V 13tt mě svědí nohy

nikoulinka
6. říj 2017

Chci se zeptat, zda byl na tom nekdo obdobne. Momentalne jsme ve 13tt. A cca uz dva tydny me strasne moc svedi nohy od kolenou ke kotnikum. Ze spani jsem schopna si to rozskrabat az do krve. Takze nohy v tech mistech jsou sam strup. Nejsem alergicka, ani nic obdobneho. Na gynekologii mi doktorka napsala zadanku na kozni. Ale jelikoz je u nas tezke se dostat ke kozni drive, nez za 3 mesice, udelala si na me cas jen jedna, ktera celkove nema dobre recenze. Na nohy se mi poradne ani nepodivala a konstatovala, ze to mam z toho, ze si holim nohy. Coz je podle me neskutecna hloupost, jelikoz nohy si holim vice jak 10 let a nikdy jsem nic obdobneho nemela. Napsala mi sice nejake masticky, ale i po tydnu uzivani bez efektu... setkala jste se nektera s necim takovym? Co vam pomohlo?

nikolkare
6. říj 2017

@nikoulinka Ahojky,já ti sice neporadím,ale jsem hrozně ráda,za tvojí otázku,protože já jsem ve 14tt a mám stejný problém 🙂 Nohy mám taky jeden velkej strup a řikám si co to je,protože pochybuju,že je to z holení,holim se už taky dlouho.Zatím jsem se o tom nezmínila,protože jsem si myslela,že je to blbost,ale ráda si nechám taky poradit 🙂

sassanca
6. říj 2017

Ahoj, u me přišlo svědění až v 38. tydnu. Nohy a ruce. Byla jsem postipana od komárů, tak jsem tomu nevenovala pozornost. Až v poradne se mezi řeči zeptala, jestli nemam svědění a malem vyletela z kůže, proc jsem to neřekla hned.

Okamžitě mi nabrali krev a zjistili, ze mam vysoké hodnoty žlučových kyselin. Diagnóza: hepatoza (nebo taky cholestaza) Neni to sranda. Rozhodne vás nechci děsit! Ale to svědění bývá jediným příznakem.

lavita
6. říj 2017

mohl by to být příznak preeklampsie

nikoulinka
autor
6. říj 2017

Ja mam prave po odberech. Delali mi teda ty velke, co se delaji ve 12tt. Takze krevni obraz, stitka, hiv, hemoglobin, atd. Bylo to cca 7 velkych ampuli. Vsechno bylo v poradku. Tak prave uz vubec nevim, kam s tim, jak na koznim je mudr. neschopna. A cekat tri mesice na jinou,, to bych se uskrabala

sassanca
6. říj 2017

@nikoulinka no zkus se na gynde zeptat na jaterní testy a hodnoty žlučových kyselin, jestli jsou taky součástí toho odběru. To si nejsem uplne jistá. Navíc Ja mela jaterní testy Ok, ale ty žlučové se dělají zvlášť a ne každy doktor to děla. Na to bacha...
Urco se nenech odbyt. Nemusí to byt nic hrozneho, ale člověk se musi tem doktorum občas plést do prace, aby se to trochu hnulo 😀

nikoulinka
autor
6. říj 2017

@sassanca ja mam nastesti gyndarku úplně v pohode, takze se nebojim, ze by me odbyla 😀 jen ale jak o tom ctu, vsude se pise, ze se to objevuje az ve 3. trimestru, do ktereho ja mam celkem daleko 😀

vendelinka08
6. říj 2017

Sestrenka to mela...byla nekukrat hospitalizovana. Jedna se o problemy s jatry a meli by te okamzite radne vysetrit. Rozhodne se nenech odbyt ze je to z holeni. Toto neni legrace a i pro tebe to nakonec muze byt strasne neprijemne. Nakonec ji svedilo cele telo. Nemohla spat a byl to des. Vse do krve rozskrabane. Drzim pesti at je brzy lepe. A nenech to jen tak.

luciebx
6. říj 2017

Já už si začala říkat ze sem divná. Mám ti samé ale až teď v půlce tehu. Nejhorší po sprše a holení ani nemluvím. Je to šílený a nic nepomáhá.

luciebx
6. říj 2017

Jeeee zeď čtu o těch jatrach. No já teď měla poradnu. Krev OK jen nízko železo. Mě to do hodiny po sprše přejde. Nedrbu se furt. Ale určitě se zmínim příště.

nikoulinka
autor
6. říj 2017

Taky mam v planu znovu se zmínit na gynde. K te kozni uz neplanuju jit. Rozhodně ne, k te same. Ale jak jsem psala vyse, u nas je s koznim lekarkem zkratka problem... tak snad ji neco napadne, jak to resit dal...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru