Vložky do bot. Vyřeší můj problém?

alishkaaa
18. zář 2020

Hezký den, zajímalo by mě, zda by můj problém vyřešily vložky do bot. Jde o to, že mě snad z každých bot bolí nohy a nechodí se mi v nich dobře, ať už jde o drahé boty např. Rieker, o běžecké Adidasky, o levné kecky z Lidlu apod. Jakmile ujdu třeba dva a více kilometrů, bolí mě chodidla, mám otlačené palce, zkrátka nechodí se mi dobře. Otázkou zůstává, zda je chyba v botech, nebo v mých nohách, a zda to vyřeší vložky, jiné boty nebo skončím nakonec u ortopeda

mamikry
18. zář 2020

Nepřmýšlela jste o barefoot?

veronikav31
18. zář 2020

Zkus Barefoot.bolest nohou je ze špatných bot,ať úzkých nebo špatný tvar.chodit hodně bosky

alishkaaa
autor
18. zář 2020

O barefoot jsem přemýšlela, pořád váhám, prý zas není dobré chodit v barefoot botech ve městě...

goovana
18. zář 2020

@alishkaaa nemas plochou klenbu?

mamikry
18. zář 2020

@alishkaaa já v nich chodím všude. Nohy mě z nich trochu bolí jen na úplně rovném povrchu, třeba v obchodě. Jinak jsou u nás chodníky plné kostek a nepravidelností. Nohy mě z nich nebolí, ale musela jsem si zvyknout. Pohodlnější boty neznám.

alishkaaa
autor
18. zář 2020

@goovana No zřejmě budu mít plochou klenbu, jako malá jsem prý nosila vložky kvůli plochým nohám

alishkaaa
autor
18. zář 2020

@mamikry A jaké barefoot boty nosíte? Jakou značku? Koukala jsem, že těch bot je opravdu hodně... Máte zkušenost s konkrétní značkou?

mamikry
18. zář 2020

@alishkaaa Mám doma Camper pneu cami a pak Vivobarefoot kasana. Camperky jsou trochu tužší a méně ohebné, nejsem si jistá, jestli nejsou spíš kompromisní. Vivo jsou perfektní, zvažuju, že si pořídím podzimní. Jinak kamarádka má značku BeLenka a taky si je chválí.

konidana
18. zář 2020

@alishkaaa kdyz nevíš co máš za problém tak nelze říct co pomůže.... problém pozná ortoped...

rejalin
18. zář 2020

@alishkaaa zkusila bych Barefoot boty.. jinak značek je hodně, ale každé mohou být pro trochu jiný typ či tvar nohy. Zkuste se podívat nebo poptat v někde skupině na fb. Můžete tam hodit obkresleny tvar nohy či fotku, plus rozměry a oni vám tam poradi,které by vám mohly vyhovovat 😊 Třeba v této: Barefoot nejen pro děti - ČR/SR

slovnicek
18. zář 2020

Zkuste vložky do bot Hanák. Nikdy bych neverila, ale už bez nich nevyjdu 😊

zavodnice
18. zář 2020

Nechala jsem si udělat vložky do bot od podiatra a je to špica (teda i ta cena). Mám bohužel plochá chodidla, zborcenou klenbu.

veronikav31
18. zář 2020

@zavodnice to je ze špatných bot.moje máma s tím taky bojuje-bohužel,pořád si kupuje špatné boty,zvlášť když jí natíkají

kajalka
18. zář 2020

Kup si barefootky za pár kaček z aliexpresu a vyzkoušej. Musíš ale pozměnit styl chůze.

anis87
18. zář 2020

Zadne boty mi poslednich snad 10let nesedely. Byla jsem nestastna, kazda delsi prochazka pro me byla utrpeni - puchyre na obou patach, otlaky malicku nebo bolest chodidel. Vyzkousela jsem kdejake “normalni” boty, i za tisice. Jedine ktere snesu dele na noze a je to lepsi (i kdyz ne uplne optimalni) jsou boty od Geox. Pak jsem ze zpufalstvi zkusila barefoot. Zacala jsem na levnejsich od Beda (kecky tehdy staly asi 1100,-), nebyly moc slusive, ale boze, to pohodli!!!! Nilde nic netlacilo, noha jsk v pelisku i po x hodinach. Chodila jsem s nimi i na tury, sice clovek citi zpocatku kazdy kaminek, ale rychle jsem si zvykla. Nohy me z nich neboli. Dnes po 2 letech uz doma nic jineho nemame, na BF presel uz i muz a mame doma ruzne znacky, sice drazsi, ale vypadaji paradne a milujeme je. Pokud mate s botami takovehle trable, rozhodne bych BF vyzkousela.

alishkaaa
autor
18. zář 2020

Všem moc děkuju za odpovědi a informace, o barefootech uvažuju už delší dobu a jak je vidět, asi je budu muset zkusit 😉

goovana
18. zář 2020

@alishkaaa jojo kupuji se ve zdravotnických potřebách a mají uprostřed takový výstupek prave nám tu klenbu já je nosím doteď 🙂 a je to docela znát.

zavodnice
18. zář 2020

@veronikav31 Mám to od dětství, kdy se to neřešilo. Nohy mi naštěstí nenatékají, ani v těhotenstvích. Dneska bych si levnou nekvalitní botu právě kvůli svým nohám nekoupila.

veronikav31
18. zář 2020

@zavodnice jenomže za našeho dětství byly jen jedny boty a víc nic. je fakt, že my jako děti jsme hodně chodili bosy,po kamenech, v písku,trávě, hráli bosky nohejbal,i vybíjenou-to víš,vesnice,takže klenbu mám,ale mám kladívkové palce a když se podívám na sešmajdané boty,tak taky nejsou dobrý. oboje naše děti mají barefoot boty od doby co se naučili chodit,chodí hodně bosky a už mají krásně tvarovanou klenbu,oproti neteřím co mají klasické boty, ty mají nohy ploché a starší neteře museli být tvarovací vložky, nejmladší neteř(2r) má taktéž ploché nohy,ale není to tak špatné,ale je fakt, že když vidí naše děti jako u nich na zahradě běhají bosky,tak chce taky a chodí celkově víc bosá

pavelkamat
18. zář 2020

Obrátila bych se na podiatra spíše jak na ortopeda.

alishkaaa
autor
19. zář 2020

@slovnicek Na tyhle stélky už jsem při svém pátrání po netu narazila a byla jsem přesvědčená, že si je koupím, ovšem pak jsem objevila diskuzi, kde si je polovina lidí nemůže vynachválit a polovina má z těchto vložek ještě horší problémy než před jejich nošením.... Taky tam někdo psal, že je to jen chytře zpropagovaná obyč vložka bez žádných účinků, čili jen vyhozené peníze..... Takže zase váhám, zda do toho jít, ty vložky taky nejsou úplně nejlevnější.... :-/