Vyrážka na rukou, co Vám pomáhalo?

terezapetrova
15. čer 2014

Dobry den,

mam dlouhodobe na rukou vyrážku, kuze vysusena, praskajici ale také velmi neprijemne male pupínky, uz jsem byla u dvou koznich ale nikdo nic poradne neporadi. Pry se jedna o alergii na myci prostředky ale citim zhorseni i při praci se syrovym masem, zeleninou, ovocem. Mam mast s kortikoidy, která trochu pomuze ale představa, ze moje jedina moznost je mazat se s ni do konce zivota se mi moc nelibi a uz vůbec ne v tehotenstvi, Pouze hydratovat urcite nepomaha. Nemate někdo podobnou zkušenost? Co Vam pomáhalo? Pry je to takřka narodni problém 😒 Dekuji Vam..

pupickova
20. čer 2014

@sqita se nechlub, já můžu jít krást a ty ne! 😝 😀 😀 😀 😀

sqita
20. čer 2014

@pupickova Noooo, že ty se máš teď čím chlubit :-P Taky jednou budu moct heč

pamp_eliska
20. čer 2014

@terezapetrova Mám to taky, více než rok se toho snažím zabvit, ale jediné co pomohlo byly kortikoidy.. začalo mi to krátce po porodu na jednom prstě, teď to mám na obou rukou už na sedmi prstech, svědí to, občas s tím nemohu ani pohnout jk to praská, kožařka mi vždy nechá něco namíchat v lékárně, ale jelikož jsem jako malá trpěla na atopický ekzém, tak to přisoudila tomu a dále se tím nezabývala, ale je to tedy hrůza, a jak strašně to vypadá!!
Pokud Vám něco zabere, dejte vědět, protože já už z toho začínám šílet!!! :///

pupickova
20. čer 2014

@sqita 😀 😀 😀 tak se můžeme domluvit 😉 😀

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@baris dekuji za odpověď a za uzitecne typy, mrzi me, ze jsi na tom byla tak spatne a ze s tim mas takove trapeni, preju aby se to jen zlepšovalo 🙂

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@baris jsi chudak 😒 ale davas sem skvele rady a za to Ti patri dik 🙂

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@hanyzka11 u me se to objevilo skoro 2 a pul roku před otehotnenim, takze za me to primou souvislost nemá . Drzim palce..

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@pupickova Ty si taky pekne "uzivas" 😒 prosim neber to jako buzeraci ale zkousela jsi nejake rukavice, co by mely zevnitř latku a pogumovane byly jen napovrchu? jo menzes a ovulka a v jejich obdobi zhorseni - to znam dobre. To je hrozny když Ti pomahaj jen kortikoidy, pro telo nic moc a ještě hodne ztencuji kuzi, mrzi me to s Tebou ..

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@sqita me to zacalo cca 3 a ctvrt roku před kojenim, každý jsme individual 🙂

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@pamp_eliska ja zkousim uz skoro 6 let vse mozne a na nic jsem ještě neprisla, ale je fakt, ze ted s malym nemam moc casu zkuset nove věci, snazim si občas koupat ruce ve vode s morskou soli ale nevim někdo zas ma zkušenost, ze voda nee.. ja jsem jako dite a ani nikdy jindy před touto vyrážkou kozni problémy nemela co si pamatuju nebo si pamatuje ma mama . Verim, ze obrovskym spoustecem u me je stres, Ten se pridal k necemu a bylo.. 😒 hlavu vzhuru 🙂

pupickova
20. čer 2014

@terezapetrova jasně že zkoušela, myslím že na trhu nejsou rukavice, které bych nezkusila... prostě jsem alergická i na vlastní pot, což je celkem prča 😀 Kožní mi dokonce radila vzít si normální bavlněný rukavice do těch gumových, ale to se prostě nedá. Takže tak jako tak, do všeho šmatám "na ostro" 😀

Blahořečím vynálezci pračky a myčky! A taky miluju svoje mladší dítě, který přímo miluje chemikálie a bublinky, takže úklid koupelny a záchodu s radostí nechávám na ní 😀 No a třeba loupání brambor s radostí přenechávám té starší, která u toho má tak protaženou hubu, že je radost se na ní u toho dívat 😀 😀

