodí clostil (podle výsledků)

michamicha
22. zář 2009

ahoj, taky je vám po něm tak zle a jste unavený? mě je zle i když ho zavádím a pořád bych spala... a to ho teď beru teprv 3 dny ☹

jaspina
22. zář 2009

Michamicha - já mám nakázáno ho jen polykat - ani nevím proč, ale doktorka mi řekla - nezavádět. A jsem po něm unavená hodně - ráno kolikrát fakt myslím, že nevstanu.. Taky mám hroznou pleť - horší jak v 15ti 😝 a motá se mi po něm hlava..

len
22. zář 2009

Hladina progesteronu je důležitá zjistit po ovulaci (vlastně často slouží i jako ověření ovulace). Když ovu není, cinkla bych dr., na co to vlastně potřebuje a tudíž kdy tam jít. Na začátku cyklu se zjišťují jiné hormony (LH, FSH, estradiol) a pak další, u kterých je jedno, kdy je změří (prolaktin, TSH...).
Jinak já měla zase vysloveně nařízeno zavádět, že se lépe vstřebá a má mnohem méně vedlejších účinků. Na mě je teda měl i při zavádění, tak si neumím představit, že by to bylo při polykání horší 😀

karol84
22. zář 2009

jaspina, jojo, clostyl mam 5.-9.DC 1-0-1 a utros 16. - 28. DC 2-0-1 a jsem schopna po nem usnout i be stoje...

na hormony jdu asi po 4. za posledni 2 mesice

michamicha
23. zář 2009

no mě dr. taky řekl, že je lepší ho zavádět, že se dostane rychlejš tam kam má 😉

mabe
26. zář 2009

holky, chtela bych se zeptat, utros mam jeste na dva dny. Beru ho 1-1-2. Muzu ho vysadit hned, nebo sem slysela nazor postupne. Mam trosku strach, co to s telem udela. Zacla jsem ho brat na spineni na zacatku tehu. Tak aby spineni uz nebylo, ale zase uz by mela fungovat placenta pro mimiska, ne?Diky za nazor

ramonaa
26. zář 2009

mabe, já ho brala až do konce těhotenství a vysazovala postupně. Je to asi lepší, není to pro tělo takový šok.

gooblin
29. zář 2009

Ahoj Holky poradíte mi? Beru utroš 20DC do 25DC a mens. dorazí 27d. Myslíte že bych mohla být těhu když měla mens.dorazit před třema dněma a nedorazila????Beru utroš druhý měsíc a ještě se mi to nestalo vše bylo přesné..Díky

malaika
1. říj 2009

Gooblin, beru ho stejně jako ty, většina holek ho bere deset dní, dr. říkal, že mě to takto stačí...
No jestli ho bereš teprve druhý měsíc, tak težko říct, to není moc s čím srovnávat... no už je to dva dny, cos psala, tak dej vědět...

gooblin
2. říj 2009

Ahoj Malaika, mens. ještě nedorazila a vypadá to že jsem těhu pač mě bolí v podbřišku, prsa, a je mi špatně od žaludku a mám pořád baz. teplou přes 37...příští týden jdu k doktorovi....a uvidíme... 😉

monulkab
26. říj 2009

ahoj, holky jak dlouho trvá než se po vysazení utroše rozjede ms...já mám už 2 dny jen hnědé špinění, potřebuju aby se mi mrcha rozjela, abych mohla začít píchat fostimon či co... 😒

polesuvka
26. říj 2009

Ahoj holky můžu se zeptat já beru utroš 17DC 1-0-1 do 27DC a ms bývá pravidelná 29 DC nebo 30DC.
Je možné že ms po něm je slabší????
Mě dr. řekla že mám sliznici 5mm a tak mi dala utrogestan.
Už ho mám 3 měsíc a v pohodě nic mi nedělá polykám ho.

evak99
26. říj 2009

monulkab, mě se rozjela tak do 4 dnů...

polesuvko, určo je to možné, že máš slabší ms. no a až půjdeš k dr., tak se jí na to radši ještě zeptej.

polesuvka
26. říj 2009

dík moc 😉

vecernice
10. lis 2009

ahoj holčiny. mám dotaz: když jste měly předepsaný utrogestan v druhé půlce cyklu, měly jste ho brát až do MS, nebo několik dní před? a co v případě rann=ho těhotenství? doufám, že jsem to napsala trochu sroumitelně...

erine
10. lis 2009

Ahoj, utrouš beru ode dne KET a mám ho brát až do negativního testování v době, kterou mi řekli. V případě pozitivního testu se utrouš bere dál až já nevim do kterého týdne těhotenství.. doufám, že jsem Ti trošku pomohla.

monulkab
11. lis 2009

evak99, no mě se ještě stále nerozjela, už to řeším snad ve všech diskusích tady!....píchli mi vyvolávačku a ta jaksi taky nezabírá....těhu nejsem....tak nevím kde je problém.... 😅

karol84
11. lis 2009

monulkab - a kolik dní máš po vyvolávačce? ms by měla dorazit do 14 dnů a když ne, tak další injekce...

pajinka111
26. lis 2009

Ahojky,holky dostanete MS někdy i dřív než vysadíte utrogestan?nebo vždy až po vysazení,já jen poprvé sem dostala ms asi 24 den,pak vždy po vysazení asi 30dc,ptala se mě kámoška,že potřebuje přes víkend aby neměla ms,že už cítí že jde a jestli když ho nevysadí,jestli to pomůže..,já pořádně nevím,tak sem jí řekla,že se tu zeptám.. 😉

elana
26. lis 2009

To je hodně individuální...někomu Utrogestan MS zadržet neumí a někomu ano...pokud už na ní jde, tak bych pochybovala, že jí to pomůže. Ale zkusit může, za to nic nedá🙂 MS opravdu zadrží jen Norethisteron, jsou to tabletky na předpis od gynekologa...ale pěkný svinstvo je to. Já ho měla jednou a od té doby radši promenstruuju dovolenou u vody, než zažít znova tu opožděnou menses, resp. tu bolest při ní 😉

pajinka111
26. lis 2009

asi by se němělo zrovna takhle experimentovat na vlastní pěst,ale utroš na další 3 dny jí možná ublížit nemuže..

elana
26. lis 2009

Já si taky myslím...Utroš určitě ne🙂

karol84
8. led 2010

ahoj holky, měly jste některá dojem, že snášíte utrogestan stále hůř? já po něm poslední dobou začínám omdlévat - nemůžu se udržet na nohách už po dvou kuličkách. máte někdo podobnou zkušenost