Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

kembo
9. kvě 2007

Ahoj holky, mám takový dotázek. Beru utrogestan druhý cyklus. Můj doktor mi předepsal, že ho mám brát 17. až 25.den 3x denně. Když jsem tento měsíc byla na ultrazvuku a na IUI, tak tam nebyl můj pan doktor, ale paní doktorka, která mi napsala, že ho mám brát 16. až 23.den. Tenhle drobný posun ve dnech asi nevadí. Jenže až doma jsem si všimla, že ho mám brát jen 2x denně. No a jde mi o to, jestli to mám brát raději podle mého doktora 3x nebo teď podle paní doktorky 2x. Nejdřív jsem si říkala, že jestli stačí 2x denně, tak se aspoň nebudu zbytečně cpát hormonama. Jenže mívám docela dost slabou menstruaci, což prý bývá, když je nízká děložní sliznice. A utrogestan by naopak na děložní sliznici měl pomáhat, tak si myslím, že pro mě je lepší brát ho 3x, ať se má to vajíčko kde uhnízdit.
Nemáte někdo s tímhle zkušenost? Že by vám to každý doktor napsal jinak? Dík za názor 🙂

marky4
9. kvě 2007

ahoj kembo já jsem brala utrogestan 2xdenně 😉

kembo
9. kvě 2007

Ještě jsem zapomněla napsat gratulaci Misalce k // 🙂 Tak držím pěsti, ať je vše v pořádku 😉

dasty
9. kvě 2007

ahpj Kembp,já měla taky slabší menstruaci a beru ho od 22do 26dne dvakrát denně.menses lepší silnější a jak hodinky.Teda teď ho budu brát potřetí,já si myslím,že to stačí dvakrát denně. 🙂
Misalce taky moc gratulace k těhotenství 🙂 😵

pikusa
9. kvě 2007

Kembo,já taky brala 2krát denně,zkrátil mi cyklus ale MS je pořás slabá-3 dny a jen se slipovkou ☹ a to po pul roce braní

misalka
9. kvě 2007

děkuji moc za gratulace, doktorka mě objednala na příští pátek, tak uvidímě, ale doufám, že bude vše, tak jak má být...

slunecnice1
9. kvě 2007

ahoj, moc vás prosím o radu. Zabraňuje braní utrogestanu ovulaci, jestliže mi ho doktor naordinoval brát od 17 dne cyklu a ovulaci mívám až o týden později?

dasty
9. kvě 2007

slunečnice někdo píše,že ano někdo ne.Zkus se zeptat svý doktorky,moje je fain a byla ráda když jsem se na vše zeptala 😉 Asi jsem ti moc nepomohla viď??já mám ovulaci alespoň tento měsíc 13den a beru až 22den.Po mě doktorka chtěla před předepsáním utroše nejkratší a nejdelší cyklus. 😉

kembo
10. kvě 2007

Ahoj holky, díky za názory. Budu to brát 2x denně, doktorka ví co dělá a aspoň se nebudu zbytečně přecpávat hormonama 🙂 Uvidím, jak silná bude MS a pokud bude slabá, tak to radši řeknu doktorovi. No nejlepší by bylo, kdyby nebyla žádná 😵

extravaganca
10. kvě 2007

Ahojky holky 🙂

misalka:Obrovská gratulace k // 😵 Držím palečky,ať jste oba v pořádku 🙂

No,jinak já čekám na 22.5. kdy jdu k doktorce na kontrolu.Utroš na mě moc nezabral...cyklus neprodloužil a těhu taky nejsem.Mám slíbené nějaké léky na spravení nějakého hormonu,tak jsem zvědavá co to bude za "zázrak".Jinak se ale strašně těším,až jí ukážu krásné grafíky z FF 😀 Dala mi na zapisování menstruační kalendář,tak to asi bude pěkně koukat 😀

dasty:Ještě jednou díky za IP..fakt jsi mě potěšila...jsem Ti taky něco pisla.Došlo to?A co u Tebe nového?Kdy jdeš k doktorce?

