Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

len
16. čer 2008

Aha, tak když bereš ten Clomhexal, tak ten je na ovulaci, Utrogestan potom už spíš jenom "na udržení" 🙂 Tak to neboj, to bude dobrý 🙂 Kolikátý DC jsi mívala ty // na ovutestu?

Bertica, naprosto stejný problémy jsem měla taky - Utrogestan jsem brala 2x a pokaždý ten cyklus poté jsem kolem 10.-12.DC začala hrozně špinit a cyklus měl 18-19 dní. Kupodivu byl ovulační (ovu 7.DC), ale jinak stál za houby, takže bylo usouzeno, že Utr. blbě snáším a už ho brát nemusím, bez něj je mi líp 🙂

miluse
16. čer 2008

len, zhruba tak 13. - 14. den

len
16. čer 2008

Aha, tak to už by ten 21.DC měl být progesteron opravdu dost vysoko, takže pokud nebyl, fakt to asi bude anovulací... No, ten Clomhexal by měl zabrat, držím palce 🙂

Andělko, tak tak, při příliš krátké luteální fázi opravdu význam má, ale doktoři ho bohužel předepisují dost často plošně jako něco všespásného, ať je třeba nebo ne 😒 Já mám LF vzorných 12 dní a přesto mi byl 2x nasazen, přitom mi akorát nadělal s pravidelným cyklem zmatek 😒

miluse
16. čer 2008

Len, díky, uvidíme, za týden jedem na dovču, tak si třebas přivezeme malýho nebo malou chorvatku, ikdyž ono to na tu ovu asi nevyjde 😖 ale zadařit se může tak nějak kdykoliv, co jsem se tu v nějaké diskusi také dočetla 🤐

andelka
16. čer 2008

No jo, doktoři. Mně bylo řečeno, že i kdyby doktor řekl, že se má nasadit 16 DC, tak se mám řídit sebou a nasadit až po proběhlé OVU. Naštěstí to snad nebude potřeba, jelikož se mi LF začíná prodlužovat. Já vím, že je ještě brzy tohle řešit, když mám vysazeno 5 měsíc, ale já příští rok otěhotnět už chci, takže čím víc budu mít informací, tím líp.

len
16. čer 2008

No, zadařit se může pouze kolem ovulace, ale ovulace může výjimečně dorazit i v naprosto nečekané fázi cyklu 😉 Já mívám 11.DC, ale zažila už jsem i 7 nebo 17, takže tak. Ovšem pokud ovuluju 11.DC, tak už 17.DC neotěhotním 🙂 Tak držím palce na Chorvatčátko 😎

len
16. čer 2008

Andělka, naprostý souhlas, já když se znám (přeci jen skoro 40 cyklů symptotermální metody dělá svoje 😉 ), tak si dr. vyslechnu a občas spáchám nějaký malý podvod, ale když jsem si jistá, že je pravda na mé straně... 😉

andelka
16. čer 2008

No tak u mě by to bylo po 5 cyklu STM ještě pokus omyl. Zatím jsem měla ovu 19 DC, 19 DC, vůbec, 17 DC a teď čekám, jestli dnešní zvýšená teplota (17DC ) už byla po ovu, nebo náhoda. Kdybych nasadila podle doktorů lék 16DC, tak mi ovu vůbec nedorazí 😀 Vždyť člověk zná sám sebe lépe než doktor.
miluse: Taky bych se příští rok chtěla z dovči vrátit 2 v 1. Tak ať se vám daří snažení. 🙂

miluse
16. čer 2008

andelka, mi už to tak měli naplánováno, že se vrátím jako kider vejce loni, po svatební cestě, jenže člověk míní a příroda mění, takže místo těhu jsem domu odjížděla s MS 😅

Jsem někde četla, že se může i v ojedinělých případech otěhotnět na konci MS, ale vyzkoušeno nemám. zatím se nezadařilo, ale ono se povede, když už se to povedlo i mojí kamarádce po 6 letech, sice s pomocí lékařů, tak už tak nějak věřím všemu, neb naděje umírá poslední, že 😉

andelka
16. čer 2008

😀 😀 škoda, že se nazadařilo.
Jo, možné to je, pokud ti ovu chodí brzo. Třeba když máš MS 7 dní a poslední den máš sex, a ovu dorazí 11 DC tak klidně z toho těhu být může. Spermijky si na vajíčko počkají.
Máš pravdu, naděje umírá poslední, občas nic jiného než věřit nezbývá. Ale určitě se brzo zadaří, nevěš hlavu a hlavně si užij dovču.

