Vyrážka na rukou, co Vám pomáhalo?

terezapetrova
15. čer 2014

Dobry den,

mam dlouhodobe na rukou vyrážku, kuze vysusena, praskajici ale také velmi neprijemne male pupínky, uz jsem byla u dvou koznich ale nikdo nic poradne neporadi. Pry se jedna o alergii na myci prostředky ale citim zhorseni i při praci se syrovym masem, zeleninou, ovocem. Mam mast s kortikoidy, která trochu pomuze ale představa, ze moje jedina moznost je mazat se s ni do konce zivota se mi moc nelibi a uz vůbec ne v tehotenstvi, Pouze hydratovat urcite nepomaha. Nemate někdo podobnou zkušenost? Co Vam pomáhalo? Pry je to takřka narodni problém 😒 Dekuji Vam..

baris
21. čer 2014

@rozzaarka tak pak napiš název té mastičky nebo kde to kupuje. protože kdybychom my takdy všichni spočítali, kolik jsme už utratily za krémy na ruce, tak je to už na min. 14-ti denní dovolenou u moře a samozřejmě all-in.

@peetrunka - to si v tom namáčíš ruce??? Já mám z toho celkem obavy - a to proto, že po každém kontaktu mých rukou z vodou jsou hoodně vysušené. A vysušené ruce = popraskané ruce = moc to bolí 😝

peetrunka
21. čer 2014

Moje dcerka v te dobe mela necele 2roky....mela "neisentifikovatelnou" vyrazku na rukou ale az tak ze ji slezala kuze na spickach prstu az skoro do pulky prstiku.Pres kortikoidy pres ruzne masti nam nakonec zabral Jarischuv roztok .o) Nalila jsem do misky a mala sw v tom cabrala 3xD a za 4dny zacala rust krasna nova kuze...pricinu jsme nezjistili....ale daji se pry delat i zabaly.o))

pupickova
21. čer 2014

@baris přesně jako ty, bála bych se si ty ruce máčet... ale kdyby to někdo na sobě chtěl vyzkoušet a potvrdil, že to fakt funguje... 😀

terezapetrova
autor
21. čer 2014

@rozzaarka ano prosim budes hodna když se ji zeptáš 🙂 hezky den

hanyzka11
22. čer 2014

holky ještě mě napadla jedna další věc, možná budu znít jako pako, ale jak si třeba myjete vlasy nebo se sprchujete? a hlavně čím? to se sprchujete v rukavicích nebo jste objevily nějaké neštípací mýdlo nebo jak? já když si mám umýt hlavu, tak k tomu přemlouvám celý den 🙂

ali34
22. čer 2014

@terezapetrova mám stejný problém ☹ ☹ ☹ Teď se to hodně zhoršilo za posledních 14 dní a nepomáhá nic, hlavně ne mastičky ☹ Nepomáhá mi ani moře, nic. Tak budu sledovat co poradí ostatní 😉

xvitk101
22. čer 2014

@terezapetrova Takto se u mně projevuje atopický ekzém. Za posledních 14 dní také velké zhoršení. Nejhorší je máčení v pražské vodě, ale byli jsme týden mimo a nepomohlo mi to. Nádobí myji v bavlněných rukavicích a na to igelitové. Trošku mi minule pomohlo tělové máslo z makadamiových ořechů od Alverde. Teď to štípe jako blázen. Menší zlepšení pozoruji po kokosovém oleji.

xvitk101
22. čer 2014

Jinak to mám asi 4 roky, ale momentálně rozjeté na dlaních a 5 prstech. U mně je dobrý spouštěč stres a ta voda, myslím, že zhoršení nastene i po kávě, vínu a čokoládě, ale toho se neplánuji vzdát 😎 i když už 13 měsíců kojím. Když jsem byla těhotná, tak to urputně svědilo. V noci jsem si to vždy rozdrapala do krve a nemohla ani spát. Syn měl od dr. mast se slabou koncentrací kortikoidů, tak jsem si od něj párkrát mázla a měla jsem pokoj. Jo a vzpomněla jsem si, že kdysi jsem na kožním od dr. dostala jakýsi roztok k namáčení rukou, ale to jsem měla jen ty puchýřky a svědilo to. Teď nemám ani kdy si zajít k doktoru.

