Vaginální mykóza + bolest po vymočení, máte zkušenost?

neominka
20. lis 2013

Ahoj,
uz temer 2 roky trpim bolesto PO vymoceni, tak me pali okolo mocove trubice ( ale boli me to az se vyprazdnim).
Chodim 2 roky na Urologii a za celou dobu co tam chodim, mam moc vzdy v poradku takze je negativni. Byla jsemna cystokopii a ta byla v poradku.
Jakmile jsem otehotnela mela jsem klid...
Jenze potize se pak vratili :-/
Objevi se po MS a taky me vadi vnitrni ultrazvuk to mam potom mykozu a za par dni nastup bolest mocove trubice az PO vymoceni, pri curani nemam zadne rezani az se vyprazdnim- to pak trva do dalsiho moceni. Takze piju jak o zivot,abych mela prisun tekutin, protoze jakmile nevypiju svejch 3,5L za den je zle...
Mate zkusenost? Kdyz ani gynda a ani urolog nedokazi pomoci?

milada2
20. lis 2013

A jsi si jista, ze to je mykoza? Delali Ti kultivaci z moci i z pochvy? Co zkusit jineho doktora? Treba by to mohlo byt i psychickeho razu...

neominka
autor
20. lis 2013

@milada2 prave, ze jsem gyndu vymenila. mam na del.cipku prednadorovy stav HPV - ceka me konizace del.cipku.
ale minulej tyden jsem byla na gynde, brala me tkan z cipku, aby zjistila zda cipek se nezmenil.
a delala me ultrazvuk a druhy del svedeni pochvy a popar dnech bolesti po vymoceni a trnuti moc. trubice

milada2
20. lis 2013

@neominka A jineho urologa zkusit nemuzes? Musi to byt pro Tebe strasne neprijemny ☹ Ja teda hodne trpim na podobny potize taky a jsem z toho na nervy, ale mit to po kazdym curani, to je des. Co vysetreni na chlamydie a nejaky ty ureaplasmata, delali ti? Treba Ti pomuze ta konizace, me po ni ty potize ustaly... Co zkusit nejaky laktobacily? Holky tu radily nejaky, co jim fakt pomohly, pohledam...

neominka
autor
20. lis 2013

@milada2 chlamidie se me vylecili davno i manzel prelecen uspesne-testy negativni.
Muze mit ten del.cipekna to vliv? Ja konizaci odmitla prozatim-jsemtemer 3 mesice po porodu v 16tt holcicka byla Down.
Tak dokud nebudu mit doma zdrave miminko nechci do sebe nechat rezat

milada2
20. lis 2013

Ja bych zas nesnesla nosit v sobe dite s takovym cipkem... byla js na konizaci a za pul roku jsem otehotnela. Od konizace mi potize na dlouho zmizely. My sestrence prestaly uz naporad 😉

monunkaaa
20. lis 2013

@neominka Ahojky, nevím, jestli ti dokážu něco poradit.. Já jsem měla před pár lety šíleý bolesti, ani to asi pořádně nedokážu popsat.. Nemohla jsem sedět, měla jsem dny, kdy to bylo malinko lepší, pak dny, kdy jsem bolestí brečela a byly dny, kdy jsem nevydržela nejít na malou ani dvě minuty.. To bylo fakt zoufalství.. Gynekoložka mi říkala, že si vymýšlím, že nic nevidí, testy mi pořádně nedělala, jen na pohled říkala, že je všechno v pořádku.. Maximálně mi dala nějakou mastičku na povrch.. Takhle jsem "přežívala" rok, pak už jsem nevěděla kudy kam a povedlo se mi dostat k jinýmu gynekologovi.. Ten se děsil, další víc než rok mě dával dokupy.. Každou chvíli antibiltika.. A musím říct, že mě z toho dostal.. Občas se mi stane, že mám nějaký pálení, ale je to tak třeba 6 x za rok, což je nic oproti tomu, co to bývalo.. A mám vyzkoušený Urinal Akut, když mě to začne pálit, do dvou hodin to nepřejde, tak si jednu tabletku vezmu a do hodiny mám pokoj..

neominka
autor
20. lis 2013

@monunkaaa mam ted dle papirku ph v moci8 co to znamena?

