Vracející se mykózy, máte zkušenost?

shak29
20. únor 2013

Ahoj holky, nemá prosím někdo zkušenosti? Od porodu se mi stále a pořád vrací, už je to otravný, sem z toho zoufalá 🙄 -už sem omezila bílé pečivo, sladké téměř taky. Občas piju čistou vodu, ale moc jí nemusim 😀 navíc kojim, takže asi až tak nějak přísný jídelníček nemůžu 😕 Dr. už mi dělala i výtěr, je to okey, čípky pomůžou, ale za čas, někdy i za týden se to prostě vrátí. : 😠

kitinka76
20. únor 2013

@shak29 přeléčit partnera 😅 tobě čípky, jemu krém. Já s tím bojovala v těhotenství.

berynka
20. únor 2013

Souhlasím s @kitinka76 ... přeléčit také partnera 😉 . A zjistit, které čípky působí. Některé zaberou, jiné ne 😝 .

zelva
20. únor 2013

@shak29 Zkus Rosalgin, výplachy. Mně to strašně pomáhá. Úleva je okamžitá!

eficenka
20. únor 2013

@shak29
přeléčit i partnera - kup třeba v lékárně gynopevaryl combipack - je tam i mastička a přítel se bude týden mazat...
Jinak zaved do stravy třeba kefíry, probiotika....

gab7
20. únor 2013

@shak29 Ahoj,od druhého porodu mám také opakované záněty/výtoky.Můj gyn.mi řekl,že je to čípkem,který dostal při porodu (velkého plodu) zabrat,a od té doby mám problémy.Na střídačku mi vychází cytologie blbě,čípek mi krvácí,poté ty výtoky.Změnila jsem gyn.a ten mi doporučil probiotika,ale na zavádění,ty jsou prý lepší přímo na místě než tbl.
Sprchuji se,používám intim.gely,bavlněné spodní prádlo,probiotika...Obávám se,aby mě časem nečekala plastika čípku.
Záleží,co ti poví tvůj gynekolog.Z jakého důvodu se ti to vrací.Vím,jaká je to otrava...
Přeji,aby se ti to co nejdříve srovnalo 😉

zuzka.kosta
20. únor 2013

@shak29 Ahoj, z vlastní zkušenosti ti doporučuju taky probiotika. Hodně jsem na kvasinky trpívala. A bez čokolády žít prostě nemůžu, takže musím říct, že sladké jsem moc omezit nedokázala, ale od té doby, co jím probiotika, tak musím zaklepat- je to ok. Myslím, že stačí ty normální, ani nemusí být na zavádění. Já jím denně jeden BIOPRON (jakýkoliv co mají zrovna v akci) a musím říct, že problémy jsou pryč. Fakt doporučuju!

camelinka
20. únor 2013

Po letech zkouseni vseho moznyho mi zabralo trvale jediny : http://www.001shop.cz/MULTI-ACIDOPHILUS 🙂

terezale
20. únor 2013

Ahoj,
přeléčení partnera mě taky hned napadlo. Jinak to může být celkovým oslabením organismu, každý reaguje jinak. Ty probiotika rozhodně nejsou od věci, ideálně v kombinaci s něčím na povzbuzení imunity, dobrý je třeba Normatyl obsahující kromě probiotik také vit.C, zinek, B-komplex. Tak hodně štěstí, taky na to trpím, ale naštěstí jen tak 3x do roka právě obvykle v zimě, když to doprovází jiné nemoci...

pelmisek
20. únor 2013

Mě zase zabral VAGILACT jsou to probiotické tablety k zavedení do pochvy cca 260Kč za 10 tablet a když je krize tak si je dám i 5 nocí po sobě a když je pohoda tak jednou týdně dle doporučení gynekologa, pokud chodíš třeba plavat tak používat olejem nasáklé tampony-mají v lékárně. Musím říct, že už jsem toho za těch pár let co mě to trápí vyzkoušela hodně a jedině tohle na mě zabírá.

helcenka
21. únor 2013

@shak29 - krémem přeléčit partnera pokaždé, když se kvasinky dostaví, existují hygienické vložky - klasické na menstruaci, které obsahují probiotickou složku, jsou super, sama jsem je vyzkoušela - Carine ProBiotic.
Můj bývalý gynekolog byl zastáncem toho, pokud se kvasinky vrací, tak zůstávají v těle a při další příležitosti se zase objeví, takže je nutné přeléčit nejen krémem nebo čípky a zaváděcími tabletami, což je jenom lokální, ale užívat tablety orálně. Jeden čas jsem měla mykozy stále se opakující, tak mi předepsal tyhle tablety, už si přesně nepamatuji, jak se jmenovaly, je to už nějaký rok, brala jsem je vždy jednu zhruba každý týden, přesně mi to nějak lékař vypočítal a předem napsal, ve který den je brát. Měla jsem jich celkem 7, bohužel je pojišťovna nehradila, takže za každou jsem vyplázla něco kolem 100,-, ale stálo to za to, bude to tak 6 let, co jsem léčbu absolvovala a kvasinky jsem od té doby měla asi 2x.
Zeptej se na to svého doktora.