Je to nepříjemný, ale dá se s tím žít. Jediný co mě teda štve je že je to tak drahý.... v lékárně nikdy nejdu pod 600,- 😖 Ale ty kortikoidy se snažím používat minimálně. Většinou jen když se objeví puchýřky, protože jsem zjistila, že to docela pomáhá vstřebávání a pak to tolik ani nepraská...
Jednou se mi to udělalo i u pusy. Doktorka z toho byla pěkně zmatená, nejdřív mi tvrdila, že to je periorální dermatitida, ale pak to přehodnotila a tvrdila, že to je to samý, co mám na rukách, při další návštěvě zase že to je klasický atopák... no nakonec jsem na to taky mázla trochu Locoidu a za pár dní už se to krásně hojilo. Naštěstí už se to pak na obličeji neukázalo, tak snad si to nepřivolám 🙂

Já se z toho nehroutím, jsem na tom ještě dobře, znám lidi, které trápí daleko větší svinstva, takže nějaký ekzémy mi nemůžou zkazit radost ze života 🙂

ivca87
20. čer 2014

Holky, tak já mám na rukách to samé 😒 Objevilo se mi to cca 2 měsíce po porodu. Svědivé pupínky na dlaních a prstech, a pak období, kdy jsou ruce zase naopak velmi suché. Bohužel žádný krém ani nic podobného mi na to nepomáhá. Jedině snad ruce co nejméně namáčet. Hodně se mi to zhorší např. po loupání brambor,... Kosmetiku už téměř žádnou nepoužívám, šampon mám dětský a stejně žádné zlepšení nevidím ☹

rozzaarka
20. čer 2014

@terezapetrova taky me to narazove trapi. jednou na rok pomohlo more, podruhy nepomohlo. jedine, co mi spolehlivve zabralo byla nejaka spcialni cinska bylinkova masticka - pidi kelimek za 200 - ciste bylinky, zadny konzervanty a sragory. a ma no jsem si postizeny mista namazala bud vazelinou nebo mesickovou masti, aby se to hodne promastilo a zabalila to, abych to neutrela do periny. doktori jsou k nicemu, znaji jen kortikoidy ☹

pamp_eliska
20. čer 2014

@terezapetrova jééé, teď jsi mi připomněla s tou koupelí, před časem jsem dostala od doktorky recept na lázeň na ruce, byl to takový prášek co se rozpouštěl v horké vodě, každý večer jsem si v tom měla máčet ruce tak čtvrt hoďky, až do vystydnutí, ale nedělala jsem to moc pravidelně, jen občas třeba u televize, ale musím říct že to trochu pomáhalo, asi si to zase nechám napsat, bohužel nevím jak se to jmenovalo, ale určitě se zkus poptat... 🙂)
aspoň na tu suchou kůži to bylo perfektní, sice je to děs si ty popraskané prsty máčet v horké vodě, ale bylo dokonce vidět jak to pomáhalo, prakticky hned po ponoření rukou do vody se začnou suché částečky kůže samy pouštět, prsty jsem potom měla celkem vyhlazené, a to i po uschnutí.. 🙂

baris
20. čer 2014

@pupickova jé, tak to se mám na co těšit, až holky povyrostou a budou škrábat brambory 😀

čištění koupelky, záchodu, umývání nádobí, které se nevyšly do myčky má na starosti manžel 😀

ad kortikoidy - první 2 roky fungovaly, teď to má stejný účinek, jako bych se namazala obyčejným krémem 😠

@rozzaarka
ad vazelina - moje kožní je celkem pro přírodní produkty, taky není moc pro kortikoidy, ale nerada vidí, jak se na ty popraskané a bolavé (v našem případě) ruce maže vazelina. Podle ní to ty bolavé a popraskané místa tak akorát uzavře - nehojí a naopak brání hojení. Takže na vazelinu bacha.

