Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

hanne
21. bře 2007

Romi.r a nebo Ti může být šoufl i z těhotenství, které Utrogestan jen podpoří, tak pořádně snažilkujte!!! Držím palečky ať je to tak 🙂

mufy
21. bře 2007

Holky stalo se Vám že Utrogestan opozdil vaši menstruaci? 🙂

hanne
21. bře 2007

No ahoj mufy! Mne dala dr. Utrogestan právě proto, že jsem měla dlouhé a nepravidelné cykly, tak aby se to nějak upravilo. Ale Ty jsi psala že jsi měla jednu slabounkou čárečku na testu, ještě nedorazila mrška????

mufy
21. bře 2007

Hanne, ještě ta mrška nedorazila a holky mě nahlodaly,že by to mohlo být tím Utrogestanem,tak čekám a čekám.Snad každou hodinou.
Těch čárek byly 4.Na všech testech.Právě jsem psala,že už se v tom sama nevyznám.Šmejdovský testy.Tak mě to potěšilo a dneska nálada pod bod mrazu. 😖

hanne
21. bře 2007

Mufy já myslím že i slabá druhá čárečka se počítá a jestli se Ti ukázala už 4x, tak jsi podle mně těhotná. 😉

pavlina05
21. bře 2007

hanne
Na rtg to bude HSG - hysterosalpingografie. Já pracuji na rtg. Jde o vyšetření za přítomnośti gyn a rtg. Aplikuje se kontrastní látka do dělohy a vaječníků a zjišťuje se jejich průchodnost. Myslím, že to není pro pacienta náročné. Zatím to u nás všechny pac. zvládly. A většinou byl výsledek kladný, tedy že jsou vaječníky průchodné. Pa

juliet
21. bře 2007

ahoj mufy, já neměla praktický žádný cyklus a až teď po Utrogestonu je to ok. Mám ho 2. měsíc, poprvé dorazila MS za 7 dní, podruhé za 4 ... dr. mi řekl, že když nedorazí do 10 mám zkusit test

mufy
22. bře 2007

Tak MS přece jenom dorazila,sice s 1 dnem zpoždění,ale je tu.No nic,takže další měsíc snažení.Testy byly asi vadné.Příště už půjdu rovnou na krev a žádnej test si dělat nebudu. 😠

extravaganca
22. bře 2007

mufy:To je mi moc líto,ale neboj,dočkáš se 😉
Já mám pocit,že na mě ten utroš nějak nepůsobí.Doktorka říkala,že ho mám brát od 16.DC do 25.DC a že MS dorazí až 28.DC No a ono houby houby zlatý rybko.Hned 26.DC dorazí MS ☹ Takže prodloužení veškeré žádné.V jediném v čem funguje je to,že jsem po něm jak ožralá...no aspoň něco 😀 Až tento měsíc doberu poslední dávku a nebudu těhu,tak mám jít opět k doktorce a prý mi dá ještě nějaké léky,protože mi nedopadlo nejlíp hormonální vyšetření.Tak jsem zvědavá...

hanne
22. bře 2007

Pavli díky. Uklidnila jsi mně. Už se tolik nebojím a pro miminko udělám přece všechno...

extravaganca
22. bře 2007

pavlina05:Když děláš na rtg,mohla bys mi prosím v něčem poradit?V létě jsem prodělala operaci ruky a pak v prosinci další,takže na rtg jsem pečená vařená a mám jich za sebou spoustu.Může to mít vliv na snahu otěhotnět?Možná je to blbá otázka,tak se omlouvám,ale moc mě to zajímá.Děkuji

halkac
23. bře 2007

Holky, chtěla bych se zeptat. Prodlužuje utrogestan menstruační cyklus? Můj cyklus je pravidelných 28. dnů, ale ovuluji až 20. den. Utrogestan jsem tedy nasadila až 21. DC (po dobu 10 dnů) a chtěla bych vědět, zda by se můj cyklus měl prodloužit. Nevíte náhodou?

juliet
23. bře 2007

ahoj halkac, no mě prodloužil, brala jsem ho 10 dní a poprvé dorazila mrcha za 7 dní a po druhé za 4 ... ale někdo psal, že mu mrcha dorazila během braní ... asi je to individuální podle stavu hormonů. Jo a dr. mi říkal, že po skončení užívání mám počkat 10 dní jestli mrcha dorazí. Pokud ne, mám si udělat test.

