Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

ili5
1. čer 2009

ne katrin, ty ne, ta druhá, nevím jak se jmenuje, má fotečku taky a je z KA.
Ale ten gel je na recept, je skoro zadarmo a účinek stejný, tak myslím, že mrácku, ze bys sis ho mohla nechat napsat. A nevytíká tak, ale fakt jsem ospalá, ale to asi patří k tomu.

dracekmracek
1. čer 2009

ili už jsem do diskuze psala ale nikdo nereagoval,já jen nechci přejít z jednoho léku na druhý když jsem na něj zvyklá víš....

ili5
1. čer 2009

No, já musela přejít. Brala jsem ho jak dlouho a nyní od pátku musím toto. Hledám všude kam chodím kdo mi to psal a nemůžu ji najít. Ale chodí do kelišek. Má fotku jak si podpírá hlavu a má tam vpsané, že je z Karviné.
Katrin, ty ji určo znáš. Jinak budeme stejně přejít postupně každá, když už Utroš není a jestli je účinek stejný, tak to neva. taky se mi to nelíbilo a přemýšlela jestli ho mám od ní koupit, ale když mám doma 3 balení a je tam záručka jen do 10 měsíce 2009, tak to vezmu. Zbytečně bych to vyhodila, nebo za 30 kaček si ho nechá každá raději napsat od svého gyn.

katrin111
1. čer 2009

ili myslim asi kaczu b.ta tam ma podeprenou hlavu a je z bohumina...........a nevim jestli by se utrose vzdala protoze jde zase na umele...............a bude ho potrebovat..............lhuta je na nem docela dlouha..............tezko rict..............ale dneska na diskusi jeste nebyla...............

dracekmracek
1. čer 2009

už jsem utrogestan sehnala 🙂

mabe
4. čer 2009

Ahoj holky, chtela bych se preptat. Beru utros kvuli spineni po ovu do MS a kratke lutealni fazi. Vzdy 3DPO. Minuly mesic jsem to nejak zvladla. Dneska jsem si ho vzala dopo, pak obed a to se nedalo vydrzet. Ospala moc, malatna, takze jsem sla domu. Mam ho brat 3x denne 1 tabletu. Co se stane, kdyz si vezmu vecer dve nebo jenom jednu. Jake je mozne davkovani? Minuly mesic me i tyto davky nezabrali na spineni. Diky

len
4. čer 2009

Mabe, mně bylo řečeno, že standardní dávkování (aby to mělo nějakej efekt) je 2-2-2. Když jsem začala naříkat, že po tom asi umřu (umírala jsem při 2-0-2), tak mi to zredukovali na 1-1-1. Ale ani to mi nijak dobře neudělalo, prostě někdo to holt hůř snáší, no 😖 Jediný, co prý může zabrat, je zavádět místo polykání, jenomže já zaváděla a stejně mi bylo mizerně 😀 Tak zjednodušeně můžu říct, že po těch velkých dávkách jsem byla děsně unavená a furt bych spala, zatímco když jsem brala dávky nižší, byla jsem podrážděná, ubrečená a protivná 😒

mabe
4. čer 2009

Len, tak ja nevim. Ja mam brat 3x denne 1 tabletu, ale je to fakt hruza. 😝 Tak nevim, co mam delat. Mam to zkouset? ale dneska to byl fakt mazec uplne malatna a sraaaaaaaaaasne ospala. 😖 A to si taky mela "jenom" na spineni, ze?

len
4. čer 2009

A zavádíš?
Já ho měla jednak "tak nějak preventivně" při léčbě neplodnosti, pak jsem ho jednou měla po IUI, přičemž pak už jsem si vyhádala, že ho brát nemusím, no a naposled 2-2-2 po IVF, to jsem teda poslušně brala a spala jsem a spala... Kromě toho IVF mi pokaždý protáhnul cyklus (čili MS rozhodně nepřišla i přes něj, ale pěkně po dobrání) a následující cyklus naopak zkrátil (19 dní) a celej jsem ho prošpinila 😝
Ty ho zavádíš?

ili5
4. čer 2009

Já při polykání měla motanice a unavená hodně. Zavádění je lepší, tělo si vezme jen co potřebuje a je prý to lepší. Zaváděla 3x2 denně a bylo mi fajn, žádné vedlejší účinky, takže určitě zavádět. 🙂

len
4. čer 2009

Naštěstí je to individuální a většina lidí to snáší dobře 🙂 Já jsem teda polykat ani nikdy nezkoušela, při představě, že bych se mohla cítit leště hůř než při zavádění - děkuji, nechci 😀
Teď jdu na druhý IVF, Utr. prej má dočasný výpadek, tak místo něj dávají Crinone (Duphaston se prý jako náhrada vůbec neosvědčil), tak doufám, že po Crinone mi bude líp 🙂

mabe
4. čer 2009

Ja ho mam polikat. ja ho beru proti spineni a prvni mesic me nepomohl, mozna se to malilinko zlepsilo, ale fakt nevim, tezko se to odhaduje. Jinak my se tento mesic jiz snazime o mimi. No, snazime jestli z toho jednoho neco bude, dva dny pred ovulkou. Tak to by asi byla velikanskou nahoda. Protoze pak uz jsem zacla spinit. Vzdycky to bylo po ovulce a tento cyklus je divnej. Jinak cyklus prvni s utrosem prodlouzil lutealni fazi, coz je fakt. Zase si rikam, jestli to ma k necemu poslouzit a pomoct me tak k mimiskovi, tak proc to nevydrzet. Ale je to hrozny, mozna bych to v praci nejak dneska zvladla, rozdychala a tak - kafe atd. Ale nejak jsem se nechtela trapit. Ale pokud rikas, ze 1-1-1 je mensi davka, tak to budu muset prezit.

