Utrogestan a jeho užívání v cyklu. Poradíte mi?

zanetik
24. říj 2006

Ahojky jsem tu nová a potřebuju poradit, protože už dva dny hledám odpověď na mou otázku. Kolikátý den cyklu jste začaly brát Utrogestan?

zuzzik
18. zář 2007

No prave ☹ , po tom co jsem si tu precetla vase rady, tak mi prijde, ze se snad ten doktor spletl a predepsal mi spatny hormony ☹

gabrlinka
18. zář 2007

nic si z toho nedělej,do mně doktorka cpala celý rok lék orgametril(to je podobné jako utrogestan) a zbytečně, akorát mi chodila pravidelně ms, ale pak byla čím dál víc slabší a slabší. pak jsem šla na laparku a zjistili mi jeden vejcovod neprůchodný a teď mně dopují clostilem, první cyklus jej beru, tak uvidím. aspoň podle teplot a bolesti v podbřišku to vypadá, že ovu u mně poprvé proběhla. U těch doktorů je to asi nějaký standardní postup, napsat nejdřív hormon na udržení těhu

zuzzik
18. zář 2007

kdyz u me toho asi bude vic, mesicky mam sice pravidelny (cyklus cca 28-30 dni), ale ho jen dva dny a to jeste ten prvni docela hodne a druhy uz jen takovy dozvuky, no a podle odberu prej nemam ani ovu ☹ , to se tu muzeme kazdej mesic snazit jak "vztekly" a nic :( tak mozna mi nejdriv chce prodlouzit mesicky a pak neco delat i s tou ovu

zuzzik
18. zář 2007

mam z tech hormonu trochu obavy, pritom kdyz jsem je do sebe 8 let cpala (HA) tak mi to nevadilo, mozna je to fakt vsechno tim

gabrlinka
18. zář 2007

já taky brala 8 let antikoncepci a myslím si, že na tom má jistý vliv

zuzzik
18. zář 2007

jestli by ti to nevadilo chtela bych se zeptat co delaji doktori s tebou ? mas taky problem s ovu ?

gabrlinka
18. zář 2007

1.8. jsem byla na laparce, tam mi zjistili jen jeden vejcovod průchodný. Doktorka mi zatím napsala clostilbegyt, který beru první cyklus a myslím, že mi ovulaci vyvolal. Pokud se nezadaří do října, v listopadu mi zvýší dávku na dvě tabletky denně až do prosince, a pokud by to nevyšlo, pak nás čeká umělé oplodnění.

zuzzik
18. zář 2007

aha, tak diky za info 🙂 tak ti budu drzet palce, aby to vyslo, co nejdriv

gabrlinka
18. zář 2007

děkuji, já Tobě taky držím palečky 😉

zuzzik
18. zář 2007

jsem zvedava co se mnou ten utrogestan udela, vcera vecer jsem si vzala prvni a dneska rano druhy a musim rict, ze je mi dost divne, jak kdyz me nekdo vzal "palici" po hlave, unavena, nafoukala, takovy neprijemny pocit plnosti cely den, no doufam, ze si na to to moje telicko nejak zvykne brzo

gabrlinka
18. zář 2007

taky jsem měla tyto příznaky a myslela si debil, že jsem těhu 😖

zuzzik
18. zář 2007

🙂 aha tak to ja si nemyslim, i kdyz by to bylo super, to se ted stalo moji kolegyni, rok a pul nemohla otehotnet, byla u doktora, ten ji predepsal hormony a nez je od dalsiho cyklu zacala brat tak zjistila, ze uz nemusi 🙂

zuzzik
18. zář 2007

no doufam, ze prejde ta ospalost, protoze jinak ani nebude kdy na mimi "pracovat" kdyz usnu kazdy vecer v pul devaty 🙂

gabrlinka
18. zář 2007

tak pracujte na mimi přes den 😉 u nás je tradice po dobrém sobotním obědě 😀

zuzzik
18. zář 2007

aha 🙂

zuzzik
18. zář 2007

hezka tradice 🙂 a tradice se musi dodrzovat 🙂

zuzzik
18. zář 2007

no a pak jsou holky - jako moje druha kolegyne, kterou sex abslolutne nebavi, jeji manzel je totalni chudak - smiluje se nad nim max 1 za 14 dni v sobotu dopoledne a uz ceka druhy mimi

