Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

lentillkaa
5. led 2008

ahooj holky! prosím, poraďte mi...může utrogestan bránit příchodu MS? měla jsem ji dostat předevčírem a nic...jinak mě ale břicho pobolívá jako před. tak nevím...

vendy05
5. led 2008

ahojda lentilko to asi ne já ho dostala na vyvolání ms, leda že by jsi byla těhulka 😵

lentillkaa
5. led 2008

vendy05: 😵 tak to by bylo uplně nejlepší...ale dělalala jsem test a nic. jen jedna / 😖 takže asi s utrošem končím a budu čekat na MS 😠

barag
5. led 2008

mě MS přicházela až 6.den po dobrání utrogestanu, několika holkám tady to posunulo příchod MS, koukni asi o dvě stránky dozadu

puzzi
5. led 2008

Lentilko, pokud Ti doktoři řekli, že máš brát až do MS, tak to tak ber. Byla jsem v prosinci na IUI a taky jsem ho měla brát až do MS, tak jsem i po negativním testu pokračovala. Oddálil mi MS asi o 4 dny, dostala jsem to až 19 DPO, ale dostala. Takže i přes braní MS přijde, ale bohužel je asi potřeba se smířit s malým zpožděním.

dasty
6. led 2008

motýlku:díky ,zatím jsem taky na 100%rozhodnutá na to nejít-líp se mě i spí 😅 😵 Ty se drž taky,podám hlášení ve čtvrtek 😝 😔

dasty
6. led 2008

lentilko:nemyslím si,že brání menstruaci.Já to brala jako puzzi po IUI,ale mě už menses nepřišel.Prostě až to máš vysadit vysaď a uvidíš,že buď příjde do 6dnů,nebo ne a jsi těhulka.Jinak s těhu testama si nelam hlavu,mě taky hned neukázal,že jsem těhu i te´d mé těhotné kamarádce a díky tomu šla na ŕentgen ☹ ,pak si udělala test za dva dny a těhu už byla,proplakala skoro celý den.

lentillkaa
6. led 2008

dasty: to mě mrzí s tou kamarádkou, fakt...snad to bude dobrý 😒 A jinak děkuju, dalas mi trochu další naděje 🙂 Taky jsem po IUI a utrogestan jsem dobrala včera večer, tak uvidíme...

dasty
6. led 2008

lentilko:držím pěstičky,mě doktor řekl po IUI si udělat test po 14dnech,tak jsem dělala test po 14dnech a do toho pořád brala utroš a amozřejmě byl test negativní,to bylo pondělí.Potom ve čtvrtek mě celá rodina vyhecovala,že jsem to nedostala atd.tak abych jim ukázala,že těhu opravdu nejsem jen mám po IUI meškání,tak jsem si najust dělala test s odpolední moče odpolko a bylo milé překvapení,že tam ty dvě čárky byli.A to jsem si to pondělí dělala z ranní moče a test byl negativní.Kamarádka naštěstí vše řekla gyndařce,volala jak silné bylo to záření a naštěstí jen malé,nemělo by to mít vliv,tak jí držím pěsti.
Tak pak lentilko dej vědět jak jsi dopadla a kdyby to napoprvé nevyšlo nevěš hlavu,nám se zadařilo na podruhý,ale moc bych ti to přála tak papapapapa 😀 😵 .

lentillkaa
6. led 2008

dasty: já už právě jsem po druhém IUI...to první bylo s biochemickým těhu tak čekám co bude z tohoto...je mi pořád ale nějak divně. test jsem dělala včera - 15. den po IUI a negativní. takže fakt nevím..ale v úterý jdu na krev, tak se rozhodne..

vendy05
6. led 2008

ahojda holky taky vám po tom utrogestanu je tak blbě, mě se tak hodinu a půl po užití začne tak na hodinu motat hlava a je mi fakt divně, jak kdybych sebou měla každou chvilku říznout... ☹

malaika
6. led 2008

Vendy, zkuz užívat vaginálně, mě to tak nevyhovuje, ale doporučuje se to. Mně zpočátku braní taky bývalo blbě, ale usadilo se to. Ale vím, že si na to holky hodně stěžují

vendy05
6. led 2008

ahojda malaiko, mě mudra právě zdůrazňovala ať je polykám, tak nevím 😒

dasty
6. led 2008

holky mě v Sanusu řekli,zavádět míň vedlejších účinků,nejde to přes žaludek kde se to rozpouští,ale vaginálně vám to jde přímo do krve. 😨
Lentilko co je to biochemické těhu???budu na tebe v úterý myslet a dej vědět jak jsi dopadla.
Já jdu ve čtvrtek na genetiku a bojím bojím ☹