bertica.h
17. čer 2008

baby,poradíte?
Moj graf:
http://www.fertilityfriend.com/home/20e0fe

Doktorka mi predpísala utrogestan,koli nízkej hladine progesteronu.
Predpísala mi ho paušálne,tak ako sa skoro vždy predpisuje.Od 16DC-26DC.
Ibaže ja mávam ovu neskor,okolo 18Dc..a tak teraz riešim,či ho podať skor,tak ako predpísala,alebo až nejak 19DC..
Neviem čo je lepšie(horšie).
Vobec sa ma nepýtala,keby ovulujem,bola som u nej prvý krát a asi posledný.
ďakujem za každú pomoc.
😉

miluse
19. čer 2008

Ahojky,

chtěla jsem se ještě jenom zeptat, zda je normální, že po tom utrogestanu mám silnější výtok toho takového hlenu nebo jak to nazvat 😖 páč předtím jsem s tím problémy neměla až teďky ten poslední týden co ho beru 😨

len
19. čer 2008

Bertica, klidně počkej až do toho 19.DC, nic tím nezkazíš 😉
Miluse, polykáš ho nebo zavádíš? Ze mě při zavádění něco teklo pořád, dokonce i v následujícím cyklu 😝

miluse
19. čer 2008

Právě, že polykám 😕 a furt něco teče 😨 Beru ho poprvé, takže nemám zkušenosti

miluse
23. čer 2008

😕 😅

martina01
23. čer 2008

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, kdy začnete po utrogestonu krvácet, kolikátý den. Já jsem ho brala 5 měsícu a vždy to bylo následující den, ale tenhle měsíc nic. Poraďte. Díky.

miluse
24. čer 2008

Marti, a co když jsi už těhu 😉

Jinak s tímto ti neporadím, páč ho beru první měsíc a dobrala jsem v sobotu a zatím nic.

Jo jen jsem se chtěla zeptat, jestli vám po braní utrogestanu se taky tak rozhodila nálada a každého byste nejradši seřvali? U mě to bohužel odnáší manža, až je mi ho chudáka líto ☹ ale bohužel si nějak nemůžu pomoci 😔

martina01
24. čer 2008

Miluš, to by jsem si moc přála. A ty jsi to ještě nedostala od soboty? To je taky nějak dlouho. Ale teď mi docela tráp, že jsem malinko - ale nepatrně - špinila. Ale snad to bude OK.

miluse
24. čer 2008

Marti ne nedostala, podle mého doposavadního cyklu bych to měla dostat teďky o víkend. 😕 Se nechám překvapit.

martina01
25. čer 2008

Ale já jsem to dostávala vždy druhý den po dobrání, to je docel dlouho co jsi to nedostala.A už ho bereš?

len
25. čer 2008

Pardon za dlouhou odmlku - dovča 😉
Miluse, zkus ho zavádět, údajně to tlumí vedlejší účinky... Jinak náladičky jsem měla teda taky, hrozný věci jsem předváděla 😠 Ale dr. tvrdila, že to prej není možný, že se s tím ještě nesetkala 😀

Martino, MS mi dorazila za 3-4 dny.

miluse
25. čer 2008

Len, zavádět? Uvidíme, možná to zkusím, díky za typ.

martina01
26. čer 2008

Já jsem ho dobrala v sobotu a pořád nic. Tak nevím, jak dlouho mam ještě čekat. A těh. test mi zatím ukazuje jen jednu / Tak jsem z toho ☹

miluse
26. čer 2008

Marti, zpravidla se říká, že těhu se pozná nejdříve 14 od oplození, takže teoreticky bych si odpočítala 14 dní od ovu 😉 a pak udělala testík 😨

martina01
27. čer 2008

Ahoj, tak jsem to dneska ráno dostala. Já se snad nedočkám ☹ Byla jsem přesvědčená, že teď by to mohlo vyjít. Tak snad jindy.

dasule
30. čer 2008

Ahoj holky...v pátek mi dělali první inseminaci,dnes jsem byla na kontrole na napsal mi Utrogestan,začínám ho brát od dneška 3krát denně 1 tbl.Tak jsem zvědavá...snad menzes nepřijde!!!

dasule
30. čer 2008

dnes jsem 16 DC.

prdecek
30. črc 2008

ahoj 🙂

prdecek
2. srp 2008

ahojky, já mám od minulého měsíce taky utrogestan 16-27DC 3x1, první MS došla dva dny po dobrání a byla normální. Ted čekám na ovu, tak uvidíme 😉

jak se vám s ním jinak daří?

dasule
2. srp 2008

🙂Ahoj holky,dnes jsem přesně týden po inseminaci a test je mírně pozitivní,druhá čárečka je slabě vidět a byla jsem hned na odběru krve,hcq pozitivní 23 😀 Tak uvidíme,doufám,že to vyjde 😉