Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

berina
6. zář 2007

Jo,někdy i poslední 2 dny braní,divný že?Ale doktorka to dnes viděla a nic neříkala tak nevím.

berina
6. zář 2007

Jenom po prvním braní utrošu přišla po 8 dnech dobrání a pak už tak brzy.A ted nic.

fidorka81
6. zář 2007

beri, to je fakt divný. 😖 A ještě divnější, že ti na to dr. nic neřekla.

berina
6. zář 2007

Tak asi to tak někdy je.Ona by to snad řekla kdyby to bylo něco špatného.Já ten utroš beru vlastně abych si upravila MS protože jsem ji měla po 9letém braní antikoncepce úplně rozhašenou.

fidorka81
6. zář 2007

beri, to já taky a myslím, že většina z nás. Mě jednou MS přišla až 47DC. Nervy to byly, ale věděla jsem, že těhu nejsem.

berina
6. zář 2007

Tak se poptám ostatních jestli se jim to někdy stalo.

Holky,stalo se Vám někomu že by jste ještě neměli dobraný utroš a přišla Vám MS?Mě jo,myslíte že to je normální? 😢

terezita
6. zář 2007

ahoj beri,

mne jo, minuly cyklus. mesic na to jsem byla u dr., ten na to koukal a hrozne se divil.. prislo mu to divne a tak mi posunul brani utrose o den driv..

fidorka81
6. zář 2007

Tak já se holky loučím, zítra mám dovču, jdeme na ten spermio, pak podepisovat další smlouvy k bytu a v pondělí, Beri, jdem na to 😀
Páčko!

berina
6. zář 2007

Čau Teri.A o kolik Ti to přišlo dříve?Mě večinou o 1 den a jednou se stalo že o dva.Dr.nic neříkala. ☹ .Musím ted nad tím přemýšlet,zítra jí asi zavolám.

terezita
6. zář 2007

mne o den. ale nemyslim si, ze by to byla nejaka tragedie..

berina
6. zář 2007

Tak dík.Jsem ze všeho moc vyplašená. 😨 .

terezita
6. zář 2007

nebud.. nemas duvod!! jsou to jenom hormonky a nemyslim si, ze by na tom bylo neco spatne..
u me se divil. proste se mi najednou zkratil cyklus na 26 dnu. ja mela vzdycky ukazkovych 28

mirka19
6. zář 2007

Ahoj holky. Zatím k vám nepatřím, ale nejspíš budu. V prvním těhotenství jsem od 11tt ležela 14 dní v nemocnici s krvácením, teď v 5tt skončilo moje těhotenství po krvácení na revizi. Doktor mi řekl, že mi po první MS dá nějaké prášky na podporu těhu. Ještě nevím jaké, ale vás jsem se chtěla zeptat, jestli by to pro mě po předchozích zkušenostech znamenalo neschopenku od zjištění těhu. Nevím tedy, jestli tady někdo z vás už s tímhle má zkušenosti. Ale předpokládám, že máte podobné problémy.

terezita
6. zář 2007

mirko, vlastni zkusenost nemam, ale kamaradka potratila v 9.tydnu a kdyz otehulkovala znova, tak ji nechal hnedka doma.

mirka19
6. zář 2007

No mě by zajímalo, jestli na tom doktor automaticky trvá a nepřipouští nic jiného, nebo mi řekne, že pokud jsem v pořádku a chci chodit do práce, tak můžu.

terezita
6. zář 2007

to asi zalezi od doktora.. ji nechal automaticky doma a vubec s ni nediskutoval.

berina
6. zář 2007

Mirko zkus jít na téma začínáme po potratě.Já Ti neporadím těhu jsem ještě nebyla ☹ .Ale určitě někde najdeš odpověd.