halkac
23. bře 2007

Juliet, myslíš za sedm/ čtyři dnů po tom, co jsi dobrala poslední tabletku? a na jak dlouhý ti utrogestan upravil cyklus?

juliet
23. bře 2007

ano myslím to tak jak píšeš ... první cyklus 34 dní a druhý 32

extravaganca
23. bře 2007

halkac:Měl by prodlužovat,ale jak píše juliet na každou to působí jinak.Při první dávce jsem MS dostala ještě během braní.Při druhé dávce jsem MS dostala hned na druhý den,tak uvidíme co to udělá tento měsít.Podle MUDr.bych měla dostat MS 2 dny po vzítí poslední tabletky,ale holt tělo si dělá co chce.

dasty
23. bře 2007

holky můžu se zeptat já jsem dneska poprvé brala ultroš ,ale zaváděla a docela teda ze mě vytejkal.Myslíte,že ho můžu raději polykat??nebo jaký je rozdíl v polykání nebo zavádění???Abych něco nezmrskla,moc děkuji

pavlina05
23. bře 2007

ahoj extravaganca .omlouvám se za zpoždění, měla jsem službu, takže jsem nebyla na netu.
Jak jsem říkala, tak pracoji na rtg. A otázky ohledně záření a vlivu jsou u nás na programu každý den.
Záření není samo o sobě škodlivé. Během života člověk nastřádá mnoho paprsků z přírodních zdrojů. A když jde několikrát za život na rtg, tak je to minimum záření. Opravdu nemůže ublížit.

Nejnebezpečnější je však v prvním trimestru těhotenství!!!!!
V té době je plod nejvíce citliví a mohlo by dojít k jeho poškození, malformaci a smarti!!!
Proto je nutné se vyvarovat rtg na oblast břicha a pánve. Vždy hlásit lékaři těhotenství!!!!
A pokud už na rtg musíte, nehodá, vážná zlomenina, pak určitě poprosit o olovnatou zástěru celotělovou+pb zástěrku na oblast štítné žlázy!
Pokud nejste těhotní, a jste ve fertilním věku - období plodnosti ženy, tak si nechte rentgenovat oblast pánve a břicha pouze prvních 10 dnů od počátku MS. To je nejjistější, že nejste těhotná a tudíž nezmaříte lidský život.
A mimo jiné, dnes jsou již přístroje na tak vysoké úrovni, že je záření minimální, používají se spec. kazety, na které dopadá minumum paprsků a vše se cloní, takže paprsky dopadají jen na snímkovanou oblast vyšetřování.
Doufám, že odpovď je srozumitelná a vyčerpávající.
Hezký víkend Paja

extravaganca
26. bře 2007

pavlina05:Ahojky,Tvá odpověď je perfektní a vyčerpávající.Já si bohužel termín RTG nevyberu.Na kontrolu musím chodit tehdy,kdy má můj operující doktor čas.Navíc si říkám,že když mi dělají ten rtg,tak mám na tom stole položenou jen tu ruku,kolem bříška tu ochranu,tak snad by v případě těhu nebyl problém...Ještě jednou moc děkuji za odpověď 🙂

dasty
28. bře 2007

ahojky holky,beru první měsíc utroš,můžu se vás zeptat za jak dlouho jste dostaly ms a zda vás bolelo taky břicho.Já mám brát od 22dne 1-0-1 po dobu 5ti dnů a už včera ten poslední den večer mě bolelo hrozně břicho a dnes jsem bez prášků a můžu se zbláznit.Měla jste to některá taky,??Nejsem žádný cíťa,ale fakt mě je hnusně-asi těma hormonama.Moc díky za odpověď

zanetik
autor
28. bře 2007

Ahojky Dasty já beru (měla bych brát) Utroše 16-26DC 1-0-1 ale břicho mě nějak výrazně nebolí jen někdy jsem taková nafouklá, MS jsem většinou dostávala +-30DC, ale teď se mi 2x o týden posunula, ale asi cystama, ale je to individuální někdo začne menstruovat ještě při braní Utroše 😉
Jinak nechci strašit, ale takovéto bolesti jsem měla teď před MS 2dny, tak jsem letěla k dr. a byla to cysta ☹

dasty
28. bře 2007

ahojda zanetíku: ježiš to mě nestraš,je pravda,že mě teď nevyšetřovala až prý pokud neotěhotním tak v květnu-budu mít po roce nárok na prohlídku.Dělala ti zanetiku s těma cystama něco??,Já to přikládám menstruaci,že má přijít a tak lítám každou chvilku na záchod.Kdyby mě bylo ještě šoufl asi jí raději zavolám.Zanetíku a můžu se tě zeptat jak ho dlouho bereš?? Moje doktorka je optimistka prý v květnu příjdu těhule,ale já to tak nevidím .Zatím to mám na upravení cyklu měla jsem poslední 3měsíce fakt rozházený,27,25,23.Na ty 23říkala,že je to opravdu brzy.

