Utrogestan na úpravu menstruačního cyklu - zkušenosti

petula91
18. lis 2014

Ahojky všem, chtěla jsem se podělit a zároveň se zeptat na Vaše zkušenosti s užíváním Utrogestanu.
Můj problém je ten, že mi doktorka nasadila Utrogestan na srovnání cyklu - tedy spíše na urychlení příchodu MS. Jenomže už je to týden a MS stále nikde. Takže mám otázku, jak dlouho po vysazení Utrogestanu přišla MS Vám při užívání 1-0-1?
Mimo to jsem měla minulý cyklus velkou cystu na pravém vaječníku a tento týden mě začal bolet pro změnu levý vaječník a k tomu mám šíleně citlivé bradavky, nemůžu si na ně ani sáhnout. Těhotenský test je negativní takže těhotná být nemůžu, navíc ani nemám ovulaci. Může to mít souvislost s užíváním Utrogestanu? Stalo se to někomu podobně?

petula91
autor
18. lis 2014

Nikdo mi neporadí? ☹

itworks
18. lis 2014

Ahoj, když jsem brala utrogestan, tak MS většinou přišla 2-3 dny po vysazení. Citlivé bradavky jsem po utrogestanu neměla. Bolely mě jen hodně po ovulaci v době, kdy jsem otěhotněla. Buď zkus test znovu nebo bych zašla na vyvolávačku k doktorce.

hellene1
18. lis 2014

@petula91 Ahoj, já beru UTRG 0-0-2 14.-25. den cyklu a MS většinou přijde po 4 dnech od ukončení užívání. Citlivé bradavky jsem nikdy neměla. Pokud sis jednou udělala těh. test a vyšel negativně, neznamená to, že nemůžeš být těhotná. Zkus po pár dnech test opakovat a vyzkoušela bych i jinou značku testu. 😉

ni_ki
18. lis 2014

@petula91 ...ahoj, mně ho doktorka taky nasadila na srovnání cyklu 1-0-1, protože jsem je měla dlouhé a poslední 3m. ne úplně pravidelný, jenže i když jsem jí řekla, že bychom chtěli s manželem miminko, tak mi ho nasadila od 16.DC, že mám počítat s ovulací 14.DC (z průměru většiny žen), jenže už vůbec neřešila, kdy ovulaci skutečně mám.....no, brala jsem ho 4 měsíce a spíše si cyklus ještě rozházela (menstruace třeba přišla ještě při braní prášku, objevilo se jen špinění), pořád mi to bylo divný, tak jsem ho vysadila a začala dělat ovu testy s měřením BT, abych zjistila, kdy vůbec tu ovulaci mám a ejhle, mám jí až 20.DC, takže mi Utrogestan fungoval spíše jako antikoncepce, teď už ho neberu a čekám, co mi na to doktorka poví. Závěr je to, aby si u doktorky trvala nejprve na prokázání ovulace a potom klidně Utrogestan nasadit. Jestli ovulaci vůbec nemáš, tak ti Utrogestan stejně nepomůže, na to se nasazuje např. Clostylbegit. Věřím, že Utrogestan pomáhá, ale můsí být nasazet opravdu ve správný čas a po správné diagnóze. Jinak po vysazení mi do týdne ms nebo alespoň špinění vždy přišlo. Prsa mě taky bolela, taky jsem myslela že jsem těhotná, ale testy negativní a další měsíc ms normálně byla, doktorka mi to nedokázala vysvětlit.

andysebesta
18. lis 2014

Citlive bradavky???😃jsem mela po prascich,kdyz uz jsme cekali Cipiska😊.dej tomu cas a pak bych zkusila test znova.ja jsem tenkrat MS taky nedostala....nejspis jsme stihli pocit,nez vubec mohla dorazit.hodne stesti😋

brouzdalka
18. lis 2014

Utrogestan sám o sobě je úplně na prd ☹ Nechápu vůbec, kde se vzal tenhle pitomej postup doktorů. Když jsem ještě nevěděla o utrogestanu nic, taky jsem ho pár cyklů brala a jeden cyklus mi rozhodil teda parádně - brala jsem tuším dva denně po dobu 5 dnů a potom jsem 14 dnů v kuse špinila, než přišla MS, jako fakt bezvadný srovnání 🙂 Navíc jsem tou dobou mívala dlouhé cykly a ovulaci až někdy po 20. dc, takže s utrogestanem neměla ani šanci přijít.

ni_ki
18. lis 2014

@brouzdalka jsem stejného názoru, pomůže, ale musí být podáván až po ovulaci, ke které musí vůbec docházet, přijde mi, že ho doktoři píší jak na běžícím pásu a vůbec neřeší, jestli je podáván skutečně správně......ach jo, jsem z toho smutná, aby člověk pořád o něco prosil a zjišťoval si sám ☹

brouzdalka
18. lis 2014

@ni_ki Přesně, jak na běžícím pásu. Utrogestan je dobrý, když má někdo nedostatečnou funkci žlutého tělíska, které produkuje málo progesteronu a pak může být problém s uhnízdením a udržením oplodněného vajíčka. Hlavně to vůbec neslouží k úpravě cyklu - pod úpravou cyklu si představuju hlavně ovulační cyklus. K čemu je někomu 28denní cyklus, když nemá ovulaci (třeba právě díky brzy nasazenému utrogestanu). Otěhotnět se navíc dá i u dlouhého cyklu, nechápu smysl tohohle zkracování za každou cenu, asi aby jim ty cykly pěkně zapadly do tabulek 🙂 Já jsem taky mívala dlouhé cykly, třeba i 60 dní, na dřívější ovulaci mi samozřejmě pomohl až clostilbegyt a super věc je, že bez jakýchkoliv léků se mi po těhotenství cykly samy ustálily na nějakých 28-35 dnech. Prostě tělo VÍ, proč co jak dělá, a když chce, tak se srovná samo 🙂

petula91
autor
18. lis 2014

Tak jsem byla dnes odpoledne u doktorky. Vůbec nevěděla proč ani po týdnu po vysazení Utrogestanu MS nepřišla a taktéž nevěděla ani proč mě tak bolí bradavky. Takže mi udělali znovu těh. test, který byl opět negativní, udělala ultrazvuk a našla mi 3cm cystu, která je ale běžná po ovulaci. Takže mám prý možná ovulaci pouze v některých cyklech. Dostala jsem injekci na vyvolání MS (opět) a teď tedy budu zase čekat...
Clostilbegyt mám brát také od 3. dne cyklu, ale to bych se musela nejdříve dočkat MS 😀 hrůza...
Nejhorší na tom je, že vlastně vůbec nevím co se to v mém těle děje... proč teda bolí tak šíleně bradavky jako nikdy před tím a proč ještě MS nedorazila 😀
Doktorka mě vyšetřovala asi půl hodiny i na slepák a prostě sama si nevěděla rady. Dala mi své osobní tel. číslo a mám jí při jakých koliv obtížích volat či napsat sms. Takže uvidim ted už mi asi nezbývá nic než čekat čekat a čekat..