mirka19
6. zář 2007

Berino, tam jsem to taky zkusila, tak uvidíme, jestli se někde dozvím odpověď. Potřebovala bych totiž vědět, jestli mám zaučovat holku, co má nastoupit za mě. Byly jsme domluvené, že začne chodit jak budu těhu, ale v případě, že bych ani náhodou nemohla chodit do práce, je třeba začít hned. Ale zase by mohla chodit zbytečně, kdyby se náhodou nezadařilo.

berina
6. zář 2007

To je jasný že je to na doktorovi.Vždycky záleží na lidech.Uvidíš co Ti řekne a přinejhorším změníš doktora a druhej Ti to třeba napíše. 🙂

mirka19
6. zář 2007

No já jsem si právě myslela, že první měsíce těhu budu dělat, zaučím tu holku, ona bude vědět, že nechodí zytečně a pak pěkně v klídku odejdu na mateřskou. Pokud bych ale musela zůstat doma, začneme zaučovat hned. Chci
se tam vrátit, tak musím zvolit správný postup 😉 . Ale pokud bude doktor trvat na tom, že musím být doma, nehodlám vůbec riskovat a holt se budu 8 měsíců povalovat. 😀 Jen pak nechci vidět tu kouli.

extravaganca
7. zář 2007

Krásné ráno 🙂
berina:Mě se to stává naprosto běžně.Beru utroš od 16.DC 10 dní 2x1tabletku a MS chodila buď 24.DC nebo 25.DC jen jednou se mi stalo,že jsem to dostala 27.DC.Takže u mě je spíš nenormální,když MS přijde po dobrání utroše.V létě jsem utroš vysadila,tak uvidíme,co to semnou udělá tento cyklus...

lenickan
7. zář 2007

ahoj holky, jsem tu u vás poprvé jelikož jsem dostala od gyndr. utrogestan na zkrácení cyklů. Mám je šíleně dlouhé v průměru 43 dnů.
za jak dlouho utrogestan zkrátí cyklus na standard 28-30?
Jsou nějaké vedlejší příznaky pri vkládání do pochvy?
Moc děkuji

extravaganca
7. zář 2007

lenickan:Vítej u nás 🙂
Já teda beru utroš z opačného důvodu...potřebuju prodloužit cyklus.A beru tabletky.A tuším,že holky které zavádí se zmiňovaly o nějakém výtoku...jinak o vedlejších účincích při zavádění nic nevím.

nejbe
7. zář 2007

Tak vás zas po dlouhé době zdravím. Už jsme skoro přestěhovaný a ve starém bytě jsem pro pár drobností (i když ne posledních).
lenickan: já si utrogestan zavádím - zkoušela jsem ho pár dní polykat a vedlejší účinky nic moc, takže jsem ho začala zavádět a kromě toho, že je potřeba nosit intimka, žádný vedlejsí účinek nepozoruji. Taky ho beru na zkrácení cyklu. Poslední MS před utrogestanem jem dostala až po vyvolávačce - 70 dní. Jinak to bylo tak 50 dní. Po prvním balení utrogestanu jsem to dostala po 29 dnech a po druhém až po 35 dnech. Příští týden začínám třetí balení, tak doufám, že se to srovná.

berina
7. zář 2007

Čau holky.Dnes po 7 dnech teplotka klesla na 36,7 ☹ .Tak nevím co to znamená.Jestli zítra stoupne tak myslím že to bude ok.Ale pokud ještě klesne tak asi ta mrcha přijde.Ach to čekání. ☹ .

dasty
7. zář 2007

ahoj holky: 😀
Berin:držím pěsti ať je to uhnízdění,to čekání je hrozný ☹ Tak hodně štěstí 😉
Fid:to samý hodně štěstí a napiš jak jste dopadli na spermiogramu 😉
Holky já mám taky očekávání ještě 10dní zda se IUI povedla,ale moc s tím nepočítám ☹
Lusi kdy jdeš na laparku????
ex:jani,snad se konečně dostanu v nejbližší době pisáť??byla jsem v práci a konečně nám doposlali celý pokojíček tak montujeme zbytek ☹
želvíku to samý písnu v nejbližší době raději neslibuju kdy 😉

