Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

zelvik
13. zář 2007

Ježíííš holky, prolomte to tu už někdo 😢 To je hrůza, jak nám to nejde....
Bylo by super, kdybychom všechny tohle téma opustily a přesunuly se hromadně do červnového porodu 😝

zelvik
13. zář 2007

Ještě se zeptám, máte někdo (kromě Dasty asi) pozitivní zkušenost po braní těch sajrajtů (jako je Clostil, Utroš...) - jestli když jste to dobraly, zůstaly vaječníky nastartované i pro další cykly, nebo to s dobráním zase upadlo do starých kolejí?

fidorka81
13. zář 2007

zelviku, je to fakt začarovaný. Kéž bysme se tam všechny v příštích týdnech sešly ☹

gabrlinka
13. zář 2007

Ahoj holky, já se asi fakt zblázním. Mně ta hnusná teplota nechce jít nahoru!!!!!!!!!!!!! 😠 Takže to znamená, že ovu opět nebude 😢 Clostil zabral akorát jen na to, že mně dost bolelo v podbřišku a vajíčko asi neprasklo ☹ A to se snažíme jak blázni, ob den.Jo, a skoro vůbec nejím a přibrala jsem po těch práškách.

fidorka81
13. zář 2007

zelvíku, tak na tohle ti odpovím na konci tohoto cyklu. Utroš beru od května a clostil jsem brala minulý cyklus. Bohužel bez //.

gabi, fakt jo? To já žádnej vedlejší účinek, krom velký bolesti vaječníků a 14ti denního bolení podbřišku, neměla. Holt na každýho to působí jinak. Kdy jdeš k dr?

gabrlinka
13. zář 2007

Ahoj Fid, je to hrůza a já do toho vkládala naděje....taky mně bolely vaječníky, jako by mi každou chvíli mělo prasknout vajíčko a bohužel. K dr. jdu v listopadu, kdy mi zvýší dávku clostilu na 2 denně, to budu pak vážit 80kg a půjdu se oběsit. Jo a včera jedna prodavačka na mně: Vy jste těhotná? koza pitomá...tak mám nafouklé břicho a kolik sem měla beďárů na čele, ani nešlo spočítat

fidorka81
13. zář 2007

gabi, a jak jsi ho brala? Já ho brala 3-7DC 2x denně.

gabrlinka
13. zář 2007

5-9dc 1 denně

fidorka81
13. zář 2007

Hmmm, mě ho dala rovnou 2x denně. Zajímavý.

Musím končit, mějte se krásně, holky 🙂

gabrlinka
13. zář 2007

Taky se měj hezky, a dík za pokec,papa 😉

berina
13. zář 2007

Ahoj.
Fidorko:My ještě výsledky spermio nevíme.Musíme si zavolat a obědnat se.Nikdo nám to tam ale zatím nebere.Mělo by to být ale hodně podrobné na delší povídání,tak uvidíme.Pak Vám dám určo vědět.Jinak dnes jsem byla na gyn. nafasovat utroš dostala jsem 3 baleníčka.Gyn mi řekla že zatím budeme pokračovat takhle,dokud nebudeme vědět jak dopadl spermoš.Tak uvidíme.Jinak dnes jsem začala zase měřit teplotku.Tak už zase začíná ten kolotoč.Někdy už jsem z toho všeho zoufalá.Mám pocit že všechny ženský kolem mě jsou těhotný jen já ☹ .Ještě že se můžu alespon tady vykecat,jinak by mě asi už přeskočilo. 🙂 .

berina
13. zář 2007

Zelvíku.To bylo super přesunout se do červnového porodu.Já jsem taky v červnu tak to by bylo bezva.Třeba to prolomí anysek.Kéž by alespon někdo!!!

zelvik
13. zář 2007

No koukám, že jsme tu na tom stejně se vším všudy. Taky jsem z těch prášků měla nafouklý břicho a o mý krásný pleti ani nemluvím. Ani v pubertě jsem tak nevypadala 😕

Já taky dostala clostil hned 2x denně od 3. do 7.dne.Ovu bych měla čekat kolem pondělka, tak uvidíme, jestli vůbec bez clostilu bude 😖

Gab - kolikátý DC jsi? Třeba teplota ještě vyskočí.