gabi78
6. led 2008

Ahoj Dasty a Motýlku 🙂 Jak se máte těhulky? Já bojuji s nevolnostmi 😖 dnes sem se málem pozvracela, ale naštěstí to přešlo, asi díky vitamínům Mamavit, které sem přestala brát z důvodů špatného polykání a trochu dost mi smrdí, ale asi to má svůj účel, neboť mi po nich bylo líp, takže je zase začnu brát. Každopádně si jdu zítra koupit lízatka na nevolnosti a čeká mně taky zítra odběr krve na lačno ☹ zas bude sestra brblat, kde mám ty žíly? 😀 Jo, a dostanu těhotenskou průkazku 🙂 dnes sem si taky po obědě pořádně zchrupla od půl 1 do 4 😀
Dasty: a tobě je pořád špatně ještě?mně říkali, že po 3 měsících by to mělo ustoupit, ale vím, že některé si to chudáčci protrpí déle, tak doufám, že mezi ně nebudeš patřit. Mně se před chvíli udělalo zle, tak sem se přinutila najíst a je to trochu lepší, ale musím žvýkat žvýkačku nebo si vzít rennie.
Tak holky, ať je vše v pořádku a těším se na vaše odpovědi. mějte se, papa

motylek
6. led 2008

Ahoj holky,
tak mě to skolilo pořádně. Bolí mě v krku jako svině, nemůžu ani mluvit. Nos mám ucpanej tak, že ani memůžu hýbat očima, jak z toho bolí hlava a chrchlu jako tuberák. Pořídila jsem si Homeogene 9, Pectol a Septisan a zatím bez jakékoliv úlevy. Teď jsem na chvíli v pohybu, tak se stavila na vás kouknout. Zítra mám jít k tomu zubaři, tak nevím jestli tam za prvé dojedu a za druhé jestli mě vůbec vezme. Ale jelikož tam mám arsenovou vložku, která tam může být jenom určitou dobu, tak jsem zvědavá, co si se mnou paní zubařka chudák počne. ☹ ☹ ☹ .

Holky, já jsem utroš závaděla a neměla jsem žádné vedlejší účinky. 😉

Dasty, neboj. NT bylo v pohodě, tak se nemáš důvod stresovat. Mimís je ouplně zdravej.

Ahoj Gábinko, to spaní je normální. Mám se žílama stejnej problém, vždycky hledají a hledají, ale nakonec vždycky něco najdou. Ale taky mívám modřinu přes celou ruku. Mě budou brát ve středu na triply. Je to zbytečný, ale když jsem jim podepsala ten souhlas, tak si to asi nechat vzít musím. No ještě to radši dr. řeknu.

Tak papa, já jdu do sprchy, trochu se nahřát a valím se potit do postele. Myslete zítra na mě, ať to u zubaře zvládnu, bojím se. Nemám ráda zubaře 😀 😀 😀. No ale doufám, že mi bude líp, aby mi to mohla dodělat, protože to čekání taky nemusím.

Tak dobrou noc.

dasty
7. led 2008

ahoj těhu berušky.... 😉
Gabi:tak tě taky lituju s tím zvracením,před 2dny bych ti napsala,že už nezvracím asi 5dnů,ale bohužel dnes se vše vrátilo a já objímala náš záchod už od 23.30.Přitom jím jak drobek i můj synek 3letý jí víc.já dneska od rána měla půl jogurtu a půl jablka a už se držím abych nešla.Doktorka mě tvrdila,že to přejde do 12tt.Potom ve 12tt tak do 20tt,ale kamarádky mě říkaly,že blily až do porodu.Jsem protivná,unavená a nejhorší je,že bych si měla hrát se synkem a já polehávám.Ráno ho dám do školky,doma to trošku pofackuju,nakoupím a odpolko jsem jak po maratonu.Já která při Páťovi když jsem ho čekala,chodila 3km denně,já člověk věčně v trapu -jsem jak domácí pecka.Gábi tak se moc drž ať ti je lépe,vím jak je to nepříjemný a kdy jdeš vůbec na ultrazvuk????
Motýlku....jsi hodná,že mě povzbuzuješ,čím se to blíží,tím mám vězší strach co mě řeknou,ale zuatím si stojím za svým na to nejít.Dneska mě to vymlouval i vlastní bratr,.má kamarádku zdrav.sestru na porod.sále,právě kvůli těm potratům.Dneska mě i řekl,což si nepamatuju,že tenkrát když se měl synovec narodit/11let/jim tvrdili,že se narodí s nevyvinutým hrudníkem,potíže s dýcháním atd. ať dají raději synovce pryč.Nedali a kluk je zdravej jako buk,to je fakt síla.Ale už dost,žádný chmury 😉
Moptýlku zítra na tebe budeme myslet,nemám taky ráda zubaře,ale člověk tam holt musí,pěkně se vypoť a určo napiš jak jsi dopadla ju??? papapapa dastík

