Utrogestan - na udržení těhotenství

luciesek9892
2. únor 2017

Zdravím maminky byla jsem v pondělí 30.1.2017 na kontrole u gynekologa a neměla jsem tam toho svého ale záskok nějakou mladou doktorku,která mi dělala vyšetření takové kdy nikdy předtím jsem nepodstupovala..,ale prohmatala mě uvnitř i rukou a prsty a usoudila že musíme nasadit tento lék Utrogestan na zavádění do pochvy.. 2 globulky na noc.Máte s tím někdo nějaké zkušenosti ? už se Vám to některé taky stalo ?

medulinek
2. únor 2017

sama ne,ale uz jsem o tom cetla,ze kdyz hrozi predcasny porod,ze se dava

mh1986
2. únor 2017

Ahoj, ja ho brala 2-0-2 a taky zavadela. Brala jsem ho ale z toho duvodu ze jsem v poslednich 2 letech 3 potratila. Je to cisty hormon, urcite vam neublizi 🙂

enalga
2. únor 2017

Ja s bim mam zkusenost pouze v zacatku tehotenstvi, kdy se nasazuje v cca 6 tt, a uziva ci zavadi se do ukonceneho 12 tt a pak se vysazuje. Kdyz si ale prectu pribalovy letak, tak se tam pise, ze indikace v tehotenstvi neexistuje. Primarne se predepisuje pri jinych gynekologickych obtizich, jako hormonalni substitucni terapie. Takze je to asi na zvazeni, ma-li tento lek udrzet tehotenstvi... rekla bych, ze pusobi v tomto pripade pouze jako placebo.

luciesek9892
autor
2. únor 2017

Je tu někdo kdo vycte z foto lekarske zpravy proc tento lek mam...??co tam je spatne?

enalga
2. únor 2017

@luciesek9892 ja tedy absolutne zadny duvod pro nasazeni hormonalni.sub.terapie nevidim

jaja_13
3. únor 2017

ahoj, já byla dneska a doktor řekl, že nález je v pořádku, žádné příznaky předčasného porodu (jsem 31tt), ale když jsem mu řekla, že cítím poslední 2 dny tlak, tak mi taky tohle předepsal, ale jen 1 na noc zavést... nechci šílet, ale nevím, jestli je to jen prevence..? u prvního synka jsem nic takového nedostala

luciesek9892
autor
5. únor 2017

@jaja_13 ja zavádím dve na noc..mam doporuceny klidovy režim a zitra jdu znovu opět na kontrolní ultrazvuk zda to neco udělá či ne..jestli je nějaké zlepšení nebo ne..tak az budu vědět neco víc po zítřejší kontrole tak napíšu jak jsem dopadla.

jaja_13
9. únor 2017

@luciesek9892 my jdeme na ultrazvuk v úterý,snad budu klidnější

medulinek
9. únor 2017

@luciesek9892 spatne tam je ta placenta,zasahuje ti do DDS,muzes doufat,ze se jeste vytahne,i kdyz uz jsi dost daleko a nemam moc kam. Vic o ulozeni placenty najdes treba tady: http://www.tehotenstvi.cz/ulozeni-placenty

luciesek9892
autor
10. únor 2017

Tak je vše v pořádku,nic se neděje... na 3.screeningu bylo také všechno v naprostém pořádku.. tak jsem ráda 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru