Vyrážka v obličeji, nic nepomáhá. Poraďte

adel93
21. lis 2013

Dobrý den, už něco přes rok se tahám po kožním a žádná mastička mi nepomáhá, maximálně vyrážky chvíli utlumí. V oblasti nosa, úst a brady se mi dělají červené flíčky,které nebolí, nesvědí, ale obtěžují. Často vypadají jako akné, s průhlednou hlavičkou, ale jejich mačkání je bolestivé a vodnaté. Rozšířují se a nic mi nepomáhá, poraďte mi prosím. Předem děkuji.

dana3262
21. lis 2013

Neni to impetigo? Nebo plíseň..

anitram18
21. lis 2013

Pravdepodobne perior.dermatitida....lecebne orisek...vetsinou tzv.sucho leci,tzn.nedavat nic,ale vubec nic,prakticky ani måle-up,myt prevar.vodou,nedavat zadne kremy...ev.je mozne po dohode s lekarem aplikovat lokalne napr.kremy s obsahem metronidazolu,Tim lze popripade prelecit i celkove,podle vzhledu ev.par pulsu antibiotik napr.z rady makrolidu...neslunit se,vyradit zubni pasty s obsahem fluoru,nemackat!!...ale jako vse ber s rezervou,nevidela jsem to...kazdopadne Pokud je to toto,tak to chce asi nejvic trpelivost a opravdu striktne toto vse dodrzovat!

jetynka
21. lis 2013

Dejte tady foto pokud máte, takhle se poradit moc nedá ☹, impetigo to být může, ale je nakažlivé tak to by asi doktoři nenechali jen tak, já bych se spíš přikláněla k nějaké nesnášenlivosti nějaké kosmetiky, léků (dost tohle může dělat antikoncepce) nebo alergii na nějakou složku z potravin, ale ani ta plíseň není vyloučená, co zkusit nějaká homepatika nebo bylinky???Jinak změnit kožního lékaře.

luthien.k
21. lis 2013

Taktéž tipuji (opravdu tipuju, chce to zkušeného dermatologa!) na periorální dermatitidu a souhlasím s @anitram18.

speedygon
21. lis 2013

dana3262:impetigo se rozšiřuje, zvlášť, když se vymačkává či jiným způsobem dojde k narušení puchýřku a jeho obsah se roznese do okolí...měla jsem 2x a fakt hnus. Takže by toho tazatelka měla za chvíli plný obličej.