Už týden mám zalehlé ucho. Co mám dělat?

denousek
20. kvě 2011

ahojky.potřebuju poradit už od pondělí mám zalehlé ucho ..peroxid nefunguje,alpa taky ne,slivovice na vatu taky ne ,a Aurecon spray do ucha z lekarky taky ne.. ☹( jsem uz v koncich...kdyz mi to zacalo tak to v noci bolelo ale jen jednu noc a klid.. a dneska me tam sem tam píchne po tom spreji aurecon.nevíte co může ještě zkusit než navštívím ORL? ☹ díky

samik2008
20. kvě 2011

@denousek já sem měla to samé minulý rok,večer mi zalehlo ucho,sem si myslela že do rána to bude fajn,nebylo,no a nakonec po všemožných pokusech sem jela k dr. a ten ucho propláchl a bylo to a udělal zrovna i druhé ucho.Bože to byla úleva že zase pořádně slyším. 😀 Já být tebou tak jedu k dr.,propláchnutí nic není a uleví se ti. 😵

denousek
autor
20. kvě 2011

@samik2008 jéé díky no prave jsem myslela že treba zabere něco doma...kámoška mi poradila pres noc pulku čeneku dat do ucha a zalepit 😀 tak uvidime... a jedna známá mi radila sinupret a zyrtec na noc tak uvidime...ona dela na ORL.. 😉

samik2008
20. kvě 2011

@denousek tak snad ti to zabere,pak dej vědět 😉

denousek
autor
20. kvě 2011

@samik2008 tojestli zabere tak mě asi odvezou 😀 moc tomu nevěřím ale za pokus nic nedam 🙂

samik2008
20. kvě 2011

@denousek jasně za pokus nic,ale když to nepomůže fakt zajed v pondělí k dr. radši,myslím že už to máš zalehlé docela dlouho 😒

denousek
autor
20. kvě 2011

@samik2008 jo to už určitě pojedu myslim ze tam mam zanet bo to ted tlačí čím dál víc ☹( ale nebolí..tak uvidíme.. zatim pa

ikke
20. kvě 2011

@denousek zajst za Dr. preplachne ti ucho a budes pocut aj to, co nechces 😀 inak teda netusim, v com by tebou zmienene prostriedky mohli pomoct pri zalahnutom uchu, ktore je zalehle s velkou pravdepodobnostou preto, ze v nom mas nahromadeny maz 😕
inak mne ked toto pred par rokmi robili, povedali mi, ze vecer predtym si mam (dat) do toho ucha kvapnut kvapku oleja, ze ten maz potom pojde pri preplachu lahsie von 😉

denousek
autor
20. kvě 2011

@ikke a bolí to? 😕

ikke
20. kvě 2011

@denousek nieeee, trochu to stekli (lechta) 😀 dokonca by som povedala,ze je to celkom prijemne, hlavne ked potom uvidis, co si v tom uchu mala 😝 (ale neboj, to ma kazdy...)
😉

denousek
autor
20. kvě 2011

@ikke no já to mám po nemoci po rýmě takze spíš zánět a píchání .-(( no uvidíme...bojim 😔

ikke
20. kvě 2011

@denousek ale ked ta to (uz) neboli, tak snad to bude len ten nahromadeny maz😉

zuzana76
20. kvě 2011

este existuju aj usne sviecky, ale neviem, asi by som to neskusala http://slnieckova.sk/p/usne-sviecky/ najistejsie je ist na ORL a tam zistia co je vo veci - ci vyplach, ci dat ATB a je tam zapal, inak ja som mala tiez niekolko dni zalahnute ucho, ale preslo to po aplikacii usneho spreju na cistenie usi.

evulatko
21. kvě 2011

ahojky, taky doporucuji zajit na ORL, tak Ti ucho pod tlakem vycisti, je to rychle, bezbolestne a slysis pak super🙂

samik2008
21. kvě 2011

@zuzana76 jo svíčky jsem vyzkoušela a stejně nepomohly a nakonec jela k dr.,je to akorát na vyhazování peněz,u dr. sem zaplatila poplatek a byla spokojená že fakt slyším i to co nechcu,každý šustnutí 😀

zuzana76
21. kvě 2011

@samik2008 tak super, ze zase pocujes, viem si predstavit aka je to otrava, mat ucho tak dlho zalahnute, ja som mala asi 4-5 dni tiez