ad rukavice - taky je při vaření nepoužívám, protože je to opruz a stejně ty ruce vypadají stejně. Ale když vytírám podlahu, tak si je vezmu. Ale taky jsem žádné nenašla, které by vyhovovaly. Dobré jsou ty, které uvnitř mají jakousi látku, takže jsou snesitelnější 😀

camelinka
20. čer 2014

@ivca87 ja to mam taky nejhorsi po bramborach a mrkvi, cetla sem, ze to v syrovem stavu obsahuje stejny alergen jako briza, takze alergie jak blazen 🙄 a to sem nikdy nemela na nic 😠

pupickova
20. čer 2014

@baris 😀 já manžela mám 6 dní v týdnu pryč, tak jsem za to dítě vděčná 😀 A ty brambory...to je požitek, ona to ze srdce nenávidí (dokonce už je i přestala i jíst, aby jich nemusela škrábat tolik 😀 ) a já se u toho celkem bavím 😀

Já už to mám asi 11 let a zatím to funguje, ale je fakt, že čas od času je dobrá nějaká změna...a jak jsem psala, používám je minimálně.

rozzaarka
20. čer 2014

@baris ty jsem mela jen jeden kelimek, pak jsem davala spis tu mesickovou. prisla mi i mastnejsi 🙂

hanyzka11
20. čer 2014

tak i já jsem velmi vděčná za myčku a pračku. jako třeba zaprat podělané bodýčko jenom mýdlem s jelenem je pro mě pěkný utprení (ale manža občas pomůže). a hlavně ono se řekne nemáčet se. mytí rukou jsem omezila na minimum, ale když má člověk 6x denně umývat podělaný zadky, tak to stejně nemá moc šancí se hojit. navíc bych nikdy nevěřila, že syrové maso může tak děsně štípat:( co tam jako štípe, nechápu. jinak určitě vyzkouším nějaké vámi ozkoušené mastičky. jen je třeba si říct, že ta prognóza je pěkně na pytel. ach jo. do konce života asi..........:(

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@pupickova to mas tedy pravdu, ze lidi trapi daleko vetsi svinstva 😒 At se Ti dari 🙂 Hezky vecer Terka

pupickova
20. čer 2014

@hanyzka11 nejvíc štípe kuřecí...teda aspoň mě 😖

@terezapetrova tobě taky 😉

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@rozzaarka dekuji za tip, když najdu cas po tech cinskejch bylinkách se budu taky pidit 🙂

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@pamp_eliska dekuji, at se dari.. 🙂

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@pupickova dik a jenom když jsem cetla o tom mase tak ja tuhle Blbka michala holejma rukama mlete veprove no myslela jsem, ze se zblaznim 😉

pupickova
20. čer 2014

@terezapetrova aúúúú, to nemůžeš, to se zblázníš...já už to dělám jedině v robotu hnětacím hákem a jde to parádně.... jednou jsem se takhle taky vyškolila...sekanou, s česnekem, myslela jsem pak v noci, že se zblázním

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@pupickova ano ano uz vim, strasny je, ze je nekdy tam malo casu, ze i vzit si ty rukavice zdrzuje 😠 /uz mam troje abych v jednech nemyla nadobi, nepracovala se syr. masem a se syr. zeleninou a ovocem/. Asi si necham robot k necemu dat 🙂

pupickova
20. čer 2014

@terezapetrova já si ho vyloženě vyplakala a nemůžu si ho vynachválit. Bramboráky strouhá, jablka taky umí nakrouhat, umíchá cokoliv, umixuje... fakt už si skoro ruce nemáčím a nenamáhám 🙂

terezapetrova
autor
20. čer 2014

@pupickova dekujji za dobry tip 🙂

rozzaarka
21. čer 2014

@terezapetrova Je takova lehoucka a nemastna,fungovala fantasticky.muzu zkusit poprosit tu kamosku o odkaz,kde to kupuje.jen me to fakt palka...ale kdyz ta kuze praska,stoji to za to🙂

peetrunka
21. čer 2014

Zkousely jste nekdy Jarischuv roztok?Jen si v nem namacet ruce nebo delat zabaly??