Vyrážka na obličeji v úplném začátku těhotenství

hasara33
4. říj 2018

Ahojky, chtěla bych se zeptat jestli se někomu na úplném začátku těhotenství objevila na obličej (konkrétně levá strana na tváři) vyrážka něco jako růžovka asi, nemůžu momentálně hodit fotku, protože jsem v práci a mám to zamake-upovaný, ale i přes ten make-up to lze lehce vidět, protože to je malilinko vystouplé. Je to taková malá vyrážka (2x2 cm), nesvědí, nepálí akorát v tom sem tam cítím trochu horkost. Pokud vím neměla by to být žádná alergická reakce, protože kosmetiku používám stále stejnou, stejně tak krémy, mýdla apod...a nikdy nic takového se mi předtím na obličeji neobjevilo....může to prostě jen souviset s těhotenstvím? Nebo je to spíš nepravděpodobné? Má některá zkušenost?

nikolspace
4. říj 2018

Někde jsem četla, že některé maminy takhle reaguji na tu nálož hormonů. Buď v klidu 😊

hasara33
autor
4. říj 2018

@nikolspace no já doufám...nikdy předtím jsem nic takového neměla a pokud vím tak na ekzémy nebo tak něco netrpím...tak teď jen doufám, že se to nebude rozšiřovat 😮😐😀

vecerinka
4. říj 2018

Já měla taky v prvním trimestru šílený obličej. Ani se mi nechtělo ven mezi lidi 🙂 Po 3. měsíci to zmizelo a až do konce těhu jsem měla krásnou pleť.

nikolspace
4. říj 2018

@hasara33 toho ještě zažiješ, co jsi nikdy neměla 😁

hasara33
autor
4. říj 2018

@vecerinka no jako já mám obličej celkem dobrý akorát mi hodně teď zacal hyzdit ten flek 🙄🙄😀

hasara33
autor
4. říj 2018

@nikolspace no to jsem teda zvědavá, já jsem fakt v úplném začátku, ještě to nemám ani od doktora potvrzené, jenom těhu testem takže zatím se na to moc neupínám, protože člověk nikdy neví

nikolspace
4. říj 2018

@hasara33 určitě to bude dobré a vše bude klapat, uvidíš 🙂 já se téměř každý den setkám s něčím, nad čím žasnu, jak je to tělo superstroj 😁

hasara33
autor
4. říj 2018

@nikolspace tak jsem zvědavá pokud to bude prosperovat, co mě čeká 😀

jancabr
4. říj 2018

ano, podobná vyrážka se mi objevila ani ne měsíc po otěhotnění a mám jí doteď. Jsem 29 tt. Také jsem na nic takového nikdy netrpěla. Byla jsem s tím u kožní, ta mi napsala jen nějaký krém bez kortikoidů. Nic. Zkoušela jsem měsíčkovou mast, konopnou mast, hypoalergení krém z termální vody - nic. Prostě to tam mám a snad to zmizí po porodu. Teď mi teda malinko začínají v obličeji vyskakovat takové ty "jaterní skvrny / pihy".

hasara33
autor
4. říj 2018

@jancabr takže to tedy může souviset s tím těhotenstvím 🙄 ...no potěš ...to jsem zvědavá, co mě ještě čeká

jancabr
4. říj 2018

@hasara33 bohužel asi může. Jak píše @nikolspace, bude se to týkat hormonů. Já mám flíček 2x2 cm u pravého oka a 2x3 cm flek u pravého koutku pusy. Je to takové zarudlé místo, které občas trochu zasvědí. Šupinky se na něm netvoří a tvar a velikost se nemění. Ale fakt kromě této mini vyrážky nic. Pohoda - krásný vlasy, pevné nehty rostou jako divé, pleť jinak zdravá bez beďarů ....

hasara33
autor
4. říj 2018

@jancabr tak jako kdyby to zůstalo jen u toho fleku, co mám teď tak by mi to asi nevadilo tolik, naštěstí zamazat make-upem se to dá 😁😀 jen aby se to nerozlézalo 🙄

jancabr
4. říj 2018

@hasara33 mě se to skutečně udrželo zatím celou dobu jen v té jedné velikosti. Tak snad ... 😉🙂

hasara33
autor
4. říj 2018

@jancabr tak budu doufat 😀

hasara33
autor
4. říj 2018

Tak jsem tu hrůzu ještě vyfotila 😀 co myslíte?

hasara33
autor
4. říj 2018

Je to takové jakoby lehce vystouplé i když to na fotce moc vidět není

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru