Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

zanetik
autor
28. únor 2007

Pat přesně tak bál se vícečetného těhotenství měla bych co dělat s dvojčatama natož s trojčatama (měřím 155cm a vážím +- 47kg 😝 )
Silvus ptala jsi se jestli máme děti? Nějak jsem to moc nepochopila, ale jinak já nemám, poznáš to i v profilu jen ty koukám, že to tam nemáš nastavené.
Já mám super nového gyndaře, protože moje dr. šla do důchodu, ale v ostravě nevím, skus se zeptat u nás v tématu "45. týden" Michi je z Ostravy a ještě někdo myslím, třeba ti praděj 😉

zanetik
autor
28. únor 2007

Juliet v klidu není to pravidlem a tvou tepltou může o pár stupínku ovlivnit alkohol, málo spánku nebo špatný spánek a td. atd 😉 Nedělej si z toho hlavu uvidíš jak to dopadně držím pěstičky 😉

patina
28. únor 2007

Juliet nedalo mi to a šla jsem se podívat FF. V těch úspěšných cyklech po Pregnylu hodně často žádný pokles není. Tak jak píše Žanetík, žádné nervy.
Žanetík těch 47 kilo ti závidím, já mám normálně cca 52 a teď mám tak 5 navíc. Ale nemůžu s tím nic dělat, protože po těch hnusných hormonech mám úplně chorobnou chuť na sladké. Jindy ho nejím. Snad nám ty cysty odejdou s MS. Na laparku se mi vůbec nechce.

juliet
28. únor 2007

to mě nenapadlo se tam podívat, a opravdu, je to tak půl na půl ... díky holky.
Já už mám laparku za sebou a bylo to OK.

zanetik
autor
28. únor 2007

Pat já doufám, že tento cyklkus už tam ty cysty nejsou a na laparku se těším, prý to může vyřešit jak problémy s ovu tak s MS a není to asi nic hrozného, já si užila své s operací akutního zánětu slepého střeva a tam mě už tenkrát (v 15letech) upozorňovaly na zasažení pravého vaječíku a později na srůsty, ale já nechtěla na další operaci ani za zlatý prase, ale teď co bych pro mimi neuděla 🙂
Já zase na sladké nemám chuť už aspoň 3 roky, jako buchty, koláče atd jo, ale sladký oplatky a čokoládu vůbec, zákusky taky jen málo sladké, ani mě k tomu nedonutil Clostilbegyt, ani Glucophge, léky pro diabetiky, prý když je zvýšená hladina cukru může to být problém v otěhotnění. Dr. mě upozornil abych nosila u sebe pořád čokoládu, kdyby se mi udělalo špatně hned si ji vzít, ale mě to nic nedělá 😝 😀

silvus
28. únor 2007

omlouvám se zanetíkovi, nechtěla jsem se Tě dotknout, myslím na mou otázku.nastavení jsem si změnila, já jsem jej minule nepotvrdila, tak se to neuložilo, jsem mamlas!
co se týká toho gyndaře, tak na stránkách o neplodnosti jsem byla a dokonce jsem se byla doslova prosit osobně na gyn.centru, ale mají toho příliš hodně, tak mě nevzali, bohužel.
a že se ptám, zanet, kde je problém, že nemůžete mít cvrčka? byli jste na vyšetření?? jestli jsem příliš zvědavá, omlouvám se! možná poradím, mám za sebou tolik vyšetření! má zdrav. karta připomíná kroniku. pa

juliet
1. bře 2007

dobré ráno holky 🙂
Chtěla bych se zeptat, jestli vám bývá po Utrogestonu špatně? Mě první cyklus vůbec, ale teď je to hrozné, celou noc jsem nespala a je mi jako bych měla omdlít.

patina
1. bře 2007

Ahoj, mně po něm nic není. Pouze jsem nervní a žravá. A ty ho polykáš nebo zavádíš?

juliet
1. bře 2007

polykám, no uvidím co bude a když tak volám do centra

patina
1. bře 2007

Tak zkoušej zavádět. Prý je to učinější a má to méně vedlejších účinků. Ať je ti lépe, ale stejně ta tvoje teplota vypadá docela pěkně. Třeba je to právě to na co všechny čekáme

juliet
1. bře 2007

myslíš, že to můžu změnit z polykání na zavádění? tak to by bylo fakt dobré ... díky 🙂

silvus
1. bře 2007

ahojky holky!
jelikož jsem také utrogestan brala, vím,že má vedlejší účinky, já jsem po něm zase jen spala a pak mě trápily velké migrény. já to polykala, doktor. říkal, že prý to výjde na stejno jestli to polykáš nebo zavádíš, tak nevím!
-každopádně, ať splní účel! a kolik tablet bereš denně?

