Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

marka
30. říj 2006
kalerat
30. říj 2006

ahojte holky tak jsem dneska byla u doktora a upravil mi užívání utrogestanu jen na 5 dní. Ovu zatím prý asi neproběhla, ale při užívání těchto prášků se to nedá říct s určitostí. Tak uvidíme. 😉

ivusenka
30. říj 2006

Kalerat budu ti držet palečky, aby jste se už brzy dočkali 😉

kalerat
30. říj 2006

ivusenko děkuji moc 🙂

zanetik
autor
30. říj 2006

Já teda beru utrogestan 10 dní, ale myslím,že ten je na MS a na ovulaci jsem dostala Clostilbegyt!

mafin
1. lis 2006

Ahoj holky, já ho beru už 3 měsíc a říkal mi kolega ( je gynekolog ), že utrogestan je na upravení cyklu a nastavení MS tím i ovulace - tedy podud nejsou žádné jiné problémy. Musím se objednat na prohlídku, abych měla jasno zda ovu mám či ne.

zanetik
autor
1. lis 2006

Taky to plánuju v dalším cyklu 15DC, ale teď už vím o co jde a na vše se zeptát (zřejmě si napíšu taháka, abych na něco nezapoměla) 🙂

klaruska
7. lis 2006

Ahoj holky, moc bych vas chtela poprosit o radu....Jsem ve dvacatem tydnu tehotenstvi a lakarka mi vcera predepsala Utrogestan. Mam caste bolesti bricha a rikala, ze mi to dava na zklidneni delohy. Predepsane davkovani mam 6 tablet denne. Ja jsem ale cetla, ze tento lek se uziva prevazne pred otehotnenim a v prvnich trech mesicich tehotenstvi, potom uz ne. Navic davkovani na pribalovem letaku je pouze 2-3 tablety denne. Po pravde receno si to bojim vzit, aby to jeste nekam neuskodilo miminku. Moc vas prosim, pokud mate nektera zkusenosti, budu moc vdecna, kdyz se ozvete. Dekuju

belucie
7. lis 2006

No měl by to být jen přírodní progesteron (funguje taky na udržení těhotenství), ale 6 denně, to je dost...

klaruska
7. lis 2006

No prave, ted jsem si pro to byla v lekarne a pani, ktera mi to vydavala se taky divila a volala kvuli tomu jeste doktorce, ale ta rekla, ze na tom davkovani trva

klaruska
7. lis 2006

Hledala jsem informace na internetu, ale tolik tablet a navic v pokrocilem tehotenstvi nikdo nebral

jankar
7. lis 2006

marka-pročítám si tuto diskusi a vidím že jsem na tom stejně jako Ty,jak jsi na tom teď?bereš nějaká hormony na ovu?Já mám po laparce a ovu ne a ne naskočit,pápá 🙂

marka
7. lis 2006

Tak snad tvá Dr. ví co dělá,(na druhou stranu proč by ti měla škodit, ne?) já bych jí asi věřila...ono Ti vlastně ani nic jinýho asi nezbývá ☹ jen aby ty bolesti a jejich přecházení potom nakonec víc neuškodili mimču než ten Utrogestan 😒

marka
7. lis 2006

jarkar : Já už jsem na tebe taky narazila v různých diskuzích a myslím, že jsme na tom hodně podobně. Po Laparce mi OVU taky sama nenaskočila,tak jsem brala cca půl roku Clomhexal a Pregnyl, ale bohužel se nazadařilo. Teď čekám ještě na výsledky z genetiky a v prosinci jdu na imuno vyš. do Prahy. Momentálně beru jen proveru na MS.

klaruska
7. lis 2006

Ja jsem s tema bolestma byla tyden v nemocnici, tam mi zacali davat Magnesium, ktere beru i ted doma. Rikali, ze mam pravdepodobne nejake srusty, ktere tim, jak se zvetsuje deloha, tak se natahuji a proto me to bricho boli.