petules
8. led 2008

Ahojda všem! Jsem tu úplně nová a ráda bych se zeptala těch zkušenějších, zda můžu mít ovu i během užívání Utrogestanu??? Nebo se začátkem jeho užívání ovu zastaví a začne pouze narůstat sliznice??? Mám i přes užívání Utrogestanu celkem nepravidelný cyklus a nevím, kdy anebo jestli vůbec ovulaci mám. Teď jsem byla 12 DC na ultrazvuku a žádný folikul zatím vůbec není ani zvětšený. Nikde jsem zatím odpověď na mou otázku nenašla, takže pokud to některá z Vás ví prosím poraďte mi. Už nějaký čas se s manžílkem snažíme o mimi a stále se nedaří, přitom to první šlo hned - ani nevíme jak. 😕
Po miminku tu touží snad každá z Vás, tak Vás proto prosím o radu.
Díky Petules

dasty
8. led 2008

ahoj Peťko... 😉
Te´d tu bejvá celkem mrtvo ☹ ,utrogestan je právě na srovnání cyklu a podle čeho soudíš,že nemáš ani folik??Chodíš na ultrazvuk???Možná u tebe je anovulace a budete to muset stejně pak řešit s doktorkou clostilem nebo clomhex.je to śtejný,ale je to právě na ovulku a zrání více foliků.Už si nepamatuju zda je přesně utroš na nárust děložní sliznice ale myslím,že ano.U nás to bylo stejně jako u vás,první dítě hned a na druhé jsme si museli počkat 1rok.Snad jsem ti trošku poradila

motylek
8. led 2008

Ahoj,
tak chřipka mě pomalu, ale jistě opouští, už jsem na dnešek i celkem vyspala. Tahání nervů ze zubu bylo naprasto bezbolestné, arsenová vložka zabrala 😉 😉 😉 . Zítra jdu na ko k dr. , tak mě zase přepadl strach, jestli je tam dole všechno ok. No snad jo, když mi nic není . 😖 😖 😖 . Ale stejně pořád červíček hlodá.

Peťo, jsou dohady o tom, jestli utroš blokuje ovulku nebo ne. Každej tvrdí něco jinýho, ale jelikož je to progesteron, který tělo začně produkovat až po ovulce, tak já bych se přiklonila k tomu, že raději ho začít brát až po ovulaci. To že ještě nemáš dominantní žádnej folík, neznamená, že bys měla anovulační cyklus, můžeš ho mít jenom dlouhej. Tvůj dr. by tě měl sledovat alespoň jeden celej cyklus, jedině tak přijdeš na to, kde je chyba a zda vůbec u tebe dochází k ovulaci. Nebo bys musela měřit bazální teplotu, ale to taky není 100% . 😉 😉 😉 Ale pokud ti ani utroš nesrovná cyklus, tak bych tlačila na dr, aby ti udělal hormonální profil. Snad jsem ti trochu poradila.

Tak zatím zase pápá a zítra dám vědět, co bylo na UTZ, snad to bude všechno v pohodě.

motylek
8. led 2008

Jo a je pravda, že tu úplně mrtvo. Kde jste všechny??????????? Aspoň nám sem napiště AHOJ, myslím tím hlavně EX, FID, Zelvika, ať víme, že žijete.

A Gabi, těhulko, kde ty se pořád flákáš????????????????????????? Co mimís???? Co průkazka, jak vypadá 😀 😀 😀 ????

petules
8. led 2008

Ahoj Dasty a Motýlku,
děkuji Vám za radu. A na tvou otázku Dasty odpovídám: Byla jsem na ultrazvuku ve dvanáctém dni cyklu a doktorka mi řekla, že se mi žádný folík nezvětšil, takže ovu rozhodně asi aspoň týden mít nebudu a jestli vůbec nějaká bude. A za pět dní už musím začít brát Utrogestan. Bohužel jsem začala první měsíc užívat Utrogestan omylem o týden dřív, než jsem měla a je možné, že jsem se tím pádem o ovu připravila. Doktorka mi taky řekla, že mám ještě užívat tři měsíce Utroš a pak mi kdyžtak předepíše něco na "posílení vajíček" nebo tak nějak.
Ještě jednou mockrát děkuju za rady. 😉 A gratuluju Vám k těhotenství.