zanetik
autor
10. kvě 2007

slunečnice opravdu každý říká něco jiného taky sem po tom hodně pátrala a docela tomu věřím, ale pokud si ho začala teprve brát, tak počkej jak se ti upraví cyklus tím i ovu a skus ho brát těsně po ovu to je má jediná rada snad ti to pomůže. Já si to pro jistotu taky posouvala o 2-3dny a nic se mi nestalo 😉 😀

extravaganca
10. kvě 2007

slunečnice,moje doktorka chtěla abych si měřila BT,abych zjistila zda a kdy ovuluju,abych brala utroš po ovulaci.... já ho brala od 16.DC.Vzhledem k mým krátkým cyklům mám ovu tak kolem 11.DC.Být Tebou,tak o tom řeknu doktorce 😉

dasty
10. kvě 2007

ahoj holky zdravím všechny utrojdy.extravaganca ip jsem dostala taky moc děkuji,já teď chodím do práce mám skluz na odepisování.Večer nebudu mít dítko ańi chlapa doma tak hned odepíšu.Já teď budu brát příští týden 3balení utroše a pak hurá k doktorce,pokud nebudu těhu.Ale jelikož tomu nevěřím,že budu už jsem se raději objednala.Kdy jdeš k doktorce ty??U nás je to trochu jiný,doktorka viděla,že napoprvé to bylo do 3měsíců po Ha tak se moc nevzrušuje a prý hlavně ať se nestresuji.No uvidíme,hned napíšu večer ti ještě písnu.doufám,že se všechny brzy dočkáme //.Zatím se mějte moc hezky
Zanetík a co ty???Jak to vypadá s tebou?,

extravaganca
11. kvě 2007

dasty:Psala jsem Ti to už i do IP 🙂 K doktorce jdu 22.5.Tak uvidíme.Jsem celkem dost zvědavá.

zanetik
autor
11. kvě 2007

Dasty já brala Utroše do září teď jsem první cyklus bez něj, ale 23.5 nastupuju na laparku, tak jsem zvědavá co mi to udělá s cyklem, ovu i těhu 😀
Všem přeju ať je to co nejdřív, to čekání je děs 😒

gibi
11. kvě 2007

Ahoj holky,
tak jak jsem psala o tom špinění a nevěděla jsem jestli to byla menstruace (po utroši). Tak dne jsem byla na kontrole a menstruace to byla i když jsem ji skoro ani nepocítíla. Těhotná tedy nejsem a tím pádem, že jsem nezačala píchat fostimon druhý den cyklu jsem prosásla tenso mšsíc se stimulací ☹ . No , ale dnes jsem 9 den cyklu , 3 dny před ovulací , ale sliznice je jen 5 mm, takže IUI opšt nedoporučeno.
Doktor mi dal pregnyl, zítra si ho mám píchnout a , zadal nám domácí úkol na neděli a pondělí 🙂 . Je to sice tento měsíc bez fostimonu, ale zázraky se prý dějí tak to máme zusit i tak. Tak jsem zvědavá.
Tak vám všem přeji ať se vám daří a hezkej víkend.Já vyrážím plnit domácí úkol s manžou na chatu 🙂

marky29
13. kvě 2007

Ahoj holky,po krátké odmlce Vás zase všechny zdravím.Dnes beru osmý den utrouše a zašala jsem špinit,jsem z toho trochu vyplesklá na návodu jsem nic nenašla,nestalo se Vám to někomu?

dasty
13. kvě 2007

ahoj holky žanetíku tak držím pěstičky ať ti laparka zabere a brzy bude mimísek.Kamarádka na ní byla taky a hned otěhotněla a to nemohla dlouho přijít do jiného stavu.Tak držím pěsti a brzy // 🙂
extravaganca : už jsem psala taky do IP pak napiš jak bylo u doktorky a co ti dala ,neboj Jani taky se dočkáme 🙂
Marky:já jsem nešpinila ale bolelo mě poprvé hrozně břicho,snad někdo ti někdo napíše kdo ho bere dýl a stalo se mu to 😉

gibi
13. kvě 2007

Ahoj Marky,
z toho špinění si nic nedělej, já taky špinila volala jsem kvůli tomu doktorce. Nevadí to, může se to stát. ale časem se to zpravi. Přestala jsem špinit po 3 dnech .

