Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

janca_dobi
15. bře 2011

@mindinka Buď je tedy možnost, že bych to poslala po manželovi, až pojede do Vlašimi, což bude možná zítra odpoledne, nebo bych to mohla nechat u známého v Domašíně, jak je tam Bowling, tak dole je obchod s motorkama a motorkářským zbožím, tak tam by sis to mohla vyzvednout. Jak moc na to chvátáš? A co by pro tebe bylo lepší? 🙂

karol84
15. bře 2011

@petulak1988
ahoj, mne se po kontryhelu zmensila delozni sliznice, po utrogestanu narostla... takze za sebe bych duverovala utrogestanu - kazdopadne se obvykle bere az v druhe polovine cyklu, tj. po ovulaci, tudiz by ovulaci nemel blokovat

vally11
15. bře 2011

Ahoj holky,
já utrogestan dostala tento měsíc poprvé. Chtěla jsem se zeptat berete ho perorálně nebo vaginálně? Docela mě překvapilo, že se bere tak nebo tak. Dr. mi řekla ať ho beru 1-0-1 nebo dva večer, ale až doma jsem si přečetla jak se bere.díky 😉

janca_dobi
15. bře 2011

@vally11 Tak já jsem Utrogestan brala od samého začátku těhotenství, brala jsem ho perorálně 1-0-1, ale jsem ráda, že už to mám za sebou. Vůbec mi nedělal dobře, byla jsem po něm jak "ožralá". 🙂 Motání hlavy, ospalost... Ráno jsem to tedy občas šidila a večer jsem ho polykala těsně před spaním, abych to zaspala. 😀

vally11
15. bře 2011

@janca_dobi
Tak já jsem úplně na začátku. V pondělí jsem vzala první tabletu. Ale jak tak nato koukám, tak ti asi pomohl k těhu. 😉 gratuluji.

janca_dobi
15. bře 2011

@vally11 Kdepak, k těhotenství mi nepomohl, začala jsem ho brát až když jsem byla těhotná. Jinak gratuluji, že se zadařilo. 😉

petulka22
15. bře 2011

@vally11 Doktoři říkají, že o něco účinnější je užívat ho vaginálně, taky pak odpadá to motání hlavy a tak.. A jsem jak karol84, taky mi kontryhel sliznici snížil a utrogestan jí pomohl. Hlavně ho nebrat před ovu. Držím pěstičky, ať se brzy zadaří.😉

vally11
15. bře 2011

Nene, nezadařilo. Jsem teprve na začátku v celém tom koloběhu ohledně těhu. 😢 . Tedy ne zase až tak na začátku, snažíme se už skoro dva roky, jen ted se to nějak víc rozjelo.

janca_dobi
15. bře 2011

@vally11 Aha, tak to jsem špatně pochopila, ten začátek. 😒 Tak to přeju, ať už si konečně miminko k vám najde tu cestičku. 😉

vally11
15. bře 2011

@petulka22
Děkuji, já dostala injekci pregnylu a pak mi řekla odkdy ho mám brát. Takže by ovu měla proběhnout díky pregnylu, ale zda to tak bylo či ne, to netuším. Minulý měsíc zřejmě ani po pregnylu nic. ☹

vally11
15. bře 2011

@janca_dobi
děkuji, to si taky moc přejeme.

anag
7. dub 2011

Ahoj hollky ... 😵
Poprosila bych o radu. Dostala jsem od doktorky "Utrogestan" napsala mi,že ho mám začít brát od 17DC. Až doma jsem nad tím začala přemýšlet a napadlo mě jestli se náhodou nemá brát až po ovulaci. A tu mám až kolem 19DC.... 😕 😕

streghina
8. dub 2011

@anag Ahoj, taky beru Utrogestan od 17DC, teda tenhle měsíc poprvé a včera jsem ho dobrala, mám ho na srovnání cyklu, ani pořádně nevím, kdy mám ovulku, jsem totiž na úplném začátku snažení. Jinak ještě k němu beru Estrofem, už dnes mě pobolívá břicho, tak jsem zvědavá, kdy MS dorazí. Jinak jsem dala na rady tady z diskuse a užívala ho raději vaginálně 😉

anag
8. dub 2011

@streghina Ahoj, no já mám utrogestan na strovnání cyklu a zároveň na podporu uhnízdění vajíčka. Tak bych ho asi měla brát až po té ovulce. Dala jsem se i do měřen bazální teploty,tak naštěstí vím kdy mám ovulaci. Tak právě pořád přemýšlím jestli brát ten 17DC podle doktorky a nebo raději až po té ovulaci. Zatím jsem tedy 11DC,tak mám naštěstí ještě čas.

