Velká ztráta krve při porodu a Sorbifer Durules. Pozor!

pissskotka
12. říj 2011

ahojte...jen bych tady chtěla varovat maminky které měli stejný problém co já a to poměrně velkou ztrátu krve při porodu....Každý den v nemocnici jsem dostávala 3x denně železo..přesněji řečeno Sorbifer Durules...jelikož se krev nějak neobnovovala, nebo asi velmi pomalu(prostě výsledky nebyli dobré) tak jsem dostala i celou lahvičku tohodle svinstva na předpis domů...opět 3x denně...nikomu bych v životě nepřála tu bolest co jsem trpěla, když jsem šla na velkou...tenhleten úžasnej doplněk, který vám má obnovit krev má taky vedlejší účinky a to velmi silnou zácpu..!!! Asi po třech týdnech jsem já blbá zjistila, že to má za příčinu tenhle hnusnej šmejd a okamžitě jsem to přestala brát, po třech dnech úleva....bolesti byli horší jak porod...strávila jsem na záchodě každý den asi hodinu, bez výsledku a to s velkým pláčem a po tom nemohla celý den chodit až do druhého dne kdy se mi to přes noc trochu zklidnilo to začalo na novo....takže nevím jestli některá z vás měla stejný problém co já, možná ne.....ale radši varuju před velikou bolestí, radši bych šla znovu rodit.... ☹

evulinkab
12. říj 2011

i já mám tuhle zkušenost 🙂 Jenže já s tim rozdilem, že me to trvalo rok od porodu, na wc jsem trávila taky denne tak hodinu(ne-li víc🙂) a taky jsem rikala, že bych radeji znovu rodila.Já teda beru železo doted s prestávkama, ale ten rok po porodu jsem to mela vlivem kojeni, hormonu+ i toho železa.Protože ty nase ženské hormony zpusoboji zpomaleni strev, navic když kojiš, tak hodne tekutin jde do mleka...no kdo nezažil, nepochopí🙂

pissskotka
autor
12. říj 2011

jezis do ted jo? no hruza..me to stacilo v tejdnech a vickrat uz nechcu.... 😖

boobinka
13. říj 2011

Dostala jsem ho na predpis z porodnice. Uzivam ho rano a vecer a nemam problem. Po porodu me to na "velke strane" z pocatku bolelo az jsem si myslela, ze mam hemerodidy, ale postupem casu bolest ustavala. Takze ze sorbiferu, kteru uzivam jeste ted, to nebylo. Stolici mam pravidelnou a bezproblemovou.
Co zkusit zmenit pripravek treba za aktiferin?

pissskotka
autor
26. říj 2011

@boobinka Tak to buď ráda...ale já to měla opravdu z toho...na každého to má asi jiný vliv..ale radši jsem varovala... 😉 a mimochodem jsem o tom i četla a opravdu má takové účinky...

m.o.u.s.e
26. říj 2011

Brala jsem ho jenom 5 dní v porodnici a stolice šla jako pomásle,..naštěstí , páč jsem tam dole byla hodně ochablá tím tlačením u porodu. každy holt reagujeme na léky jinak a asi i proto se doktoři při vizitě vyptávají na první stolici po porodu. Ale v těhotenství byla pro mě zácpa neřešitelný problém, nepomáhalo nic z babských rad..prostě hormony si zařádily.

luckaa
3. lis 2011

I já jsem ho dostala a ty stejné problémy,ale vzala jsem ho jen dva dny a sama jsem si ho vysadila a byl klid.

ivu_cha
13. črc 2012

V příbalovém letáku píšou: "Časté nežádoucí účinky (výskyt u více než 1 % pacientů): nevolnost, bolesti břicha, průjem, zácpa." Já vím, že většina lidí ty letáky vyhazuje a nečte 😉... Přípravek jako takový bych rozhodně neodsuzovala. Já ho dostala v porodnici po velké krevní ztrátě po císařském řezu. Byla jsem bílá jako stěna a vyčerpaná, po užívání železa se to začalo rychle lepšit.
Co se týče toho Aktiferrinu, jak píše boobinka - ten jsem měla předepsaný v těhotenství kvůli nízké hladině železa v krvi - je to ta samá účinná látka jako u Sorbifer Durules, jen přibližně třikrát menší dávka v jedné tabletě, to je jediný rozdíl.

pissskotka
autor
13. črc 2012

@ivu_cha Máš pravdu, já to opravdu nečetla a taky jsem si pěkně vytrpěla, ale po vysazení to šlo jak po másle 🙂 Teď už raději čtu úplně všechno co koupím 🙂

katschababa
21. črc 2012

Já vám napíšu jen jednu příhodu,co se stala manželce mého bratrance: Při porodu taky přišla o hodně krve,ale nikdo jí nedělal krevní obraz, natož pak aby jí předepsal železo. No a nějak se dostavil stav podobný poporodní depresi,byla strhaná,unavená,malého měla plné zuby, dokonce navštívila psychiatra a dostala lehká antidepresiva.Naštěstí si jí po šestinedělí všimla doktorka a poslala jí na odběry a velké množství železa jí z toho dostalo.Takže já po porodu zobala,zobala,protože tak jsem skončit nechtěla,zácpa nezácpa...

