Vracejí se mi afty, chybí mi něco?

klarina_f
26. zář 2013

Jednou za asi dva měsíce se mi objeví v puse afty, většinou po dvou. Bolestivé, velké, léčba trvá vždy docela dlouho, určitě déle jak dva týdny. :( Používám Herbadent. Pálí, bolí, ale po nanesení je to úžasná úleva. No a hlavně hojí!!!

Moje otázka zní... chybí mi něco, mám něčeho přebytek, že trpím na afty? Přenosem ze špinavého to nebude.

Děkuji. ;)

suzina08
11. únor 2016

Afty můžou mít různé příčiny. U mě je to třeba stres, jakmile se dostanu do stresu, mám afty vzadu na jazyku a v krku. Takže jsem začala brát vitamin B a trochu se to zlepšilo. Tady píšou ještě nějaké další příčiny https://www.nazuby.cz/afty-co-jsou-zac-a-jak-se... a někde jsem se dokonce dočetla, že zhoršit ten stav mohou zubní pasty s pěnidly (je to složka v pastě Sodium Lauryl Sulfate) 😒 Od tý doby, co jsem začala brát béčko a vybrala jinou pastu, tak jsem zatím v pohodě 🙂

zzandulkaa
11. únor 2016

Vitamín B. Hodně jsem na ně trpěla. Měla jsem jich i dvanáct najednou. Někdy z rajčat, ale často z ničeho. Až mi doktorka doporučila Béčko a k tomu jsem brala zinek. Musím zaklepat, ale pár měsíců už mám pokoj.

knobloska
13. únor 2016

Musím potvrdit účinnost béčka. Já beru Magne B6 a je to o dost lepší.

jetynka
13. únor 2016

na afty muzu doporučit herbadent v kombinaci s vitamíny b.

pebi
28. led 2019

na afty doporučuji Oroxid forte, není levný, ale opravdu funguje, je to roztok nebo sprej, po třech dnech pravidelného používání je velké zlepšení