juliet
1. bře 2007

já beru 3x denně 1 tabletku ... a hlava mě začíná taky bolet ... no snad to ještě 7 dní vydržím ... minule jsem taky jen spala, ale teď nemůžu 😖

zanetik
autor
1. bře 2007

Silvus napsala jsem ti do IP 😉
Já Utrogestan polykám 2x denně 1 tabletu a špatně mi po něm není, možná jen první, druhej cyklus trošku, teď už ho beru 6-7cyklus a v pohodě, stejně jsem to měla ze začátku i s Clostilem 😉 Jinak je prý jedno jestli polykáš nebo zavádíš, ale já nesnáším když to pak vytíká 😝
Juliet i v příbalovém letáku je psané, že můžeš polykat nebo zavádět 😉

silvus
1. bře 2007

já brala 3x denně 2 tablety, jelikož jsem byla v tu dobu na nemocenské, tak jsem jen četla knížky a spala a spala a spala.-jak dlouho utrog. užíváš?

silvus
1. bře 2007

zanet, dík za poštu, také posílám!

silvus
2. bře 2007

juli, jak dlouho ten utrog. užíváš? jsi na nemoc. nebo makáš? já bych to s těma tablet. v práci nedala, asi bych usla v regále ( dělala jsem v obchodě ).

juliet
2. bře 2007

silvus, já ho mám 10 dní a tento cyklus se mi vůůůbec nechce spát. Ale ten minulý (to jsem ho měla poprvé) jsem lehla a byla tuhá 😀 to se mi vůbec nestává. Jinak pracuju a představa, že by mě to uspávalo nic moc, to by šéfík moc radost neměl 😝

zdenicka
4. bře 2007

ja ho mam taky a zavadim ho.dr.rekla ze pro tehotny je to lepsi.Uz jsem v polovine baleni,tak to musim vydrzet,jinak bych to asi taky polykala.rano v poledne a vecer po 1 tablete.

pikusa
4. bře 2007

Ahojky holky,já beru utroš už 4.měsíc 1-0-2-polykám.Taky jsem občas jako zabržděná,ale když před tím něco malého sním,je to lepší.

leamaria
5. bře 2007

ahoj holky,já sem brala utrogestan od 16dne cyklu 4měsíce vždy 1-0-1 a nic se nedělo,je to na hov...... 😀 😉 ☹

silvus
5. bře 2007

holky, ať už jej berete vrchem, či naopak, hlavně, ať splní účel!!je však zvláštní, kolik a jak různých variant je při užívání! všimly jste si? dle čeho se určuje kolik brát tablet?

pavlina05
5. bře 2007

Ahoj holky!
Já beru Utrogestan od 11 dne do 25 dne, vždy 1-0-1 a polykám jej.
A vůbes nic mi nedělá. Snad trochu spavost. Ale já bych spala pořád, takže nevím jestli je to tím. Tedě jsem dobrala první měsíc a příští týden jedu druhý. pak už prý nemusím a máme se pokusit o mimi. 🙂
pavča

zanetik
autor
5. bře 2007

Silvi dr. ti skusí dát nějakej počet podle UZ jak jsou velké folíky, při dalším UZ buď dávku sníží nebo zvýší záleží na tom jak reaguješ.
Pavli zdá se mi že ho bereš dost brzo, já homám brát 14-24, ale už jsem si ho posunula až na 20DC-27DC, protože jsou i názory lékařů, že ovu brzdí 😉
Leamaria Utrogestan není na ovu, ale na MS, takže pokud ti to Utroš upraví cyklus je to v pořádku, ale neznamená to že jsi měla ovu a tím i otěhotníš 😉

pavlina05
5. bře 2007

zanetik ,
mě to řekla doktorka, že jej mám brát 11 den od počátku MS až do 25 dne. Ty sis jej posunula sama? Mysíš, že se mám jít poradit?§

zanetik
autor
5. bře 2007

Ano nejdřív jsem si to 2x posunula z 14DC na 16DC, ale teď jsem se zase všude dočetla, že brzdí ovu a pokud bych ji teoreticky měla 18DC, tak jsem si to posunula na 20DC, nemůže se nic stát kromě toho že nedostnu MS třeba 30DC, ale 35DC a to mě vůbec nevadí.
Určitě se skus ještě na netu kouknout a poradit se s dr. zda-li by nebylo lepší to brát dýl. Ty víš kdy máš OVU?

pavlina05
5. bře 2007

Já to beru teprve první měsíc. Teď jsem dostala MS po 29 dnech. Takže ještě nejsem v obraze jako vy všichni tady. Já mám Utrogestan na 2 měsíce, pak mi dr. už nic nedala a máme snažilkovat. Tak já nevím?§ Nevím kdy mám ovu!

zanetik
autor
5. bře 2007

Tak na to kašly když to máš jen na 2 měsíce, uvidíš potom, já to mám na neurčito, teda možná spíš už jen na 2 cykly, pak bych měla jít na laparoskopii a pak ho třeba už nebudu potřebovat. Tak ať ti to co nejdřív dopadne a kdybys něco potřebovala, tak se ptej už máme něco načteno 😀

pikusa
5. bře 2007

Ahojky,já jsem si ho taky posunula ze 14teho dne na 16 den cyklu.I doktorka říkala,že to neva.

hanne
6. bře 2007

Ahojky holčiny! Já mám prášky už třetí měsíc a mám je brát od 17 dne cyklu 3xdenně. Myslím že to záleží na délce cyklu...Tento měsíc mi k tomu dala ještě nějaké hormony, tak jsme se snažilkovali a teď čekáme jak to dopadlo, tak držte prosím palečky 😉