juliet
28. bře 2007

ahoj Dasty, mě po něm tak moc, jak píšeš ty, břicho nebolelo, jen trochu, ale to mohl být i následek ovulace ... nafouklá jsem, to jo, ale takové bolesti nemám.
Asi je jedno jestli ho zavádíš nebo polykáš, četla jsem, že jedna holka z něj měla deprese když ho polykala, tak jí dr. řekla ať ho zavádí a už jí to takové problémy nedělalo. Asi to závisí na zkušenosti lékaři či tvojí reakci.

zanetik
autor
28. bře 2007

Dasty já to mám taky na upravení cyklu, ale moje cyklÿ byly 60,50,55, a beru ho od září teď nevím kolikátý přesně cyklus 😒
Obě cysty jak s folíku, tak nějaká jiná odešly s MS 😉

dasty
28. bře 2007

aha zanetiku tak to jsem proti tobě břídil s těma cyklama.Tak s těma cystama prý nic nedělaj ,měla je kámoška taky po hormonech a prý pokud se snažíš otěhotnět nechaj to být.Cysty s folíku????Myslíš,že to máš těma hormonama???a pomohlo ti to alespoň srovnat cyklus,??Já veřím,že budeme mít všechny brzy // a pak už budeme na jiné diskuzy-těhule a vše krásné s tím spojené .Neboj uvidíš 🙂 🙂 🙂 te´d je těhulí jak po dešti,jen se dobře nakazit trochu tím bacilem 😀

zanetik
autor
28. bře 2007

Já měla nejdřív 2 po hromonech (Clostilbegyt) to jsou vlastně nepraskutý folíci ty většinou s 1-2MS zmiznou a teď jsem měla nějakou jinou, ale taky naštěstí s MS zmizla. Takže já byla dnes u dr. Utroše mám asi na poslední cyklus a 23.5 jdu laparku co bude po tom nevím, ale jsem ráda, že to takhle pokračuje.
Tak hodně štěstí 🙂 😉 🙂

dasty
28. bře 2007

zanetíku tobě taky,hlavní je,že doktoři s tebou něco dělají.Kamarádka taky byla na laparce i na profukování vaječníku/to zase druhá/ obě teď mají děti.Jedna nemohla 4roky přijít do jiného stavu a hned po laparce půl roku otěhotněla.Druhá po profouknutí otěhotněla ještě ten měsíc.Hodně moc štěstíčka a brzy mimíska v bříšku.Obdivuju tě pokud s těma hormonama chodíš do práce-já jsem jak sfetovaná.beru 1-0-1 a pokud někdo bere i v poledne a chodí do práce tak smekám-já bych jen chrápala.Zatím se měj hezky doufám,že nám brzy mimi vyjde-tfuj,tfuj páček a děkuju 🙂 😵 🙂 😵

mufy
29. bře 2007

Dasty já beru Utrogestan 1-1-1 od 17. - 25.DC, je pravda, že jsem po něm trochu ospalá,ale jinak to jde.Akorát mi bylo zle od žaludku,ale to bylo asi až 4 den braní,tak nevím,jestli to bylo z toho.Jinak mi to nic nedělalo. 🙂

kacka2
29. bře 2007

ahoj holky, mě předepsala doktorka taky Utrogestan, ale 0-0-2 a řekla ať je raději zavádim, že se často stává, že kdo je polyká, je mu víc špatně. 😒

dasty
30. bře 2007

mufy a kačko:já taky zavádím poradila mě to kamarádka zdrav.sestřička.ještě jsem to nedostala 3den neberu.Ale mě nebylo zle od žaludku,ale jako když to mám dostat a nic.Mě to doktorka dala aby se mě upravil cyklus a halvně prodloužil.No nevím -holky za jak dlouho jste to dostaly???Jinak cykly jsem měla 32,29,25,23 🙂 🙂 Nebyla to katastrofa,ale poslední byl prý dost krátký.