Uzel na štítné žláze, máte? Jak dlouho se léčíte?

ajurka
16. črc 2014

Máte někdo? Jak dlouho se s tím léčíte?? Mě se při těhotenství zvětšil.. zatím pouze zvýšená dávka euthyroxu..

anitramov75
11. únor 2015

Ženy, mám obdobný problém 🙂 Uzel na štítné žláze. Zatím jsem pouze po odběru krve - ta je v pořádku, za 14 dnů jdu na ultrazvuk. Jak velký uzel jste měli? Já to mám pohmatem dosti velké, až mám strach. Myslím si, že 3-4 cm to bude :( Vždy jsem měla zvětšenou štítnou žlázu, ale toto jsem nahmatala až teď....tak prosím o nějaké vaše zkušenosti...a velikosti vašich uzlů :D

anitramov75
11. únor 2015

@vernalis
dotázek...sice je to starší diskuse, ale jak jste měla velké uzlíky? Já mám jeden celkem veliký a teprve jdu na sono a celé to kolem mě bude čekat :( Krev v pořádku....mám celkem "sťuplou řiť" zda to bude OK ☹

hojda
11. únor 2015

@anitramov75 Tohle prý velmi dobře umí řešit tradiční čínská medicína, zrovna jsem se na to ptala.

hojda
11. únor 2015

@anitramov75 Jsou i v Ostravě. Dr. říkala, že je dobré přínét zprávu od lékaře, aby se vědělo, co přesně to je a pak s tím jde něco dělat.
http://www.tcmbohemia.cz/cinska-medicina/kontakty

anitramov75
12. únor 2015

@hojda MOC DĚKUJI ZA CENNOU INFORMACI. Vyzkouším vše 🙂 Jen mám strach ze stejného problému, co jsi měla Ty. Jen mi to naše zdravotnictví připadá děsně pomalé :(. Uzel je na mé gusto velký. Tobě jak jej vytáhly, jak to bylo veliké? Já díky své předchozí diagnóze (kožní melanom) si dávám na vše majzla....a toto bylo pořád v klidu a najednou takhle vyjelo...Ale věřím, že to bude ok. Přeci jen stejně musím počkat na výsledky od lékaře a uvidím...odběru vzorku se určitě nevyhnu.

hojda
12. únor 2015

@anitramov75 Já s tím problém nemám, bylo to info pro někoho jiného.

vernalis
13. únor 2015

@anitramov75 ahoj, já měla též jen jeden, před operací měl skoro 24ml, rok a čtvrt před operací jen 10ml, takže docela rychle rostl. Ale pohoda, nějak není čeho se moc bát

anitramov75
13. únor 2015

@vernalis Tak velikost24ml si nedovedu představit, já jsem přes cm .... 😀 ....pořád se bavím o uzlu 😀

madre1
13. únor 2015

@kajule ,jak často Ti dr. zvyšuje dávku během těhotenství.Vidím,že čekáš 3.miminko-liší se ta těhotenství mezi sebou?

vernalis
13. únor 2015

@anitramov75 to já taky 🙂 ale na sonu krku se to měří na ml, ne na cm 🙂 protože já třeba sice na krku měla bouli, cca 4cm, ale uzel rostl spíš dovnitř, takže byl větší, než se ve skutečnosti na pohmat zdálo.

kajule
13. únor 2015

@madre1 Ahoj, každé to těhotenství mám jiného gynekologa. Ne tedy z důvodů nespokojenosti, ale první odešla na mateřskou a teď jsme se stěhovali. No a každý na to pohlíží jinak stejně jako endokrinolog. Vždy jsem byla na kontrole na začátku těhotenství a pak jednou v průběhu stejně jako mě to čeká teď. Dávku mi zvýšila a beru Letrox 150 každý den. Zrovna dnes jsem byla na odběru a příští týden jdu na kontrolu, tak mi to případně zase upraví dle výsledků. V předchozím těhotenství jsem brala Letrox 150 a 50, takže dohromady 200 a k tomu ještě jód. V čem přesně myslíš jestli se ta těhotenství liší? 🙂

madre1
13. únor 2015

@kajule ,v dávkách(výchozí a konečné)?
Kolik bereš,když jsi v normálním stavu-netěhotná? 😉
Těch 150 sis vzala ráno a 50 odpoledne?

kajule
13. únor 2015

Já štítnou žlázu nemám vůbec a normálně beru na střídačku Letrox 100 a 150. Předtím ty dva jsem brala dohromady, aby to dalo 200. Jinak teď beru 150 každý den.

anitramov75
13. únor 2015

No, já jsem zvědavá co se mnou vymyslí, jelikož mám úplný zákaz hormonů 😀 Vždy musím mít něco extra, ale po přečtení nějaké dokumentaze jsem zjistila, pokud se vezme např jen půlka ŠŽ, tak hormony stíhá produkovat, ale také určitě záleží jedinec od jedince....

madre1
13. únor 2015

@kajule ,.................to Ti to tak kolísá?
Já SZ nemám 6 let a od operace beru stabilně Letrox 100.V těhotenství chodím na odběry každé 3 měsíce,kdy mi to průběžně zvyšuje na 125,pak na 150 a nakonec na 200. 😉

kajule
14. únor 2015

@madre1 Ne, to ne. Tu dávku 100 a 150 beru na stridacku, protože jen 100 je málo a 150 moc. V těhotenství jsem brala vždy stejnou dávku po celou dobu akorát ted mám novou endokrinolozku a to vidí takhle. Jinak jezdim jednou za rok do Motola, kde mi to kontrolují a právě mám výsledky vždy v normě. Jenom jsem zjistila, ze každý endokrinolog k tomu přistupuje jinak.

madre1
14. únor 2015

@kajule ,...................takže pokud to chápu dobře,jeden den si vezmeš 100 a druhý den 150?

mahev
14. únor 2015

Já nemám polovinu štítné žláza a beru letrox 50 a o víkendu 100.Uzel byl 15 mm.

kajule
14. únor 2015

@madre1 Jj, normálně to beru takhle na stridacku.