gabrlinka
18. zář 2007

ty brďo, tak to jsou dobří...ale chudák manžel ☹

zuzzik
18. zář 2007

prvni mimco udelali prvni mesic (pri te frekvenci co popisuju vyse 🙂 a druhy mimi, kdyz kojila a s manzelem spala poprve (a naposledy 🙂) po 6 tydnech - to je neskutecny, ty podle me staci aby mu koukla na trenky a je to 🙂

zuzzik
18. zář 2007

a my tu akrobatime (ne ze by mi to zas tak vadilo 🙂) kazdy mesic v ty spravne dny a na konci kazdyho cyklu je neprijemny cerveny prekvapeni ☹ no doufam, ze mi doktor s tim mym cyklem nejak zacvici, me by snad ani nevadily ty dvojcata, hlavne aby byli zdravi - vsak bych to nejak zvladla

jankulik
18. zář 2007

Ahoj,
Pajco -ja zkousela OVU testy ted posledni cyklus, mela jsem kazdy den / negativni a pak rovnou // pozitivni - carky byly stejne barevne, den pote uz byl zase negativni jen s jednou carkou. Zadny nebyl takovy,ze by jedna carka byla slaboucka,coz u Ovu testu znamena negativni. Ale pokud mas test pozitivni,OVU prijde do 24-48 hodin,takze to predem vis.

gabrlinka
18. zář 2007

to tak je vždycky, některým stačí se otřít trenek a jsou v tom a my, co se tak snažíme,nic 😒 ale já myslím, že i na nás se jednou dostane

zuzzik
18. zář 2007

no to doufam ! urcite to pujde nejak 🙂

gabrlinka
18. zář 2007

Zuzzik, já už budu muset končit, dík za pokec 😉 a přeji pěknou dobrou noc, papa

zuzzik
18. zář 2007

taky taky a diky za rady !

zelvik
18. zář 2007

Ahoj holky,
tak až se zítra probudím, už snad bude mít Anýsek jasno - taky jsem zvědavá 😉

Gab - na mě nedej, jestli jsi ovulku cítila, tak URČITĚ byla!!!!!!!!! to jen já přestala věřit...

Zuzzik - jsme na tom stejně - taky jsem brala 8 let HA, taky se snažíme od ledna. Jak jsem byla šťastná, když mi po vysazení HA přišla MS jak hodinky a další měsíce taky. V květnu se zjistilo, že není ovulace a už to jelo - taky jako Gabrlinka - Clostilbegyt a Utrogestan. Jak dopadla moje kontrola po braní toho všeho, si můžeš přečíst tady tak o 2-3 stránky dřív 😒

Přeju dobrou noc...Pá

fidorka81
19. zář 2007

vítám tu Zuzzíka, neboj, jestli jsi brala HA tak dlouho, tak na to má oplodnění velký vliv. Já jí brala 7let a snažíme se 14 měsíců, nemusím ani říkat, že bezvýsledně. (jen tak mimochodem - tvoje kolegyně má neuvěřitelný štěstí!! 😲 )

gabi, z kolegyň si nic nedělej. Já jim to tu oznámila, co nejdřív, aby s tím počítaly. Chaos v práci pust z hlavy, přednější jsi ty a tvoje budoucí mimi, tak dyžtak jim všem vytři zrak tím, že půjdeš na rizikový hned na začátku (já o to budu usilovat taky, už mě to tu nebaví, šílený vztahy a všichni jsou nááááramně ochotný ☹ )

anýsku, co ty??? šup, šup, ať už víme, jestli máme gratulovat 🙂

zuzzik
19. zář 2007

fidorko, diky za privitani 🙂 kdyz ja uz HA neberu 2 roky ☹ a ovu stejne nikde

fidorka81
19. zář 2007

zuzzi, aha, tak to je mi líto. Dr. ti teda měla nasadit jiný prášky, ale možná teprve připravuje tělo na ten Clostilbegyt. Já dostala Utrogestan na upravení cyklu v květnu (délka se mi pohybovala 35-48 dní) a ten mi upravil. A až v srpnu jsem dostala ten Clostil. No doufejme, že dr. ví, co dělá. Dělala Ti nějaký hormonální profil a jiná vyšetření?

zuzzik
19. zář 2007

jo jo, nabral mi krev na zacatku cyklu a na konci