mabe
4. čer 2009

Holky, tak ze bych ho zkusila zavest? A co kdyz spinim nevadi to?

len
4. čer 2009

Mabe, fakt zkus zavádět... Pokud vysloveně nekrvácíš, tak zavádění je určitě lepší, potvrdilo mi to v CARu několik doktorů... A taky když jsem si stěžovala na ospalost, první dotaz zněl - a zavádíte? Jinak jestli jsi brala Utr. i v minulém cyklu a teď špiníš, tak ti ukážu svůj poutrogestanový cyklus - a to jsem nikdy se špiněním problémy neměla!
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/863...
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/798...
Hvězdičky jsou špinění 😠

mabe
4. čer 2009

a jak moc hluboko? 😕

ili5
4. čer 2009

Len, už péšou holky, že Utroš už zase je, tak se teš. Já mám Crinone, ale chce se mi po něm spát, dnes mám celý den motanici. Zlatá Utroš

mabe
4. čer 2009

Leni, tak to je teda vyborny. No, ja spinila uz predtim narozdil od tebe, tak treba me to pomuze a nebo ne a proste to tak je. To sem taky nekde cetla, ze proste to tak nekdo ma a neprijde se na pricinu. Je pravda, ze mam v praci hodne stresu - mam pod sebou 22 lidi. Mozna je to i tim. 😒

len
4. čer 2009

Ili, já teprve začnu stimulovat, takže ET čekám tak kolem 25. června, tak uvidíme... Hlavně, ať něco je, s vidinou mimča člověk přetrpí ledasco a teď budu doma, tak klidně můžu i pospávat, minule v práci to bylo horší 😉

mabe
4. čer 2009

ili5, tobe se po utrosi nemota hlava? To asi fakt bude tim zavadenim, uvidime.

mabe
4. čer 2009

Leni, urco to vyjde. ja to mu verim, ze urcite, i po tech mych dvou MA. 😒

len
4. čer 2009

Mabe, je to možný... Ale je legrace, že já měla největší stresy od ledna (taky jsem šéfovala, i když menšímu množství lidí), pak mě dokonce vyhodili... A v rámci toho všeho, od listopadovýho potratu mi normálně najely naprosto pravidelný 23denní cykly, jaký jsem nikdy neměla, mohla bych si podle svýho stresovýho MS cyklu řídit hodinky 😀

Jinak jak hluboko - já zaváděla prostě na dýlku prstu, za čípek. Když jsem brala tu jednu kuličku, tak ani nevytejkala (ani přes den vsedě v práci). to až když jsem brala dvě, tak to teklo...

mabe
4. čer 2009

Len, tak to je zajimavy. 🙂 Tak ja od tedka zkusim zavadet. Uvidime, jestli bude lepsi to spani a malatnost. Protoze dneska to byl teda mazec. 😝

len
4. čer 2009

Budu držet palce 🙂

mabe
4. čer 2009

Ja tobe taky. Akorat tedka premyslim nad hodinama, jak to budu brat. Je to po 8h.

len
4. čer 2009

Ber to tak +-... Já brala v 5 (hodinu před vstáváním), cca 13:30 (v práci) a ve 22 (když jsem zalezla do postele) 🙂

miluse
8. čer 2009

ahojky,
ve středu jsem byla na IUI a od čtvrtka zavádím 2 tablety denně, je možný, abych po něm měla mykozu? 😕 páč od cca pátku mě to docela svědí 😅

lucek83
8. čer 2009

holky, stalo se nektere z vas, ze jste brali Utrogestan jen 1 tabletku denne a pritom jste meli zpozdeni? Ja mam MS vzdy presne na den. Dneska mela prijit, teplota mi klesla uplne extremne (ale je pravda, ze jsem v noci skoro nespala, nemohla jsem usnout a tak jsem spala pred merenim BT asi jen 3 hodky): http://www.fertilityfriend.com/home/2786e2 ,ale MS nikde... Vzdycky mam uz v nedeli krece a spineni a nejpozdeji v pondeli brzy rano mam MS. Tentokrat nic... Ani spineni, zadne bolesti (coz se mi stalo poprve v zivote), jen me picha v podbrisku a v prsou, ale jinak vubec nic. Test mam negativni, tak nevim. ☹

lucek83
8. čer 2009

holky, nikdo? Zacinam byt trosku nervozni, protoze s manzelem se vidame jen vikendy a vyjimecne nekdy i v tydnu. Bohuzel pres tyden je v praci a jezdi domu jen na vikend. A ovulace mi krasne ted vychazela na nedeli a pondeli. jenze jestli se mi to ted cele rozhodi, tak to bude v haji. 😢

miluse
9. čer 2009

nikdo nic? 😕 ☹

len
9. čer 2009

Miluse, mykóza se chytne celkem snadno, nemusí to být Utrogestanem, ale vůbec tím, že do pochvy něco pravidelně zavádíš... Já po něm taky bývala taková vysušená a zároveň ulepená - nic moc...

Lucek, může LF trochu prodloužit. Podívej - buď to nemá žádný efekt a s cyklem to hnout nedokáže, tak proč ho brát. No a nebo to s cyklem hnout umí, což znamená, že nějaký účinek to asi má, což je důvod, proč to bereš 😉 Jestli máš pravidelný cyklus a Utr. ti ho akorát rozhazuje, tak bych se na jednu tabletku denně zvysoka vykašlala. Jo a další věc - mně Utr. uměl hnout i s následujícím cyklem, takže je možný, že bude ovu zase o to dřív. A taky počítej s tím, že ten další cyklus může být hooodně divný, včerně špinění 😖