ivca87
23. čer 2014

@hanyzka11 Mě hlavu myje manžel a používám jen dětský šampon, kde je méně chem. látek.. 😉

kocour1
23. čer 2014

Moje kamarádka měla to samé a pomáhala ji kalciová mast. Já, když mám občas suchou vyrážku mezi prsty na rukou, tak namažu na noc silnější vrstvou bepanthenu a také mi to většinou do rána pomůže. Ale nevím, zda v tvém případě nebude nutné spíš něco speciálního.

ali34
23. čer 2014

@xvitk101 no to já taky čokoládu nesmím vůbec, naštěstí neujíždím na sladkém 😀

terezapetrova
autor
23. čer 2014

@ali34 preju at se Ti to taky brzy zlepsi 🙂

ali34
23. čer 2014

@terezapetrova děkuji 🙂 jsi moc hodná 🙂

terezapetrova
autor
23. čer 2014

@xvitk101 ano stres a voda to nejsou uplne kamosi na nase problémy 😒

terezapetrova
autor
23. čer 2014

@ali34 není zac 🙂

enive
23. čer 2014

Ahoj děvčata, jako malá jsem měla atopický ekzém. Přes zimu mívám popraskané ruce do krve + svědivé pupínky na rukách. Suchou pokožku mám na celém těle, ale ty ruce to je děs, hlavně to svědění. Protože pracuji s penězi a snažím se co nejčastěji mít, tak se mně to letos drží i přes léto. Přesně jako vy snažím co nejčastěji mazat. Včera jsem koukala, že se mi to rozšiřuje, tak už jsem se naštvala a koukla do knížky o bylinkách. Tam je napsáno, že ekzém má vždy vnitřní příčinu, protože mě i poslední dobou bolí hlava, což dříve nebývalo, tak jsem vyčetla, že za to můžou ledviny. Abych to ukončila začala jsem tedy na své problémy pít kopřivu, která má tělo vyčistit a pomoct ledvinám. Zatím je čas na závěry, ale myslím, že hrneček nebo dva hrmečky čaje neublíží. Jinak jako mazání mi nejvíc pomáhá indulona.

xvitk101
23. čer 2014

@enive zítra jdu koupit čaj z kopřivy 😉 mé leviny musím momentálně dost trpět, pač mívám neustále pocit žízně, jak mě ten náš drak vycucává a já bohužel pití tolik nedám☹

enive
24. čer 2014

@xvitk101
Ahoj, jestli kojíš, tak na kopřivu zapomeň koukal jsem na krabičku a je to pro těhotné a kojící nevhodné 😖 ! Já zatím mimčo neplánuju 😢 , tak tyhle věci moc nesleduji

pupickova
24. čer 2014

@terezapetrova ještě jsem si vzpomněla, že mi jednou Dr. doporučila na promašťování smíchat kalciovku, infadolan a panthenolovou mastičku a tím to natírat.
Jinak jsem zkoušela i konopnou mast, ale žádný zázraky se nekonaly

gepe
24. čer 2014

Z nejhorsiho mi kdysi pomohla moje dermatolozkama - jakasi voda na omyvani, masti a kremy. Od te doby, cokoliv delam doma a hlavne s vodou cisteni/umyvani apod. vzdy latex chirurg.rukavice, neustale ruce mazu dle vysuseni ci projevu - Neutrogena, Eucerin, Dermakol (kdyz neni zadny project). Stres, unava maji hodne vliv vseobecne na atop. Taky obcas neuskodi maly detox organismu 🙂
@pupickova konopny masti a kremy jsou na dve veci po nasich zkusenostech - 1.na vyhozeni penez, 2.vyhozeni 😀

gepe
24. čer 2014

@hanyzka11 ja mam celkove hodne citlivou plet vcetne na chlor, na atop trpim od detstvi nezavisle na casti tela - nektera jsou vsak klasicka a typicka pro atop. Sprchuju se pouze a pouzivam Eucerin sprchas pro citlivou a na vlasy Dolivu. Bez myti to nejde a jeste jsem nikdy nepouzila na sobe rukavice 😀 chce to holt pak hodne promazat.