Beri - s tim měřením je to už taky někdy na hlavu, co? No jo, bylo by to fajn - všechny bychom otěhotněly teď a termín by byl v červnu a aspoň bychom byly zase všechny spolu 🙂 Jééé, to by bylo hezký

pupcok
14. zář 2007

ahojte, prišla som Vás kuknúť, dlho som tu nebola..
máme nejakú novú tehulku alebo nádejnú tehulku, konečne?
mne sa cyklus pomaly schyľuje ku koncu, už teraz viem,že dostanem ms(podľa bolestivých prs..), tak prikladám grafík:

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
prajem Vám pekný deň 🙂

fidorka81
14. zář 2007

Ahojky holky,

beri, tož to pak písni, já si příští týden zavolám o přesný výsledky ke gyndr. Sice nám předběžně něco sestřička na genetice řekla, ale chtěla bych to přesnějc a nechce se mi čekat ještě víc jak měsíc 🙂 No a další známou těhulí je Lucie Koňaříková. Hrůza, proč my pořád nic??? ☹

Zdravím pupcoka, těhulka tady žádná, jen čekáme jak se vyvrbí Anýsek, ale ta je na dovolený a přijde až příští týden. Třeba ještě MS nepřijde, ale i kdyby přišla, tak je dobrá zpráva už jen to, že jsi měla ovulaci 😉 🙂

Jinak holky, já taky začala dneska měřit. Chtěla jsem si dát tenhle cyklus pokoj, ale pak jsem si uvědomila, že třeba gyndr. bude chtít vědět, jestli jsem v cyklu po clostilu ovulovala, tak ještě teď budu měřit a pak se na to do zimy vyfláknu. V zimě budu mít doma drahouše min. 3 měsíce, tak do toho můžem "bušit" (v novým 😉 ) jak splašený 😀

extravaganca
14. zář 2007

Dobré ráno 🙂
Jééé to by bylo super,kdyby jsme se společně přesunuly do červnového tématu..ale pěkně všechny,aby nám po sobě nebylo smutno 😵
Já teda clostil ještě nebrala(bohužel mě čeká),ale já přibrala i po utroši..no naštěstí se mi hormony daly nějak dohromady a váha se ustálila...Jinak bolesti v podbřišku včera večer byly velké,ale dnes ráno nic...absolutně nic...že by to bylo tím ranním snaženíčkem 😀 Miláček dojel včera totiž na noc domů a jelikož mě vezl do práce,tak jsem nemusela pospíchat,tak jsme ten čas krásně využili 😵

fidorko,beri:Jsem holky zvědavá co vám doktorka řekne,ale určitě to bude v poho...fidorka už to vlastně ví a u beri to bude určo stejně.

Jinak mě ff ještě nevyznačil ovu,tak předpokládám,že to bude ten proklatý 13.DC 😠
http://www.fertilityfriend.com/home/190380

zelvik
14. zář 2007

Ahoj po ránu,
Extro - a nemohl to být už ten 11.DC? Mně při prvním měření ta teplota lítala sem a tam a ovu mi vyznačil tak, jak bych si ji sama neoznačila....
Jinak jsem na začátku měření dalšího cyklu a vypadám takhle http://www.fertilityfriend.com/home/1c31d6
Tak čekám, kdy se co bude dít 😠

Fidorko - jsem zvědavá, jestli budeš mít ovu po tom Clostilu - čekám na to samý.

extravaganca
14. zář 2007

zelviku,já jsem právě počítala s tím,že budu mít ovu 11.DC a byla jsem přešťastná,že zrovna byl miláček doma,takže mohlo proběhnout snaženíčko...pak mi odjel do práce a vrátil se včera v noci,tak snaženíčko proběhlo dnes ráno no a uvidíme se zas až v neděli.Kdyby byla ovu ten 13.DC tak snažení proběhlo 2 dny před a 2 dny po ovu,takže žádná sláva.
Jak tak sleduju cykly máme velmi podobné...jsme od sebe jen 5 dní 😉 A neboj ovu určitě přijde 😉
fidorko,jak jsi na tom s tou pračkou?Máš už favorita?

zelvik
14. zář 2007

Extro - já si nemyslím, že 2dny před a 2 dny po ovu by nebyly nic slavného. Naopak si myslím, že právě to je ideální stav 😕 I když my minulý cyklus ovulku taky pěkně "obtesali" a nic 🙄
no uvidíme

extravaganca
14. zář 2007

Jak píšeš...uvidíme....a já už za 10-12 dní.Ještě štěstí,že to čekání díky krátkým cyklům není tak dlouhé.Idkyž jak se znám,tak kolem 22.DC auž začnu slušně vysšilovat 😀 Teda pokud to 21.DC nedostanu..ale to snad ne,protože od neděle budu brát utroš a s ním tak krátké cykly nemám...