petrajurinova
20. lis 2013

@neominka nechci malovat čerty na zeď, ale rozmyslela sis to dobře? Konizace čípku je celkem rychlý a bezproblémový zákrok, který může zachránit život. Nechat to tak a čekat až se podaří otěhotnět, donosit a porodit dítě, zhojit se po porodu - to může trvat dost dlouho (rok a půl - dva roky - ???), potom může být pozdě. Uvědomuješ si, že jde o zvýšenou pravděpodobnost že se u tebe rozvine rakovina? A tu možnost můžeš konizací omezit na minimum! Pár měsíců po konizaci můžeš otěhotnět a porodit a těšit se zdravá ze šťastného miminka, ale bez ní se taky může stát, že onemocníš před porodem a pár měsíců po porodu zemřeš a to zdravé dítě, které ses rozhodla přivést na svět před zákrokem bude vyrůstat bez mámy. 😢

monunkaaa
20. lis 2013

@neominka Jo, tak to nevím, testy z moči mi dělali často, ale PH mi nikdy neříkali, rovnou říkali že mám kombinovanej zánět jak močového tak gynekologického původu a ještě písek v moči..

neominka
autor
20. lis 2013

@petrajurinova proto jsem byla na dalsim odberu z del.cipku a zacatkem prosince budou vysledky.
Samozdrejme si uvedomuji vsechna rizika.
Ted cekam na vysledky a stejne me to nemine,protoze dr.me to chce udelat co nejdriv.Zalezi na vysledcich.
Zakrok trva jen 10min a pak 3 dny doma.
Odmitla jsem prvni stadium a v tehu se to rozjelo, takze me musela udelat jeste jeden odber z tkame at vi,jak je to rozsirene

neominka
autor
20. lis 2013

@monunkaaa pisek??? Jezisi...
Tak dneska jsem byla u Dr. a moc mam v poradku, zeph se meni behem dne nekolikrat i me pichla do prstu aby zjistili, zda nemam nejakej virus. Mam za sebou mykozu, takto drazdeni okolo trubice a nutkani na moceni bude asi pro gyndu

monunkaaa
21. lis 2013

jojo, písek, měla jsem toho vždycky spojenýho nějak hodně.. Ale všechno to vzniklo tou zanedbanou péčí původní gynekoložky.. Ale tím tě nechci strašit, spíš jsem ti jen chtěla napsat, abys veděla, jak to může dopadnout, když to doktor zanedbá.. A od tý doby, co sjem pak změnila doktora, tak pokud byl jakýkoli problém, tak už jsem rovnou chodila k němu a fakt mi pomohl.. Hlavně ti přeju, ať se dáš co nejrřív do pořádku!!!

adee333
13. pro 2013

Ahoj, mám podobný neli stejný probél, už rok mne píchá v močovém měchýří po vymočení, před ani při mi nic neni, jen za ten poslední rok trpím více na mykozy a záněty, mam spoustu nocí probrečených a nic zjistěno, brala jsem podpurné lék yna imunitu hodně ATB, byla jsem na sytologii a vše v pořádku z urologie mne odbývaji že je vše vpořádku a další vyšeřtření mi udělat už nemužou protože prý je nenapadá co a že musím tedy počkat... všechny kultivace jsou OK takže ze zdr. hlediska jsem napsoroto v pořádku... :( nevím co stím a neznám nikoho se stejnými obtižemi

neominka
autor
17. pro 2013

@adee333 tak uz znas nekoho se stejnymi obtizemi .-( Ja mam tohle pres 2 roky jen v tehotenstvi jsem mela klid.
Vetsinou me to dela nez se ma dostavit MS a nebo az me MS zkonci. Moc mam v poradku a urologie nikdy nic neprokazala. ATB jsem jedla, jak lentilky.
Koupila jsem si v lekarne papirky na moc, abych si doma mohla pro svuj klid udelala jestli nemam v moci nejake zlouny, ale maximalne jsem mela vysoke Ph v moci - prekyseleni moci nic vic ...
taky uz jsem zoofala- gynekologicky jsem OK a i Urologicky, a nikdo me nedokaze pomoct ☹(

Co Vam pomaha? A jak casto to mate behem mesice?

Vim jak trpite-hodne sil preji :-****

kajovaevicka
17. pro 2013

@neominka Nebereš náhodou nízkohormonální antikoncepci? Já jen, že jsem s tím nikdy neměla potíže, pak jsem začla brát běžnou HA, objevila se mykóza, tak dvakrát, třikrát do roka... V těhotenství ani jedna a po porodu? Dostala jsem nízkohormonální, od ledna jsem měla mykózy tři, ale zato tříměsíční, nepřeléčitelné, ATB, výplachy, nic nepomáhalo, nic, už jsem byla zoufalá. A to si tak přečtu příbalový leták a tam to je jako častý vedlejší účinek u jedné z deseti!!! HA letěla do koše, vysadila jsem ji, je to tři týdny a aniž bych opět brala ATB nebo výplachy, mykóza je pryč! Jsem strašně naštvaná na svého gynekologa, byla jsem s tím u něj nesčetněkrát letos a ani jednou ho nenapadla tahle možnost. Takže teď jedině s kondomem, příští rok se chceme začít snažit o druhé a potom to budu řešit jedině nehormonální antikoncepcí.