zuzana76
21. kvě 2011

@samik2008 jaj sorry, ja som myslela,ze to uz pisala zakladatelka temy 😀 , tak dufam,ze aj ona co najrychlejsie vyhlada doktora

denousek
autor
21. kvě 2011

@zuzana76
@samik2008
@evulatko
@ikke

holky dekuji moc za reakce,nechtělo se mi čekat tak jsem jela rano na pohotovost... a mám zánět středního ucha ☹( takže mám kapky a antibiotika....se divím že mi to nepichali.... jakto??to by byl hned klid ne?? snad ty prášky pomůžou.. 😉

samik2008
21. kvě 2011

@denousek je fajn,že jsi jela a aspoň víš na čem jsi.Uvidíš kapky a antibiotika zaberou a bude už líp 🙂

denousek
autor
21. kvě 2011

@samik2008 no snad jo 😀 mam i strach ze to nezabere au au radsi at se to rychle vstřeba. ☹

giselka
21. kvě 2011

@denousek při zánětu se nemusí vždycky píchat ucho, někdy stačí ty kapky. A s tím česnekem bacha, když jsem kdysi dělala na ORL, každej druhej den tam s tím někdo byl - česnek zůstal v uchu a nakonec víc uškodil než pomohl 😉

denousek
autor
22. kvě 2011

@giselka já jsem tamměla velikej 😀 ale kapky zatim nepomáhají ☹( už me to nebaví jsem jak hlucha ☹( snad antibiotika zaberou...doufam ze mi to tak uz nezustane ☹(

elise
22. kvě 2011

@denousek okamžite na ORL a dať si predpísať infuznu liečku 10 dnovu inak prídeš o sluch ako ja

denousek
autor
22. kvě 2011

@elise uz jsem tam byla včera 🙂 radsi... a ty jsi přišla o sluch? ☹ dali mi kapky do ucha a antibiotika..

elise
22. kvě 2011

@denousek kvapky do ucha nepomôžu máš skore štádium skus sa popýtať na tu infuznu liečbu, potom sa mi to prejavovalo tak že ked niekto na mna hovoril somho počula a na konci vrety sopm už nepočula, prefukovali to kopes sarrajtov do ucha dávali a keby nasadili infuzku tak som o sluch nemuslea prísť.

denousek
autor
22. kvě 2011

@elise tak snad vědí v nemocnici co se mnou mají delat když jsem tam byla....vubec mě to ani nebolí mám to jen zalehlé a ty antibiotika prece musi pomoct... přece vědí co dělají..jdu za tyden na kontrolu to budu mit dobrané a při potížích hned..

elise
22. kvě 2011

@denousek nech ti to skoro prejde ale na kontrole sa pre istotu opýtaj a po liečbe si daj spraviť audiogram aby si vedela ako tvoj sluch potom stojí lebo ak niekto stratí sluch nikdy ho nezíska spet pri každom probleme so sluchom a ušami - zápal, zalahnutie sa sluh zhoršuje.

denousek
autor
22. kvě 2011

@elise ☹(( to jsi mě potěšila .-( ale snad budou vědět co se mnou nikdy jsem to neměla... no uvidime co čas..ale jestli se mi má sluch zhoršit tak s tím ani oni nic nenadělaji už jsem v léčení tak jen musím čekat..

elismilerbobina
21. čer 2013

Ahoj .. potřebovala bych pomoc 😲 ! Včera jsem byla v bazénu a samozdřejmě jsem se pořád potápěla , bylo to v pohodě .. 🙂) Uši mě neboleli .. Ale dneska v noci jsem se probudila a mám zalehlé levé ucho , bojím se,že už to tak zůstane :( Máte někdo zkušenosti se zalehlíma ušima z bazénu ?? Je to hrozný pocit :( ... Dneska zajdu do lekárny,třeba to chce jen pořádně pročistit a budu doufat že tu bude dobrý .. ;/ Potom sem napíšu výsledek .. 🙂)

samik2008
21. čer 2013

@elismilerbobina to měl nedávno můj manžel,taky z bazénu.Jel na ušní,dr,propláchl a byl klid 🙂

kolyn
21. lis 2014

Ahoj mě pomohlo když jsem si ucho propláchl vodou pomoci stríkačky. Vůbec to nebolelo zkoušel jsem špilku s vatičkou ,slivovici nebo cibuli ale nejvíc zabrala právě ta stříkačka. Pokud to nezabere zajděte raději na ORL jinak děkuji za rady 🙂