lenkanemeckova
14. zář 2007

Ahoj holky jdu k vám na poradu... můj doktor mi naordinoval utrogestan 17-23DC 1-0-1, jenže v poradně (mám za sebou dva neśpěchy) mi řekli že ho mám brát dle BT, tedy cca od toho 17DC ale až do prvního dne MS... když sem to dnes říkala tomu mýmu tak nechápal... říkal že pokud utrogestan nevysadím tak MS s největší pravděpodobností nepříjde. Takže to znamená že ho mám brát do předpokládaného 1dne MS??? a pak pokud nebudu těhu vysadit, ale tím pádem čekat další týden na MS... nebo co jako???? Do poradny jdu až za 14dní... tak sem se chtěla poradit s váma... ten můj doktor (kterému důvěřuju, je fakt dobrej) mi nabídl ještě jednu variantu...Neolutin forte v injekci... prý si to pýchnu po té ovu a ono se to pak uvolňuje samo po dobu těch 14dnů... bez ovlivnění případné MS... tak nevím... máte s tím prosím některá zkušenost... co byste mi radily???? Moc díky za každý názor i radu.

fidorka81
14. zář 2007

Extro, tak já teda nejsem odborník, ale řekla bych 11DC, zkus se zeptat Len. 🙂

zelvíku, to já budu průběžně hlásit a jestli ovu nedorazí, tak fakt na to kašlu a do zimy přestávám měřit.

Leni, cyklus začíná prvním dnem menzes. Tzn, že utroš začni brát sedmnáctý den po prvním dni menzes. Mě taky chvíli trvalo, než jsem to pochopila 🙂

extravaganca
14. zář 2007

Leni,ber utroš od toho 17-23DC,apk utroš vysaď a MS by měla dorazit do dvou dnů.Ale je to hodně individuální...někomu po vysazení utroše přijde MS ještě později.Já jsem v tomto exot 😀 Beru utroš 16-26DC 2 tabletky večer a několikrát se mi stalo,že už 25.DC dorazila MS a já utroš nedobrala do toho 26.DC.Je to fakt hodně individuální.Brát utroš dokud nedorazí MS si myslím,že je blbost.Drž se toho,že ho budeš brát od 17-23DC a vše bude v poho 😉

lenkanemeckova
14. zář 2007

Asi sem to špatně napsala... já chápu jak to mám brát... už ho beru delší dobu a právě 17-23 ... jenže při posledním potratu už mě poslali do poradny... a zde mi bylo řečeno, že šptně nasazený či vysazený utrogestan může způsobit i problémy... a právě mi řekli že nasadit ho mám v den potvrzené ovu (dle BT) a pak ho mám brát až do toho 1.dne předpokládané MS... udělat test... negativní výsledek=vysadit utrogestan, pozitivní výsledek=brát utrogestan bez přerušení dál. Což mi připadalo logické... až do té chvíle než sem to řekla dne tomu mýmu a on mě upozornil na to, že mohou přijít problémy s MS... a raděj doporučil ten Neolutin... má otázka je tedy spíš o tom... jestli za a) nemá někdo zkušenost s braním utroše až do MS... a za b) jestli někdo dokáže porovnat utroš a ten neolutin... a doporučit co je lepší... 😒

lenkanemeckova
14. zář 2007

Extro ale ty ho tedy v podstatě do MS bereš... a MS dorazí... takže by to bylo v pohodě... mě MS po dobrání dorazí vždy až za těch cca 5 dnů... ale to je zase asi hlavně tím... že to beru jen do 23DC... takže si menzes počká pěkně na 28DC...

fidorka81
14. zář 2007

leni, jo tááák. tak v tomhle bohužel nemůžu sloužit ☹

extravaganca
14. zář 2007

Aha,tak to jsem špatně pochopila a bohužel stejně jako fidorka,ani já nemůžu sloužit...Tak zavolej doktorovi a poraď se s ním...teď určitě poradí nejlíp 😉

jankulik
14. zář 2007

Ahoj holky!
Leni - ja muzu porovnat Utros a Neolutin, ja osobne "hlasuji" pro Utrogestan. Vis presne, kdy jsi ho dobrala,kdy asi muzes MS ocekavat,kdezto u te injekce nikdy 100% nevis,do kdy pusobi,natoz za jak dlouho MS prijde Ja po ni mela MS o tyden pozdeji nez obvykle, a navic 15 dni. Jednu vyhodu injekce ma... neplati se.
A jeste - nevim, ktera z vas se vcera ptala na to, zda nekomu Utrogestan pomohl - mne ano, nemohla jsem 1,5 roku otehotnet a s Utrosem se // podarily 2.cyklus.

jankulik
14. zář 2007

Bohuzel ted se 6 mesicu snazime znovu,rovnou s Utrogestanem a NIC 😠

zelvik
15. zář 2007

Hezkou sobotu,
u nás v paneláku předělávají výtahy a vrtají i v sobotu - to si klidu neužijem 😠
Jankulik - já se snažím s Utrogestanem 3 cykly a taky nic. Dobrala jsem i 3měsíční doporučenou dávku Clostilbegytu (jeho delší braní prý už nemá smysl, už by nemělo účinky) - takže taky nic. Teď čekám, jetsli bude ovu i bez toho všeho nebo ne.