belucie
7. lis 2006

Jankar a marka, holky, mě asi čeká taky laparoskopie, jaké to je? Ještě jsem nikdy nebyla v nemocnici a hrozně se toho bojím...

jankar
7. lis 2006

belucie-měla jsem úplně stejné pocity jako ty,strašně sem se bála,v nemocnici jsem od narození nebyla a pěkně sem to oplakala když mě doktor řekl že na tu laparku musím,ale teď 2 měsíce po zákroku říkám všem BĚŽTE DO TOHO co nejspíš,hodně toho zjistí a pohnete se zase dopředu.Já sem se hned nechala objednat,abych na to pořád nemyslela.Sice po operaci to není nic moc,ale my ženské vydržíme všecko ne? 🙂 já jsem sice hned po tomto zákroku neotěhotněla jako vědšina holek mělo to štěstí,ale vím aspoň jak na tom sem a doufám že brzo budu těhu 🙂 Jestli ještě něco potřebuješ vědět,klidně se ptej(já sem teď chytrá co?) 😀

marka
7. lis 2006

Přesně tak jak to popsala Jankar. Myslím, že z operace má strach každý a navíc Laparka opravdu není nic strašného(ale to asi zjištíš až po...já měla taky velký strach)...Ber to tak, že je to zase další krůček k mimi a za to nám to přece stojí, ne? 🙂aspoň budeš vědět na čem seš, aby ses dlouho netrápila. I tvé Dr. to určitě pomůže k upřesnění léčby. Hlavu vzhůru, holky!

jankar
7. lis 2006

marka-mám to pochopit tak že ovu ti naskočila po clomhexalu a pregnylu,ale nepodařilo se ti otěhotnět,promiň,že se ptám-sexovali jste vždy když byla ovu? 🙂 to je škoda že vám to nevyšlo,já na to úplně spoléhám,ale teď teda nevím nevím 😠 😠 😠

marka
7. lis 2006

jankar-ano, OVU byla, tuleničko taky, ale výsledek bohužel žádný ☹ Chodila jsem vždy 11.D.C. na měření folíků a když pěkně růstly, tak mi 14.D.C. píchla PREGNYL na OVU do 24hod(někdy mi prakly i samy, tak jsem Pregnyl nepotřebovala), někdy jsem si OVU ověřovala i testem a pokaždé byla. Takže u mě bude zřejmě jiná příčina ☹

marka
7. lis 2006

Taky jsem začala užívat SARAPIS, prý to někomu pomohlo, tak uvidíme...zkouším už všechno 😉

jankar
7. lis 2006

marka-ten já už papám od laparoskopie(sarapis) 🙂 taky sem dlouho užívala calibrum babyplan,ale zatím sem ho vysadila,když vím že nemám ovu tak to nemá cemu,ale jestli se mi to rozjede těma hormonama tak to zase nasadím,ještě někdo říká že taky pomůže kyselina listová,nemáš s tím zkošenost?tu sice obsahujei to calibrum,ale ani ji tam moc není,no nevím.
kolik máš let?Já 29 😠

marka
7. lis 2006

Tak teda hodně štěstíčka Jankar 🙂 ať se brzy zadaří. Jinak já mám 26 a cca 2 roky se snažíme. S listovkou zkušenost nemám, ale taky jsem o ní slyšela a Calibrum jsem taky brala cca 2 měs., ale když se nedařilo přestala jsem. Jo a taky chodím na rehabilitace podle Mojžíšové 😉 zkusit se má všechno 😀

jankar
7. lis 2006

marka-já jsem s Mojžíšovou začala min. týden,už jsi byla na mobilizaci?Jak to dlouho cvičíš?ráno i večer?mě to teda moc nebaví,ale když sem se už na to dala tak to vydržím 🙂 mám výbornou terapeutku.A platíš to?Já ne 🙂

marka
8. lis 2006

Dobré ránko Jakar 🙂 já Mojžíšovou taky neplatím, chodívám tam 2krát za měsíc,vždy po MS(2dny po sobě)nejprve mě nahřívá parafínem a pak nějak rozmasíruje a nakonec procházíme ty cviky(už cvičím celou sestavu 10cviků)a jinak ty cviky mám cvičit každý den doma.No ale musím přiznat,že to občas flákám 😠 Na rehabilitace chodím asi měsíc a půl.

