Vysoká děložní sliznice na začátku cyklu - špinění

brisalek
15. kvě 2013

Dobrý den, po těhotenství a potratu mám silné a dlouhé (i 5 dnů) ovulační bolesti a halvně poslední asi rok mám MS i 10-12 dnů s tím , že 3-4,5 dnů normálně pak 1-2 dny nic a pak 5 dnů špinění ...nebo bez té přestávky po 4-5 dnu ještě 5 dnů špinění. Skoro celý měsíc mě bolí (nebo mám také zvláštní pocity a tlak) v podbřišku. Moje dr. mi udělal ultrazvuk asi před 3/4 rokem a vždy při porhlídkách říká, že je vše v pořádku. Byla jsem teď 2x u jiného dr a ten mi 11 DC naměřil sliznici 7,2mm. Dívala jsem se na internet a je to docela dost. Oba dr. tvrdí, že tam žádný problém není a že mi může pomoc HA, že je to jen nějaká hormonální disbalance.
Napadl mě i předčasný přechod (je mi 38) ...trvdí, že ne.....Máte někdo zkušenost a měly jste něco podobného??? Děkuji.

sonka.77
15. kvě 2013

@brisalek Myslím, že výška děložní sliznice 7 mm při 11 DC je úplně v pořádku. Co zkusit kontryhel na úpravu cyklu?

brisalek
autor
15. kvě 2013

ahoj myslíš, já jsme četla, že 7mm je před MS i méně i dr. to komentoval, že sliznice je dost vysoká....A hlavně 10 den mi skončila MS.

brisalek
autor
15. kvě 2013

@sonka.77 ahoj myslíš? Já jsem četla, že 7mm je těsně před MS i méně a i dr. to komentoval, že sliznice je dost vysoká....A hlavně 10 den mi teprve skončila MS.

sonka.77
15. kvě 2013

@brisalek Já měla kolem ovulace vždy cca 7-8 mm (12DC) a dr. říkal, že je to v pořádku. Ano máš delší MS, ale s tou sliznicí bych se fakt netrápila. Zkus ten čaj, opravdu pomáhá.

brisalek
autor
15. kvě 2013

@sonka.77 tak tos mě uklidnila🙂 díky. Já jsem si říkala, že zkusíme další mimčo místo HA🙂 Ale právě jsem se bála, aby tam nebyl nějaký problém, který těhu jen zakreje nebo který by pak těhotenství zkomplikoval. Tak nevím, jetsli ten kontryhel nevadí??? Já jsem nikdy před prvním těhotenstvím žádné problémy neměla (teda kromě cysty v 17 letech a dlouhých cyklů mezi 13-14 rokem🙂). První těhu se podařilo hned a bylo úplně bez problémů....

sonka.77
15. kvě 2013

@brisalek Kontryhel je pro srovnání cyklu, pro ženy je opravdu prospěšný. Otěhotnění prospívá, jen se po otěhotnění doporučuje ho vysadit, i když někdo zas tvrdí, že se může pít celé těhotenství.

pajuszka
16. dub 2014

ahojky chci se zeptat dnes jsem byla u lékaře,mám 10.dní zpoždění a doktor mi řekl že mám vysokou sliznici a cystu na vaječníku.je nějaká nadějě že bych mohla být těhu?děkuji za odpovědi ☹

ckei
16. dub 2014

@pajuszka já měla vysokou sliznici a bohužel i cystu a těhotná jsem byla, což mi ale Dr. řekl hned na UTZ, že nic nevidí, ale že se pravděpodobně jedná o těhotenství...a malému je 18měsíců 😉 Dr. měl pravdu.

pajuszka
16. dub 2014

@ckei mockrát vám děkuji za odpověd naděje umírá poslední.Vzali mi krev výsledky se dozvím zítra.Nevím jestli jsem nešla moc brzy doktor prý taky nic na ultr. nic neviděl. 😒

ckei
16. dub 2014

@pajuszka no a máte pozitivní těhotenský test? já jej měla, ale též jsem šla hodně brzy, ale z toho důvodu, že jsem měla jít na laparoskopii, tak jsem musela k Dr. jít, aby se laparo případně zrušila...

pajuszka
16. dub 2014

@ckei ano a byly negativnní tak jsem jak na trní ☹

ckei
16. dub 2014

@pajuszka aha, tak to neporadím, mně napověděl ten test...tak uvidíte, ale 10dní je dlouhá doba.

dvojka
13. kvě 2017

Ráda bych take přispěla .Včera jsem byla na preventivce a doktorka mi dělala take kontrolní UZV , řekla mi že mám hodně vysokou děložní sliznici 12mm, a že by se mohlo jednat o přechod , je mi 38 let . Kontrolu mám po MS a pokud sliznice neklesne pošle mě na kyretáž. Včera jsem byla 17 DC,menstruuji pravidelně delka cyklu je v rozmezí 26-27 dnů a menstruace je 4 dny dlouhá.Byla jsem tež na odběrech kvůli hormonům