mufy
14. kvě 2007

Holky mám takový velký dotaz.Utrogestan beru 17.-25.den cyklu,teď jsem 11 den po ovulaci a teplotu mám vysokou.Poprvé za celý rok zkoušení to vypadá,že to snad vyjde.Když ho dnes doberu ( jsem 25.den cyklu )a byla bych případně těhule,nemůže to mít nějaký vliv,že bych třeba dostala MS nebo se stalo něco jiného?Díky za odpovědi 🙂

zanetik
autor
14. kvě 2007

Marky nic si z toho nedělej, já 8 a 9 cyklus začala špinit a posléze hned menstruovat někdy od 8 dne, ale ty 2dny jsem normálně dobrala.

Mufy určitě to nebude mít žádný vliv, pokud budeš těhu, max. ti ho dr. nasadí dál pro udržení.

extravaganca
14. kvě 2007

mufy:Neboj,nic se nestane 😉 Utroš se naopak bere pro udržení plodu.A pokud bys to dostala,tak to nebude utrogestanem,ale tím,že nejsi těhu.Ale moc Ti přeju // 😉

dasty:Už jsem Ti taky napsala IP.Neboj,určo napíšu jak jsem dopadla a co mi dala za léky.Teď se nejvíc obávám toho,že to opět vypadá na cyklus bez ovu.Předminulý byl bez ovu,takže kdyby byl i tento,byla bych z toho hooodně špatná ☹

marky29
14. kvě 2007

Ahoj holky,díky za cenné radičky, ráno už jsem začala mírně krvácet,tak jsem taky radši zavolala doktorovi,řekl mi ať už to neberu a začnu je brát zase od 17 tého dne,tak jsem to v tom případě dostala na 23,to se mi ještě nestalo,většinou mám cyklus tak po 30 dnech někdy i dýl,no tak uvidíme doufám že příští měsíc už to vyjde.

zanetik
autor
15. kvě 2007

Marky já po vysazení HA měla cykly 40-60dní, pak jsem dostala utrogestan tak nejdřív byly 30-38DC, pak 28 a poslední dva byly 23,26 prostě čím dál kratší, tento cyklus jdu 22DC na laparoskopii, tak doufám že MS do té doby nepřijede to by byl pech.

misalka
20. kvě 2007

tak hlásím, že těhotenství se v pátek u lékaře potvrdilo, dokonce hned 8. týden a 3 dny, miminku krásně tlouklo srdíčko, s utrogestanem mám pokračovat dále až do 12. týdne... všem držím palce

dasty
20. kvě 2007

misalko tak to moc gratuluju,doufám,že i nám to tu brzy výjde.Hlavně zdravíčko 😵 🙂 oběma.

misalka
20. kvě 2007

děkuji, držím všecky palečky, co mám...

fidorka81
22. kvě 2007

Ahojky holky, tak se hlásím k polykačkám hormonů :o) Včera mi je dr. předepsala, že je mám brát 15-26 DC.

Mám dotaz, co když nááááhodou otěhotním během polykání Utrogestanu, nestane se mimi nic? A je vůbec možné při Utrogestanu otěhotnět?

misalka
22. kvě 2007

nestane, já ho beru v těhotenství, je na udržení, aspoňse pak člověk nemusí tak stresovat, dodává přirozené hormony na podporu žlutého tělíska, které vyživuje mimi... takže v klidu, spíš buď ráda...já ho mám brát do 12.týdne, možné to je, jestli ovuluješ

fidorka81
22. kvě 2007

misalko, děkuju za odpověď. Dr. mi řekla, že mi to upraví cyklus a podpoří ovulaci, tak se třeba během těch dvou měsíců zadaří. (už aby to bylo 😉)