lenickan:já jsem utroš taky zaváděla nejméně vedl.účinků,jen to vytékání potom je trochu nepříjemným,ale slipovka to spraví 😉
holky já po utroši přesně na den 29den a hned ráno 😉
Přeju krásný víkend ,mějte se moc hezky paaaaaaaaaaaaa

alik30
7. zář 2007

ahoj holky, moc nepisu, jen si procitam co pisete. Ja jsem ted po druhem baleni utrogestanu a cekam. Poprve jsem to dostala az 35. den cyklu. Tak uvidime, co tentokrat.

motylek
8. zář 2007

Ahoj holky, tak ještě 2 dny a končím třetí várku utroše. Je mi jasný, že zase nic a mrcha dorazí 😢 . Pak mám hned naklusat k dr., tak jsem zvědavá, co mi řekne na moje grafíky.

Dasty: Pevně věřím, že se to podařilo. A prosím tě to IUI si platíš??? Nebo to hradí pojišťovna, ale jenom 3 pokusy??? A bereš nějaký léky u toho??? Za ty doplácíš??? Já v tomhle vůbec nevyznám, tak jenom pro informaci 😀 😀 😀 (jsem ženská zvědavá). Už se moc těším, až sem napíšeš, že jsi těhulinka.

Alik30: Vítám tě u nás, u holek hormonálek 😀

Berina: Mě taky dneska klesla na 36.7, jsem 10 DPO, ale já s tím vůbec nepočítám. Teda je mi jasný, že se to nepodařilo. Máš někde grafa???

Nejbe: Ať se vám krásně bydlí a ať je z toho nějakej výsledek. Nové prostředí, to by mohlo vyjít, co??? 😀 😀 😀.

Fid a co ty??? Jak jsi na tom, mám dojem, že jsem tu někde četla, že je to u tebe napínavý 😝 . Ale nejsem si tím jistá. Jak to dopadlo???

Jsem líná hledat grafy, tak proto tolik otázek 😅 .

Holky pěknou sobotu, já jdu něco dělat, je tu birdel jako v tanku. V poledne jdeme na oběd ke tchýni, tak abych ten bunkr stihla dát trochu do kupy. Večer asi půjdu chlastat (na žal 😀 😀 😀 ). Ještě vám sem hodím svůj graf.

Tak pa pa pa a všem posílám pusinku pro štěstí.

http://www.fertilityfriend.com/home/1ac1de

sarii
8. zář 2007

Ahoj holky, já to dostala při braní Utroše 20.DC... tudíž jsem ani nevybrala celou určenou dávku... Dnes začínám druhé užívání a uvidíme, co tentokrát...

dasty
8. zář 2007

ahoj motýlku:no konečně jsi se tu taky ukázala 😉
Záleží kde je problém,nejdřív půjdete na spermiogram a tam se uvidí.My měli spermiogram špatný,tak nám řekli,že zkusíme IUI a pokud se spermiogram nezlepší nad 15% tak pojiš´tovna proplácí jen 3výkony, pokud budete mít na 15% tak 6IUI ročně.Norma je 30%,jinak u mě zkoušeli tenhle měsíc bez clostilu a bez utroše,když budeš mít folik dostatečně vělký i sliznici,v Pcích je norma 9mm tak si zakoupíš myslím,že se to jmenuje pregnyl na prasknutí foliku a do 48 dnů jdeš na IUI,přesně na hodinu.Platila jsem jen pregnyl 120kč a zákrok 500kč.Toť vše,kdyby něco písni do IP.
Já si mám zkusit test až příští pondělí,ale myslím si ,že to spíš dřív dostanu,ve středu by to bylo 28dnů,myslím tuhle-tak uvidímě.
Držím motýlku moc štěstí a neboj IUI je trochu nepříjemný,ale dá se.
Hlavně ti zavádějí očištěné a jenom ty spermíky které oplodňují 😀