neominka
autor
17. pro 2013

@kajovaevicka Antikoncepci neberu 10 let. Ale mykozu mam jen pokud jdu na vnitrni ultrazvuk. Ale potize s mocenim mam porad :-/ a v moci pritom nikdy nic nenajdou

kajovaevicka
17. pro 2013

@neominka V tom případě netuším☹ Vlhčí si ten ultrazvuk? Jestli ti třeba nezpůsobuje nějaké mikrooděrky, do kterých se dostane běžná bakterie... fakt netuším☹

neominka
autor
17. pro 2013

@kajovaevicka me vadi prave ten gel

adee333
8. kvě 2014

Nejhorší je jak na mně všichni koukaji, jako na simulanta co si vymýšlí :( už půl roku rezignuju proti doktorům jenže ni c nepomáhá, Některé dny je to lepší jiné horší.. ztrácím pomalu chut na sex.. ale to nevím čím je způsobeno.. Beru antikoncepci Lindynette 20 už 5 let..

murigen
13. lis 2019

Ahoj, dá se tato konverzace ještě obnovit? Respektive vyřešilo se Vám to holky? Mám podobného problém 😔

janipeta
21. lis 2019

@monunkaaa, ahoj a to byla mykoza, kvasinky apod.? Mám to samé již půl roku a na wc jsem také pořád.

janipeta
21. lis 2019

@murigen, já také

mamio
21. lis 2019

Můžu se k vám přidat... Napíšeme si?

eva118
21. lis 2019

Holky já měla taky takové potíže, pocit , že musím, pálení močové trubice. Byla jsem na vyšetření na gyndě, můj dr je urogynekolok, tak jsem mu popsala moje potíže a jestli mi může napsat atb, že je to nepříjemné. Řekl, že to na atb nevidí, že myslí, že mám mírnou mykózu a předepsal mast a čípky, že to narušuje prostředí v močové trubici a ta potom pálí a nutí na močení, stačí přeléčit kvasinky. Do dvou dnů byl klid. Jinak jsem to často mívala při bývalém zaměstnání- stres. Teď jsem v klidu a už se mi to nevrací. V moči jsem samozřejmě taky nikdy nic neměla.

eva118
21. lis 2019

Teď to po sobě čtu- urogynekolog 😉

schneeflocken
28. pro 2019

@eva118 Ahoj eva 118 takže tvůj problém byl mykóza?Já totiž běhám už 3 měsíc od urologa ke gynekolovi a nikdo nic nenašel. Moč v pořádku, žádne bakterie a ani žádna ureoplazmata,chlamidie a takove podobné srandy😎 a to sem se nechala pro klid duši testovat na soukromé klinice(důvěra ve správnosti vyhodnoceni byla větší než u běžného gynekologa). U mě všechno odstartoval nedoléčeny zánět močaku a už se to semnou veze. Sem tak přeléčena ATB že do konce život na mě nevleze žádna cgorobt. Pocit pálení v moč. trubice přetrvava po vymočeni. Zajímave že přez noc žadne paleni ani bolet v podřišku nepociťuju ale vše se odstartuje po rannim močení. Už sem z toho na mrtvici.

eva118
29. pro 2019

@schneeflocken Taky jsem měla klasický zánět močového měchýře, pak ty bakterie asi zůstaly v močové trubici a kdykoliv jsem byla oslabená, nebo ve stresu, začala pálit. A stačí k tomu i výkyv třeba těmi kvasinkami, neměla jsem nějaké potíže, ale asi lehce zvýšené byly a stačilo jenom přeléčení kvasinek a bylo po problému. Na ten močák mi krásně zabírala homeopatika- Cantharis.

schneeflocken
29. pro 2019

@eva118 Asi to bude u mě taky tak, že ty potvory budou zalezlé v moč.trubici ale že se neukážou na rozborech🤔u gynekologa sem byla a bylo vše ok ale pravda že tak tyden pociťuju nějaky diskomfort😎no nic zítra pořídím nějake mazáni a na ten Cantaris kouknu tedy. Chystame se k moři tak snad to slunce a slana voda vytahné všechny skryté breberky. Jinak 16 ledna jsem objednana k imunologovi tak pak můžu informovat co našel a jestli to mělo souvislost i s tím močakem. Jinak děkuji za info😘

eva118
29. pro 2019

@schneeflocken Není zač, já se s tím taky natrápila, je to nepříjemné. A ono ani holení těchto partií tomu nepřidá, na to taky pozor, používat místo holící pěny spíše intim mycí gel.