jankar
8. lis 2006

Ahoj Marka 🙂 Já jdu dnes za terapeutkou,abych jí ukázala,jestli to cvičím dobře,zatím cvičím pravidelně ráno i večer a mám zatím 8 cviků,po měsíci přibudou ještě ty dva na posilování pánevního dna,ještě před tím bych měla absolvovat tu mibilizaci,(přes konečník)mám z toho docela strach,asi tam mám nějaké drobné vychýlení,proto zatím cvičím jen ty uvolňovací cviky.A cvičíš to všechno 20krát?Já zatín ne,ale každý týden mám přidávat,abych se na tu 20 dostala,začínám na 5krát.No po pravdě řečeno to zatím cvičím podstivě ráno i večer,protože jsem zatím domana NP,ale jak začnu chodit do práce tak teda nevím jak to budu cvičit ráno v 5 hod. 😒 ale hodně sem četla že to pomáhá,tak snad se dočkáme toho vytoženého výsledku a když ne,tak se aspoň krásně protáhnem a procvičíme 🙂 🙂 🙂

marka
8. lis 2006

Jakar: já na té mobilizaci také ještě nebyla,ale ani mi nic o tom neříkali ☹ tak nevím o co jde. Jinak já do práce chodím,takže s tím časem na cvičení je to trochu horší,ale snažím se vždycky najít čas. Zatím cvičívám série 12krát, ale taky jsem začínala na 5(postupně přidávám). Tak teď už jen aby se co nejdříve dostavil výsledek 🙂

belucie
8. lis 2006

Jankar a marka: holky moc dík za podporu, teď už se bojím míň...Jen si myslím, že mi moc nepomůže, protože taky zatím nemám ovulaci. Jaká vyšetření máte ještě za sebou? Máte všechny ostatní hormony vpořádku? A co vyšetření plodného hlenu? V diskuzi "Ovulační testy" je ode mě příspěvek, jaké ještě mohou být příčiny neotěhotnění, když se všechno zdá být OK. Báječné jsou i břišní tance.
Jinak kyselina listová je velmi důležitá v těhotenství na prevenci vývojových vad (tělo ji dostává i ze stravy) a měla by se brát tak 3 měsíce předem. Je docela finančně rozumná...taky prý zkvalitňuje hlen na udržení spermií.

marka
8. lis 2006

Bel: přeju moc štěstíčka, určitě tu Laparku zvládneš, když jsme to vydržely i my 😉
Jinak já mám už za sebou-hysteroskopie,laparoskopie,horm.profil,postkoitální test(nenalezeny spermie),manža spermiogram O.K.,nedávno jsme byli na genet.vyš.krve (teď do konce týdne by měly být výsledky-dám vám vědět 😉 ), no a v prosinci nás ještě čeká v Praze imunologie a pak už zbývá asi možnost umělého oplodnění...snad už jsme vyčerpali všechno 😉
Holky, už aby jsme se těch miminek brzy dočkaly 😉 🙂 !

belucie
8. lis 2006

A jak vypadá Tvůj hormonální profil? Jsou všechny hormony v normě? Psala jsi, že OVU probíhá, tak není problém v tom, že spermie nepřežijí u Tebe? Odpovídá tomu i ten postkoitální test...to by fakt bylo dobrý brát třeba i nějaký bylinky na kvalitnější hlen. Rozhodně nic nezkazíš i tou kys. listovou. Nebo co ta EREGMA? Taky jsem se tady o ní dozvěděla...No, a pokud to nevyjde, tak to umělé oplození je v poho. Já bych na něj šla hned, ale bohužel mě ještě čekají všechna ta vyšetření! Ať už to máme za sebou. Hodně štěstí!