faflina
2. bře 2013

mě zabral wobenzim, taky jsem měnila doktory zkoušela vše možné a nemožné až tophle skutečně zabralo

pinkpet
2. bře 2013

Ahoj, já jsem na kvasinky trpěla tak před 15 lety, kdy mi je nadělil můj bývalý partner od milenky. Tenkrát jsem skončila na macmiroru, předtím vyzkoušela všechny výrobky snad, zkoušela vše možné i nemožné....pomohlo mi vysazení sladkostí, bavlněné spodní prádlo a hlavně to skončilo s koncem partnerství. Teď jsem kvasinky měla po užívání dvojkombinace ATB, dva měsíce jsem žila v celibátu (chudák manžel). Zkoušela jsem vše možné, nic nezabralo. Můj kamarád, který je primářem gynekologie, mi řekl, že problém je hlavně v zažívacím traktu, že je třeba užívat probiotika a jíst bílé jogurty...kvasinky prý mají 6týdenní cyklus...a vždy se reaktivují po menzes. Takže po menzes jsem na sebe přísná...žádná čokoláda, cukrovinky, apod. Tuk tuk tuk....snad je konec celibátu. Držím všem palce!

luthien.k
3. bře 2013

Hodně už tu bylo řečeno, kvasinky souvisí se zažíváním (strava bohatá nejen na jednoduché, ale i na složité sacharidy a také vadí léky, které střevní flóru oslabují - nejen antibiotika, ale také veškeré léky na hormonální bázi včetně antikoncepce) a samozřejmě se stavem imunity, obojí je tedy řeba posilovat a důsledkem toho se tělo bude umět líp vypořádat i s kvasinkovou infekcí. Přeléčit partnera není řešení v případě, že primárně je problém s výše uvedeným, jen se tím oddálí další potíže. Jinak také záleží na tom, v jaké fázi ms. cyklu žena je, jak píše pinkpet.
U stravy doporučuji klasicky omezit jakékoli sladké, mléčné výrobky (laktóza v nich je taky cukr), pečivo (nepřehánět to ani s celozrnným), přílohy, zejména ty bohaté na škroby. Z ml. výrobků jen ty zakysané a tvrdé sýry, část příloh nahradit zeleninou, jíst zdravé tuky (za studena lisované oleje, bio máslo, kokosový olej). A samozřejmě probiotika ústně i do pochvy, vysoké dávky.
Imunitu posilovat zvýšením příjmu vit D a A (ideálně olej z tresčích jater nebo aspoň Vigantol a zeleninu s karoteny - vždy s nějakým tukem pro vstřebání), omega 3 (rybí olej, lněné semínko drcené), zinek (ve formě chelátu), echinacea nebo beta-glukany k tomu.

kamulin
27. srp 2013

Také jsem mívala problémy s vracejícími se mykózami, nechala jsem vyšetřit partnera, dodržovala veškerá pravidla prevence, obzvláště v letních měsících a stejně jsem se té mrchy nemohla zbavit. Zkoušela jsem i takové ty babské rady jako je tampon s jogurtem, ale je to něco tak nechutného, že už bych to v životě neudělala a navíc to nepomohlo. Nakonec jsem se dozvěděla o cukrech, které tu mrchu udržují pěkně při životě, takže jsem ze svého jídelníčku vyřadila veškeré cukry a začala jsem užívat po nějakou dobu vaginální kapsle maldion a už je to asi rok a půl zpátky a mám od té mrchy konečně pokoj.

kamilka007
23. říj 2013

Mykózami jsem trpěla od časné puberty, myslím, že jsem byla první holka ze třídy na gyndě (už v 11). 🙂 Léta jsem s tím bojovala, léčila to čípky, výplachy, krémy... A teď cca 8 let nic - ani ťuk. Pomohly mi dvě úplně jednoduché, až směšné zásady: 1. - když se dole umývám, stáhnu si teplotu vody na vlažnou, 2. - po umytí se dole nikdy nesuším stejným ručníkem jako zbytek těla, ale jednoduše si utrhnu kus toaletního papíru a přiložením se důkladně osuším. Fakt banální, ale 8 let spokojenosti po těch mukách mluví v za vše. 🙂

neu.sona
23. říj 2013

Mně pomohly probiotika. Zjistila jsem to, když jsem začala brát antibiotika. Po pár dnech zase mykoza jako blázen. Nasadila jsem probiotika a od té doby jsem neměla mykozu ani jednou. A omezily se mi i hodně výtoky.