terezapetrova
autor
24. čer 2014

@pupickova dekuji, jo konopna mast, manza ma na rukou něco podobnyho co ja ale jen podobne, to "konopi" také zkousel, zkousi ale myslim bez vysledku.. 😒

baris
26. čer 2014

@pupickova
@terezapetrova
tak jsem se obětovala 😀 a koupila jsem si v lékarně Jarischuv roztok. Já idiot jsem si ho hezky nalila do misky, dala tam ruce a po 2 minutách je vytahovala a řvala bolestí. Hold, za blbost se platí - nepřečetla jsem si, z čeho ten roztok je - bohužel tam byl Methylisothiazolinon 😝 Takže ruce mám jak struhadlo, jeden puchýř vedle druhého a desítky prasklin na prstech. 😝

Konopí - zkoušela jsem kupované, sehnané "domácí" - a bylo to na hov....

terezapetrova
autor
26. čer 2014

@baris Jizisi!!!!!!!!!!!!!! Jsi chudak ☹ at se Ti rucicky daji brzo aspoň trochu do normalu preju 🙂

pupickova
26. čer 2014

@baris ☹ to mě mrzí ☹ já bych si to taky asi nepřečetla, jsem na to líná...
Ať je to brzo pryč 😉

xvitk101
1. črc 2014

Ženy, tak jsem zkusila ten kopřivový čaj a víc pít. Do myčky cpu snad už i vařečky, ale dětem "pokaděný prďky" musím umývat stále (více méně už jen mladšímu, ale jsme v látce, tak peru x krát denně). No a ruce výrazně lepší. Během dne promazávám rakytníkovým olejem a mezi tím bio kokosovým olejem.
Čeká tu na mě pár kg třešní na vypeckování, ale nějak k tomu nemám odvahu... 😅

raduuskaa
22. srp 2014

Já trpím úplně stejným problémem, dělám v restauraci a stačí mi umýt trochu nádobí a z toho jaru co tam máme se mi vždycky udělá ekzém. Mám na to lék, už delší dobu používám konopný krém Atopos, obsahuje kromě konopného oleje i panthenol a ten krásně hydratuje pokožku, ekzém nesvědí a začne se pomalu ztrácet. Pak zase něco umyju a ekzém se objeví, takže furt dokola ☹, ale krém aspoň pomáhá a zklidňuje. Zatím nejlepší co jsem kdy měla.

floruska
29. dub 2015

Prosim vas potrebuji poradit jsem circa v 11-tem tydnu tehotenstvi a na rukou mezi prsty a na kloubech se mi udelaly takove pupinky vypada to jako takova krupicka hrozne to svedi to same na levem boku,nevite nahodou co by to mohlo byt?nikdy jsem takove problemy nemela ani u predchozich dvou tehotenstvi nic tak ted jsem z toho celkem v pasti,dekuji za pripadne odpovedi

andrea173
3. srp 2016

Mám podobné problémy. Vyzkoušela jsem toho už hodně. Na kotikoidy jsem už zanevřela. Důležité je vysledovat, která potravina to způsobuje. Já mám asi kravské mléko. Mám vyzkoušeno, že musím umývat nádobí jen v eco přípravcích na nádobí. U mě vyhrál přípravek od firmy Feel eco. Když jsem měla Jar, tak to se mně ruce hned zhoršily. Jinak užívám vnitřně bylinu Neem od Himalaya Herbals a víceúčelový hojivý krém (Multipurpose) také je od nich. Sehnala jsem to na www.himalaya-online.cz . Vidím velké zlepšení.

hejsa
5. srp 2016

Terezko,chce to rukavice gumovky,nádobí umyje myčka,v ruce peru jen v rukavicích.Používej jen přípravky kosmetické pro děti - bez parfemace.Vyzkoušela jsem kosmetiku z Mrtvého moře a mělo to úspěch.Taky tzv.bahno /lékárna/ je super./rukavice doporučuju jednorázové a předtím napudrovat dětským pudrem ruce-jako doktoři-nasaje to případný pot/Rukavice používej i při používání kosmetiky u sebe-obličej,vlasy atd.,zvykneš si tak,že rukavic nepoužiješ až tolik... 😵Někdo má dobré zkušenosti s vepřovým nesoleným! sádlem - já to nezkoušela.