extravaganca
9. led 2008

AHOJ 😵
Motýlku,stačí to takto 😀
Žijeme všechny...nebojte 😉 Fidorka se těší na dovču do Londýna,želvik si užívá na horách a já tam jedu příští týden 😵
Jinak co se mě týče,mám se skvěla,hormony jsem hodila do koše a teď se soustředím na to,abych dala dolů těch hnusných 10 kg co jsem za éru jejich braní nabrala.Musím to zvládnout do léta,páč se chystám oslavit 30 ve velkém stylu....stará,ale krásně štíhlá 😀
Jinak s Verunkou dasty jsem taky v kontaktu,takže vím co se děje 😉 A mocinky jí držím palečky,jako všem těhulkám i netěhulkám 😉
Tak se mějte krásně těhulkovsky 😵 Pa

dckami
9. led 2008

ahoj holky,
v této diskusi jsem nová, včera jsem byla na utz, mám folíka 15mm, v sobotu večer si musím nechat píchnout pregnyl a v pondělí 14.1. jedeme na 1.IUI do CAR Pronatal Nord Teplice. Od úterý mám brát 2x denně Utrogestan. Prý na podporu časného těhotenství.
😕 V příbalovém letáku toho moc není, tak vlastně dost dobře nevím, na co to budu brát.... Jenom doufám, že se nám to povede.

dasty
9. led 2008

Peťulko.... 😉
Tak to ještě nic neznamená,to opravdu může mít vliv,že jsi to brala poprvé a brzy-hlavní je,že chodíš k doktorce na ultrazvuk.A jak píše motýlek,mužeš mít ovulku dýl,ale určitě pokud by to pokračovalo,udělá ti doktorka hormonální profil/i když mě ho prostě neudělala a střílela od boku/ ☹ Tak držím pěsti a písni jak pokračuješ 🙂
Janičko:ty mé sluníčko,meilík bude hned zítra po genetice a to si piš,že se rozepíšu.Já jsem taky byla hezká spravená po hormonech ,je to prostě hnus,ale co by člověk neudělal pro mimi. 😉
dckami:Já mám mimíska te´d taky s IUI ,ale na podruhý.JInak utroš jsem taky dostala,dává se opravdu na udržení,nemusíš se bát-lepší je ho zavádět,poradil mě to i doktor v Sanusu.Tak hodně štěstíčka a ničeho se neboj,nebolí to a je to hned 🙂 😉

dasty
9. led 2008

Barag jak ty kdy jdeš na IUI???Anýsku kdepak jsi???želvík už víme s Fid kde jsou achjo,holky je tu pusto ☹ Asi vám to tu kazíme jako těhule ☹ 😉

vendy05
9. led 2008

Holky taky vás trápilo při užívání utr. pálení bradavek??? 😅

petules
9. led 2008

Ahojda,
na ultrazvuku jsem byla jen jednou. Teď už mám jen počkat, jestli se k Vám těhulkám přidám...
Kamáradka mi říkala o ovulačních testech, máte někdo s nimi zkušenosti, jestli je to k něčemu dobrý???

Pro Vendy05: Bradavky mě pálí pár dní před užíváním Utroše, ale nevím, jestli to s tím nějak souvisí. 😨

Pro Dckami: Užívání Utrogestanu ti má podle mé doktorky pomoct k nárustu děložní sliznice, aby se dobře připravila na příjem oplodněného vajíčka - čili k podpoře časného těhotenství anebo i ke srovnání menstruačního cyklu. A máš pravdu, že v příbalovém letáku toho opravdu moc není, když se chceš dozvědět něco víc.

vendy05
9. led 2008

petules díky no tmě právě začli pálit už včera (pátý den užívání), tak jsem se právě chtěla informovat, zda to je k tomu nebo ne... 😅 no uvidím....
a jinak přeji ti aby jsi byla těhulka 😉

petules
9. led 2008

Vendulko,
taky bych ti to přála a moc. A když si nebudeš jistá a bude Ti to pálení hodně vadit, tak si raději dojdi nebo zavolej na gyndu. Mě to většinou tak za tři až čtyři dny přejde a není to vyloženě nesnesitelné.
Hezký večer 🙂