lu777
24. črc 2012

no já brala železo a bylo mi hrozně zle, takže jsem pak místo toho brala čínskou medicínu, byliny, ve kterých je hodně vysoký obsah železa.... dorovnalo se mi to pěkně 🙂

misa70300
9. říj 2013

Ahoj děvčata. Pokud úbytek železa a dalších látek v krvi nelze již doplnit běžnou výživou
a ani preparáty či výživovými doplňky a ošetřující lékař doporučí Sorbifer, tak je třeba ho brát!!!
Pravidelnou stolici si zajistite tím, že denně cca 10 min před požitím tablet Sorbife vypijete
ráno cca 2-3 dcl vlažného čaje do kterého nalijete 1 až 1,5 dcl odvaru ze lněného semínka.
ODVAR: pomixovat oplachnuté semínka lnu a 1 min povařit. Odvar vydrží v lednici cca 4 dny.
Ahoj praktik TČM Míša

barbaya
8. čer 2014

Já beru Sorbifer druhý den a od rána jsem zahrabaná v peřinách s příšernými bolestmi. Takže raději vyzkouším jinou alternativu než podstupovat tohle..

camille87
13. srp 2014

Tak ze Sorbiferu je mi pěkně zle, nepomáhá nic, nechám si ho rychle vyměnit za jiný přípravek.. Doteď jsem neměla jediný problém a tyhle prášky mě najednou celkově rozhodily, už nikdy víc!

gilotek
13. srp 2014

Také beru sorbifer,jsem silně anemická, zácpa je většinou po každém přípravku se železem "!!!! Stačí si koupit vlákninu a je po problému 😉

elana
13. srp 2014

to je zajímavý, já mám po Sorbiferu spíš průjem 😅 , nicméně jiný nežádoucí účinky nepozoruju.

jandovaa
29. říj 2014

@lu777 Mohu se zeptat jakou čínskou medicínu jste brala nebo berete? Doktorka mi dneska předepsala Sorbiger Durules, ale já těm práškům nějak nevěřím, že pomáhají 🙂

sim007
29. říj 2014

Ja tohle beru kvuli tomu ze mam malo zeleza a taky nemam zadny problem....mozna staci jen upravit davkovani....ja beru jednu denne

ivular
29. říj 2014

Já jsem Sorbifer brala několik měsíců (nebo snad i let) a bez problémů. Určitě je nutné upravit dávkování v případě problémů, ale celkově bych tento lék nezatracovala.

evulina77
29. říj 2014

no já jsem měla po obou porodech docela dlouhou dobu problém se zácpou a to jsem nic nebrala. Nakonec mi pomohla stará babská rada - sušené švestky. 5 až 6 švesek večer zalít horkou vodou, ráno sníst a vodu vypít. Fakt to pomáhá...

lu777
29. říj 2014

@jandovaa měla jsem to namíchané na míru 😉 ono každý potřebuje něco jiného, má ty potíže z jiného důvodu...
ideální se podívat po někom kdo dělá tradiční čínskou medicínu u vás v okolí... je dobré mít reference samozřejmě pokud možno..

jinak možná ale i zasílají nějakou předmíchanou směs, je to www.sanbao.cz, já jsem z Prahy, takže jsem tam chodila

jandovaa
30. říj 2014

@lu777 Já chodím darovat krev, a teď na druhém odběru mě nepustili přes nízkou hodnotu železa :-/ Dali mi na to Sorbifer Durules, zatím s tím lékem nemám potíž, ale co jsi pamatuji, když jsem brala Aktiferrin, tak mi nebylo zrovna nejlíp a trpěla jsem hroznou zácpou. Zkusím se podívat na to, co jste mi posílala 🙂
Jsem z Plzně, tak snad u nás něco bude

daicy
7. čer 2016

Sorbifer Durules - nedoporučuji. Nikdy mi nebylo více zle než z této jediné tabletky. Dnes jsem si dala první tabletku a nemohla jsem vstát ani z postele, hodinu jsem strávila na záchodě, kde jsem zvracela a ještě teď je mi zle.

pistalka1974
4. črc 2017

Ahoj všichni, já měla velkou krevní ztrátu nedávno při blbě udělané laparo gynekol. operaci cysty, museli za pár hodin udělat revizi. Ještě že na to přišli, krvácela jsem do břicha! Pak jsem dostala několik transfuzí červených krvinek, musím brát železo- Maltofer. To se žvýká, na chuť dobré. Jen mě zajímá, kdo s tímto má zkušenost, za jak dlouho jste se dostaly aspoň trochu k normálu? Myslím po větší krevní ztrátě. Já po ztrátě měla jen 64 hemogl., pak to lezlo nahoru, ale ještě furt je ho míň, asi jen kolem 90 teď. Rychle se unavím. Prosím pište Vaše zkušenosti. Díky

35_a_budu_mamka
4. črc 2017

Sorbifer Dulures - brala jsem ke konci tehu i po porodu a me z nej nic nebylo, ale v ordinaci na gyn zrovna jedna hocina rikala doktorce, ze ji po nem bylo silene zle, tak ji dala Tardyferon.

properjoey
4. črc 2017

Železo vždy způsobuje zácpu,to není novinka.chce to z mu pomoct úpravou jídelníčku.navuc po porodu je ta peristaltika spomalena.ten přípravek není svinstvo,je to nejsilnější železo na trhu.muzes zkusit jinej.ja dostala po porodu transfuze a pak brala železo ještě dlouho,navíc k tomu u druhého mimca celé těhotenství sorbifer a žiju a na WC jsem chodila 😉ale už jsem to znala a věděla jsem,jak mám jíst. .