streghina
8. dub 2011

@anag Tak to ti bohužel neporadím, možná jí zkus radši zavolat. 😒 Já jdu na kontrolu koncem dubna, budeme zjišťovat, zdali je vše v pořádku, jestli se mi tvoří vajíčka a jestli se rovná cyklus. Pak se uvidí co dál. Zatím věřím, že je vše v pořádku. Ovulku poznávám pobolívám v podbříšku a mám ji spíš ještě déle než ty, ale nikdy jsem to ještě nezkoumala. 😅

anag
9. dub 2011

@streghina Máš pravdu. Asi bude nejlepší,když zavolám doktorce a poradím se s ní.
Já ovulku zjišťuji raději podle měření teploty nebo občas dělám i test. Protože když jsme se snažili o první mimčo,tak jsem myslela,že mám ovulační cykly a nakonec až jsem začala měřít jsem zjistila,že ovulaci vůbec nemám.

streghina
9. dub 2011

Aha, jo, ještě jsem ti zapomněla říct, že mně doktorka říkala, že ovulka by měla být mezi 12-16 DC, takže ta změna cyklu by měla změnit i dny ovulky. Myslím, že ti řekne to samý, tak hodně štěstí, jsem zvědavá, jestli ji taky budu mít. 😕 A co ti pomohlo k ovulaci při prvním miminku?

cincinnati
28. kvě 2011

Ahoj holky, zůstalo mi celé jedno balení utrogestanu a kousek. Pokud by některá z vás měla zájem, dejte vědět. Předání je možné osobně v Praze nebo poštou za cenu poštovného.

mkr
1. čer 2011

brala jste ho některé ve 3 trimestru?

janca_dobi
15. čer 2011

Ahoj holky, taky nabízím Utrogestan. Jednu krabičku a kousek, celkem 39 tablet. Zašlu za cenu poštovného. Kdyžtak písněte do IP. 😉

kive76
30. čer 2011

@anag ahojky, tak já mám Utrogestan brát v pondělí ..v sobotu jdu na IUičko...a to je 12.den cyklu, takže v pondělí je to 14DC..

kive76
30. čer 2011

@vally11 ahojky, já taky dostala injekce Pregnyl mám si jí dát dneska ve 21h..v sobotu jdem na IUIčko a v pondělí mám začít brát Utrogestan , prý podle toho v kolik budeme mít to IUIčko...a co se týče toho Utrogestanu taky jsem četla, že 2 možnosti jak ho brát, někde píšou, že je lepší vaginálně, že při ústně ti může být špatně, zvracet..atd...já pak asi budu dávat vaginálně..

raadule
10. říj 2011

Ahoj holky, máte prosím vás některá zkušenost s utrogestanem od 12DC po dobu 14dnů? Mám o malinko kratší cykly 25-27, žádná hrůza..a dneska mi to doktorka předepsala takto...jen všude v diskuzích výše čtu, že to berete nejdřív od 17DC...tak teď v tom mám menší zmatek..díky za odpovědi 🙂

majkl81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evcas
21. říj 2011

Ahoj holky, mám dotaz. doktorka mi předepsala utrogestan, začít brát bych ho 19 den cyklu a 10dní 2x denně. Naposledy jsem měla ms 26.9. a teď nevím kdy ho mám tedy začít brát..? děkuji za odpověď

evcas
21. říj 2011

@raadule ahoj, co vím tak mě doktorka předepsala viz příspěvek nahoře a taky vím že den cyklu je u každého jinak..pokud si nejsi jistá volej dr. 😉

alenkova
31. říj 2011

ja bych se chtela taky zeptat....
Doktor mi predepsal taky tyto prasky ale 4 denne, 2 rano, 2 vecer, neni to moc???
mel to tady taky nekdo tak??
Diky za odpoved.

kaculkadraculka
18. lis 2011

Ahoj holky, ráda koupím Utrogestan, jestli z vás zůstal. Díky

mimys
7. led 2012

@kaculkadraculka ahoj zrovna tu pročítám diskuzi, jestli někdo nepotřebuje utrogestan... koukám ale, že je to už starší příspěvek ... kdybys ještě potřebovala, tak mě doma zbyl ....je do ůnora 2013 mám celé jedno netknuté balení plus načaté platíčko s 13 kusy.... Je škoda ho vyhodit ...

malinka_02
21. led 2012

@mimys ahoj chtěla bych se zeptat ty si utogestan brala apomohl ti k těhu? Mě muj gynekolog po 16 cyklech snažení neudělal ani HP nejdřív mi řekl že by mě poslal na laparoskopii a po 2 UTZ kdy koukal na folíky mi řekl že sice tento měsíc ovulace proběhla ale že jindy probíhat nemusí a že mě posílá do CAR nevím jak to z jednoho cyklu poznal.. ale o CAR ještě nechci příjde mi to dost brzo a tak přemýšlím sehnat si ten utroš sama a zkusit to.. ale bojím se třeba abych neměla nějaký problémy nebo bolesti a pak příjdu a budu mu říkat že sem si ho sama naordinovala?